Календар оновлень:

Документи:30.05.2022, 00:00
Події міста:27.05.2022, 18:55
Полтавцям до відома:24.05.2022, 16:32
Заяви прес-служби:18.02.2022, 14:28
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 30.05.2022, 00:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Місто Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Увага – осінній пожежонебезпечний період! (відео)

29.10.2021, 13:34

З настанням осені частішають пожежі в екосистемах, а саме у лісових та степових зонах. Посушливі погодні умови сприяють збільшенню пожеж в екосистемах, а байдужість та безвідповідальність любителів відпочинку на природі нерідко призводить до лісових пожеж, які завдають значної шкоди лісу та довкіллю загалом.

У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж – саме людина, її недбалість та неуважність. Особливо збільшується кількість такого роду пожеж в осінній період. Причинами виникнення пожеж у природних екосистемах можуть бути – кинутий недопалок або сірник, розведення вогнища і необережне поводження з ним, роботи у лісових районах (утилізація сміття, будівництво і т. д.), випалювання трави на лісових галявинах.

Для кожного мешканця приватної ділянки, норма – спалювати сміття на своїй присадибній чи дачній території. Але більшість навіть не мають уявлення, яку загрозу несе за собою спалювання залишків рослинності, а особливо сміття. В першу чергу, при спаленні сухостою, люди знищують не тільки сміттєві залишки, але і своє здоров'я, а також завдають значної шкоди довкіллю!

Подібні дії призводять до забруднення навколишнього середовища, а вогонь може перекинутись на лісосмуги та присадибні території. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть тварини, птахи та комахи, які не здатні самостійно врятуватись. Хтось з них згорає, а хтось задихається від їдкого диму.

Господарям, слід замислитись, чи варто випалювати суху траву, бур'ян, опале листя та сміття. Так, перетворюючи екосистеми на попелище люди заподіюють шкоду навколишньому середовищу, собі й оточуючим, а також додають роботи рятувальникам, які ризикують своїм життям та здоров'ям приймаючи виклик у боротьбі з небезпечними неконтрольованими пожежами.

Слід дуже пильно наглядати за дітьми, адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Їхні пустощі з вогнем – дуже небезпечні.

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради звертається з проханням дотримуватись та не забувати елементарні правила пожежної безпеки під час відвідування лісових масивів, адже їх порушення може стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків.

Із встановленням сухої погоди пожежно-рятувальні підрозділи області все частіше залучаються до ліквідації пожеж в екосистемах: унаслідок необережного поводження з вогнем, звичайної необачності, горить суха рослинність та її залишки на відкритих територіях.

Вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини. Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності.

Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя людей. У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Крім того, погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.

Шановні мешканці громади, щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:

– не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць. Проводячи дозвілля у лісовій зоні, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки;

– намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;

– не залишайте просочені бензином та іншими горючими речовинами ганчірки, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною та іскрогасною системою;

– ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду, та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;

– не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях тим більше не підпалюйте їх;

– без узгодження з постійними лісокористувачами суворо забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і пожежонебезпечних речовин;

– в разі створення багаття, навколо нього варто обкопати місце або обкласти камінням, щоб вогонь не поширився лісовою підстилкою;

– не залишайте багаття без нагляду;

– якщо покидаєте місце відпочинку багаття після заливання водою рекомендується закидати вологим ґрунтом і притоптати.

– по закінченню відпочинку громадяни зобов'язані прибрати після себе побутові відходи.

Будьте обачними та обережними, щоб відпочинок в лісі був приємним і для вас, і для тих, хто прийде після. Пам'ятайте, що спалюючи суху рослинність чи порушуючи правила пожежної безпеки, ви завдаєте великої шкоди, в тому числі й матеріальної. Бережіть природні багатства, не дозволяйте нищити народне надбання.

Якщо все ж таки трапилося лихо і почалася лісова пожежа з вашої вини або ж ви помітили загоряння, то необхідно негайно приступити до її гасіння всіма доступними засобами. Наприклад, якщо поруч є водойма, то вогонь можна залити водою, забити пожежу пучком сирих гілок чи закидати вогонь рихлим ґрунтом.

Правила безпеки під час виникнення пожежі в природних екосистемах:

– не панікуйте та не приймайте поспішних необдуманих рішень;

– не тікайте від полум`я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову та обличчя одягом;

– з небезпечної зони, до якої наближається полум`я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню;

– якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі, – воно тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;

– під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв`язок за допомогою голосу;

– будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас.

У разі виникнення пожежі, одразу телефонуйте до служби порятунку за номером «101»! Будьте відповідальними та не нехтуйте правилами безпеки! Бережіть навколишнє середовище!

Місто Полтава

Райони в місті

До вашого відома:

27.05.2022, 18:55