Календар оновлень:

Відеоблог:23.09.2017, 11:49
Події міста:23.09.2017, 11:39
Документи:22.09.2017, 16:00
Заяви прес-служби:22.09.2017, 14:36
Полтавцям до відома:19.09.2017, 09:43
 
Останнє оновлення: 23.09.2017, 11:49
ГородянамЦ Н А ПІнвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.
Матеріали:

Проекти, які подані у 2016 році відповідно до міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтаві на 2016-2020 роки»

Положення про партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтаві

Форма подання проекту

Карта аналізу проекту

Міська цільова програма «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтаві на 2016-2020 роки»

Графік проведення зустрічей

Громадська активність на прикладі партиципаторного бюджету

Партиципаторний бюджет. Загальна інформація

Партиципаторний бюджет у м. Лодзь

Основні положення про партиципаторний бюджет в місті Лодзь

Партиципаторний бюджет у м. Варшава

Партиципаторний бюджет у м. Домброва

Партиципаторний бюджет у м. Порту-Алегрі

Концепція розробки, впровадження та реалізації партиципаторного бюджетування у м.Полтаві

Новини:

11.09. 2017 Реалізація проекту "У здоровому тілі — здоровий дух" продовжується

Продовжується реалізація одного з проектів-переможців Бюджету участі "У здоровому тілі — здоровий дух".

Так, 10 вересня, на майданчику, що біля обласного центру естетичного виховання учнівської молоді відбувся уже 4 захід в рамках даного проекту. Секретар міської ради Оксана Деркач зауважила, що основна його мета — залучити якомога більше молоді до занять спортом:

- Спортсмени, що подали на реалізацію проект "У здоровому тілі — здоровий дух", хочуть показати мешканцям міста, що спорт — це круто. На кожен із заходів в рамках цього проекту приходять багато полтавців. Це значить, що вони цікавляться. Особливо важливо, що батьки приводять своїх дітей.

Фахівець КО "Інститут розвитку міста" та координатор проекту "Партиципаторне бюджетування" Артем Іванюк розповів, що напрямів реалізації ініціативи "У здоровому тілі — здоровий дух" два:

- В рамках проекту, у дворах міста встановлене тренажерне обладнання. Окрім цього, проводяться масові спортивні заходи, куди запрошуються творчі та спортивні колективи. Таких заходів, в рамках проекту, заплановано провести ще 3.

Нагадаємо, бюджет проекту "У здоровому тілі — здоровий дух" складає понад 96 тисяч гривень. Подібні спортивні заходи уже проведені в мікрорайонах Поділ, Левада та Сади-1.

Під час свят чудовий настрій полтавцям створюють виступи найкращих спортивних та творчих колективів міста. Спортсмени проводять для дітей та молоді майстер – класи, які допомагають їм із подальшим визначенням спортивної секції або гуртка.

Секретар міської ради Оксана Деркач зауважила, що в рамках Бюджету участі уже реалізуються й інші проекти-переможці:

- Встановлюється майданчик на Вороніна, два проекти реалізовуватимуть на Яківцях, також на Половках. Розпочинає реалізовуватись проект, який передбачає встановлення в місті велосипедних парковок та станцій технічного обслуговування велосипедів. Уже стартував проект "Знай свої права". Я рада, що усі проекти, що мають реалізовуватися, відповідно до Положення про Партиципаторне бюджетування, — реалізуються.

Бюджет участі у Полтаві набирає обертів. Якщо минулого року полтавці подали 57 проектів, то у 2017 році їх було подано 92. До 22 вересня експертна група вивчатиме, чи відносяться подані містянами проекти до компетенції органів місцевого самоврядування Полтави.

Уже з 20 листопада до 3 грудня 2017 року відбудеться етап голосування за проекти, які будуть реалізовані в 2018 році.
01.09.2017 Центр юридичної освіти "Знай свої права" запрошує на безкоштовне навчання з правової освіти!

Розпочинається реалізація проекту "Знай свої права", який переміг у конкурсі "Бюджет участі" м. Полтави!

6 вересня о 18:00 відбудеться перше заняття за темою "Особливості реалізації освітніх правовідносин в Україні".

Загалом, буде проведено 17 навчальних занять для різної цільової аудиторії. Всі заняття будуть транслюватись он-лайн та пізніше розміщені на окремій сторінці інтернет ресурсу YouTube.

Кожен бажаючий може прийти на заняття і задати питання кваліфікованим спеціалістам, отримати вичерпну відповідь і отримати знання.

Чекаємо на всіх охочих взяти участь за адресою: вул. Небесної сотні, 1/23, 2 пов. 7 каб.

Ознайомитися з графіком проведення занять можна тут.


До 22 вересня експертна група розгляне  92 проекти «Бюджету участі»

21.08.2017, 13:38

92 ідеї, що подали полтаців з 16 червня по 9 серпня в рамках цьогорічного проекту "Бюджет участі", експертна група вивчатиме до 22 вересня. Основне завдання цього етапу реалізації партиципаторного бюджетування – визначити, чи відносяться подані містянами проекти до компетенції органів місцевого самоврядування Полтави.

А вже з 5 по 10 жовтня відбудеться жеребкування - визначення порядкового номера проекту в реєстрі проектів, які допускаються до голосування.

З 20 листопада до 3 грудня 2017 року відбудеться етап голосування за проекти на сайті міської ради та в пунктах голосування.

Нагадаємо, що кількість поданих у 2017 році проектів майже вдвічі перевищує минулорічну. Щодо місця реалізації поданих ідей: 22 проекти відносяться до Подільського району, 27 пропозицій стосуються Шевченківського, а 25 –Київського району міста. 18 проектів не прив'язані до конкретного району та стосуються проведення фестивалів, соціальних та просвітницьких акцій, організації збору сміття, LED-освітлення та інші.

На реалізацію проектів, які переможуть шляхом голосування у 2017 році, передбачено 5 мільйонів гривень. Кошторис великих ідей становить до одного мільйона гривень, а малих проектів — до 300 тисяч на кожен. Із поданих цьогорічних ідей 21 пропозиція велика та 71 мала.

Повний перелік проектів можна переглянути тут92 проекти подали полтавці для участі в програмі "Бюджет участі"

 15.08.2017, 16:54

15 серпня відбулося перше засідання оновленої робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, яке провела її голова, секретар міської ради Оксана Деркач.

Відповідно до розпорядження міського голови Олександра Мамая, до складу групи були долучені представники районних у місті рад, а також представники органів самоорганізації населення.

Особливу увагу під час засідання приділили обговоренню етапів реалізації Бюджету участі в 2017 році, а також пропозицій до Положення про партиципаторне бюджетування.

Секретар міської ради Оксана Деркач розповіла: минулорічний досвід реалізації бюджету участі показав, що люди не просто хочуть змінювати місто, але й докладають певних зусиль, активно долучаються до ініціативи бюджету участі:

- У 2016 році на конкурс «Бюджет участі» було подано 57 проектів, з яких 54 були допущені до голосування. Полтавці обрали ті проекти, які на їхню думку, є найкращими для міста, і уже до кінця 2017 року 12 проектів-переможців будуть реалізовані. Серед таких - соціально-профілактичний проект «У здоровому тілі – здоровий дух!». В рамках цього проекту вже організовано 3 великих заходи у дворах міста та встановлено 6 турніків. З вересня реалізація цього проекту продовжиться.

На цьогорічний проект "Бюджет участі" полтавці подали 92 ідеї, що перевищує кількість поданих торік майже вдвічі. З них, великих проектів (до 1 мільйона гривень) — 21 та малих (до 300 тисяч гривень) — 71 проект. Більшість проектів, що подають полтавці — інфраструктурні:

- Найбільше проектів — понад 70 - стосуються благоустрою територій, будівництва та реконструкцій дитячих та спортивних майданчиків, зон сімейного відпочинку, скверів та парків, - розповів куратор проекту «Бюджет участі» в Полтава Артем Іванюк. - Є й ідеї, що стосуються проведення фестивалів, соціальних акцій, навчання, впровадження новітніх технологій в сферу медичних послуг та інші.

Присутніх на зібранні членів робочої групи та представників ЗМІ поінформували про подальші робочі етапи реалізації "Бюджету участі". Так, 18 серпня проектів перевірять на предмет правильності оформлення, точного та повного зазначення інформації про проект та його автора. Після того експертна група визначить, чи відносяться подані полтавцями проекти до компетенції міськвиконкому. Даний етап буде проходити з 18 серпня по 22 вересня.

Уже 5-10 жовтня відбудеться жеребкування - визначення порядкового номера проекту в реєстрі проектів, які допускаються до голосування. І вже з 20 листопада до 3 грудня 2017 року відбудеться етап голосування за проекти на сайті міської ради та в пунктах голосування.

Після цього будуть визначені проекти, що набрали найбільшу кількість голосів, а також управління та відділи виконкому, відповідальні за реалізацію кожного проекту-переможця. Цьогоріч загальний бюджет проектів-переможців, які будуть реалізовуватися уже в 2018 році, складає 5 мільйонів гривень.

Окрім того, під час засідання робочої групи були внесені пропозиції до технічного забезпечення етапу голосування, проведення авторами рекламно-агітаційної кампанії, можливого об'єднання в один проект кількох подібних. Ці пропозиції будуть довивчені та обговорені на наступному зібранні.26.07.2017

Продовжений термін подачі проектів на 2018 рік у рамках реалізації програми «Бюджет участі»

Встигни подати свій проект до 9 серпня 2017 року! У рамках реалізації програми «Бюджет участі» продовжений прийом проектів!

Якщо ви маєте ідею покращення благоустрою громадського простору або вирішення соціально-значущих питань - подавайте заповнену аплікаційну форму проекту до комунальної організації «Інститут розвитку міста», яка знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 1/23, 2 поверх, к. 10.

Телефон для довідок: 64-14-04

Детальну інформацію і форму для заповнення можна знайти на сайті Полтавської міської ради в рубриці «Бюджет участі».
04.07.2017 Розпочинається прийом проектів на 2018 рік у рамках реалізації програми «Бюджет участі»

До уваги мешканців міста Полтави!

У рамках реалізації програми «Бюджет участі» розпочинається прийом проектів на 2018 рік!

Якщо ви маєте ідею покращення благоустрою громадського простору або вирішення соціально-значущих питань, ви маєте можливість з 16 червня по25 липня 2017 року подати заповнену аплікаційну форму проекту до комунальної організації «Інститут розвитку міста», яка знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 1/23, 2 поверх, к. 10.

Телефон для довідок: 64-14-04

Детальну інформацію і форму для заповнення можна знайти на сайті Полтавської міської ради в рубриці «Бюджет участі».

04.07.2017   З 6 вересня 2017 року стартує проект "Знай свої права"

Проект "Знай свої права", який став переможцем у конкурсі "Бюджет участі", оголошує набір учасників на безкоштовне навчання з правової освіти.

Центр юридичної освіти "Знай свої права"

- Правове виховання і освіта молоді

- Розширення і поглиблення правових знань

- Безкоштовні юридичні консультації

- Лекції, інтерактиви, зустрічі з фахівцями.

Реєстрація учасників за телефоном: (0532) 64-14-04 E-mail:znay.prava@ukr.net


19.06.2017  "Бюджет участі в дії: встановлено шість спеціальних турніків із перекладинами


У рамках проекту «У здоровому тілі – зоровий дух», що реалізується програмою «Бюджет участі», встановлено шість спеціальних турніків із перекладинами на дворових майданчиках міста. Спортивними новинками оснащено подвір'я будинків на вулицях Чураївни, 9; 23 Вересня, 19; Небесної Сотні, 91; Гетьмана, 11 та на провулках Силікатному, 2 і Клубному, 4.

Щосуботи організатори заходу запрошують полтавців долучатися до проведення акції, вести здоровий спосіб життя та займатися спортом.

17 червня у мікрорайоні Левада поблизу гімназії №17 втретє пройшла соціальна акція у рамках реалізації проекту «У здоровому тілі – зоровий дух». Упродовж двох годин понад сто мешканців мікрорайону провели цікаво та інформативно час. Неперевершене та яскраве свято створювали виступи найкращих спортивних та творчих колективів міста. Спортсмени провели для дітей та молоді майстер – класи, які допомогли їм із подальшим визначенням секції, гуртка.

Співавтор проекту, лікар, член громадської організації «Центр спортивних єдиноборств – «Чемпіон» Олександр Денисенко відзначив: приємно, що до заходу долучилося багато полтавців, зокрема молоді та дітей, адже основна мета проекту, залучити їх до занять спортом.

- Кожен, хто мав бажання, під час заходу визначилися із спортивним напрямком та записатися до відповідної секції. Особливо це важливо для тих підлітків, що мають певні проблеми у школі або у родині. Переконаний, що чим більше дітей та молоді буде займатися спортом, тим менше буде правопорушень та негативних проявів в молодіжному середовищі, - зауважив Олександр Денисенко.

Секретар міської ради Оксана Деркач, яка була ініціатором запровадження «Бюджету участі» у Полтаві, зазначила, що подібні проекти у місті будуть реалізовуватися і надалі. Потрібно ознайомитися із правилами та запропонувати власну ідею. Адже з 16 червня розпочинається новий етап подачі проектів, які будуть реалізовані вже наступного року.

- Завдяки «Бюджету участі» вдалося створити величезну базу потреб полтавців, і ми бачимо, на що мешканці звертають увагу і чого вони потребують. Реалізації цього проекту стала можливою за підтримки містян у 170 голосів, співпраці спортсменів, великих громадських організацій і влади. Тому діалог між громадою і владою продовжується: подавайте проекти, долучайтеся до облаштування свого двору, району, міста.

Нагадаймо, що проект «У здоровому тілі – зоровий дух» із бюджетом понад 96 тисяч гривень вперше розпочали реалізовувати у мікрорайоні Поділ.

Довідково:

Із переліком гуртків можна ознайомитися тут                                            


16.06.2017

                                                      Шановні мешканці!

17 червня 2017 року з 16:00 до 18:00 год. поблизу гімназії № 17 відбудеться святкове дійство

"У здоровому тілі - здоровий дух!"

в рамках реалізації програми

"Бюджет участі".

       На спеціальному спортивному майданчику на вас чекають виступи з акробатики, хореографії, вокальне мистецтво, показові виступи з єдиноборств. Спортсмени будуть проводити майстер-класи.

Для самих маленьких учасників заходу будуть проведені змагання під назвою «Веселі старти»

Запрошуємо Вас на святкову програму


 13.06.2017

Розпочинається прийом проектів на 2018 рік у рамках реалізації програми «Бюджет участі»

До уваги мешканців міста Полтави!

У рамках реалізації програми «Бюджет участі» розпочинається прийом проектів на 2018 рік!

Якщо ви маєте ідею покращення благоустрою громадського простору або вирішення соціально-значущих питань, ви маєте можливість з 16 червня по25 липня 2017 року подати заповнену аплікаційну форму проекту до комунальної організації «Інститут розвитку міста», яка знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 1/23, 2 поверх, к. 10.

Телефон для довідок: 64-14-04

Детальну інформацію і форму для заповнення можна знайти на сайті Полтавської міської ради в рубриці «Бюджет участі».
 12.06.2017

 Відбувся другий етап реалізації проекту «У здоровому тілі – здоровий дух!»    

  У рамках програми «Бюджет участі» продовжує реалізовуватися проект «У здоровому тілі – здоровий дух!». 10 червня на дворовому майданчику будинку на вулиці 23 Вересня, 19 відбувся другий етап втілення його в життя.

   Співавтор ідеї, президент ГО «Центр спортивних єдиноборств – «ЧЕМПІОН» Юрій Мороз зазначив, що такі спортивно-масові заходи стимулюють молодь займатися спортом та вести здоровий спосіб життя:

 - Наша основна мета - провести акції саме у дворових майданчиках міста. Сьогодні у молоді склалася хибна думка: для того, щоб займатися спортом потрібно багато коштів і часу. Ми хочемо переконати, що не обов'язково відвідувати якусь спортивну секцію, а можна почати з малого - займатися на своєму подвір'ї. Я вважаю, якщо хоч кілька людей почне займатись спортом, то це буде  круто!

 Із думкою співавтора погоджуються і присутні на святі. Особливо радіють молоді мами, адже зараз час канікул, пори, коли дітвора має можливість провести вільний час із користю:

 - Дякуємо авторам проекту за цю прекрасну ідею! - говорить мешканка будинку Наталія. Адже немає нічого дієвішого, ніж показати на власному прикладі, що бути здоровим - це і модно, і красиво, а найголовніше - важливо для здоров'я. Тож, сподіваюся, що після цього заходу наші діти менше будуть сидіти за комп'ютерами і більше часу проводити на подвір'ї, займаючись спортом, спілкуючись між собою.

 Секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач зазначила, що такі заходи вкотре доводять, що взаємодія влади і громади вкрай потрібні. Адже мешканці повинні самі розставляти акценти щодо благоустрою свого мікрорайону, міста.

- У рамках реалізації проекту буде проведено 12 вуличних акцій на внутрішньо-дворових майданчиках мікрорайонів міста та встановлено спортивні турніки та перекладини, - розповіла Оксана Деркач. - Спеціальне обладнання вже встановлено на подвір'ях будинків Чураївни, 9 та на дворовому майданчику 23 Вересня, 19. Тож, запрошую усіх полтавців активно підтримувати реалізацію проекту, долучатися до благоустрою міста.

    Розкривали головну ідею назви проекту «У здоровому тілі – здоровий дух!» виступи кращих спортивних та творчих колективів міста, а проведені спортсменами майстер-класи активно залучали молодь до здорового способу життя. Для найменших учасників заходу представники КЗ «Спорт для всіх» провели веселі старти.

   Окрім того, діти мали унікальну можливість відчути себе справжнім поліцейським: одягти спецодяг та посидіти за кермом поліцейської машини.

 Нагадаємо, що на реалізацію проекту «У здоровому тілі – здоровий дух!» із міського бюджету виділено 96600гривень.

 Головний розпорядник коштів - управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому, а координатором «Бюджету участі» є КО «Інститут розвитку міста».


16 червня у Полтаві стартує етап подачі нових ідей у рамках реалізації програми «Бюджет участі"

З 16 червня розпочинається прийом проектів у рамках реалізації програми «Бюджету участі».

У ході підготовчої роботи, інформування мешканців про Програму секретар міської ради Оксана Деркач провела низку зустрічей у районах міста.

Так, 31 травня секретар міської ради зустрілася з активними мешканцями міста, депутатами та керівниками ОСББ Київського району. 1 червня подібна  відбулася у  Шевченківській райраді. Серед присутніх були  і досвідчені автори проектів, і ті, хто вперше буде заявляти про свою ідею.

Усі присутні отримали довідкову інформацію  поетапного впровадження партиципаторного бюджетування, розроблену КО «Інститутом розвитку міста», познайомилися із координатором «Бюджету участі» Артемом Іванюком  та отримали відповіді на хвилюючі питання щодо подачі нових проектів.

Участь у конкурсі «Бюджет участі» можуть брати лише жителі міста, яким виповнилося 16 років. Для подачі власної ідеї необхідно заповнити форму подання проекту, яка розміщена на сайті Полтавської міської ради, зібрати 15 підписів на підтримку проекту та подати його до КО «Інституту розвитку міста».

 Про основні вимоги до оформлення проектів, умови їх подачі можна дізнатися на сайті Полтавської міської ради_/people/parcutupator/ та за тел. 64-14-04.

Проекти приймаються в КО «Інституту розвитку міста» за адресою: м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 1/23, 2-й поверх, к. 10; електронна пошта: poltava.proekt@ukr.net.

Координатор проекту - Артем Іванюк тел. 64-14-04; 0958715550.

 

 

Відбулася зустріч з мешканцями  Подільського району щодо реалізації програми «Бюджету участі» в 2017 році

Розпочалися зустрічі з депутатами районних у місті Полтаві рад та активними мешканцями мікрорайонів міста щодо обговорення перспективних планів розвитку території міста у рамках реалізації міської цільової програми «Партицитаторне бюджетування».

30 травня секретар міської ради Оксана Деркач відвідала Подільську району раду аби розповісти усім, хто завітав на зустріч, про бюджет участі, його специфіку та важливість впровадження у нашому місті. Секретар міської ради наголосила на тому, що головна ідея проекту – активізація населення міста та залучення їх до вирішення напряму використання частини бюджетних коштів.

− Незабаром стартує черговий етап прийому пропозицій від полтавців. Проекти можна подавати протягом двох місяців: червня і липня. Після цього експертна група буде оцінювати їх на відповідність повноваженням міського виконавчого комітету та всім юридичним нормам. Наступний крок – голосування мешканців.

Більшість полтавців вже добре обізнані з цього питання, але майбутні автори проектів цікавилися можливими тематиками та основними вимогами щодо подачі нових ідей. Про всі особливості бюджету участі у 2017 році розповів фахівець КО «Інститут розвитку міста» Артем Іванюк. Він зазначив, що участь у конкурсі «Бюджет участі» можуть брали лише жителі міста, яким виповнилося 16 років. Для подачі власної ідеї необхідно заповнити форму подання проекту, яка розміщена на сайті Полтавської міської ради, зібрати 15 підписів на підтримку проекту та подати сам проект до КО «Інститут розвитку міста».

- Тематика ж самих проектів різностороння, але найголовніше, щоб вона не суперечила діючим програмам міста, - зауважив Артем Іванюк. – Це і благоустрій громадського простору, і ремонт вулиць, і велоінфраструктура, і облаштування дитячих, спортивних майданчиків, проведення фестивалів, конкурсів, вирішення соціально значущих питань.

Це не єдина зустріч, присвячена цьому питанню. Відповідно до графіку, узгодженому на засіданні робочої групи з питання партиципаторного бюджетування у місті Полтаві, такі зустрічі відбудуться у Шевченківській і Київській районних радах міста. Відтак, кожен бажаючий зможе дізнатися більше про бюджет участі, його специфіку, переваги та долучитися до цього процесу.

 


У Полтаві стартував перший етап соціального проекту «У здоровому тілі – здоровий дух»

    27 травня на дворовому майданчику будинку по вулиці Небесної Сотні, 91 стартував перший етап соціального проекту «У здоровому тілі – здоровий дух». Цей проект – один з переможців у конкурсі в рамках реалізації міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування» у м. Полтаві на 2016 -2020 роки. Реалізацією проекту безпосередньо займається управління у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради, а загальну координацію бюджету участі здійснює КО «Інститут розвитку міста».

Автор проекту, керівник ГО «Центр спортивних єдиноборств US champion» Олександр Верхола зазначив, що створювали цей проект з метою популяризація фізичного виховання, спорту, профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі

- Програма «Бюджет участі» – це унікальний шанс для всіх активних полтавців втілити в життя ідеї, - переконаний Олександр Верхола. - Наш проект підтримало 170 полтавців. Реалізуючи його, ми проведемо 12 спортивних акцій у дворах житлових будинках для всіх бажаючих, а також облаштуємо спортивні майданчики.

Секретар міської ради Оксана Деркач завітала на відкриття заходу. Вона зазначила, що на проект «У здоровому тілі – здоровий дух» з міського бюджету виділено 96600 гривень.

- Проектом передбачено облаштування спортивних комплексів на дванадцяти дворових майданчиках міста, проведення спортсменами майстер-класів та змагань для усіх бажаючих.

Заохочували молодь до здорового способу життя та були прикладом для наслідування показові виступи колективу ГО «Центр спортивних єдиноборств USchampion», зразкова циркова студія «Молодість», спортивно-танцювальний клуб «Ювента» та спортсмени з мистецтва «ПАРКУР». Святкову атмосферу створювали виступи вихованців творчого центру Наталії Май.

Для найменших учасників заходу спортсмени КЗ «Спорт для всіх» провели цікаві змагання «Веселі старти».

Довідково:

У 2016 році в рамках міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування» у м. Полтаві на 2016 -2020 роки вперше проведено конкурс проектів. З 53 поданих конкурсних пропозицій перемогу отримали 12 проектів. Серед них 1 великий - «Зона відпочинку на Подолі» та 11 малих - «Благоустрій зони відпочинку», «Полтава велосипедна», «Дитячий майданчик» «Дитяча казка», «Оздоровча зона селища Яківці», «Дитячий майданчик» «Лелека», Центр юридичної освіти «Знай свої права», «Організація збору від населення небезпечних відходів – використаних хімічних елементів живлення (батарейки, акумулятори)», Соціальна акція «У здоровому тілі здоровий дух», «Поринь у красу природи», «Спортивний майданчик селища Дальні Яківці», «Я люблю турнік».03.05.2017 Обговорили виконання «Міської цільової програми партиципаторне бюджетування» (бюджет участі) у м. Полтава на 2016-2020 роки 

Відбулась робоча нарада під головуванням секретаря міської ради Оксани Деркач, на якій обговорювали виконання «Міської цільової програми партиципаторне бюджетування» (бюджет участі) у м. Полтава на 2016-2020 роки.  

Партиципаторний бюджет являє собою механізм, який передбачає собою найвищий рівень участі громадян в прийнятті рішень стосовно призначення частини коштів з місцевого бюджету. Основна мета партиципаторного бюджетування полягає у залученні мешканців до процесу управління містом, а також використання у цих моментах елементи обговорення та дискусії в широкому колі спільноти, які є експертами своєї справи.

Саме тому на зустріч були запрошені автори проектів, що перемогли у конкурсі 2016 року і які будуть реалізовані у поточному році.  Оксана Антонівна зауважила, що кошти на реалізацію даних проектів закладені у міському бюджеті.

Також у нараді взяв участь директор КО «Інститут розвитку міста»  Юрій Левченко. Він зазначив, що необхідно продовжувати роботу  в даному напрямі. Особливо важливою є плідна взаємодія усіх структурних підрозділів Полтавського міськвиконкому у реалізації проектів, що перемогли у голосуванні.

Під час зустрічі були обговорені питання оформлення  проектно-кошторисної документації на проекти, що мають реалізуватися у найближчий час. 

Під час обговорення в учасників виникло багато запитань щодо подальшої експлуатації  майбутніх об'єктів. А саме, яка установа візьме на баланс дитячі та спортивні майданчики. Тому було прийняте рішення провести повторну зустріч 5 травня та запросити на неї представників управління житлово-комунального господарства та управління з питань містобудування та архітектури виконавчого комітету полтавської міської ради  для роз'яснення цього питання.


 04.11.2016    Визначено переможців голосування за проекти програми «Бюджет участі»

4 листопада відбулася підсумкова прес-конференція з підведення підсумків голосування за проекти програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтаві на 2016-2020 роки» («Бюджет участі»).

У прес-конференції взяли участь голова робочої групи програми «Бюджет участі» -секретар міської ради Оксана Деркач, члени робочої групи, автори проектів-лідерів голосування.

Оксана Деркач оголосила підсумки голосування та поінформувала, що 3 листопада відбулося відкрите засідання робочої групи. 

- Загалом, на сайті Полтавської міської ради онлайн проголосувало – 1643 особи, які віддали 2493 голоси за великі та малі проекти, – повідомила Оксана Деркач. - У пунктах голосування за допомогою бюлетенів проголосувало 2405 осіб. Дійсними визнані 2307 бюлетенів, недійсними - 98.

Координатор проекту Леонід Донос інформував про факт подвійного голосування:

- Члени робочої групи виявли факт дубльованого голосування 13-ти осіб, що проголосували і в електронному, і у паперовому варіанті. Голоси цих осіб, віддані у паперовому варіанті за рішенням робочої групи визнали недійсними.

Загалом, до участі у конкурсі проектів з патриципаторного бюджетування полтавці подали 58 ініціатив (2 проекти за згодою авторів об'єднані в один). З них, після розгляду експертною групою, до голосування допущено 53 проекти.

Саме за ці ініціативи мешканців міста голосували з 17 по 31 жовтня з персональних комп'ютерів онлайн на сайті Полтавської міської ради та у 17 пунктах для голосування за допомогою бюлетнів.

Директор Полтавської міської централізованої бібліотечної системи Таміла Дузенко координувала паперове голосування:

- Ми очікували, що у бібліотеках будуть голосувати полтавці старшого віку. Проте, молодь була також активною, - поділилася враженнями Таміла Дузенко. – Крім того, завдяки паперовому голосуванню, яке здійснювалось у бібліотеках міста, ми отримали нових читачів.

Результати онлайн та офлайн голосування підсумувалися та, відповідно до задекларованого обсягу фінансування, визначено проекти-переможці. Ними стали 1 великий проект - «Зона відпочинку на Подолі» та 11 малих - «Благоустрій зони відпочинку», «Полтава велосипедна», «Дитячий майданчик» «Дитяча казка», «Оздоровча зона селища Яківці», «Дитячий майданчик» «Лелека», Центр юридичної освіти «Знай свої права», «Організація збору від населення небезпечних відходів – використаних хімічних елементів живлення (батарейки, акумулятори)», Соціальна акція «У здоровому тілі здоровий дух», «Поринь у красу природи», «Спортивний майданчик селища Дальні Яківці», «Я люблю турнік».

(рейтинг проктів можна переглянути тут)

Автори проектів-переможців поділилися враженням від участі у програмі «Бюджету участі». Так, Тамара Литвин, автор проекту «Я люблю турнік», радіє, що її ідеї бути у Полтаві:

- Спочатку я сама полюбила воркаут. Тривалий час займалася на турніках та перекладинах. Так з'явилася ідея подання проекту. Все сталося , як гадалося. Наступний крок – встановлення та відкриття.

Підтвердженням того, що проекти програми «Бюджету часті» дуже зацікавили полтавців є неабияка активність мешканців с. Яківці.

- Яківчани заявили про себе до «Бюджету участі» дуже активно – із двох поданих проектів обидва визнані переможцями,- розповіла Вікторія Писаренко, автор малого проекту «Оздоровча зона селища Яківці». – Ми зрозуміли, що приймаємо активну участь у розбудові свого міста.

«Зона відпочинку на Подолі» - великий проект, який набрав найбільше голосів у свої категорії. Автор Адель Рутка подякувала всім полтавцям за підтримку ідеї:

- Щиро радію з того, що так багато маю однодумців щодо облаштування рідного міста. Та й взагалі небайдужих полтавців. Це означає – проекту бюджету участі бути у нашому місті!

На заверешення зустрічі секретар міської ради Оксана Деркач подякувала авторам проектів, полтавцям, які долучилися до голосування, членам робочої та експертної груп, працівникам бібліотечної системи міста за реалізацію «Бюджету участі» у Полтаві.

Фінансування Програми здійснюється відповідно до діючого законодавства за рахунок коштів міського бюджету та визначається у рішенні «Про міський бюджет» на відповідний рік.

Програма реалізується завдяки проекту «Партиципаторний бюджет – можливості для підвищення громадської активності і встановлення належного партнерства з органами влади», який ініційований міжнародною громадською організацією «Фундація українсько-польської співпраці ПАУСІ» за сприянням польсько-канадської програми підтримки демократії.

Окрім Полтави, програма «Бюджет участі» реалізовується у 28 містах України, 22 міста працюють над її запровадженням. Програми мають назви «Громадський бюджет», «Партиципаторний бюджет», «Учасницьке бюджетування». Серед обласних центрів флагманами громадського бюджету є Полтава, Черкаси, Чернігів, Житомир, Суми, Львів, Чернівці.

 


 03.11.2016    Результати голосування за проекти, які подані відповідно до міської цільової програми " Бюджет участі" у 2016 році

Сьогодні, 3 листопада, відбулося засідання робочої групи, на якій підбили підсумки голосування за проекти, які подані у 2016 році.

Окрім членів робочої групи, на засіданні були присутні автори проектів та представники засобів масової інформації.

Загалом, на сайті Полтавської міської ради онлайн проголосувало – 1643 особи, які віддали 2493 голоси за великі та малі проекти.

У пунктах голосування за допомогою бюлетенів проголосувало 2405 осіб. Дійсними визнані 2307 бюлетенів. Недійсними визнано 98 бюлетенів.

Визнано факт дубльованого голосування 13-ти осіб, що проголосували і в електронному, і у паперовому варіанті. Голоси цих осіб, віддані у паперовому варіанті визнати недійсними

Загалом затвердили наступні результати голосування.


01.11.2016      Розпочато підрахунок голосів за проекти «Бюджету участі»

 1 листопада о 10. 00 у залі засідань міської ради розпочато підрахунок голосів за проекти «Бюджету участі». За ходом підрахунку можна спостерігати онлайн на сайті Полтавської міської ради.

У залі засідань Полтавської міської ради зібралися робоча група, автори проектів, депутати міських та районних рад. Визначили порядок підрахунків голосів, з яким присутніх ознайомила керівник робочої групи Оксана Деркач:

– Перш за все, членам робочої групи необхідно підбити підсумки паперового голосування: відкрити 19 скриньок із спеціалізованих пунктів для голосування, перевірити правильність заповнення бюлетеню, наявність паспортних даних, позначок про голосування. Результати внести до протоколу засідання робочої групи.

Надалі результати паперового та онлайн голосування підсумують.

Відповідно до положення програми «Бюджету участі» на підрахунок голосів робоча група має три повних дні.

 


26.10.2016    Голосування за проекти «Бюджету участі» перетнуло «екватор»

 Наразі триває голосування за проекти, які подані відповідно до міської цільової програми «Бюджет участі».

Станом на 24 жовтня 2016 року онлайн проголосувало понад 570 містян, які віддали 1140 голосів за великі та малі проекти «Бюджету участі».

На початок тижня полтавці серед велих проектів найбільше підтримали:

1) проект № 10 «Райський садок» отримав 83 голоси. Проектом заплановано впорядкування території навпроти ЗОШ № 34, на якій знаходяться два ставки, облаштування спуску до ставків, розчистку чагарників, встановлення арки, містка, лав, 6 дерев'яних альтанок, дитячого майданчика.

2) проект № 9 «Скейт-парк» підтримало 76 полтавців. Проектом заплановано демонтаж залишків недіючої ковзанки, яка розташована біля ЗОШ № 37, облаштування нового покриття, встановлення лав;

3) проект № 8 «Зона відпочинку «На Подолі» має 75 голосів. Даним проектом задумано впорядкувати прибережну територію річки Ворскли у районі вул. Зелений Острів, розчистити дно земснарядом, вирівняти пляжну зону, встановити питні фонтани, лави, навіси, роздягальні, пандуси, спортивні майданчики.

Рейтинг малих проектів за онлайн голосуванням полтавців має наступний вигляд:

1) проект № 31 «Дитячий майданчик «Дитяча казка» на вул.Тунельній набрав 85 голоси.

2) проект № 27 «Дитячий майданчик «Лелека» на вул.Головка, 16 отримав 73 голоси.

3) проект № 67 «Полтава велосипедна» ( облаштування велопарковок та станцій технічного самообслуговування для велосипедистів) набрав 67 голосів.

Секретар міської ради Оксана Деркач прокоментувала хід голосування за проекти у пунктах, які знаходяться у приміщенні міської ради та бібліотеках міста:

- Паперове голосування проходить паралельно із голосуванням онлайн. Впродовж минулого тижня в пунктах проголосувало близько 800 полтавців, які віддали 1600 голосів за великі та малі проекти «Бюджету участі.

За словами керівника робочої групи «Бюджету участі» Оксани Деркач перша трійка великих проектів за оперативними даними паперового голосування має наступний вигляд:

1) проект № 8 «Зона відпочинку «На Подолі» має на підтримку 242 голоси. Даним проектом задумано впорядкувати прибережну територію річки Ворскли у районі вул. Зелений Острів, розчистити дно земснарядом, вирівняти пляжну зону, встановити питні фонтани, лави, навіси, роздягальні, пандуси, спортивні майданчики.

2) проект № 9 «Скейт-парк» отримав 67 голосів. Проектом заплановано демонтаж залишків недіючої ковзанки, яка розташована біля ЗОШ № 37, облаштування нового покриття, встановлення лав

3) проект № 10 «Райський садок» підтримало 65 полтавців. Проектом заплановано впорядкування території навпроти ЗОШ № 34, на якій знаходяться два ставки, облаштування спуску до ставків, розчистку чагарників, встановлення арки, містка, лав, 6 дерев'яних альтанок, дитячого майданчика.

Серед малих проектів лідирують:

1) проект № 31 «Дитячий майданчик «Дитяча казка» на вул. Тунельній, який отримав 82 голоси;

2) проект № 22 «Благоустрій зони відпочинку по пров. Рибальский 16а, 18» має підтримку 68 полтавців. Проект передбачає озеленення, встановлення лавок, ігрового комплексу, освітлення та відновлення огорожі;

3) проект № 30 «Центр юридичної освіти «Знай свої права», який здобув підтримку 60 полтавців.

Оксана Деркач нагадала, що голосування триватиме до 31 жовтня 2016 року включно:

- Прошу авторів проектів більш активно інформувати про свої ініціативи містян, обов'язково долучитися до голосування. Адже голосування за проекти «Бюджету участі» вже перетнуло «екватор».

Нагадаємо, кожен полтавець, якому виповнилося 16 років, може проголосувати онлайн у рубриці «Бюджет участі» на сайті Полтавської міської ради та у пунктах для голосування (інформація про які є на сайті Полтавської міськради, а також у газетах «Полтавській вісник» та «Вечірня Полтава")

 

24.10.2016          Оперативні дані щодо результатів та ходу голосування за проекти «Бюджету участі» у пунктах для голосування

 Наразі триває голосування за проекти, які подані відповідно до міської цільової програми «Бюджет участі». Кожен полтавець, якому виповнилося 16 років може проголосувати онлайн у рубриці «Бюджет участі» на сайті Полтавської міської ради. Також є змога у режимі реального часу слідкувати за ходом голосування та кількістю голосів, які віддані за той чи інший проект.

Паралельно проходить голосування у пунктах, які розміщенні у примішенні міської ради та бібліотеках міської комунальної власності.

Станом на 15.00 24 жовтня 2016 року у пунктах проголосувало близько 800 полтавців, які віддали 1600 голосів за великі та малі проекти «Бюджету участі».

Оперативні дані щодо результатів голосування мають наступний вигяд:

Перша трійка великих проектів:

1) проект № 8 «Зона відпочинку «На Подолі» (прибережна територія р.Ворскли у районі вул. Зелений Острів, впорядкування пляжу, обстеження дна, розчистка дна земснарядом, вирівняти пляжну зону, облаштувати питним фонтаном, встановити лавочки, навіси, роздягальні, пандуси, спортивний майданчик) має на підтримку 242 голоси;

2) проект № 9 «Скейт-парк» (недіюча ковзанка, провести демонтаж залишків недіючої ковзанки, яка розташована біля ЗОШ № 37, облаштувати нове покриття та монтаж обладнання, встановити лавки) отримав 67 голосів;

3) проект № 10 «Райский садок» (територія навпроти ЗОШ № 34, на території проекту знаходяться два ставки, облаштувати спуск до ставків, очистити чагарники, встановити арку, шість дерев'яних альтанок, встановити місток, лавки, встановити дитячий майданчик) підтримало 65 полтавців.

Серед малих проектів лідирують:

1) проект № 31 «Дитячий майданчик «Дитяча казка» (на вул.Тунельній). Цей проект набрав 82 голоси;

2) проект № 22 «Благоустрій зони відпочинку по пров. Рибальский 16а, 18» (озеленення, встановлення лавок, ігрового комплексу, освітлення та відновлення огорожі) підтримали 68 полтавців;

3) проект № 30 «Центр юридичної освіти «Знай свої права» здобув підтримку 60 полтавців.

Нагадуємо, що оперативні дані стосуються лише паперового голосування, а результути електронного голосування ви можите відслідковувати на сайті Полтавської міської ради.

Голосування розпочалося 17 жовтня та триватиме до 31 жовтня 2016 року включно.

 


18.10.2016 Розпочалося голосування за проекти в рамках «Бюджету участі»

 Учора, 17 жовтня, розпочалося голосування за проекти в рамках «Бюджету участі».

Тільки упродовж першої доби проголосували понад 200 полтавців. З них, більше 160 – онлайн, на сайті міської ради. У спеціалізованих пунктах для голосування – бібліотеках міста – близько 60 мешканців міста.

Зважаючи на те, що Бюджет участі реалізується у нашому місті вперше, така активність мешканців є непоганим показником.

Бібліотекарі, які допомогають в організаціїї голосування за проекти Бюджету участі, відмічають, що полтавці, які користуються паперовою системою голосування – переважно люди старшого віку.

Також, що стосується паперового голосування, то найбільш активними є мешканці Подільського району Полтави.

Онлайн голосування не дає можливості зорієнтуватися щодо віку голосуючих, проте наочно показує який з проектів користується найбільшою підтримкою. На вчорашній вечір - це проект з облаштування скейт-парку у мікрорайоні «Левада».

Голова робочої групи Оксана Деркач наголошує, що тільки від активності мешканців залежить, який проект переможе. Тому вона просить ще раз ознайомитися із проектами, віднайти той, що найбільш до вдподоби, найбільш цікавий та проголосувати за нього.

Автори ж проектів, говорить Оксана Антонівна, повинні максимально агітувати за свої ідеї, інформувати про переваги свого проекту, якщо вону хочуть, щоб їхній проект переміг.

Попереду ще повних 13 днів голосування. Тож у кожного з полтавців є можливість долучитися до загальної ідеї - зробити наше місто кращим!

 


17.10.2016       Від сьогодні полтавці можуть обирати проекти Бюджету участі

 Протягом 2 тижнів, з 17 до 31 жовтня, полтавці зможуть підтримати проекти Бюджету участі – різноманітні громадські ініціативи з благоустрою територій міста, облаштування спортивних та дитячих майданчиків,  спорудження скейт-парку, тощо.

Тож, якщо ви мешканець Полтави, Вам виповнилося 16 років, прийдіть, проголосуйте і оберіть 2 проекти: 1 великий і 1 малий. Ви можете проголосувати лише один раз за допомогою:

- електронного голосування на сайті Полтавської міської ради у рубриці «Бюджет участі» за допомогою BankID – способу верифікації громадян через українські банки, який дозволяє підтвердити особу користувача в мережі Інтернет, використовуючи банківські дані про клієнта.

- паперового голосування у пунктах для голосування.

Для голосування у паперовому вигляді необхідно мати з собою паспорт та ідентифікаційний код для пред'явлення особі, відповідальній за голосування. З переліком пунктів для голосування можна ознайомитися тут.


12.10.2016  Бюджет участі: інформація про проекти

Шановні полтавці!

Ми продовжуємо розповідати про проекти, які включені у бланк для голосування за програмою Бюджет участі.

У цьому номері до Вашої уваги пропонуємо інформацію про малі проекти, кошторис яких складає до 100 тисяч гривень. 
 Назва проекту  Автор  Місце реалізації  Короткий опис Вартість 
 Полтава – сучасне та комфортне місто   В.Решетняков  парк «Петровський»  сучасне енергоефективне освітлення парку «Петровський», кольорова підствіка фонтанів та декоративний розпис опор  96568
 Двір нашої мрії   О.Заливадний  вул. Котляревського, 21  асфальтування, встановлення дитячого майданчику     100000
 Благоустрій зони відпочинку, будівництво спортивного та дитячого майданчика та озеленення прибудинкової території   О.Грінченко  двір житлового будинку по вул. Маршала Бірюзова, 48/2  встановлення спортивного то дитячого майданчику, лав, освітлення та забезпечення озеленення       100000
 Спорт в кожний дім Юрівки   І.Дегтяренко  мікрорайон «Юрівка»  встановлення доповнення до спортивних майданчиків – турніків, лав для пресу, брусів, гойдалок  60000
 Соціальна акція «У здоровому тілі  здоровий дух»  О.Верхола  дворові майданчики мікрорайонів міста й дух»   проведення 12 дворових спортивно-показових виступів з єдиноборств, акробатичних, хореографічних майстер-класів та змагань, придбання обладнання, транспортні витрати, озвучення, інформаційна підтримка  96600
 Дитячий майданчик «Сонячний»  Л.Горяєва  бульв. Юрія Побєдоносцева, 3,5  встановлення дитячого майданчика  82820 
 Дитячий майданчик «Веселка»   А.Плужнік  вул. Миру, 24  встановлення дитячого майданчика  74965
 Дитячий майданчик «Ремонтник»   Б.Стрелько    вул. Раїси Кириченко, 80/1  встановлення дитячого майданчика  74965 
 Оздоровча зона селища Яківці   В. Писаренко  ділянка, обмежена вул.Спартака, Саші Путрі, Дунаєвського, Автоагрегатників  заміна огорожі сітки на стадіоні, встановлення садових лавок, подіума, розбивка-укладання паркових алей та клумб, посадка декоративних дерев та кущів  99940
 Спортивно-тренажерний майданчика   П.Чепіль  у дворі будинків Юрія Кондратюка, 7, Івана Мазепи, 49, 47/11  встановлення спортивно-тренажерного майданчика  98000
 Дитячий майданчик «Здорова нація»   В.Виноградська  вул. Ціолковського, 41, 43  встановлення дитячого майданчика  70000 
 Облаштування двору житлового будинку   Л.Демко   двір по вул. Юрія Тимошенка між буд. №8 та № 6  встановлення дитячого майданчика, лавок, облаштування майданчика для сушіння, мощення доріжок  100000
 Майданчик для занять паркуром   Р.Бутенко  вільна ділянка  встановлення конструкцій для занять паркуром   50000
 Дитячий та спортивний майданчик «Левада»  М.Ландарь   вул. Чураївни, 1/15, 3, 13, проспект Вавілова, 1/15   встановлення дитячого майданчика  97000 
 Благоустрій прибудинкової території  О.Істягін  двір житлового будинку по  вул. Великотирнівська, 25/2, корп. 2  встановлення дитячого майданчику, мощення доріжок, облаштування території  100000 
 Дитячий - спортивний майданчик «Івасик Телесик»   Є.Байрак   вул. Чураївни, 3/2, вул. Головка, 6  встановлення дитячого майданчика  83000 
 Організація збору від населення небезпечних відходів – використаних хімічних елементів живлення (батарейки, акумулятори)   С.Антоненко  приміщення органів місцевого самоврядування, комунальних, навчальних та лікувальних закладів та інших людних місцях  виготовлення жерстяних контейнерів з наклейками у формі батарейок, інформаційні матеріали, заробітна плата, оренда приміщення, перевезення, призи з метою мотивації школярів  100000 
 Я люблю турнік   Т.Литвин  Сонячний парк  встановлення спортивного майданчика для занять воркаутом  30000

5.10.2016  Бюджет участі: інформація про проекти

Шановні полтавці!

Ми продовжуємо розповідати про проекти, які включені у бланк для голосування за програмою Бюджет участі.

У цьому номері до Вашої уваги пропонуємо інформацію про малі проекти, кошторис яких складає до 100 тисяч гривень. 
 Назва проекту  Автор  Місце реалізації  Короткий опис  Вартість
 Полтава велосипедна
    
 І.Садовнікова  місця будуть визначені на підготовчому етапі шляхом збору інформації  облаштування велопарковок та станцій технічного самообслуговування для велосипедистів  86750
 Дитячий майданчик «Калинка»   В.Хрістова-Синявська  вул. Небесної сотні 116, 114  встановлення дитячого майданчика  86520
 Благоустрій зони відпочинку   Г.Фоменко  біля будинків Рибальський 16-а-18  озеленення, встановлення лавок, ігрового комплексу, освітлення та відновлення огорожі  100000
 Полтава книжкова  К.Красоткіна  комунальні заклади сфери культури  організація буккросингу у закладах сфери культури, встановлення полиць та виготовлення інформаційних покажчиків 47000  
 Фундація успішних жінок   К.Шашова  приміщення площею від  30 до 40 м.кв.  створення простору для навчання, підвищення кваліфікації, освоєння інноваційних технологій,  створення спільних проектів та надання консультацій з питань підприємництва  49990
 Дитячий майданчик «Сонячна галявина»  В.Актуна  вул. Низова (кінець), пляж біля ЗОШ № 22  встановлення дитячого майданчика  80000
 Алея відпочинку у с.Вороніна   Л.Карпова  алея вздовж вул. Вороніна  вирубка дикорослих дерев та кущів, встановлення лавочок, висадження клумб, встановлення 2-ох альтанок, урн для сміття, мощення тротуарної доріжки  98730
 Дитячий майданчик «Лелека»   Д.Поліщук  вул.Головка, 16  встановлення дитячого майданчика  82820
 Благоустрій прибудинкової території   С.Стрельніченко  двір житлового будинку по вул. Соборності, 78  встановлення дитячого майданчику, лав, урн для сміття  84500
 Дитячо-спортивний майданчик «Діти – наше майбутнє»   О.Порхунова  на перетині пров.Комунального та пров.Токарного  встановлення дитячого майданчику  40000
 Центр юридичної освіти «Знай свої права»   О.Медвінська  орендовані приміщення  проведення просвітницьких заходів щодо правової освіти населення: тренінгів, консультацій, інформаційна підтримка заходів  56000
 Дитячий майданчик «Дитяча казка»   Б.Карпов  вул. Тунельна  встановлення дитячого майданчика  84100
 Поринь у красу природи   В.Рєпка  територія навколо Пушкарівського ставку  облаштування території для відпочинку, встановлення лав і містка  32800
 Дитячий-спортивний майданчик «Сонячна Брама»   А.Нагорна     просп. Вавілова, 2  встановлення дитячого майданчика  83000
 Спортивний майданчик селища Дальні Яківці   В.Роспірко  територія парку Скліфосовського  встановлення вуличних тренажерів, огородження, мощення території  98331
 Дитячий майданчик «Веселка»   Є.Нагорний  пр.Вавілова, 9/26  встановлення дитячого майданчика   85000


29.09.2016 Бюджет участі: інформація про проекти

Програма Бюджет участі реалізується у Полтаві з 2016 року з метою розвитку демократичного суспільства і громадянської освіти, удосконалення діалогу між владою і громадою, створення та підтримки повноцінного громадського простору, активізації жителів м. Полтави щодо участі у бюджетному процесі.

16 вересня 2016 року відбулося визначення порядкових номерів проектів, які відібрала експертна група для реалізації в рамках проекту Бюджет участі. Визначення порядкових номерів проводилося шляхом відкритого голосування за участі авторів проектів та представників засобів масової інформації

Загалом до голосування експертна група допустила 53 проекти. З них 19 – великі, і 34 – малі.

Кожен мешканець м. Полтави, якому виповнилося 16 років, може проголосувати тільки один раз і обрати один великий і один малий проект.

До вашої уваги пропонуємо інформацію про великі проекти, кошторис яких складає від 100 тис. до 500 тис. грн.

Інформація містить відомості про порядковий номер проекту у бланку для голосування, назву проекту, автора, місце реалізації та короткий опис.

 Назва проекту  Автор  Місце реалізації  Короткий опис  Вартість
 Створення майданчику примирення  О.Чикурова  між будинками по пров.Шевченка 1, 3, 4, 5, 5а, 6, 7, 11  встановлення лавок, альтанки, столу для настільного тенісу, урн, дитячого майданчику, вуличних тренажерів, закупівля саджанців  395600 грн
 Реконструкція хокейного майданчика  С.Кривенко  мікрорайон Алмазний, район автовокзалу, земельна ділянка між будинками Великотирнівська, 10/61, Івана Мазепи, 59, Великотирнівська, 8, Івана Мазепи, 57  провести ремонт майданчика, придбання спеціального інвентарю, встановлення світильників або прожекторів, будівництво роздягальні, приміщення для інвентарю, туалету, лавок для глядачів  500000 грн.
 Паркова зона в Пушкарівському лісі  В.Корніяш  мікрорайон «Половки», Пушкарівський ліс  облаштувати пішохідні та вело доріжки, дитячий, спортивний майданчики, зону відпочинку з об'єктами ландшафтного дизайну, зону для вигулу тварин    350000 грн.
 Паркова зона у Гришкіному лісі  В.Корніяш  мікрорайон «Половки» Гришкін ліс  облаштування пішохідних та велосипедних доріжок, зони відпочинку, встановлення дитячого та спортивного майданчиків, облаштування зони вигулу собак    400000 грн
 Багатофункціональний дитячо-спортивний майданчик «Від малюка до чемпіона»  В.Біліченко  територія між житловими будинками по вул. Шевченка, 73, 75, 71  встановлення дитячого майданчику  348800 грн.
 Англомовний брейн-ринг  В.Яблунівська  бібліотеки, вищі та загальноосвітні навчальні заклади  проведення конкурсів англійською мовою, нагородження переможців та інформаційний супровід заходів  112000 грн.
 Реконструкція та благоустрій парку «Скорботної матері» та Алеї пам'яті  А.Сизоненко  парк, що розташований між вулицями Навроцького, Раїси Кириченко та Пушкарівською  асфальтування тротуару та доріжок, встановлення лав, світильників енергозберігаючих, смітників, висадження клумб, встановлення альтанок та огородження пам'ятника 238250 грн.  
 Зона відпочинку «На Подолі»   А. Рутка  прибережна територія р.Ворскли у районі вул. Зелений Острів  впорядкування пляжу, обстеження дна, розчистка дня земснарядом, вирівняти пляжну зону, облаштувати питним фонтаном, встановити лавочки, навіси, роздягальні,  пандус, спортивний майданчик  499000 грн.
 Скейт парк  О.Точилова  недіюча ковзанка, розташована між ЗОШ № 37 (бульв. Богдана Хмельницького, 20) та житловим будинком по бульв. Богдана Хмельницького, 20)  провести демонтаж залишків ковзанки, облаштувати нове покриття та монтаж обладнання. Встановити лавки 20)  441298 грн.
 Райський садок  Н.Новак  територія навпроти ЗОШ № 34, на території проекту знаходяться два ставка  облаштувати спуск до ставків, очистити чагарники, встановити арку, шість дерев'яних альтанок, встановити місток, лавки, встановити дитячий майданчик  252500 грн.
 Пляж «Студентський», «Сонячний» або «Європейський»  С.Стрельніченко  третій міський пляж вул.Сакко 59-71, пляж «Студентський» вул.Низова, район ЗОШ № 22, пляж «Європейський»  встановлення урн для сміття, парасольок від сонця, перекладин для занять спортом, кабін для перевдягання, лав, дитячого майданчику,  дерев'яних доріжок до води    179000 грн.
 Оздоровчо-розважальна зона мікрорайону Левада  С.Бойко  набережна р.Ворскла   забезпечення благоустрою пляжу, встановлення дитячого майданчику, волейбольної площадки, спортивного майданчику та облаштування зони відпочинку  282000 грн.
 Багатофункціональний спортивний майданчик для дітей  «Фітнес Парк» та облаштування зони відпочинку  В.Біліченко  територія між житловими будинками по вул. Шевченка, 73, 75, 71  встановлення спортивного майданчику  195432 грн.
 Спортивний майданчик для гри у футбол та баскетбол в с.Яр  С.Герус    с.Яр, вул. Л.Бразова   облаштування майданчику, газону, встановлення огорожі, воріт, щитів, лавок, освітлення  300000 грн.
 Pavlenkovsky Park tomorrow  С.Стрельніченко  Павленківський парк, перехрестя вул.Шведської і Павленківської площі  заміна асфальтового покриття на бруківку або тротуарну плитку, лав, встановлення достатньої кількості урн, облаштування газонів, квітників, заміна освітлення  232500 грн.
 Організація встановлення контейнерів для збору відходів скла  С.Антоненко  майданчики у дворах житлових будинків  придбання спеціальних металевих контейнерів, витрати на утримання автомобіля, паливо та заробітну плату  500000 грн.
 Арт майданчик  І. Журавльова  майданчик між будівлею музичного училища по вул.Соборності, 11 та огорожею житлового будинку по вул.Соборності, 13 і площею Конституції  виготовлення «контактних» малих архітектурних форм та скульптур, влаштування мощення алеї та майданчиків  240000 грн.
 Ремонт дороги та тротуару пров.
Кустраний 
 Л.Колінько  пров.Кустарний  (від вул.Маяковського до буд. №6,8 по пров.Кустарному)  ремонт дороги, нанесення вело доріжок  329280 грн.
 Дитячий, спортивний майданчик  Т.Кобиляшна  територія двору житлового будинку по вул.Великотирінвська, 28  облаштування дитячого та спортивного майданчику, поле для міні-футболу, баскетболу та волейболу  117789 грн.

22.09.2016

Урочисто відкрили фестиваль про місто і суспільство «Майстерня міста»

Сьогодні, 22 вересня, стартував чотириденний фестиваль «Майстерня міста». Урбан-фест про місто та його суспільство організований Полтавською міською радою, комунальною організацією «Інститут розвитку міста» та громадськимиорганізаціями Полтави в рамках проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Інтегрований розвиток міст в Україні».

«Майстерня міста» - це своєрідний інструмент взаємодії влади та громади, обміну думками. У програмі фестивалю передбачені численні дискусії та семінари, які сприятимуть активізації громадській позиції. Учасники публічних заходів обговорюватимуть напрями покращення житлових просторів та зелених зон, шляхи модернізації системи громадського транспорту, популяризації велоруху, та багато питань, які хвилюють мешканців міста.

Урочисто перерізали червону стрічку та відкрили фестиваль Полтавський міський голова Олександр Мамай та директор проекту GIZ Матіас Брандт. Міський голова наголошує: діалог влади та громади допоможе чітко визначити напрями, в яких потрібно працювати, аби зробити наше місто кращим:

- Мені б хотілося, щоб кожна людина, у якої є креативні ідеї щодо перетворення міста на більш сучасне, зі своїми пропозиціями завітала до «Майстерні міста». Сподіваюсь, що за результатами фестивалю ми напрацюємо багато ідей, які зможемо реалізувати.

Матіас Брандт привітав полтавців та висловив подяку Полтавському міському голові за те, що уже сьогодні виконано велику роботу в напрямі співпраці та наголосив, що зовсім скоро у Полтаві буде відкрито офіс, де кожен бажаючий матиме змогу отримати інформацію про проект, який буде тривати три роки.

Протягом чотирьох днів, з 22 по 25 вересня, на полтавців чекає велике розмаїття відповідних тематичних заходів, у тому числі для дітей – конкурс малюнків, створення картонного міста, майстер-класи з виготовлення віночків. Передбачена також розважальна програма. 


21.09.2016 

 Перелік проектів, які включені у бланк для голосування

Шановні полтавці!

До Вашої уваги пропонуємо перелік проектів, які включені у бланк для голосування за програмою бюджет участі. Дана інформація містить відомості про порядковий номер проекту у бланку для голосування, назву проекту, автора, місце реалізації та короткий опис.

Нагадаємо, що визначення порядкових номерів проводилося шляхом відкритого голосування за участі авторів проектів та засобів масової інформації 16 вересня 2016 року.

Загалом до голосування експертна група допустила 53 проекти. З них 19 – великі, і 34 – малі. Голосування здійснюватиметься он-лайн у рубриці «Бюджет участі» на сайті міської ради та у пунктах для голосування.Термін голосування: з 17 до 31 жовтня 2016 року включно.

Кожен мешканець м. Полтави, якому виповнилося 16 років, може проголосувати тільки один раз і обрати один великий і один малий проект.

Детальна інформація щодо процедури голосування буде оголошена на сайті Полтавської міської ради додатково


19.09.2016

Вперше у Полтаві: фестиваль про сучасне місто і його суспільство "Майстерня міста"

Запрошуємо всіх взяти участь і не залишатися осторонь!

З 22 по 25 вересня в Полтаві буде проходити фестиваль про сучасне місто та його суспільство "Майстерня міста"!

Давайте разом змінювати місто, в якому живемо, на краще! Полтава потребує саме ваших ідей!

Майстерня міста передбачає багато цікавинок для дорослих і дітей! Приходьте! Цікаво буде всім!

Слідкуйте, міркуйте, приходьте, долучайтесь!

Моя Полтава - моє майбутнє!


16.09.2016

Обрані експертною групою з питань бюджету участі проекти отримали свої номери в бюлетенях для голосування

Сьогодні, 16 вересня, у приміщенні Полтавської міської ради відбулося засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, яке провела секретар міської ради Оксана Деркач. На засідання були запрошені автори проектів, які пройшли експертну оцінку та були допущені до наступного етапу реалізації.

Головне завдання цього засідання - проведення жеребкування серед авторів проектів по визначенню їхнього порядкового номеру у бланку для голосування. У даному бланку міститиметься інформація про назву проекту, автора, місце реалізації, короткий опис проекту та його кошторис.

- Бюджет участі – механізм взаємодії влади та громади, - зауважує секретар міської ради Оксана Деркач. – Зараз настав той час, коли мешканці міста можуть виявити свою волю та обрати той проект, який на їхню думку є найважливішим сьогодні. Наше ж завдання – донести до городян, що вони своїм голосом можуть вплинути на подальшу долю цих проектів. Ми маємо показати людям, що бюджет участі – це ініціатива, що реально діє!

Голосування за проекти буде проводитися з 17 по 31 жовтня 2016 року включно. Кожен мешканець може проголосувати лише раз. Важливим є уникнення випадків повторного голосування. Якщо виявиться, що особа проголосувала декілька разів, усі бланки визнаються недійсними.

Голосування здійснюватиметься он-лайн у рубриці «Бюджет участі» на сайті міської ради та у пунктах для голосування.

Загалом до голосування експертна група допустила 53 проекти. З них 19 – великі, і 34 – малі.


06.09.2016

Відбулося спільне засідання експертної та робочої груп з питань партиципаторного бюджетування

6 вересня у стінах міськвиконкому відбулося чергове засідання робочої та експертної груп з питань партиципаторного бюджетування, яке провела секретар міської ради, голова робочої групи Оксана Деркач.

Під час зсідання повторно розглядалися проекти, які викликали деякі питання експертів та потребували доопрацювання. Цього разу розглянули 4 проекти, 2 з яких були відхилені.

- Бюджет участі спрямований на те, аби дати можливість людям реалізувати соціально значущі проекти, ті, які реально потрібні полтавцям. Тому маємо зважувати усі «за» та «проти» і намагатися винести об'єктивне, корисне рішення для полтавської громади, - зауважила секретар міської ради Оксана Деркач.

Відтак, загалом 53 проекти отримали схвалення експертної групи, а 4 – були відхилені. 25.08.2016 

49 проектів, поданих на розгляд експертної групи щодо бюджету участі, уже отримали позитивну оцінку

Ранком, у міській раді в рамках реалізації проекту Бюджет участі відбулося засідання експертної групи, завданням якої є оцінка поданих проектів від мешканців міста на відповідність повноваженням структурних підрозділів виконавчого комітету Полтавської міської ради. До складу групи входять керівники виконавчих органів, фахівці інституту розвитку міста. Провела засідання секретар міської ради, голова групи Оксана Деркач:

– Нами проаналізовано 58 проектів, поданих мешканцями. Серед них найбільша кількість таких, що стосуються облаштування територій, де мешкають люди, тобто покращення благоустрою. Це встановлення дитячих майданчиків, лавочок, створення скверів тощо. Приємно, що серед загальної кількості є проекти, що вбачають на меті покращення екологічної ситуації у місті, наприклад, організація збору від населення елементів живлення та подальша їх утилізація. Цікаві ідеї щодо підсвічення фонтанів у нашому місті. Приємно, що мешканці не лишаються осторонь, а активно беруть участь у подачі проектів, які, маємо надію, допоможуть зробити наше місто ще кращим!

Під час засідання, перш за все, розглянули підсумки аналізу проектів. Так було проаналізовано 58 проектів. Зокрема: управлінням житлово-комунального господарства – 25 проектів, управлінням капітального будівництва – 23 проекти, інспекцією по контролю за благоустроєм – 4 проекти, управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту – 3 проекти, управлінням культури – 2 проекти, управлінням освіти – 1 проект.

49 проектів вже отримали позитивну оцінку та рекомендовані до включення у бланк для голосування. Процедура голосування відбуватиметься на офіційному сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету. Дату буде оголошено додатково.

У ході аналізу проекти доопрацьовувалися спільно з авторами: вносилися зміни до кошторисів, переліку робіт з реалізації проектів.

Проект щодо встановлення дитячого майданчика по вул. Головка,16 було вирішено об'єднати з аналогічним проектом. Попередньо це було обговорено з його автором, який не заперечує щодо створення єдиного проекту.

Серед іншого, під час засідання експертної групи додатково обговорювалися ще вісім проектів:

1. Організація збору від населення небезпечних відходів – використаних хімічних елементів живлення;

2. Спортивна рибалка в Полтаві;

3. Оздоровчо-розважальна зона мікрорайону Левада;

4. Організація встановлення контейнерів для збору відходів скла;

5. Організація збору від населення, установ ртутних ламп та ртутних градусників;

6. Проведення благодійного концерту «Серце до серця»;

7. Чіпування бездоглядних тварин;

8. Полтава книжкова.

Рішенням експертної групи було підтримано проекти №1, №4. Проекти №3, №6, №7 та №8 рекомендовані на доопрацювання з цілком об'єктивних причин, серед яких: приведення у відповідність до Положення, коригування проекту, що у свою чергу якісно вплине на втілення його у життя, а також подальше функціонування.

Відхилено проекти №2 та №5 за відсутності можливості (на даний час).

Наступне питання, яке обговорювали на засіданні - підготовка до організації голосування за проекти.

Обговорили можливість ідентифікації мешканців Полтави за BankID, спеціально створеним сервісом для ЦНАП та сервісом для ОСББ.

Передбачається також можливість розміщення спеціальної сторінки з відображенням карти міста Полтави з позначками проектів та їх детальним описом у стрічці.

Основними завданнями експертна група визначила:

- за тиждень спільно з авторами доопрацювати проекти,

- провести жеребкування про порядковий номер проекту у бланку для голосування та розмістити перелік проектів на сайті міської ради,

- підготувати робочий план та проект нормативного документу про організацію голосування.


11.07.2016 

Із засідання експертної групи щодо аналізу проектів, поданих за програмою Бюджет участі 

Полтава – одне із небагатьох міст України, де реалізується проект Бюджет участі. Основна його ідея – залучення громадян безпосередньо до процесу прийняття рішень з розподілу бюджетних коштів на реалізацію власних проектів.

Взаємодія з територіальною громадою – це головний стратегічний напрямок роботи Полтавської міської влади. Бюджет участі – один із шляхів покращення рівня комунікації між громадою і владою, активізації жителів м. Полтава щодо участі у бюджетному процесі, створення та підтримки повноцінного громадського простору.

8 липня у міській раді, в рамках реалізації проекту Бюджет участі, відбулося перше засідання експертної групи, завданням якої є оцінка поданих проектів від мешканців міста на відповідність повноваженням структурних підрозділів виконавчого комітету Полтавської міської ради. До її складу увійшли керівники виконавчих органів, фахівці інституту розвитку міста, представник комітету доступності. Очолила команду, котра буде займатися оцінкою та аналізом проектів, секретар міської ради Оксана Деркач.

Під час засідання, перш за все, розглянули підсумки марафону написання та подання проектів, який тривав 74 дні. Протягом цього часу, до 30 червня, полтавці мали змогу взяти участь у вирішенні долі міста та подати свій проект. Цьогоріч мешканцями подано 35 малих та 22 великі проекти.

Чи реєструвати проект, який надійшов поштою після 30 червня, але був відправлений відповідно до вказаних термінів, вирішували спільно робочою групою. Його долю було вирішено позитивно.

Тож, у підсумку маємо 58 проектів, 36 з яких – малі.  Загальний кошторис усіх малих проектів становить 2 616 739 грн., а великих – 6 611 289 грн.

Наступне питання, яке обговорювали на засіданні - оцінка поданих проектів на відповідність повноваженням структурних підрозділів виконавчого комітету. Цей етап триватиме місяць. Члени експертної ради обговорили, яким чином буде проводитись дана робота.

Відтак, кожен учасник експертної групи отримає картку аналізу, лист з конкретними термінами та самі проекти. Оскільки кожен проект є соціально-значимим, Оксана Деркач запропонувала обговорювати їх  на засіданні, а на окремі, навіть, виїжджати.

На місяць ми можемо розділити по 3-4 проекти, щоб розглянути на засіданні. Думка кожного члена експертної групи по кожному проекту є важливою, – зауважила секретар міської ради.

Підсумком проведеної роботи буде список проектів, які потраплять на загальноміське голосування у жовтні. І далі вже мешканці міста за допомогою голосування будуть визначати найкращі проекти.

Проекти-переможці, які отримають найбільшу кількість голосів полтавців з врахуванням обсягу фінансування будуть реалізовані у 2017 році міською владою.22.06.2016

 Активісти з 15 міст України ознайомилися з полтавським досвідом запровадження та реалізації бюджету участі

18 червня у Львові посадовці та активісти із 15 міст України вдосконалювали свої знання з партиципаторного бюджетування. 

Під час семінару фундації ПАУСІ «Громадський бюджет: цілі, стандарти, механізми» представники Калуша (Івано-Франківська обл.), Тернополя, Житомира, Херсону, Заставної (Чернігівська обл.), Галича (Івано-Франківська обл.), Вінниці, Ужгорода, Канева (Черкаська обл.), Красноармійська (Донецька обл.), Львова, Києва, Кременчука та Гадяча (Полтавська обл.) ознайомилися із досвідом Полтави щодо реалізації Бюджету участі, проаналізували основні виклики та проблеми, пов'язані із запровадженням методології партиципаторного бюджетування. 

Під час практичної частини семінару учасники розглянули проект Положення про громадський бюджет м. Львова, змоделювали процес складання проектів та  організаційного забезпечення формальної перевірки і детальної верифікації.

Захід проходив за підтримки Львівської міської ради у рамках конференції «Партисипативні практики. Урбаністика. Культура. Бюджетування». 

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

 


30.05.2016

Етапи Бюджету участі в Полтаві23.05.2015

 Оголошується  продовження терміну подачі  проектів за міською цільовою програмою "Бюджет участі"!

У 2016 році проекти за програмою «Бюджет участі» будуть прийматися по 30 червня включно.

До міської ради почали надходити перші проекти, які стосуються благоустрою територій, облаштування зон відпочинку, реконструкції та встановлення дитячих, спортивних майданчиків. 

Полтавці активно цікавляться процесом, тож робоча група вирішила продовжити термін подання заяв до 30 червня 2016 року.

Шановна громадо!

Нашому місту вкрай потрібні ваші думки та ідеї!

Будьте активними, подавайте проекти.

А обов'язок міської влади – наступного року реалізувати ті завдання, які ви оберете шляхом прозорого голосування.

Тільки разом зробимо Полтаву європейською:

привабливою для мешканців та гостей!

Адже її краса – справа рук кожного із нас!

НАГАДУЄМО, що для того, щоб подати проект, вам необхідно заповнити відповідну форму та надіслати її поштою за адресою: м.Полтава, вул.Жовтнева, 36, або електронною поштою на адресу pbp@rada-poltava.gov.ua у вигляді відсканованого оригіналу документу.

Тематику та вимоги до проекту можна знайти у Положенні про партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтаві.


14.04.2016 

Оголошується початок проектів за міською цільовою програмою "Бюджет участі"

У 2016 році проекти за програмою «Бюджет участі» будуть прийматися з 18 квітня по 1 червня включно.

Для того, щоб подати проект, вам необхідно заповнити відповідну форму та надіслати її поштою за адресою: м.Полтава, вул.Жовтнева, 36, або електронною поштою на адресу pbp@rada-poltava.gov.ua у вигляді відсканованого оригіналу документу.

Тематику та вимоги до проекту можна знайти у Положенні про партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтаві.


07.04.2016

Полтавців продовжують знайомити з Проектом "Партиципаторне бюджетування у м. Полтаві"

Продовжуються зустрічі з депутатами районних у місті Полтаві рад та мешканцями мікрорайонів міста. Так, сьогодні секретар міської ради Оксана Деркач прибула до Ленінської районної ради, аби розповісти усім, хто завітав на зустріч, про бюджет участі, його специфіку та важливість впровадження у нашому місті.

Задля того, аби донести до слухачів, що бюджет участі – це проект, який вартий уваги мешканців та може принести багато користі, секретар міської ради розповіла про досвід використання його в світі.

Так, від часу виникнення в Південній Америці, парципаторний бюджет поширився на сотні міст світу – число місцевих спільнот, що користуються ним, перевищило 200. В Україну ідею партиципаторного бюджетування привезли представники фундації українсько-польської співпраці ПАУСІ на початку 2015 р. Полтава входить до переліку міст, які перші  реалізовуватимуть практику громадського бюджету в Україні. Окрім Полтави до цього переліку увійшли Чернігів та Черкаси.

Аби мешканці міста розуміли в чому суть бюджету участі, Оксана Антонівна докладно розповіла усім присутнім про те, яким чином кожен житель міста може долучитися до вирішення долі міських коштів, про етапи бюджету участі, його фінансову основу:

− Зараз ми перебуваємо на стадії початку подачі проектів від мешканців. Проекти можна подавати протягом двох наступних місяців: квітня і травня. Після цього експертна група буде оцінювати їх на відповідність повноваженням міського виконавчого комітету та всім юридичним нормам. Потім буде організовано голосування і усі проекти, які наберуть найбільшу кількість голосів, будуть оприлюднені. Уже в 2017 році вони будуть реалізовані.

 Секретар міської ради наголосила на тому, що головна ідея проекту – активізація населення міста та залучення їх до вирішення напряму використання частини бюджетних коштів.

Під час зустрічі, у присутніх виникало багато питань з приводу обговорюваної теми. Деякі скептично ставляться до нової ініціативи, втім демонструють неабиякий інтерес до механізму впровадження бюджету участі. Секретар міської ради зазначила, що така реакція очікувана, адже нові підходи, плани та проекти завжди потребують роз'яснення. Загалом, дана ініціатива знаходить підтримку серед депутатів, громадських активістів та мешканців міста.


06.04.2016

Ідея партиципаторного бюджетування знаходить підтримку серед полтавців

Зустрічі з депутатами районних у місті Полтаві рад та тими, хто переймається долею міста, продовжуються. Цього разу секретар міської ради Оксана Деркач завітала до Октябрської у місті Полтаві ради, аби розповісти громаді про партиципаторний бюджет, його специфіку, переваги та порядок втілення. На зустрічі були присутні депутати міської ради, депутати Октябрської у місті Полтаві ради, представники органів самоорганізації населення, представники ОСББ та житлових кооперативів.

Під час зустрічі Оксана Деркач детально розповіла про те, яким чином мешканці міста зможуть долучитися до розподілення бюджетних коштів. Розповіла про проекти, які мешканці міста можуть подавати, зокрема, про їхню тематику та вимоги до них.

Також, секретар міської ради ознайомила з етапами впровадження бюджету участі. Вона зауважила, що після подачі дані проекти будуть оцінюватись експертною групою, куди увійдуть представники структурних підрозділів міськвиконкому. Після того, як проекти пройдуть експертну оцінку, відбудеться голосування за них. Відповідно до програми, голосування буде проходити в режимі онлайн. Ті, хто не зможе проголосувати за обраний проект самостійно, буде запрошений до бібліотек чи інших пунктів голосувань, де волонтери допоможуть зробити свій вибір.

Оксана Деркач наголошує: вся суть проекту – залучити мешканців міста до дії, активізувати їх та дати можливість проявити ініціативу:

− Бюджет участі − це механізм, який передбачає взаємодію влади і громади. Завдяки цьому проекту мешканці можуть долучитися до того, шоб розподіляти кошти міського бюджету, проявивши при цьому ініціативу, небайдужість та здатність організовуватись. Все, що потрібно від громадян – проект. Влада, зі свого боку, гарантує певну суму коштів з бюджету, відповідно якою мешканці міста будуть розпоряджатися. Сьогодні ми стоїмо на порозі того етапу, коли потрібно думати про подачу проектів та проявляти свою небайдужість.

Під час зустрічі, у присутніх виникало багато питань з приводу запровадження партиципаторного бюджету, що говорить про зацікавленість полтавців. Секретар міської ради зазначила, що нові підходи, плани та проекти завжди потребують роз'яснення. Також, приємно те, що дана ініціатива знаходить підтримку серед депутатів, громадських активістів та мешканців міста. Це дає надію на те, що проект у Полтаві буде здійснено успішно.05.04.2016

Депутатам Київської районної ради розповіли про Проект бюджету участі у м. Полтаві

Сьогодні в стінах Київської районної ради відбулася зустріч з депутатами Київської районної ради, представниками ОСББ, та тими, хто переймається питанням розвитку міста. На засіданні обговорювали питання пратиципаторного бюджетування у м. Полтаві. Про суть бюджету участі присутнім розповіла секретар міської ради Оксана Деркач:

− У Полтаві живе дуже багато ініціативних людей, які хочуть зробити наше місто кращим, проте, вони не знають яким чином це зробити. Сьогодні ми розповімо вам про те, що таке бюджет участі та для чого він потрібен. Бюджет участі − цечудова можливість для ініціативних мешканців бути почутими. Це механізм, який передбачає взаємодію влади і громади. Все, що потрібно від громадян – проект. Влада, зі свого боку, гарантує певну суму коштів з бюджету, відповідно якою мешканці міста будуть розпоряджатися. 

Оксана Антонівна докладно розповіла усім присутнім про те, як розроблялася Програма бюджету участі, про її фінансову основу, про етапи бюджету участі та про те, яким чином можна втілити власний проект в життя.

Процес запровадження бюджету участі у місті триває уже рік. Протягом цього часу робочою групою, яка створена саме задля реалізації цього проекту, було напрацьовано Положення про бюджет участі в м. Полтаві та Програма «Партиципаторне бюджетування» (бюджет участі) у м.Полтаві на 2016-2020 роки.

Відповідно до Програми, проекти реалізовуватимуться протягом 2017-2020 років. Сума на їхню реалізацію становитиме не менше 0,1% від загального обсягу міського бюджету на рік (орієнтовно – 1 500 000 гривень). Із них 60% коштів буде спрямовано на реалізацію, так званих, малих проектів, вартість яких становить до 100 тисяч гривень та 40% − на реалізацію великих проектів вартістю від 100 до 500 тисяч гривень.

Головна задача жителів міста – проявляти ініціативу та подавати власні проекти для їхнього розгляду та подальшого голосування жителями міста. Їхня тематика може бути різноманітною: благоустрій громадського простору, ремонт вулиць, велоінфраструктура, дитячі, спортивні майданчики, проведення фестивалів, конкурсів та інше. Головне те, щоб поданий проект був значущий та знайшов підтримку у населення.

У ході зустрічі у присутніх виникало багато питань, пов'язаних з реалізацією бюджету участі у місті. Зокрема, людей цікавить порядок подання проектів, процес голосування та інше. У деяких присутніх виникали певні побоювання та сумніви щодо реальності втілення цього проекту. Проте, як зазначає секретар міської ради, така реакція очікувана, адже це для людей нове та недокінця зрозуміле. Саме задля інформування мешканців міста і роз'яснення суті бюджету участі і проводяться подібні заходи.

Це не єдина зустріч, присвячена цьому питанню. Відповідно до графіку, узгодженому на засіданні робочої групи з питання патриципаторного бюджетування у місті Полтаві, такі зустрічі будуть проходити і надалі. Відтак, кожен бажаючий зможе дізнатися про те, що таке бюджет участі, у чому його специфіка, які його переваги та долучитися до реалізації цього проекту в нашому місті.


28.03.2016

 Із засідання робочої групи з питання партиципаторного бюджетування у м. Полтаві

Учасники робочої групи з питання партиципаторного бюджетування у м. Полтаві продовжують свою роботу. На засіданні, яке провела секретар міської ради Оксана Деркач, обговорювали промоційну складову реалізації проекту.

Учасниками робочої групи було презентовано графік проведення зустрічей з депутатами районних рад, представниками громадских організацій, органами самоорганізацій населення та також членами ОСББ.

Відтак, було розроблено і орієнтовний план проведення зустрічей із реалізації міської цільової програми «Бюджет участі».

Також, було розроблено орієнтовний медіа-план, який включає в себе розповсюдження флаєрів, виготовлення плакатів, розміщення інформації про партиципаторний бюджет на біл-бордах міста, а також розповсюдження інформації про бюджет участі серед користувачів соціальних мереж та інше.

Після обговорень, робочою групою було вирішено внести деякі корективи до графіку проведення зустрічей та медіа-плану і приступати до безпосередньої реалізації промоційної складової проекту «Партиципаторне бюджетування у м. Полтаві».22.03.2016

  Із засідання робочої групи з питання партиципаторного бюджетування у  м. Полтаві

Відбулося засідання робочої групи з питання партиципаторного бюджетування у м. Полтаві, яке провела секретар міської ради Оксана Деркач.

Учасники робочої групи продовжили обговорення шляхів ознайомлення мешканців міста з проектом партиципаторного бюджетування. Відтак, було вирішено розробити графік зустрічей, на яких учасники робочої групи будуть розповідати про суть бюджету участі, його специфіку та переваги. 

Під час наради було вирішено найближчим часом зустрітися з депутатами районних рад, громадськими організаціями, органами самоорганізації населення, які в свою чергу розповсюджуватимуть інформацію про бюджет участі серед населення міста.

− Ми повинні зустрітися з депутатами районних рад, громадськими організаціями та керівниками органів самоорганізації населення задля того, щоб зорганізувати їх та долучити до процесу розповсюдження інформації щодо бюджету участі. Своїми діями ми маємо мобілізувати тих, хто також хоче займатись роз'ясненням бюджету участі полтавцям. Також, за потреби, ми повинні сприяти проведенню цих зустрічей, − зауважила секретар міської ради Оксана Деркач.

Окрім цього, обговорювалось питання промоційної складової реалізації проекту, зокрема розробки медіа-плану.            
Реалізація Програми бюджету участі у Полтаві

Сюжет телеканалу "Місто" (від 15.03.2016 р.)

Журналіст:  Інна Безугла, оператор: Іван Козаченко 


11.03.2016 

Реалізацію Програми бюджету участі у Полтаві офіційно розпочато!

Партиципаторне бюджетування, як метод удосконаленні співпраці та налагодження діалогу між владою і громадою через залучення громадян до розподілу визначеної частини бюджетних коштів на реалізацію їх власних проектів, працює в понад 3 тисячах містах світу. Тепер і Полтава не є виключенням. Над втіленням в життя бюджету участі у нашому місті майже протягом року працювала робоча група під головуванням секретаря міської ради Оксани Деркач.

Результатом плідної роботи групи стали розроблені Положення про бюджетт участі в м. Полтаві та Програма «Партиципаторне бюджетування» (бюджет участі) у м.Полтаві на 2016-2020 роки, яку депутати сьомого скликання затвердили на сесії, що відбулася 25 лютого. Відтак, від вивчення досвіду, плідних обговорень, напрацьованих документів і розроблених механізмів час переходити до фактичної реалізації проекту.

Сьогодні Програма «Партиципаторне бюджетування» (бюджет участі) у м.Полтfаві на 2016-2020 роки була презентована громадськості, депутатам та керівникам структурних підрозділів виконкому.

Як розроблялася Програма

З пропозицією запровадження партиципаторного бюджетування виступила Фундація PAUCI. Ініціатором розробки програми в Полтаві стала секретар міської ради Оксана Деркач. Над розробкою Програми спільно працювали члени робочої групи: посадовці, громадські активісти, депутати.

Про фінансову основу

Відповідно до Програми, проекти реалізовуватимуться у 2017-2020 році. Сума на їхню реалізацію становитиме не менше 0,1% від загального обсягу міського бюджету на рік (орієнтовно – 1 500 000 гривень)

60% коштів буде спрямовано на реалізацію малих проектів (вартість – до 100 тисяч гривень)

40% - на реалізацію проектів вартістю від 100 до 500 тисяч гривень)


Про етапи Бюджету участі:

- протягом рокуінформаційна та промоційна кампанія;

- лютий-березень – публічні дискусії про пріоритети розвитку міста;

- квітень-травень – подання проектів;

- червні-липні – аналіз проектів Експертною групою;

- вересень-жовтень – голосування за проекти;

- листопад – встановлення результатів;

- грудень – оприлюднення результатів та визначення виконавців проектів;

Вибрані за рейтинговою системою проекти реалізуються у наступному році.

Як втілити власний проект Бюджету участі

Якщо ти житель Полтави, старший 16 років, маєш можливість:

1. Заповнити форму подання проекту, яка розміщена на сайті міської ради у розділі «Бюджет участі».

2. Зібрати 15 підписів на підтримку проекту.

3. Подати проект:

- поштою за адресою: м.Полтава, вул.Жовтнева, 36,

- електронною поштою pbp@rada-poltava.gov.ua у вигляді відсканованого оригіналу документу.

4. Провести промоційну кампанію свого проекту.

5. У разі потреби доопрацювати проект спільно із фахівцями.

6. Взяти участь у голосуванні за проекти, яке проводитиметься в електронному вигляді на сайті міської ради та у пунктах для голосування.

Тематика проектів:

- благоустрій громадського простору,

- ремонт вулиць,

- велоінфраструктура,

- дитячі, спортивні майданчики,

- проведення фестивалів, конкурсів,

- вирішення соціально значущих питань,

- ваша ініціатива.

Вимоги до проекту:

- здійснення в межах одного календарного року;

- компетенція органів місцевого самоврядування;

- відповідність чинному законодавству України;

- реалізація на землях, які належать на праві комунальної власності територіальній громаді м.Полтава;

- відповідність затвердженій містобудівній документації;

- реалізація на засадах публічності;

- не обмежуватися лише виконанням проектної документації;

- не носити фрагментарний характер;

- не суперечити діючим програмам міста;

не перевищувати витрати на утримання до вартості реалізації.

Розповідаючи про тонкощі Програми та основну мету її реалізації, Оксана Деркач зазначила, що досвід інших міст показує: залучення жителів міста до розподілу бюджетних коштів не лише підвищує рівень громадської свідомості, але й рівень довіри до міської влади.

- Сьогодні у багатьох громадян, громадських і творчих об'єднань є безліч чудових ідей, реалізація яких принесе користь і задоволення всій громаді міста. Програма бюджету участі – чудова можливість для них не просто бути почутими, але й фактично зобов'язати міську владу втілити ці ідеї в життя. Адже все, що потрібно від громадян – проект. Звісно, не всі вміють і розуміють, як писати, як розрахувати. Саме для цього ми зараз активно долучаємо депутатів, як представників громади, щоб вони працювали з громадянами. Для цього працюємо зі структурними підрозділами виконкому, які надаватимуть консультації. Врешті, це чудовий спосіб громадянам об'єднатися – у когось є задуми, а у когось практичні знання. Але все ж найголовнішим лишається те, що ідеї – від громади, і переможців обирають самі громадяни. Міська влада ж бере на себе фактичне виконання.

Безперечно, зазначає секретар міської ради, питань у жителів буде багато. Це нормально. Їх стане менше з початком промокампанії. В цьому питанні міська влада плідно співпрацюватиме із засобами масової інформації, щоб роз'яснити жителям, що це за Програма, і яку користь вона паринесе місту і його жителям.

То ж розпочинається активна інформаційна робота та підготовка до етапу подання проектів.


23.02.2016

 Із засідання робочої групи з питання партиципаторного бюджетування м. Полтава

Відбулося засідання робочої групи з питання партиципаторного бюджетування у м. Полтава, яке провела голова робочої комісії, депутат Полтавської міської ради Оксана Деркач.

На засіданні учасники робочої групи, серед яких працівники міськвиконкому, представники депутатського корпусу та громадських організацій, вносили зміни та доповнювнення в існуючу Програму.

Одним із найважливіших питань цього засідання було питання промоції проекту бюджету участі. Зокрема, обговорювались шляхи і методи ознайомлення мешканців міста з проектом партиципаторного бюджетування. Відтак, було вирішено проводити зустрічі з мешканцями міста, на яких їм будуть розповідати про суть бюджету участі, його специфіку та переваги. Метою таких зустрічей є залучення якомога більшої кількості полтавців до участі у цьому проекті. Окрім цього, обговорювались шляхи взаємодії з населенням через засоби масової комунікації.

Наступного разу робоча група збереться після прийняття сесією міської ради Програми бюджету участі, аби обговорити подальші кроки реалізації партиципаторного бюджетування в Полтаві.


17.07.15.

З п'ятдесят першої сесії міської ради шостого скликання. Про затвердження Положення про партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтава

15 вересня депутати міської ради шостого скликання одноголосно затвердили Положення про бюджет участі, бланки подання та аналізу проектів.

Що ж таке Бюджет участі?

Партиципаторний, громадянський бюджет, бюджет участі працює в багатьох містах світу. У Польщі він був запроваджений у м.Сопот у 2011 році, і з того часу біля 100 польських міст у різних формах реалізують цей принцип участі мешканців у міському бюджетуванні.

Основна його ідея полягає у залученні громадян безпосередньо до процесу прийняття рішень з розподілу бюджетних коштів на реалізацію їх власних проектів. Фактично - це використання норм прямої демократії, що має на меті покращити рівень комунікації між людьми та між громадою і владою. ...


26.06.15.

Продовжується робота над впровадженням у Полтаві партиципаторного бюджетування

Відбулося друге засідання робочої групи з питання партиципаторного бюджетування у м. Полтава, яке провела секретар міської ради Оксана Деркач.

Протягом останніх двох тижнів робочою групою опрацьовувались матеріали щодо впровадження партиципаторного бюджету в польських містах та надавались пропозиції до Положення про партиципаторне бюджетування у м.Полтава, які збирали та вивчали працівники організаційного відділу міськвиконкому. Відтак, проект Положення був представлений на нараді і обговорений присутніми. В процесі спілкування ...


12.06.15. Партиципаторне бюджетування у Полтаві: відповідальна група почала свою роботу

15.05.15. Партиципаторний бюджет - навчання для представників громадськості

31.03.15. Партиципаторний бюджет – можливості для підвищення громадської активності і встановлення справжнього партнерства з органами влади

04.03.15. Полтава може перейняти досвід поляків щодо співпраці органів місцевого самоврядування з громадськістю


 

Городянам