Календар оновлень:

Події міста:03.06.2020, 16:40
Документи:03.06.2020, 15:23
Полтавцям до відома:03.06.2020, 14:04
Заяви прес-служби:12.03.2020, 11:59
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 03.06.2020, 16:40
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Рада підприємців

Положення про Раду підприємців м.Полтава


Звіт про роботу Ради підприємців м.Полтави за 2011 рік

Звіт про роботу Ради підприємців м.Полтави за 2012 рік

Перспективний план роботи Ради підприємців м. Полтава на 2013 рік

Рада підприємців м. Полтави 2013 року – розподіл обов'язків

Звіт про роботу Ради підприємців м. Полтава за 2013 рік
Рада підприємців міста Полтави


Діяльність Ради підприємців у 2014 році

У складні часи, які переживає наша країна Рада підприємці міста Полтава не лишилися осторонь існуючих проблем. Чи не кожного разу, коли чергова група бійців відправляється на Схід України її проводжають представники від Ради підприємців, які передають речі першої необхідності та продукти харчування для воїнів у зоні АТО.

Питання щодо забезпечення вояків зброєю та амуніцією, продовольчими та господарськими товарами повстають у громадськості чи не щодня. Члени Ради підприємців розуміють, що в нинішніх умовах країна не здатна забезпечити своїх захисників абсолютно усім, а тому не задаються зайвими питаннями, а просто роблять свій вклад у забезпечення учасників АТО необхідним. Так, на початку літа вони передавали допомогу у вигляді харчів та засобів особистої гігієни військовослужбовцям (≈ 35 тисяч гривень).

Про те, що позиція полтавських підприємців дуже відчутна, підтверджують в УМВС України в Полтавській області. Так, підприємці та окремі компанії допомагають і з продуктами, і з господарськими товарами, і з пошиттям форми та взуття, придбанням бронежилетів.

Продуктів харчування на суму близько 80 тисяч гривень відправили члени Ради підприємців Полтави та інших небайдужих підприємців міста й області у липні. У зону АТО доставили борошно, макаронні вироби, тушонку, печінкові паштети, копчене сало й тонни питної води. Цей перелік – невипадковий, адже підприємці збирають найнеобхідніше, те, чого не вистачає у підрозділах.

Окрім цього, значна кількість бійців, які від'їхали в зону бойових дій, отримали нову військову форму та берці, що були виготовлені також за кошти небайдужих підприємців. 

Представники Ради підприємців передавали й речі особистої гігієни: мило, пральні порошки, засоби для гоління, необхідні ліки, медикаменти. Взагалі, будь-які речі чи продукти харчування, які вирушали для бійців на Сход України не були закуплені просто так на власний розсуд. Підприємців попереджали заздалегідь, у чому є необхідність на передовій, аби не направляти зайвого, такого у чому потреби наразі не існує. Відправлялися лише ті продукти харчування та необхідні речі, про які просили самі бійці.

Із настанням холодів члени Ради підприємців потурбувалися про теплі речі для наших захисників. Так у середині жовтня в зону АТО було передано 320 пар теплих рукавиць та кількасот комплектів термобілизни.

Окрім допомоги нашим воїнам на Сході України члени Ради підприємців не забувають і про підростаюче покоління нашого міста, а конкретно про тих, хто потребує особливої уваги та турботи. Так, за доброю традицією, вже кілька років поспіль, члени Ради підприємців навідують дітей спеціалізованої загальноосвітньої школи № 39. Звичайно ж, не з пустими руками, а з купою подарунків.  Із одягу: комплекти шкільної форми для хлопчиків і дівчаток, сорочки, блузи, спортивні костюми, теплі светри й рукавички. Із канцтоварів: фарби й альбоми для малювання, прості й кольорові олівці, гумки, пластилін, зошити та обгортки для них. Із продуктів: печиво та цукерки.

Піклуються члени Ради підприємців і про пацієнтів дитячої міської клінічної лікарні.

Наразі ж, Рада підприємців міста Полтава продовжує активно надавати допомогу нашим бійцям на Сході України.Над чим працювала Рада підприємців Полтави протягом 2012 року

Рада підприємців міста Полтави протягом 2012 року провела 20 розширених засідань, на які запрошувались підприємці, представники різних видів діяльності, керівники контролюючих, правоохоронних, виконавчих та дозвільних органів, банківських установ.

Січень. Розглянули стан виконання Стратегічного плану економічного розвитку м. Полтави під новим кутом зору, адже з часу його прийняття минуло чотири роки, та внесли корективи згідно діючих вимог в частині бізнесу, особливостях регуляторної політики та роботі дозвільного центру.

В рамках заходів укладеної угоди про співпрацю між містами побратимами, до Полтави завітала делегація з Боржомі на чолі з головою муніципалітету Бесиком Курдадзе. Грузинські друзі у Галереї мистецтв презентували фільм про туристичні досягнення Боржомі та гірськолижного курорту Бакуряні. Адресували презентацію представникам туристичного бізнесу, для розширення їхніх пропозицій на ринку туристичних послуг. Порушувалося питання і щодо активізації грузинських туристів – адже гості визнали: Полтава – місто чудове і багате на історичні пам'ятки, тож неодмінно їх зацікавить. У зустрічі взяли участь секретар міської ради Оксана Деркач, заступники міського голови Світлана Порохня та Ольга Борисенко.

Лютий. Організували разом з Обласним молодіжним центром праці Школу з основ підприємницької діяльності «Молодь обирає бізнес». Учасниками проекту стали близько 100 учасників, які закінчили школу та презентували свої бізнес-проектів. За успішними випускниками після захисту своїх ідей, було закріплено кураторів, які ділились з молодими підприємцями досвідом. Члени Ради підприємців взяли найактивнішу участь у становленні молодих бізнесменів.

Березень. Уклали договір про співпрацю Ради підприємців із Полтавським університетом економіки і торгівлі. З метою підготовки сучасних фахівців, адже закладові необхідна практична допомога підприємців: проведення семінарів, тренінгів, майстер-класів для студентів, а головне – можливість поєднання теорії із практикою. Погодилися залучати студентів закладу на стажування із подальшим працевлаштуванням спершу на своїх підприємствах, а надалі – на інших організаціях міста.

Було проведено спільне засідання Радою підприємців з Фондом підтримки підприємництва та Полтавським регіональним центром з інвестицій та розвитку, де визначили напрями співпраці у залученні коштів іноземних та вітчизняних інвесторів для інвестиційного та інноваційного розвитку підприємництва у м. Полтава. Основний акцент підприємці міста зробили на те, що в Полтаві було б доречно залучати інвестиції не стільки на нові проекти, скільки на відродження тих великих промислових об'єктів, які вже існують.

Розглянули проект рішення «Про внесення змін та доповнень до рішення п'ятнадцятої сесії Полтавської міської ради п'ятого скликання від 5 червня 2007 року «Про затвердження Правил благоустрою та забезпечення чистоти і порядку в м.Полтава та переліку стягнень за порушення цих «Правил» та проект «Положення про розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Полтава», стосовно яких у підприємців виникли деякі зауваження. Отримавши роз'яснення по спірних пунктах від головного художника міста Віктора Лущая і начальника інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом Полтави Євгена Савчука та враховуючи пропозиції присутніх, проекти відправили на доопрацювання.

Важливим для Ради підприємців є тісна співпраця із городянами та якісний зворотній зв'язок. Саме тому було вирішено завести сторінку ради у соціальній мережі facebook. Приємно зазначити, що полтавці мають змогу не лише прочитати про діяльність ради, але й напряму запитати про те, що їх турбує, вже відсьогодні.

Квітень. Розглянули та надали експертну оцінку бізнес-планів на отримання поворотної фінансової допомоги від комунальної організації «Фонд підтримки підприємництва» Полтавської міської ради в рамках виконання міської програми розвитку підприємництва на 2011-2012 роки.

Долучились до проведення всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця» для забезпечення дитячих лікарень медичним обладнанням та сприяли розповсюдженню інформації про даний захід серед підприємців та мешканців Полтави, допомоли із розміщенням скриньок по збору коштів у торгових площах та організаціях міста.

Розглянули проект «Положення про впорядкування територій та визначення меж земельних ділянок (розмежування виконання містобудівної та землевпорядної документації у м.Полтава)» та проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення». Стосовно яних у підприємців міста виникло багато запитань, відповіді на які допомогли надати запрошені на засідання представники управління з питань містобудування та архітектури, комунального підприємства «Містобудування та кадастру» та міського центру зайнятості.

Травень. Рада взяла участь у «круглому столі» з територіальним відділенням Антимонопольного комітету України на тему «Обговорення проекту Загальнодержавної програми розвитку конкуренції в Україні на 2013-2023 роки» за участі представників влади і бізнесу. Радою підприємців були ухвалені пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» в який запропонували внести зміни, а саме, виключити обмеження щомісячної компенсації суб'єктам малого підприємництва у розмірі мінімального страхового внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Розробили та затвердили пропозиції до проекту Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні», що були представлені на громадському слуханні.

Ухвалили створення громадського посту в Єдиному дозвільному центрі для налагодження ефективного зворотного зв'язку із підприємцями.

Червень. Рада підприємців провела об'єднане засідання на тему: «Обмеження тиску на бізнес представниками державних органів, відсутності з їх боку перешкод розвитку підприємництва, забезпечення реального захисту бізнесу від неправомірного впливу, налагодження співпраці правоохоронних органів і підприємницького середовища у створенні сприятливого бізнесового та інвестиційного клімату» за участю начальника управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Полтавській області Владислава Руденка, начальника управління державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України в Полтавській області Дмитра Пасєки та заступника начальника ДПІ у місті Полтаві Віктора Книша. Обговорили співпрацю контролюючих органів та бізнесу. Сьогодні, вищезазначені структури проводять перевірки тільки в разі надходження заяви про порушення прав. Більше того, підприємці, які звертаються до контролюючих органів з питаннями щодо організації своєї діяльності, завжди отримують вичерпні відповіді і в подальшому не мають проблем. Торкнулися також питань стихійної торгівлі та погодження розташування малих архітектурних форм (тимчасових споруд).

Радою підприємців було погоджено внесення змін до проекту регуляторного акту – рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради «Про внесення змін до рішення сесії виконавчого комітету Полтавської міської ради від 27.04.2011 р. № 155 «Про впорядкування питання встановлення режимів роботи закладів торгівлі, ресторанного господарства і сфери послуг та їх обліку в м. Полтава», а саме стосовно видачі погоджень на встановлення режимів роботи пересувних тимчасових споруд, які використовуються при проведенні ярмарків, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на час проведення таких заходів.

Липень. Проведено об'єднане засідання з Державною податковою інспекцією у м. Полтава, на якому підбили підсумки сплати за 1 півріччя 2012 року єдиного податку та обговорили наслідки і результативність регуляторного акту «Про встановлення місцевих податків та зборів».

Взяли участь у бізнес – форумі «Влада та бізнес – партнери» за участю керівництва області та представників Координаційної ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва при Кабінеті Міністрів України.

Організаційні моменти підготовки до Дня підприємця Свято відбудеться 30 серпня у міському Будинку культури. Нині управлінням культури вже підготовлено сценарний план заходу, запропоновано виступи творчих колективів. У рамках свята нагородять найкращих бізнесменів міста, а також проведуть виставку досягнень малого та середнього підприємництва, «круглий стіл» з проблем функціонування дозвільної системи.

Серпень. Організували проведення щорічного міського конкурсу «Кращий підприємець року міста Полтави» та професійного свята Дня підприємця.

30 серпня у приміщенні міської ради відбулося урочисте засідання Ради підприємців Полтави. В ньому взяли участь заступник директора департаменту дозвільної системи Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Олена Лепіска, секретар міської ради Оксана Деркач, заступник міського голови Ольга Борисенко, голова ради підприємців Юрій Левченко, члени ради та підприємці міста. З нагоди Дня підприємця поважні гості привітали присутніх з професійним святом, а кращих нагородили почесними грамотами за вагомий особистий внесок в розвиток соціальної інфраструктури міста, професіоналізм та активну участь в громадському житті Полтави.

В рамках проведення Дня підприємця у прес-центрі Міського будинку культури відбулась конференції на тему – «Влада і бізнес – партнери: особливості реалізації дозвільної системи у сфері господарської діяльності на регіональному рівні та шляхи її оптимізації». Говорили про реформування у сфері дозвільної системи. Зокрема про діяльність дозвільного центру Полтавської міської ради.

У виставковій залі Міського будинку культури нагородили учасників виставки кращих підприємств міста та області «Енергодім». Церемонію нагородження провів голова Ради підприємців Полтави Юрій Левченкота вручив почесні грамоти: ТОВ «Термастил», ТОВ «Інструмент-центр Полтава», ПВКП «Екопласт», ПП «Авто Еко-Лайн», ТОВ БФ «Астра», ТОВ «ВЕЗА-Украина», ТОВ «Інстайл-Енерго», ПАТ «Електромотор», ТОВ «Сільф», ТОВ «Об'єктив плюс», ВКФ «Авераж», Компанія «VULEE», ТОВ «РИМ 2000».

Відзначення Дня підприємця в Полтаві завершилося урочистостями, що відбулися в Міському будинку культури, де зібралось понад 700 представників бізнесу Полтавщини. Присутніх з професійним святом привітали заступник голови обласної державної адміністрації Олена Адамович, перший заступник голови обласної ради Володимир Оніщенко, міський голова Олександр Мамай, голова ради підприємців області при облдержадміністрації Віктор Семенов, голова Ради підприємців Полтави Юрій Левченко, заступник директора департаменту дозвільної системи Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Олена Лепіска, заступник голови ДПА у Полтавській області Анатолій Бакун, начальник ДПІ в місті Полтаві Богдан Лизун, заступник начальника Полтавської митниці Олег Черноусов, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Валерій Руденко, віце-президент Полтавської торгово-промислової палати Олександр Дуднік, директор регіонального фонду підтримки підприємництва по Полтавській області Ніна Кузьменко.

Нагороди, грамоти та подяки від облдержадміністрації, обласної та міської рад були вручені кращим підприємцям міста й області. Номінантами міського конкурсу «Кращий підприємець року 2012» стали Володимир Сидоров (ТОВ «Екометан») та міський проект «Козацький табір». Кращим підприємцем року визнано Максима Венгровського (ТОВ «Віват Провінція»).

Вересень. Рада підприємців Полтави не лише дбає про інтереси бізнесменів, але й не забуває про тих людей, які потребують уваги та підтримки. Продовжуючи низку благодійних акцій, члени Ради та підприємці міста завітали до спеціальної загальноосвітньої школи №39 та Полтавської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату №1, щоб привітати її учнів та педагогів із початком нового навчального року. Дітям подарували шкільну форму, блузки для дівчат та сорочки для хлопчиків, курточки, портфелі, щоденники та зошити, канцелярське приладдя, а також мікрохвильову піч, яку потребувала шкільна їдальня.

Рада підприємців взяла активну участь у ряді подій 23 вересня 2012 року: відзначенні 75-річчя Полтавської області, святкуванні Дня міста та параді «Полтава вишивана».

Разом з Центром зайнятості взяли участь у проведенні Ярмарку вакансій, який відбувався у виставковій залі Міського будинку культури. Такий захід є досить ефективним для роботодавців, і надзвичайно зручним для тих, хто шукає роботу. Цього разу на ярмарку були представлені 36 підприємств, а також соціальні партнери – обласний молодіжний центр праці, військовий комісаріат, рекрутингові, кадрові агенції та інші структури, які так чи інакше приймають участь у вирішенні питання працевлаштування незайнятих громадян. Загалом же було представлено більше 800 вакансій.

Взяли участь у відзначенні Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні. Працівників галузі привітали заступник міського голови Світлана Порохня, голова постійної комісії з питань розвитку підприємницької діяльності та інвестицій Володимир Івченко. Начальник профільного відділу управління культури Віталій Павлов наголосив на здобутках у реалізації програми «Полтава туристична». Середньорічний туристичний потік до музеїв міста наразі становить близько 140 тисяч осіб. Свою популярність Полтава підтвердила, зокрема, під час Євро-2012. Підбито підсумки конкурсу на визначення кращого туристичного підприємства з надання послуг внутрішнього та в'їзного туризму. Перше місце – у підприємця Тетяни Черкасець. Переможців нагороджено почесними грамотами міськвиконкому та грошовими відзнаками.

Жовтень. Рада підприємців розглянула Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» та запропоновані зміни Державною податковою службою України до системи оподаткування України на виконання Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Оскільки до Закону виникли певні питання та зауваження, було вирішено ознайомити з ним якомога більше підприємців міста та залучити їх до обговорення, скласти перелік пропозицій і запросити до діалогу представників податкової та пенсійної служб.

Листопад. Полтаву з візитом відвідала надзвичайний та повноважний Посол Аргентини в Україні Ліла Ролдан Васкес де Муан. Вона зустрілася з очільниками області та міста, представниками бізнесу та Радою підприємців. Посол відзначила сприятливий інвестиційний клімат у регіоні та наголосила: маємо об'єднати зусилля, щоб спільно зустріти глобальні виклики. Йшлося передусім про співпрацю в аграрній та харчовій галузі. Секретар міської ради Оксана Деркач порушила питання культурно-туристичних зв'язків, можливості обміну творчими колективами, гірськолижного і зеленого туризму. Полтавські туристичні агенції будуть поінформовані про діяльність Школи туризму при аргентинському посольстві.

Грудень. Рада підприємців розглянула проект Закону України «Про внесення змін до ст. 296 Податкового кодексу України щодо посилення контролю за обігом товарів іноземного виробництва». Рада розцінює зміни як позитивні та підтримує їх внесення. Взяли участь у розробці проекту «Програми розвитку підприємництва у місті Полтава на 201302014 роки». Взяли участь у церемонії нагородження переможців конкурсу «Молодь року – 2012», зокрема висунули кандидатуру на номінацію «Кращий молодий підприємець року». Підтримати та взяли участь у благодійній акції організованою Спілкою пасічників Полтавщини «Миколай у твоєму серці» для міського об'єднання дітей-інвалідів з дитинства та їх опікунів – організації, що налічує 300 дітей, 60 з яких прикуті до ліжка. Підтримали групу полтавських художників у організації проведення благодійної акції «Кольоровий світ» в поліклінічному відділенні 2-ї дитячої міської лікарні. Небайдужі полтавські художники, що намагаються різнобарвити світ хворих малят, розмальовуючи стіни лікарняних палат та коридорів, знайшли розуміння та підтримку підприємців. Тож, Рада допоможе митцям, придбавши усі необхідні для реалізації проекту матеріали.

Тому для Ради підприємців попереду ще багато важливої роботи і є реальна надія, використовуючи високий потенціал членів Ради, досягти покращення стану підприємництва в місті-фінансового, соціального і духовного.


Звіт Ради за 2011 рік

Рада підприємців міста Полтави протягом 2011 року вела активну діяльність, провела 15 розширених засідань, на які запрошувались підприємці, представники різних видів діяльності, таких як туристичної сфери, готельного та ресторанного бізнесу, керівники контролюючих, виконавчих та дозвільних органів, представники фінансово-кредитних та банківських установ. Вирішували проблеми, з якими до нас звертались підприємці, розглядали та вносили пропозиції до проектів регуляторних актів та рішень місцевих та обласних органів влади щодо їх вирішення. Розглядали такі важливі питання як: усунення стихійної торгівлі на ринках міста та створення легального бізнесу, введення нового податкового кодексу, розміру місцевих податків і зборів, розвиток туристичної сфери, роботу єдиного дозвільного центру, налагодження економічних та ділових контактів між Грузією та Україною у сфері підприємницької та інвестиційної діяльності. Брали участь в розробці міських програм з питань розвитку підприємництва.

Рада підприємців спільно з обласним молодіжним центром праці брала участь в організації та фінансуванні таких проектів як "Школа успішного працівника", "Молодь Полтавщини стає до праці", разом з "Фондом підтримки підприємництва" проводили для підприємців міста семінар на тему "Використання банківських кредитних продуктів у підприємницькій діяльності", надали благодійну допомогу "Центру реабілітації для бездомних та людей котрі вийшли з місць позбавлення волі".

Брали активну участь в загальноміських та державних масових заходах: Дня перемоги, Дня конституції, Дня незалежності, Дня міста, організовували щорічне свято "День підприємця", брали участь у покладанні квітів на Меморіал слави у день шанування загиблих у ВВВ та інших подіях міста.


Комунальна організація "Фонд підтримки підприємництва" Полтавської міської ради оголошує конкурс бізнес-планів та проектів

В рамках виконання міської програми розвитку підприємництва на 2013-2014 роки та законів України "Про державну підтримку малого підприємництва","Про Національну програму сприяння розвитку малого підприємництва в Україні" Фонд здійснює надання бюджетних коштів суб'єктам малого та середнього підприємництва на конкурсних засадах на поворотній основі за умови забезпечення виконання зобов'язання щодо їх повернення. Фонд підтримує проекти за наступними пріоритетними напрямками:

  • соціально-економічні проекти, спрямовані на розвиток підприємництва в сферах виробництва, готельно-ресторанному бізнесі туризмі, надання послуг, інноваційній діяльності, ремісництві, фінансового і науково-технічного стану міста та відтворенню його природних ресурсів;
  • підвищення добробуту громадян шляхом залучення населення до підприємницької діяльності, створення робочих місць, працевлаштування громадян, вирішення проблеми самозайнятості;
  • здійснення інформаційно-консультаційного забезпечення та сприяння формуванню розвинутої інфраструктури для забезпечення ефективної підприємницької діяльності в м.Полтава.

Проектні пропозиції приймаються з 3 січня по 31 грудня 2013 року включно. Наглядова рада фонду розглядатиме проекти по мірі їх надходження.
Якщо Ви маєте ідеї, проектні пропозиції щодо зазначених напрямків, просимо надсилати їх електронною адресою Fond_Poltava@ukr.net або на адресу м. Полтава, вул. Жовтнева, 36, кабінет 12.


 


Міська влада

До вашого відома: