Календар оновлень:

Події міста:17.04.2024, 16:26
Полтавцям до відома:17.04.2024, 09:00
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:17.04.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 17.04.2024, 16:26
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

10.10.2013, 09:31

Осіння пора це пора масового листопаду та спалювання опалого листя, сухої трави, гілля. Повітря в місті стає важким і гірким, особливо у вечірній та нічний час. Найчастіше випадки паління багать спостерігається на території приватних домоволодінь. Мешканці міста навіть не замислюються над питаннями: яка шкода завдається людині і довкіллю після спалювання рослинних залишків, які наслідки настають за порушення вимог чинного законодавства України?!

Шкода від спалювання листя та сухої трави величезна! При спалюванні однієї тони рослинних залишків у повітря разом з димом потрапляє близько 9кг шкідливих речовин, серед них сажа, окиси азоту, угарний газ, важкі метали, низка канцерогенних сполук. В тліючому листі виділяється бензапірен, що здатен викликати у людини онкологічні захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одна з найотрутніших для людини речовин.

На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються в повітря при згорянні листя і трави.

Крім того, разом з листям горить і безліч різноманітного сміття, яке мешканці не доносять до сміттєвих контейнерів. До речі, при згорянні поліетиленового пакету в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, при спалюванні ДВП, ДСП, фанери в повітря потрапляють вуглеводні, альдегіди, свинець.

Шкідливі домішки, при попаданні в органи дихання разом з повітрям, стають причиною виникнення захворювань дихальних шляхів, серцевих нападів, алергічних реакцій. Часто біля вогнищ можна побачити дітей, вплив диму на їх організми особливо небезпечний.

Окрім загрози людському здоров’ю, спалювання рослинних залишків призводить до загибелі зимуючих корисних комах, руйнації ґрунтового покриву, вогонь знищує коріння трав’янистих рослин та насіння, пошкоджує нижні частини дерев і кущів, виникає загроза пожеж. Дим вогнищ у вологі дні утворює смог і надовго зависає у повітрі, при цьому погіршується видимість на дорогах, що сприяє збільшенню кількості ДТП. Населення міста у такі періоди року вимушено жити за закритою хвірткою.

В осінній період року в дворах, в парках, скверах періодично складуються купи листя. Це результати роботи організацій, установ, підприємств та мешканців міста. Звичайно, купи листя не прикрашають Полтаву, однак це явище тимчасове, потрібно з порозумінням поставитись до цього, комунальні служби спрямовують техніку та робочі ресурси на його вивезення.

Для мешканців приватного сектору існує можливість компостування листя на прибудинковій території з добавлянням до її складу харчових відходів, шматків бавовни, стружки, золи тощо. Звичайний компост дозріває за 3-6 місяців після того, як з ним почали роботу. В цей час компост стає рихлим і темним і може використовуватись в якості добрива на присадибній ділянці.

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста нагадує керівникам підприємств, установ та організацій, мешканцям міста та органам самоорганізації населення :

· спалювання листя, трави, гілля, будь-якого сміття заборонено законодавством;
· спалювання рослинних залишків, сміття шкодить здоров’ю людей та довкіллю, створює небезпеку для життєдіяльності;
· зазначені протиправні дії згідно чинного законодавства України тягнуть за собою адміністративну відповідальність, накладання та стягнення з порушників штрафів у розмірі від 340 грн. до 1700 грн.

Інспекція закликає полтавців не палити листя, гілля, сміття, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу, в якому живете Ви та Ваші родини.

Начальник інспекції

по контролю за благоустроєм,

екологічним та санітарним станом міста М. Могілевцев

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.