Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 11:13
Документи:01.06.2020, 16:55
Полтавцям до відома:01.06.2020, 16:31
Заяви прес-служби:12.03.2020, 11:59
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 02.06.2020, 11:13
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

ВІЙСЬКОВИЙ КОЛЕДЖ СЕРЖАНТСЬКОГО СКЛАДУ ВІЙСЬКОВОГО ІНСТИТУТУ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ім. ГЕРОЇВ КРУТ

Підготовка спеціалістів за ступенем освіти «Молодший спеціаліст» («Фаховий молодший бакалавр») 
Наша матеріально-технічна база включає: навчальний корпус (навчальні аудиторії, лабораторії, конференц-зали,
бібліотеки), гуртожиток, стадіон, спортивна зала, спортивне містечко, стройовий плац, музей зв'язку, радіополігон, військове
стрільбище, їдальня.
Термін навчання – 2 роки 6 місяців. Денна форма навчання. Навчання у коледжі надає можливість:
- здобути вищу освіту за рахунок видатків державного бюджету;
- одержати гарантоване працевлаштування (проходження військової служби за контрактом в ЗС України).
Після закінчення навчання випускники коледжу мають можливість продовжити навчання за спорідненими напрямами
підготовки у будь-якому ВНЗ України за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «магістр».
Повний термін навчання в коледжі зараховується як термін проходження строкової військової служби.
У процесі навчання курсанти коледжу одержують щомісячно грошове забезпечення та безкоштовно забезпечуються:
● гуртожитком; ● речовим майном;
● триразовим харчуванням; ● медичним забезпеченням.
На навчання у коледж приймаються громадяни України, які мають повну загальну середню освіту:
1. Цивільна молодь віком від 17 років до 30 року, в тому числі ті, яким 17 років виповнюється в рік початку військової служби. Вступ на навчання здійснюється у формі зовнішнього незалежного оцінювання або вступних іспитів, обраних на власний розсуд вступника у будь-яких комбінаціях. 
2. Військовослужбовці строкової служби та військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом віком до 30 років.
Мають право брати участь у конкурсі тільки за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів (без
сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання):
- вступники з числа випускників військових ліцеїв, які закінчили навчання в рік вступу до Військового коледжу;
- військовослужбовці строкової служби та ті, що проходять військову службу за контрактом;
- громадяни України, звільнені зі строкової військової служби в 2020 р.
Військовослужбовцям згідно наказу МО України № 360 від 05.06.2014 до 1 квітня подають рапорт і оформляють особову
справу вступника, яку кадрові органи надсилають в ВВНЗ до 15 травня року вступу на навчання. Під час вступної кампанії всі
вступники обов'язково проходять:
- психологічне обстеження;
- оцінювання рівня фізичної підготовки за визначеними нормативами;
- медичний огляд військово-лікарською комісією.


95 ОКРЕМА ДЕСАНТНО-ШТУРМОВА БРИГАДА

95-та окрема Житомирська десантно-штурмова бригада (95 ОДШБр, в/ч А0281) — військове з'єднання у складі Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Базується у м. Житомир.

Бригада була створена як 95-й навчальний центр, а згодом переформована на бригаду. У 1990-х, 2000-х роках брала участь у міжнародних навчаннях, миротворчих місіях під егідою ООН.

На підставі Директиви Генерального штабу Збройних Сил України № 155/1/0605 від 12.12.1992 року почалося формування 95 Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Аеромобільних військ. Формування 95 Навчального центру Аеромобільних військ розпочалось в м. Суми на базі Сумського вищого командного артилерійського училища.

Згідно з наказом Міністра оборони України № 010 від 1 лютого 1993 року було ухвалено перемістити формування Навчального центру в Житомир на 4606-ту базу зберігання озброєння та техніки ППО. Навчальний центр комплектувався з офіцерів-десантників, які після проголошення незалежності України повернулися на рідну землю, а також із найкращих військовослужбовців інших родів військ, які висловили бажання служити в елітних військах Збройних Сил, та були придатні за станом здоров'я.

Як складова частина Сухопутних військ бригада була задіяна в рамках програми «Партнерство заради миру», в якій Україна бере участь з 1994 року.

У жовтні 1994 року на міжнародних миротворчих навчаннях «Дух співробітництва 1994» у Голландії, які проводились за програмою «Партнерство заради миру» підрозділ 95 окремої аеромобільної бригади під командуванням старшого лейтенанта Косинського І. І. започаткував першим в історії Збройних Сил України прагнення до мирного співробітництва в ім'я миру. Найкращі військовослужбовці з'єднання продовжують брати участь у миротворчих навчаннях у різних куточках світу: «Кооператив БЕСТ ЕФОРТ-96» Чехія; 1997 рік – Латвія; 1998 рік – Республіка Македонія; 1999 рік –Канада; 2000 рік – Румунія; 2001 рік – Австрія. Реорганізована у 95 окрему аеромобільну бригаду в 1996 році.

З 2014 року бригада виконувала бойові завдання за призначенням у зоні проведення антитерористичної операції. На початку серпня 2014 року 95 окрема десантно-штурмова бригада здійснила найдовший рейд у військовій історії світу. Вони прорвали лінію оборони сепаратистів, здійснили марш до Маріуполя, повернулися вздовж кордону, знищили кілька російських артилерійських батальйонів, які перебували вже на українській стороні кордону, забрали їхню зброю та устаткування, російські танки, проїхали аж до самого Луганська та повернулися до Слов'янська.

Громадянам, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, звертатися за адресою: м. Полтава, вул. Дмитра Коряка 4а, каб. 21

Контактні телефони: (066) 394 37 56, (050) 918 35 60

26-ТА ОКРЕМА АРТИЛЕРІЙСЬКА БРИГАДА ІМЕНІ

ГЕНЕРАЛА-ХОРУНЖОГО РОМАНА ДАШКЕВИЧА

26-та окрема артилерійська бригада імені генерала-хорунжого Романа Дашкевича (26 ОАБр, в/ч А3091) – військове формування артилерійських військ Збройних сил України, що входить до складу оперативного командування «Північ». Базується в місті Бердичів Житомирської області.

Бригада носить почесну назву на честь генерала-хорунжого Романа Дашкевича — українського військового і політичного діяча УНР, одного із засновників української артилерії. Була сформована 30 жовтня 2004 року на підставі Директиви Міністра оборони України № 312/1/014 від 18 червня 2004 року на базі 62-ї окремої механізованої бригади, яка в свою чергу була сформована на базі 119-го навчального центру (переформований зі 117-ї навчальної танкової дивізії 1 грудня 1987 року).

Частина ввібрала в себе традиції та досвід багатьох артилерійських частин 8-го армійського корпусу. Своїх фахівців в частину направили розформовані 961-й реактивний артилерійський полк з Фастова, який сформував реактивний артилерійський дивізіон (в 2008 році переозброєний та переформований в 2-й гаубичний самохідно-артилерійський дивізіон), 188-ма артилерійська бригада великої потужності з Ємільчиного, яка сформувала 3-й гарматний самохідно-артилерійський дивізіон, 761-й розвідувальний артилерійський полк (місто Сміла), який сформував дивізіон артилерійської розвідки, та бригадна артилерійська група 62-ї окремої механізованої бригади, яка формувала 1-й гаубичний самохідно-артилерійський та протитанковий артилерійський дивізіони.

Враховуючи високі досягнення, показані протягом 2004-2008 років, 26-й артилерійській бригаді Президентом України – Верховним головнокомандувачем ЗС України Віктором Ющенком присвоєно почесне найменування «Бердичівська».

Артилеристи Житомирщини запрошують чоловіків на військову службу за контрактом, приймаються громадяни України, які пройшли професійний психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби. Перевага надається громадянам, які не мають обмежень за станом здоров'я, мають цивільну освіту за спорідненими з військовими спеціальностями та високий рівень фізичної підготовки.

Громадянам, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, звертатися за адресою: м. Полтава, вул. Дмитра Коряка 4а, каб. 21

Контактні телефони: (066) 394 37 56, (050) 918 35 60

1129-Й ЗЕНІТНИЙ РАКЕТНИЙ ПОЛК

1129-й Білоцерківський зенітний ракетний полк (1129 ЗРП, в/ч А1232) — формування зенітних ракетних військ у складі Сухопутних військ України. Дислокується в місті Біла Церква.

Історія частини розпочинається з далекого 1945 року, коли у липні 1945 року був створений 1008 окремий зенітний артилерійський дивізіон, який увійшов до складу 72 окремої гвардійської стрілкової дивізії. Після 1945 року наша частина неодноразово переформовувалась з дивізіону в батарею, потім знову в дивізіон і 31 березня 1962 року частина з зенітного дивізіону переформована в зенітний ракетний полк.

30 серпня 1961 року Директивою Генерального штабу ЗС СРСР встановлено 19 жовтня днем військової частини. В 1980 році зенітний ракетний полк переозброєний на ЗРК «КУБ». В 1984 році зенітний ракетний полк переозброєний на автономний ЗРК «ОСА».

У 1992 році особовий склад 1129-й зенітного ракетного полку присягнув на вірність українському народові.

З 2014 року полк брав участь у війні на сході України у складі сил Антитерористичної операції.

З квітня по листопад 2018 року полк виконував бойові завдання в зоні проведення Операції об'єднаних сил.

Військовослужбовці полку нагороджені орденами, медалями, відзнаками серед яких є і бойові:

11 чоловік – орденом «Червона зірка»;

3 чоловіки – орденом «Вітчизняної війни 1 – го ступеню»;

4 чоловіки – орденом «Знак пошани»;

9 чоловік - орденом «За службу Батьківщині»;

47 чоловік – різними орденами і медалями за перемогу у Другій світовій війні.

Увійшов в історію і командир полку, полковник Петро Олександрович Котелянець, який був нагороджений орденом «Хрест за мужність»

Громадянам, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, звертатися за адресою: м. Полтава, вул. Дмитра Коряка 4а, каб. 21

Контактні телефони: (066) 394 37 56, (050) 918 35 60

 

Полтавський об'єднаний міський військовий комісаріат здійснює відбір кандидатів для проходження військової служби за контрактом з числа військовозобов'язаних, які відповідають встановленим вимогам і критеріям відбору та виявили бажання на проходження військової служби за контрактом на посадах старшинського, сержантського чи солдатського складу.

Переваги військової служби за контрактом:

1. Можливість кар'єрного росту та гарантоване підвищення щомісячного грошового забезпечення у ході просування по службі;

2. Можливість навчання;

3. Гарантована щорічна основна відпустка;

4. Безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров'я;

5. Вирішення житлового питання;

6. Соціальний захист сімей військовослужбовців.

Загальні вимоги до всіх кандидатів:

1. Громадяни призивного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту;
2. Вік для прийняття кандидатів на військову службу за контрактом на посади рядового, сержантського та старшинського складу від 18 до 60 років;
3. Стан здоров'я та придатність до військової служби за медичними показниками та показниками проф. відбору;
4. Фізична підготовленість та психологічна стійкість кандидата на військову службу;
5. Мотивація до військової служби;
6. Рівень сформованості ідейних цінностей, моральних та професійних якостей.

В Україні розпочато призов на строкову військову службу. Згідно із Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» зі змінами, постановою Кабінету Міністрів від 21 березня 2002 року «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом», указом Президента  від 16 січня 2020 року № 13/2020 року «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році» та протягом квітня - червня в області триватиме призов на строкову службу до лав Збройних сил України (ЗСУ), Національної гвардії, Державної спеціальної служби транспорту та Прикордонних військ.

Для заміни військовослужбовців строкової служби, які прослужили встановлені строки або перейшли на контрактну службу, з Полтави до військ заплановано відправити понад 120 призовників. Відповідно до указу голови держави та директиви Генерального штабу ЗСУ «Про організацію та проведення призову громадян України на строкову військову службу і звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби у 2020 році», для цього призиватимуть юнаків від 18 до 27 років, які за станом здоров'я, освіти та морально-діловими якостями та фізичним розвитком придатні до проходження військової служби і не мають підстав для надання відстрочки чи звільнення від проходження строкової військової служби. Усі молоді люди, призвані на строкову військову службу, проходитимуть її в пунктах постійної дислокації військових частин. Жодного з них не залучатимуть до виконання бойових завдань у зоні операції об'єднаних сил на території Донецької та Луганської областей.

Кожен юнак має знати, що після набуття чинності указу Президента про проведення чергового призову громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися на призовні дільниці в 10-денний термін від початку призову, навіть якщо повістки їм з якихось причин і не надійшли. Призовники, які змінили місце проживання, зобов'язані в семиденний термін прибути до міського військового комісаріату за новим місцем проживання, для взяття їх на військовий облік.

Весняний призов 2020: запитання та відповіді. Полтавський об'єднаний міський військовий комісаріат інформує про вимоги весняного призову 2020:

Які терміни весняного призову 2020 року в Україні?

Призов на строкову службу в Україні триватиме з 1 квітня по 30 червня 2020 року.

Кому прийдуть повістки?

Чоловікам призовного віку (18-27 років), які не мають права на відстрочку, без судимості та проблем зі здоров'ям.

Як діяти, коли прийшла повістка?

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку, зобов'язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. Неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Тому одразу після початку нового призову військовозобов'язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат. Причинами неявки до військового комісаріату можуть вважатися лише такі форс-мажорні ситуації, як стихійне лихо, хвороба призовника або смерть близького родича. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.

Скільки служитимуть призовники?

Термін служби складе до 18 місяців. Для українців з вищою освітою магістра (спеціаліста) – до 12 місяців.

Початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до військової частини з обласного збірного пункту. Закінченням терміну служби є день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини.

Що світить за ухилення від призову?

Якщо призовник не з'явився у визначений час і місце або не повідомив комісаріат про зміну місця проживання, законом передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

Покарання за ухилення від призову:

1. Неявка до військкомату без поважних причин – штраф 85-119 грн. (ч.1 ст.210 КУпАП)

2. Повторне порушення протягом року збільшує штраф до 170-255 грн. (ч.2 ст.210 КУпАП)

3. Ухилення від призову карається обмеженням волі терміном на строк до трьох років (ст.335 КК)

Правила прийому до вищих військових навчальнихзакладів у 2020 році

З 2 січня 2020 року по 1 квітня 2020 року проводиться  відбір кандидатів до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів (далі ВВНЗ та ВНП ВНЗ) та військові коледжі сержантського (старшинського) складу вищих військових навчальних закладів (ВКСС).

Навчання у ВВНЗ, ВНП ВНЗ, ВКСС надає можливість:

 - здобути вищу освіту за рахунок видатків державного бюджету;

 - одержати гарантоване працевлаштування (проходження військової служби за контрактом в Збройних Силах України);

 - повний термін навчання зараховується як термін проходження строкової військової служби.

У процесі навчання курсанти одержують щомісячно грошове забезпечення та безкоштовно забезпечуються:

гуртожитком;

триразовим харчуванням;

обмундируванням та речовим майном.

До ВВНЗ та ВНП ВНЗ приймаються особи з повною загальною  середньою освітою, за результатами зовнішнього незалежного оцінювання знань і вмінь вступників та за результатами проходження психологічного обстеження, оцінки рівня фізичної підготовленості та медичного огляду, а також:

 - особи з числа цивільної молоді віком від 17 до 30 року, а також ті, в тому числі, яким 17 років виповнюється в рік зарахування на навчання;

 - військовослужбовці, резервісти та військовозобов'язані, які мають повну середню освіту та не мають військових звань офіцерського складу, у разі зарахування їх на перший та наступні курси навчання  віком до 30 років;

 - особи жіночої статі приймаються на навчання за переліком спеціальностей, за якими жінки можуть проходити підготовку для проходження військової служби на посадах офіцерського складу, відповідно до граничних показників прийому на навчання до ВВНЗ та ВНП ВНЗ на напрями (спеціальності) підготовки, які щорічно затверджуються Міністром обороги України.

Перелік вищих військових навчальних закладів, що будуть проводити відбір кандидатів у 2020 році
               Як стати офіцером Збройних Сил України

Як стати офіцером Збройних Сил України!

До 1 березня 2019 року понад 5 тис. юнаків з Полтавщини військовими комісаріатами області будуть приписані до призовних дільниць, набудуть статусу призовника та отримають право пройти відбір для вступу до вищих військових навчальних закладів Міністерства оборони України (далі ВВНЗ) після закінчення, яких стануть офіцерами та отримають первинне офіцерське звання "молодший лейтенант".

Відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" до призовних дільниць щороку протягом січня - березня приписуються допризовники, яким у рік приписки виповнюється 17 років. Приписка проводиться районними (міськими) військовими комісаріатами за місцем проживання.

Приписка юнаків проводиться з метою взяття їх на військовий облік, визначення наявних призовних ресурсів, ступеня придатності до військової служби, встановлення освітнього рівня, здобутої спеціальності або професії, рівня фізичної підготовки, вивчення особистих якостей. Для приписки до призовної дільниці громадяни України зобов'язані особисто прибути до районного (міського) військового комісаріату в строк, зазначений у повістці, та подати необхідні документи, перелік яких установлюється Міністерством оборони України.

Для проведення приписки громадян України до призовних дільниць у районних (міських) військових комісаріатах утворюються комісії з питань приписки, очолює її районний (міський) військовий комісар, до неї входять представники освіти, національної поліції, лікар, психолог - склад якої затверджується головою районної державної адміністрації.

Громадянам України, приписаним до призовних дільниць, видаються посвідчення про приписку, роз'яснюються права та обов'язки, правила військового обліку та відповідальність за порушення цих правил.

Юнаки, які рішенням комісії по приписці визнані придатними до військової служби та мають відповідний рівень освіти пропонується пройти відбір для вступу до вищих військових навчальних закладів Міністерства оборони України. Під час відбору юнаки (дівчата) проходять детальну військово-лікарську комісію, професійно-психологічний відбір, надають відповідні характеризуючи документи, які формуються у справу кандидата та направляються військовим комісаріатом до обраного юнаком (дівчиною) навчального закладу Міністерства оборони України.

Потім навчальний заклад надсилає виклик на конкурсний відбір (вступні випробування) до ВВНЗ, який проводиться з 16 до 25 липня включно, перед цим кандидати повинні пройти на загальних підставах ЗНО та отримати відповідні сертифікати.

Вступники до ВВНЗ, крім надання сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти або складання вступних екзаменів з конкурсних предметів, обов'язково проходять вже у навчальному закладі психологічне обстеження, оцінку рівня фізичної підготовленості та медичний огляд, що здійснюються фахівцями, які входять до складу приймальних комісій.

Наприклад, щоб стати курсантом необхідно бути фізично підготовленим, рівень якої оцінюється за сумою балів виконання відповідних вправ, зокрема необхідно підтягнутися на перекладині не менше 7 разів (для дівчат комплексна силова вправа не менше 14 разів), пробігти 100 м. не менше за 16,5 сек. ( 19,0 сек., для дівчат), 3 км., не менше як за 13,40 хв., (для дівчат 1 км., не менше як 5,15 хв.).

Всього у 2019 році більше як до 12-ти військових навчальних закладів можливо вступити та отримати вищу освіту і стати офіцером Збройних Сил України, детальніше на сайті Міністерства оборони України в розділі військова освіта: http://www.mil.gov.ua/diyalnist/vijskova-osvita-na-tauka.

Основними відмінностями у навчанні між цивільними та військовими вузами є те, що навчання у всіх ВВНЗ відбувається безкоштовно, за рахунок державного бюджету, під час навчання (4-5 років) курсант знаходиться на повному державному забезпеченні (проживання, харчування, форма одягу) та отримує стипендію, випускникам присвоюється офіцерське звання лейтенант та всі, 100 % працевлаштовуються на відповідні офіцерські посади у Збройних Силах України, під час служби офіцери отримують статус військовослужбовця та гарантований державою соціальний пакет (житлове, санаторно-медичне, грошове та інші види забезпечення).

Серед молоді Полтавської області у минулому 2018 році, найпопулярнішими військовими навчальними закладами були:

Національна академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

79012, м. Львів, вул. Героїв Майдану, 32. Електронна пошта: nv@asv.gov.ua, Телефони: (032) 238-65-34, (032) 258-43-54

Здійснює підготовку: командного фаху - для підрозділів танкових, механізованих військ Сухопутних військ та інженерних військ, командного та інженерного фахів - для підрозділів ракетних військ і артилерії, фахівців культурно-виховної, просвітницької роботи та організації дозвілля у військах (силах), з виховної роботи у підрозділах (військових частинах)

Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба

61023, м. Харків, вул. Сумська, 77/79. Телефони: (057) 704-96-93, (057) 704-96-05. Електронна пошта: info@hups.mil.gov.ua. Веб-сайт: www.hups.mil.gov.ua

Військова академія (м. Одеса)

65009, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 10. Телефон: (482) 63-94-85 (приймальна комісія). Електронна пошта: vaodesa@ukr.net. Веб-сайт: www.vaodesa.org.ua.

Здійснює підготовку офіцерів: командного фаху - для підрозділів високомобільних десантних військ, військової розвідки та спеціального призначення, військових фахівців з продовольчого та речового забезпечення, забезпечення ракетним паливом, пальним та мастильними матеріалами, з експлуатації та ремонту ракетно-артилерійського озброєння, боєприпасів, зі зберігання вибухових пристроїв, освітлювальних та сигнальних засобів, з експлуатації автомобільної техніки військ, з фізичної підготовки та спорту у військах (силах)

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка

03680, м. Київ, вул. Ломоносова 81. 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64.

Телефони: (044) 521-32-89, (044) 521-35-97. Електронна пошта: abiturient_viknu@ukr.net. Веб-сайт: www.mil.univ.kiev.ua

Здійснює підготовку офіцерів з інформаційно-пропагандистського та розвідувально-інформаційного забезпечення діяльності військ (сил), військових журналістів, військових перекладачів, військових фінансистів, фахівців з юрисконсультської роботи, міжнародної інформації та управління діями топогеодезичних і навігаційних підрозділів військ (сил)

Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації

01011, м. Київ, вул. Московська, 45/1. Телефон/факс: (044) 256-22-80, (044) 280-59-67. Електронна пошта: viti@viti.edu.ua, Веб-сайт: http.//www.viti.edu.ua,

Здійснює підготовку офіцерів: фахівців командного та інженерного фахів з систем і комплексів військового електрозв'язку і радіозв'язку, фахівців з організації та технологій безпеки інформації у кібернетичному просторі, програмного забезпечення, інформаційної боротьби у комп'ютеризованих системах і мережах спеціального призначення, інтелектуальних систем та технологій підтримки прийняття рішень органами управління, технологій кібернетичного захисту інформаційних, комп'ютерних та телекомунікаційних систем, автоматизованих систем управління військами і озброєнням, інформаційних управляючих систем та технологій.

Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації

36012, м. Полтава, вул. Зінківська, 44. Телефон: (053) 253-42-15

Здійснює підготовку військових фахівців з експлуатації засобів радіозв'язку, електрозв'язку, радіорелейного та космічного зв'язку, та військових засобів обчислювальної техніки.

Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова

10004, м. Житомир, проспект Миру, 22. Телефон: (0412) 25-04-91. Електронна пошта: www.pk@zvir.zt.ua, www.zvir@zvir.zt.ua. Веб-сайт: www.zvir.zt.ua.

Здійснює підготовку офіцерів: фахівців з радіоелектронних комплексів та систем озброєння і техніки спеціального призначення та спеціального радіозв'язку, засобів радіоелектронної боротьби, технічного захисту інформації та спеціального контролю, автоматизованої обробки інформації, роботизованих систем спеціального призначення.

Інститут Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія»

65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона,8. Телефони: (0482) 639-485, (0482) 637-660. Електронна пошта: info@avms.org.ua. Веб-сайт: www.avms.org.ua

Здійснює підготовку офіцерів для Військово-Морських Сил - фахівців з судноводіння, експлуатації суднових енергетичних установок, радіоелектронних комплексів та систем озброєння і техніки, комплексів та систем корабельного та берегового озброєння Військово-Морських Сил, пошуково-рятувальних, водолазних та аварійних робіт на морі, з виховної та соціально-психологічної роботи на кораблях Військово-Морських Сил.

Саме сьогоднішні юнаки (дівчата), які вирішать стати офіцерами Збройних Сил України, через 4-5 років після закінчення вищих військових вузів складуть основу майбутнього війська України, яке так же стійко і непохитно стоятиме на сторожі миру і безпеки нашої держави.

За детальною інформацією та роз'ясненнями звертатись до Полтавського об'єднаного міського військового комісаріату за адресою: м. Полтава, вул. Дмитра Коряка 4а, кабінет №21. Телефони: (05322) 2-25-79, (050) 918-35-60

Полтавський об'єднаний міський військовий комісаріат здійснює відбір кандидатів для проходження військової служби за контрактом в 1-й танковій бригаді.

Бригаду було створено у 1997 році в селищі Гончарівське на базі 292-го та 280-го танкового полку 25-ї механізованої дивізії. З березня 2014 року бригада виконувала бойові завдання за призначенням у зоні проведення антитерористичної операції в районі Луганського і Донецького аеропортів, Дебальцево, Світлодарська, Логвинового, Волновахи.

1-а танкова бригада – єдина у Збройних силах України, на озброєнні якої перебувають модернізовані українські танки Т-64БМ «Булат». 23 серпня 2017 року, з метою відновлення історичних традицій національного війська щодо назв військових частин, зважаючи на зразкове виконання поставлених завдань, високі показники в бойовій підготовці бригаді було присвоєне почесне найменування «Сіверська». У пункті постійної дислокації для проживання особового складу будуються сучасні гуртожитки. Також бригада минулого року перейшла на нову систему харчування, згідно каталогу продуктів.

Переваги військової служби за контрактом:

 • Можливість кар'єрного росту та гарантоване підвищення щомісячного грошового забезпечення у ході просування по службі;
 • Можливість навчання;
 • Гарантована щорічна основна відпустка;
 • Безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров'я;
 • Вирішення житлового питання;
 • Соціальний захист сімей військовослужбовців

Загальні вимоги до всіх кандидатів:

 1. Громадяни призивного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту;
 2. Вік для прийняття кандидатів на військову службу за контрактом на посади рядового, сержантського та старшинського складу від 18 до 60 років;
 3. Стан здоров'я та придатність до військової служби за медичними показниками та показниками проф. відбору;
 4. Фізична підготовленість та психологічна стійкість кандидата на військову службу;
 5. Мотивація до військової служби;
 6. Рівень сформованості ідейних цінностей, моральних та професійних якостей.

ВІЙСЬКОВІ КОМІСАРІАТИ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОВОДЯТЬ ВІДБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ ДО

95 ОКРЕМОЇ ДЕСАНТНО-ШТУРМОВОЇ БРИГАДИ

ОПЕРАТИВНОГО КОМАНДУВАННЯ "ПІВНІЧ" 

Бригада сформована у 1993 році як 95 навчальний центр підготовки Аеромобільних військ у місті Житомир. Реорганізована у 95 окрему аеромобільну бригаду в
1996 році.

З 2014 року бригада виконувала бойові завдання за призначенням у зоні проведення антитерористичної операції. На початку серпня 2014 року 95 окрема десантно-штурмова бригада здійснила найдовший рейд у військовій історії світу. Вони прорвали лінію оборони сепаратистів, здійснили марш до Маріуполя, повернулися вздовж кордону, знищили кілька російських артилерійських батальйонів, які перебували вже на українській стороні кордону, забрали їхню зброю та устаткування, російські танки, проїхали аж до самого Луганська та повернулися до Слов'янська.

Військовослужбовці військової служби за контрактом проживають у нових сучасних гуртожитках. Кожен гуртожиток поліпшеного типу призначений для розміщення 125 бійців у 25 кімнатах. На кожні дві кімнати розміщений окремий санвузол та душова.

Також бригада однією з перших перейшла на нову систему харчування.

Вакантні посади та грошове забезпечення:

Офіцерів: командир роти – 17378 грн. командир взводу – 15827 грн.,

Сержантів: бойовий медик, командир відділення – 12336 грн.; начальник радіостанції – 12046 грн.

Солдатів: старший навідник – 12046 грн.; гранатометник, водій, водій-електрик, водій-санітар, старший вогнеметник, старший сапер – 11777 грн.;

навідник, стрілець-снайпер – 11658 грн.; радітелефоніст, сапер – 11555 грн.

Частина дислокується у місті Житомир.

Гаряча лінія Полтавського ОВК: 0532 60-81-89

Контактний телефон: 097 -949-07-67

Городянам