Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 16:28
Полтавцям до відома:Сьогодні, 16:02
Документи:Сьогодні, 15:59
Заяви прес-служби:12.03.2020, 11:59
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 03.04.2020, 16:28
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Інтегрований розвиток міст в Україні


Презентації та публікації


Новини:


25.07.2017  "Платформа інтегрованих рішень": обговорення поєднання міського простору та зовнішньої реклами

24 липня у Києві відбулася Платформа інтегрованих рішень для ринку зовнішньої реклами. Полтаву на заході представив головний фахівець Інституту розвитку міста Роман Черкун.

Платформа організована групою BigBoard Ukraine з метою обговорення можливостей кращого поєднання реклами та міського простору в Україні.

У заході взяли участь архітектори, урбаністи, представники рекламних агенцій, експерти міських муніципалітетів, рекламодавці, оператори зовнішньої реклами, громадські активісти.

Платформа проходила в інноваційному фасилітаційному форматі з використанням інструментів ТоР-фасилітації, сучасних комунікаційних технологій, що дозволило:

- виявити існуючі потреби всіх учасників від рекламодавців до громадських активістів;

- прояснити систему очікуваних змін, її викликів та можливостей для подальшого розвитку;

- віднайти нові точки інтеграції, виробити нову, ефективну форму взаємодії всіх учасників;

- сформувати ідеї для спільних ініціатив і проектів, які в майбутньому допоможуть створити сприятливе міське середовище;

- напрацювати рішення для формування ефективної стратегії розвитку рекламного ринку в містах з урахуванням інтересів бізнесу, влади та громадськості.

Окрім цього, були презентовані рішення та практики щодо поєднання зовнішньої реклами та міського простору операторами реклами BigBoard  і JCDecaux, та міська реформа зовнішньої реклами у місті Києві заступником голови Київської міської державної адміністрації Олексієм Резніковим.14.06.2017  У конкурсі демонстраційних проектів перемогла ідея облаштування ігрового майданчика в парку «Перемога»

      Майже 500 полтавців взяли участь у голосуванні за демонстраційні проекти, які реалізовуватимуться  у рамках проекту «Інтегрованого розвитку міста». Голосування розпочалося 1 червня у Корпусному парку,  проходило у центрі міста впродовж 4 днів. А заключний етап відбувся 9 червня на Театральній площі.

    Нагадаємо, що на розсуд полтавців було запропоновано 4 проекти, які сприятимуть розвитку Полтави:

1. Впорядкування вхідної зони та обладнання дитячого ігрового майданчика та/або спортивного майданчика в верхній частині парку в рамках проведення реставрації міського парку «Перемога»;

2. Реновація алеї Наталки і Петра з оглядовим майданчиком;

3. Облаштування відкритих просторів в рамках реалізації пілотного проекту «Капітальний ремонт бульвару Б. Хмельницького»;

4. Облаштування зон відпочинку біля водних об'єктів у парку-пам'ятці садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Полтавський міський парк (Дендропарк)».

Найбільшу підтримку отримав проект «Впорядкування вхідної зони та обладнання дитячого ігрового (спортивного) майданчика в верхній частині парку в рамках проведення реставрації міського парку «Перемога». За нього проголосувало 185 небайдужих мешканців міста.

Юрій Левченко, директор КО «Інститут розвитку міста» зазначив, що докінця 2017 року завершиться розробка проекту, а його безпосередня реалізація запланована на 2018 рік.

- Найближчим часом буде оголошено конкурс архітектурних ідей розвитку цього  міського простору, проведення якого за процедурами ЄС має показати на практиці всі етапи проекту від зародження ідеї до її реалізації із застосуванням підходів інтегрованого розвитку. Демонстраційний проект буде реалізовуватись Полтавською міською радою за підтримки проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Довідка: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZGmbH». Окрім Полтави в ньому беруть участь Житомир, Вінниця та Чернівці. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає майже 2 млн євро.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

 

09.02.2017  Засідання міждисциплінарної робочої групи в рамках впровадження проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні"

9 лютого у Полтаві відбулося засідання міждисциплінарної робочої групи в рамках впровадження проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Зібрання, у якому брали участь начальники управлінь виконавчого комітету Полтавської міської ради, депутати, представники вишів міста та громадських організацій, відкрила секретар міської ради Оксана Деркач.

Привітав учасників заходу директор КП «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко:

- Більше року проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» працює в Полтаві. Дякую за співпрацю партнерам німецької організації GIZ. Протягом 2016 року нам вдалося провести засідання робочих груп, воркшоп, форум із бізнесу, фестиваль «Майстерня міста». Переконаний, що і сьогоднішня робота стане ще одним кроком до благоустрою нашого міста.

Експерти групи презентували результати аналізу міста та обговорили «сильні» та «слабкі» сторони Полтави із соціальної, економічної, культурної точки зору. Зокрема, Олеся Григор'єва, доцент Полтавського національного університету ім. Юрія Кондратюка представила бачення демографічного розвитку та ринку праці в м. Полтаві. 

Вона наголосила на позитивних аспектах міста: висока частина населення з вищою освітою, уповільнення темпів скорочення чисельності штатних працівників, вищий розмір середньої номінальної заробітної плати порівняно з містами Суми та Рівне. Окреслила ряд питань, які треба допрацювати: висока частка непрацездатних серед внутрішньо переміщених осіб, зростання рівня безробіття населення, скорочення чисельності постійного населення міста.

Також до обговорення були представлені робочі проекти «Соціальна інфраструктура», «Бізнес одиниці», «Соціально-економічний розвиток Полтави та інші.

Члени робочої групи підвели підсумки роботи та окреслили наступні кроки щодо розвитку міста.


13.12.2016 Воркшоп «Значення енергії та охорони клімату в концепції інтегрованого розвитку міста»

8 грудня 2016 року відбувся практичний воркшоп «Значення енергії та охорони клімату в концепції інтегрованого розвитку міста», який провів Клаус Хоппе, міжнародний експерт-консультант з питань врахування аспектів клімату та енергії в плануванні міст.

Експерт описав основні програми та стратегії розвитку міста (SEAP, INSEK) та їх співвідношення між собою, презентував «Роль енергії в розвитку міста» - передумови, процеси та приклади

 реалізації на міській практиці, представив основні тенденції (від глобальних до локальних), описав варіанти включення енергетики та охорони клімату до інтегрованого розвитку міста.

Після презентації Клаус Хоппе організував роботу в групах та обговорення щодо можливого застосування переваг представлених прикладів на практиці в реаліях України та недоліків наведених практичних прикладів.

Потім учасники були поділені на 2 групи і перейшли до виконання практичного завдання -  розробки нового району міста з урахуванням тем екології і клімату, опрацювавши в проекті наступні аспекти. Представники двох робочих груп презентували свої проекти, напрацювання, ідеї, перерахували задіяні сторони, ймовірність реалізації. Всі бажаючі надавали коментарі та задавали питання, в форматі дискусії обговорили проекти обох груп та надали спільну оцінку роботи.

Матеріали презентації пана Хоппе представлені в розділі «Публікації» на вебсайті  http://www.2030.poltava.ua/
27.10.2016 Відбулася зустріч експертів проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні»

27 жовтня 2016 року в прес-центрі Міського будинку культури в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст України» директор  Інституту розвитку міста Юрій Левченко та керівник офісу проекту  «Інтегрований розвиток міст в Україні» в Полтаві Ірина Брижань провели зустріч експертів проекту.

Ментором проекту Матіасом Ельгером була пояснена мета зустрічі – визначення зовнішніх можливостей та загроз досліджувальних напрямків, за результатами якої, всі експерти отримали дієві пропозиції про підготовку експертних матеріалів.

В ході роботи були розроблені та деталізовані можливості та загрози основних напрямків життєдіяльності міста: демографія і житло, земля, економіка міста і туризм, освіта, медицина, транспорт, навколишнє середовище і природні ресурси, прилеглі території.

Експерти за тематичними напрямками в своїх доповідях зробили короткий опис результатів, озвучили ключові можливості та загрози із визначенням їх причин, наслідків та взаємозв'язків.

Після кожного виступу присутні активно задавали питання та обговорювали відповіді.

У заключній частині зустрічі Іриною Брижань були підведені висновки та проінформовано учасників про подальшу роботу. 

Довідка: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією DeutscheGesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZGmbH. Окрім Полтави в ньому беруть участь Житомир, Вінниця та Чернівці. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає майже 2 млн євро.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів співпраця з Німеччиною охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.


12.102016

 

Працівників муніципалітетів українських міст навчать європейським підходам до міського розвитку у Школі CANactions

 Київ, 10 жовтня 2016 р. Стартувала навчальна програма Школи CANactions з інтегрованого розвитку міст, у межах якої діючі працівники муніципалітетів Києва, Львова, Харкова, Житомира, Вінниці, Полтави та Чернівців пройдуть дев'ятимісячний курс навчання комплексному підходу до управління розвитком міста. Він включатиме підготовку зі стратегічного планування та проектування міст, проектного менеджменту, регіонального розвитку, соціології міста, екологічного і ландшафтного планування, основ комунікації та презентації проектів в урбаністиці, брендингу міста. Викладачі програми – спеціалісти у галузях міського проектування і планування, регіональної економіки, урбанізму із Литви, України, Нідерландів, Німеччини, Швейцарії, Ірландії. Програма реалізується Школою урбаністики CANactions у співпраці із німецькою урядовою компанією GIZ та Швейцарським бюро співробітництва в Україні та за підтримки Western NIS Enterprise Fund.

Учасниками програми Advanced Studies in Integrated Urban Development 2016-2017 є працівники профільних департаментів в адміністраціях міст, а також архітектори, проектні менеджери, соціологи. Усього – 25 молодих спеціалістів.

«Одним з найскладніших завдань є інтегрувати наших талановитих і добре підготовлених випускників в українські реалії. Я радий, що на цій програмі ми маємо багато людей, як вже інтегровані у систему управління і можуть робити зміни з середини», - зауважив Віктор Зотов, співзасновник Школи CANactions.

Особливість навчальної програми у тому, що вона спрямована на практиків які вже працюють у міських адміністраціях. Її основою є прикладне навчання: учасники не лише вивчають досвід інших країн, але і розробляють власні проекти, щоб втілювати зміни у своїх містах.

«Під час навчання учасники школи розроблятимуть власні малі проекти розвитку територій у своїх містах. Наприклад, створення публічних просторів, економічних, екологічних та інших ініціатив, з метою якісно нових урбаністичних рішень. Ми також разом із CANactions маємо досвід підтримки проектів в рамках Конкурсу Малих Грантів, і зараз оголосили новий етап конкурсу, внаслідок якого оберемо і надамо до $5.000 на реалізацію 10 проектів», – зазначила Ірина Озимок, менеджер програми Місцевий економічний розвиток Western NIS Enterprise Fund.

Навчальна програма включає комбінацію тематичних сесій у Києві, дистанційного навчання і навчальних поїздок українськими містами та до Литви. «У цій програмі учасники навчатимуться один тиждень на місяць усі разом. А потім повертатимуться у свої міста, щоб тестувати конкретну навичку, яку отримають за цей тиждень. Наша мета – пов'язати між собою різних гравців, які причетні до розвитку міста», - пояснив Урс Томанн, співзасновник CANactions.

Важлива складова навчання – обмін досвідом між працівниками муніципалітетів з різних міст України, що дозволить поширювати найкращі українські практики. «Ми вирішили, що не маєм зосереджуватись лише на залученні нових людей. І тому прагнемо навчати тих, хто вже працює у міських адміністраціях, а також розвивати співпрацю між ними і новим поколінням», - розповів Матіас Брандт, директор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» німецької урядової компанії «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

Результатом навчання має стати комплексний підхід до планування міського розвитку, який вже точково працює в окремих містах України. «Інтегрований розвиток міст є пріоритетом в рамках Стратегії швейцарського співробітництва з Україною і ми вже залучені до відповідних заходів в містах України. Зокрема ми підтримали розробку Комплексної стратегії міського транспорту та просторового розвитку Вінниці у 2015 році. Вона стала цінним інструментом для оптимізації міського транспорту та створила довготермінове бачення того, яким чином переміщення у місті стане комфортнішим для вінничан та гостей міста», - розповів Ніколя Гігас, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні.

Микола Костриця, директор департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради та учасник програми Школи, наголосив: «Кожне місто відчуває дефіцит чотирьох речей: це довіра, люди, час і гроші. Багато хто нарікає лише на брак коштів, але на мою думку, це другорядне. Гроші з'являються там, де є люди, які хочуть і компетентні впроваджувати зміни. Часто у містах вже є хороші фахівці, але за тонами паперів вони не можуть побачити комплексно проблеми, які стоять перед містом. Я очікую, що програма дасть змогу це зробити і змінити наші міста».

 ***

Advanced Studies in Integrated Urban Development 2016-2017

 Нова програма додаткової професійної освіти Школи CANactions для амбітних спеціалістів, працівників державних і комунальних структур, недержавних організацій, які працюють у сфері розвитку міст в Україні. Програма сфокусована на практичне застосування принципів інтегрованого міського розвитку, прописаних у Лейпцизькій Хартії усталеного міського розвитку, яку Україна зобов'язалась імплементувати на офіційному рівні. В рамках цієї програми спеціалісти із муніципалітетів Житомира, Вінниці, Полтави, Чернівців, а також Львова і Харкова та Києва пройдуть курс комплексного навчання у Школі CANactions. Програма здійснюється у рамках реалізації проекту "Інтегрований Міський Розвиток в Україні" за підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ) та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Вона реалізовується за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund.

 

CANactions School

 CANactions School for Urban Studies – некомерційний освітній центр,  програми якого спрямовані на здобуття комплексних міждисциплінарних знань, дослідження сучасних українських міст і розробку концепцій їх розвитку. Спираючись на сучасний світовий досвід у сфері урбаністики, CANactions формує принципово новий для України підхід до міської політики та бачення розвитку міста в цілому.

 

Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні»

Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» створений в рамках міжурядової співпраці України та Німеччини. Метою проекту є розробка та впровадження планів інтегрованого розвитку Чернівців, Вінниці, Житомира та Полтави з урахуванням потреб усіх провідних сфер міського життя. Виконавцем проекту є німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає 1,85 млн євро.

Основне завдання проекту – зробити міста комфортними для проживання, економічно сильними та інвестиційно привабливими.

 Western NIS Enterprise Fund (WNISEF)

 Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом $150 млн, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Він має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF забезпечує фінансування інноваційних, високоефективних програм, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові. www.wnisef.org

 

Для додаткової інформації звертайтесь:

Сергій Бочкарьов, pr.canactions@gmail.com, +38 073 437 9008

Євгенія Резниченко, EReznychenko@be-it.com.ua, +38 066 901 1096

 


07.09.2016 Відбулася зустріч експертів проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні»

6 вересня 2016 року у приміщенні Полтавської міської ради директор  КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко та керівник проекту                      GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні» Ірина Брижань провели зустріч експертів проекту. Після привітання та знайомства з метою зустрічі, яку озвучили Юрій Левченко та Ірина Брижань, відбулася презентація результатів  аналізу міста Полтава за тематичними напрямками.

Серед напрямків, які обговорювали, демографія і житло, земля, економіка міста і туризм, освіта, медицина, транспорт, навколишнє середовище і природні ресурси, прилеглі території.

Експерти, а це досвідчені спеціалісти в вище перелічених галузях із Полтавських Вузів та громадських організацій, зробили короткі описи проведеної роботи. Назвали ключові потенціали і проблеми, а також назвали труднощі, що виникли під час виконання роботи.

Ірина Брижань - керівник проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні» в Полтаві - коротко презентувала результати проведення громадського форуму «Інтегрований розвиток міст» і зазначила, що напрацьовані матеріали модераторів експерти можуть отримати для продовження своєї роботи по напрямкам.

У заключній частині зустрічі Юрієм Левченком та Іриною Брижань були прогнозовані попередні висновки та проінформовано учасників про подальшу роботу. 


02.09.2016 Полтавські комунальники взяли участь у круглому столі «Шляхи модернізації системи громадського транспорту», який проходив 26 серпня у м. Івано-Франківськ

26 серпня у рамках реалізації проекту «Інтегрований розвиток  міст в Україні», що » виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH,  до Івано-Франківська завітали представники структурних підрозділів виконавчого комітету Полтавської міської ради: відділу з питань транспортних перевезень та зв'язку, управління житлово-комунального господарства, служби оперативного реагування на звернення громадян, диспетчерської служби, а також представник Інституту розвитку міста Полтави.

Основна мета візиту – вивчення досвіду Івано-Франківська у реформі мережі громадського транспорту та облаштуванні дорожньої інфраструктури, безпечної та комфортної для усіх мешканців міста.

Слід відмітити, що у м. Івано-Франківськ з 1 січня 2016 року діє нова мережа міського громадського транспорту, яка з допомогою вдалої інформаційної кампанії  знайшла підтримку у населення та забезпечила оптимізацію міських маршрутів й оновлення рухомого складу.

У рамках заходу також відбулися зустрічі у профільних підрозділах, огляд дорожньо-транспортної інфраструктури.

Продовженням співпраці стане презентація матеріалів та проведення панельної дискусії «Громадський транспорт» на майстерні міста, яка проходитиме у вересні 2016 року у м. Полтава за участі експертів з Івано-Франківська.

 

31.08.2016 Шановна громада міста Полтави та гості міста! 

Запрошуємо всіх взяти участь і не залишатися осторонь! З 22 по 25 вересня в Полтаві буде проходити фестиваль про сучасне місто та його суспільство "Майстерня міста"! 
Давайте разом змінювати місто, в якому живемо, на краще! Полтава потребує саме ваших ідей! 
Майстерня міста передбачає багато цікавинок для дорослих і дітей! Приходьте! Цікаво буде всім! 
Окрім того, знавці Полтави та її історії, учні, студенти і найдопитливіші, не прогавте свій шанс виграти велосипед! Щоранку у прямому ефірі радіостанцій Ретро ФМ, Люкс ФМ, АвтоРадіо, Радіо П'ятниця слухайте запитання, надавайте правильну відповідь, ставайте учасником лотереї! Переможець обирається наочно серед 100 претендентів у день закриття Майстерні міста, 25 вересня о 17 годині. 
Слідкуйте, міркуйте, приходьте, долучайтесь!
Моя Полтава - моє майбутнє!

23.08.2016 Ділова поїздка до Бразилії

КО «Інститут розвитку міста» спільно з Почесним Консульством Бразилії у     м. Харкові пропонують підприємствам і організаціям м. Полтави взяти участь у представницькому візиті регіонів і міст України до Федеративної республіки Бразилія, який відбудеться з 30 жовтня по 10 листопада 2016 року.

У ході візиту заплановано відвідати три найпотужніших міста Бразилії (Сан-Паулу, Ріо-де-Жанейро та Курітібу), зустрітися з українською діаспорою, налагодити зв'язки з владою, бізнесом та освітою, познайомитись із заводами та підприємствами сільського господарства, медичного обладнання та технологіями по переробці побутових відходів.

Для презентації своїх проектів і пропозицій до співпраці учасники візиту можуть взяти участь у конференції ділових кіл Бразилії, Аргентини та Парагваю у м. Фоз-де-Ігуасу.

Усіх зацікавлених у візиті просимо звертатись за додатковою інформацією до КО «Інститут розвитку міста» за телефоном 0532-563423 та електронною адресою irm@rada-poltava.gov.ua


18.08.2016 Круглий стіл на тему: "Фундамент громадянського суспільства - підвищення та зміцнення ролі жінок"

16 серпня 2016 року комунальна організація «Інститут розвитку міста» в особі Бондарєвої Світлани,  взяла участь у засіданні круглого столу на тему «Фундамент громадянського суспільства – підвищення та зміцнення ролі жінок», в рамках ділової програми Національного сорочинського  ярмарку. Під час заходу «Інститут розвитку міста» представив власні проекти  та напрямки діяльності,  обговорили конкретні заходи, які б сприяли в організації співпраці з органами місцевої влади та партнерськими організаціями та окреслили напрямки роботи на майбутнє. 


18.08.2016 Про ведено другий семінар для регіональних координаторів Автоматизованої системи муніципальної статистики міст-членів АМУ 

В рамках проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС),  що реалізується  Асоціацією міст України та Федерацією канадських муніципалітетів, 16 cерпня проведено другий семінар для регіональних координаторів Автоматизованої системи муніципальної статистики (АСМС) міст-членів АМУ. Місто Полтаву представив Інститут розвитку міста, в особі директора Левченка Юрія. Крім того, в семінарі взяли участь представники  Житомирської, Київської, Сумської, Черкаської та Чернігівської областей України. Провела навчання консультант АМУ Н.Єременко.

В ході роботи заходу було розглянуто такі питання:

• АСМС – сучасний інструмент муніципального управління;

• система показників АСМС;

• шаблон для збору даних;

• практичні рекомендації по збору даних;

• електронний ресурс АСМС;

• он-лайн робота з системою;

• побудова звітів.

За підсумками двох проведених семінарів, навчання пройшли  44 регіональні координатори з  десяти областей України.  

 

27.07.2016  Запрошення відвідати лекцію на тему «Планування розвитку сільських територій»

Запрошуємо всіх бажаючих 28 липня 2016 року відвідати лекцію дипломованого інженера із Німеччини пана Ельгера на тему «Планування розвитку сільських територій». Лекція організована в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що впроваджується німецьким товариством міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» та Полтавською міською радою. 

Чекаємо Вас за адресою: 36003, м. Полтава, вул. Сковороди, 1/3, кімната 417 (зала засідань вченої ради). Початок о 12.00. 

25.07.2016  Формування візуальних якостей нових адресних показчиків у місті Полтава

Комунальна організація «Інститут розвитку міста» на підставі звернень громадськості долучилась до важливого питання щодо формування візуальних якостей нових адресних показчиків у місті Полтава. За ініціативи Інституту  були проведені засідання робочої групи з цього питання. В склад робочої групи  ввійшли представники громадської організації «Сіті лаб» Дмитро Козиренко та Дмитро Верьовкін , депутати  міської  ради  Вадим Ямщиков та Юрій Бойко, директори рекламно -виробничих  підприємств Володимир Івченко та Олег Підченко.Досвідом Київської міської державної адміністрації розробки адресних знаків поділилась заступник  директора Департаменту-начальник управління ландшафтної архітектури комплексного благоустрою  Ганна Бондар, яка засвідчила про необхідність професійного конструктивного розгляду варіантів адресних показчиків.В ході зустрічі обговорили  запропоновані зразки адресних знаків та прийняли рішення передати на затвердження  художній раді Виконавчого комітету Полтавської міської ради  та підготувати текст звернення до мешканців міста з проханням не поспішати виготовляти адресні показчики до  затвердження єдиного зразку який би відповідав загальноприйнятим стандартам.


14.07.2016 Запрошуємо громадські організації до співпраці

Спільний українсько-німецько-швейцарський проект 
"Інтегрований розвиток міст в Україні" та Полтавська міська рада ініціюють
23 – 25 вересня 2016 р.

УРБАН-ФЕСТ
«МАЙСТЕРНЯ МІСТА»
Це дієва платформа для співпраці та спілкування громадських організацій, ініціатив, митців, громадських активістів та міської влади.

Цього року «Майстерню міста» плануємо провести в м. Полтава з 23-го по 25-те вересня в рамках святкування Дня міста Полтава.

Призначення «Майстерні міста 2016»: 

- Місто для спільних зустрічей влади і громади, підвищення рівня свідомості та інформування мешканців щодо міських ініціатив та проектів 
- Майстерня як імпульс для розвитку міста та залучення мешканців до процесу оновлення 
- Місце для презентації і обговорення новаторських ідей щодо розвитку міста та покращення громадського простору, демонстрації цікавих рішень та пропозицій урбаністів, дизайнерів 
- Демонстрація альтернативних ідей використання громадського простору, презентація цікавих ідей озеленення – живі стіни, вазони власними руками
- Популяризація вело транспорту та велоруху

Запрошуємо громадські організації до співпраці.
Пріоритет надаватиметься громадським організаціям, які у своїх заходах передбачають активне залучення мешканців.

Просимо надсилати заповнені анкети
до 22.07.2016 
на електронну пошту: tetiana.konovalova@giz.de

Відчути атмосферу Майстерні, надихнутися ідеями та краще зрозуміти концепцію заходу допоможуть онлайн-журнал та відео «Майстерні міста» зі Львова: http://maisterniamista.org.ua/


08.07.2016  Перший круглий стіл «Партнерство з містами Німеччини»

6-7 липня 2016 року в приміщенні Київської міської адміністрації за адресою м.Київ, вул.Хрещатик, 36 відбувся перший круглий стіл «Партнерство з містами Німеччини». Захід організований Сервісною службою «Міста в Єдиному Світі» (SKEN) ТОВ Engagement Global у співпраці з адміністрацією м.Києва.
За дорученням Фежерального Міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини Сервісна служба «Міста в Єдиному Світі» підтримує партнерства між територіальними громадами України та Німеччини.
В засіданні круглого столу прийняв участь директор комунальної організації «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради Левченко Юрій. В своїй інформації пан Левченко, розповів, що метою проекту «Партнерство з містами України» є сприяння економічному і соціальному розвитку та поліпшення умов життя українського населення та зміцнення українських установ на місцевому рівні. В рамках круглого столу розглядалися особливі проблеми партнерських відносин та пропонувалися ідеї проектів для посиленої співпраці.

Загалом в круглому столі прийняли участь представники з 36 міст України. Німеччина являється ключовою країною в розвитку партнерських відносин між містами. Про таке говорять фахівці з України та Німеччини, і це дуже важливо і добре для розвитку України, так як Німеччина беззаперечний Європейський лідер. Тому сьогодні попит від Українських міст на місто партнер з Німеччиною набагато вищий чим можливості. 
Великий досвід в даному напрямку має місто Київ. Міста Мюнхен та Лейпціг є багаторічними партнерами нашої столиці. Парнерських досягнень багато, якими на круглому столі з учасниками поділився заступник голови Київської міської державної адміністрації Олексій Рєзніков та начальник управління міжнародних зв'язків Київської міської державної адміністрації Тарас Голота. Наведено багато прикладів плідної співпраці, один із них це проект енергозбереження в бюджетній сфері Києва разом з муніципалітетом Мюнхена на умовах вигідного для міста співфінансування.
Учасники заслухали доповіді та презентації, обмінювалися досвідом, думками, ідеями, планами з приводу залучення територіальних громад до розвитку, реалізації партнерства з німецькими громадами.
Керівник офісу проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» в м.Полтаві, Ірина Брижань, зробила доповідь на тему: «Проектне планування в партнерській роботі між територіальними громадами».
Завершенням заходу став відкритий дискусійний форум представників громад.24.06.2016  У Полтаві під гаслом «Моя Полтава – моє майбутнє» відбувся громадський форум

23 червня у виставковій залі міського Будинку культури під гаслом «Моя Полтава – моє майбутнє» відбувся публічний форум «Інтегрований розвиток міста». На захід були запрошені громадські організації, професійні асоціації, представники бізнесу, релігійних громад та полтавці, яким не байдуже, як розвивається їхнє місто. Організаторами Форуму стали Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради та проект Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH  «Інтегрований розвиток міст в Україні».

На жаль, побажання громади часто недостатньо враховуються при плануванні розвитку міста та міської діяльності. Даний захід організований для того, аби почути точку зору полтавців щодо подальшого розвитку Полтави.

– Ми проводимо громадський форум «Інтегрований розвиток міста» вперше. Сьогодні є влада, бізнес, громадські організації та об'єднання, які постійно говорять про те, якою повинна бути Полтава: що у нашому місті добре, а що погано. Але, є ще громада. І сьогодні ми хочемо, щоб представники громадськості сказали, що вони думають про Полтаву, які у нашого міста сильні та слабкі сторони та що треба зробити, щоб недоліки перетворилися у переваги, – зазначає директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко. – Учасники форуму будуть поділені на 6 груп. У кожній є модератор з помічниками і волонтерами. Команди будуть напрацьовувати варіанти розвитку міста у різних сферах діяльності. Основна мета заходу  – почути думки громадськості та втілити найкращі ідеї в життя задля того, аби зробити Полтаву комфортною та цікавою для проживання.

Кожна група обговорювала певну сферу життєдіяльності міста. Громадськість висловлювала свої думки та пропозиції з приводу:

- житлового простору та умов проживання;

- дорожнього руху та транспорту;

- культури, культурної спадщини, відпочинку та туризму;

- зовнішнього вигляду міста, дизайну, міської навігації;

- публічного простіру, пішохідного простору;

соціальної сфери, освіти, економіки міста.

Процеси за участю громадськості та виявлення суспільної думки дали можливість проаналізувати не тільки корені проблем, а, виходячи з них, знайти шляхи до їх усунення, зібрати інноваційні ідеї та рішення.

Інформація, напрацьована учасниками Форуму буде врахована при розробці Концепції інтегрованого розвитку Полтави, що наразі здійснюється в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

22.06.2016 Громадський форум «Інтегрований розвиток міста»

23 червня о 17:30 у виставковій залі Міського будинку культури, за адресою вул. Майдан Незалежності 5 (прибудова зліва від будівлі), відбудеться громадський форум «Інтегрований розвиток міста».

На захід запрошуються всі небайдужі жителі міста. Його основною метою є збір зворотного зв'язку від жителів для аналізу, застосування у подальшій роботі, а головне, для розробки концепції інтегрованого розвитку міста – документу, що покликаний допомогти Полтаві у забезпеченні сталого розвитку і досягненні стратегічних цілей.

 Збір інформації буде проходити у форматі групової роботи за наступними темами:

- житловий простір та умови проживання;

- дорожній рух та транспорт;

- культура, культурна спадщина, відпочинок і туризм;

- зовнішній вигляд міста, дизайн, міська навігація;

- публічний простір, пішохідний простір;

- соціальна сфера, освіта, реалізація економічної активності.

 

Чому варто відвідати захід:

- відносно новий формат для Полтави;

- правильний підхід у зборі інформації: не зверху, а знизу – напряму від жителів міста;

- проводиться під патронатом іноземних експертів;

- це лише початковий етап роботи проекту Інтегрованого розвитку міст у Полтаві, а отже, можливість дізнатися більше і впливати на процес із самого початку;

- сам проект втілюється у тісній співпраці із міською владою і покликаний допомогти останнім в управлінні містом.


Отже, якщо у Вам є що сказати, ви прагнете жити у комфортному місті і готові 2-3 години конструктивно попрацювати - ласкаво просимо на захід!. 

Прохання попередньо зареєструватися за телефоном 15-80.


14.06.2016  Полтавська міська рада підписала Угоду про реалізацію проекту з інтегрованого розвитку міст в Україні.

14 червня у м. Києві відбулося підписання Угоди про реалізацію проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

В урочистому засіданні з нагоди підписання цієї Угоди взяли участь віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, Надзвичайний та Повноважний Посол ФРН в Україні Крістофер Вайль, директор Державного секретаріату з економічних питань Швейцарської Конфедерації Хольгер Тауш, директор GIZ Бюро в Україні Сабіна Мюллер та представники міст-учасників проекту.

Делегацію з Полтави представили секретар міської ради Оксана Деркач, заступник начальника управління з питань містобудування та архітектури Марина Дронь, директор комунальної організації «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко, начальник відділу комунальної організації «Інститут розвитку міста» Вадімов Вадім та Ірина Брижань керівник офісу проекту у Полтаві «Інтегрований розвиток міст України».

Під час ряду заходів, організованих проектом, чотири міста-учасники проекту ділитимуться своїм досвідом з

 іншими українськими містами, щоб поступово перетворити інтегрований підхід до розвитку міст на стандарт для українського містобудування.

Розвиток міст є одним із факторів, який забезпечить розвиток всієї держави. А грамотний інтегрований розвиток міста, який приведе його до європейських стандартів, неможливий без допомоги іноземних експертів. Полтаві дуже пощастило, що в числі 4 міст України, вона має можливість співпрацювати з німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, в рамках реалізації проекту «Інтегрований розвиток міст». Ми покладаємо великі надії на цю співпрацю.

Протягом наступних трьох років здійснюватиметься розроблення Концепцій інтегрованого розвитку для чотирьох українських міст: Вінниці, Житомира, Полтави та Чернівців. Проект фінансують Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і Державний секретаріат з економічних питань Швейцарської конфедерації (SECO). Його бюджет становить 5,85 млн. євро. Свій внесок у реалізацію проекту на суму близько 200 000 євро здійснюють у натуральній формі також і міста-учасники проекту (безкоштовне надання офісних приміщень тощо).

На основі розроблених концепцій міського розвитку у рамках проекту також будуть профінансовані окремі демонстраційні проекти зі створення громадського простору та запропоновані плани реалізації пріоритетних проектів.

25.05.2016 Воркшоп «Позиціонування Полтави»

Учора після підписання Протоколу про співробітництво в рамках реалізації проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», представники міждисциплінарної робочої групи, яка працює над планом інтегрованого розвитку Полтави, взяли участь у практичному воркшопі «Позиціонування Полтави». Серед тих, хто розробляв ідеї для формування образу міста, представники міськвиконкому, депутатського корпусу та громаських організацій. Практичне навчання було проведено за підтримки Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Перш ніж учасники воркшопу приступили до роботи, директор проекту GIZМатіас Брандт розповів про важливість бачення розвитку міста, необхідність маркетингу для міста та взаємодію іміджа міста та його розвитку.

Під час заходу, усіх представників робочої групи було поділено по групам, в яких вони визначали сильні та слабкі сторони Полтави у різних галузях, а також перспективи її розвитку. Захід було поділено на декілька сесій:

- аналіз потенціалу з ключових сфер;

- аналіз іміджу 2016;

- розробка іміджу Полтави;

- цілі розвитку Полтави 2030;

- кампанія брендінгу: Полтава 2030.

Учасники воркшопу обговорили, як Полтава може самоствердитись у національному та міжнародному конкурентному середовищі, які сильні сторони роблять місто винятковим з точки зору економіки, туризму, культури тощо.

Результати воркшопу служитимуть базою для розробки Концепції Інтегрованого розвитку Полтави.24.05.2016 Інтегрований розвиток Полтави набирає обертів: Полтавська міська рада та GIZ підписали протокол про співробітництво

Ранком, 24 травня, між німецьким товариством міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» та Полтавською міською радою було підписано Протокол про співробітництво в рамках реалізації проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Урочисто підписали Протокол про співробітництво міський голова Олександр Мамай та директор проекту GIZ Матіас Брандт.

Основними сферами співробітництва за цим Протоколом є розробка інтегрованого плану розвитку міста Полтава, підготовка інвестиційних проектів в рамках плану інтегрованого розвитку, демонстрація на невеликому, обраному містом, об'єкті, яким чином такий план функціонує на практиці, обмін досвідом з іншими містами України, оптимізація нормативно-правової бази відповідно до європейських стандартів місцевого самоврядування та міського розвитку, а також заснування навчального курсу з інтегрованого міського розвитку для фахівців з містобудування та архітектури.

– Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» – важливий для нашого міста, – зауважив міський голова Олександр Мамай. – Участь у ньому – це можливість реалізувати інноваційні проекти в життя. Безцінним є досвід, який ми можемо перейняти від тих, хто уже мав чудову нагоду співпрацювати з Німецьким товариством міжнародного співробітництва. Ми мали не одну зустріч з представниками GIZ та особисто з директором проекту Матіасом Брандтом, на яких ми обговорювали шляхи та засоби розвитку міста, бачення такої перспективи. Приємно, що сьогодні ми закріпили нашу співпрацю Протоколом. Робимо впевнені кроки, які наблизять Полтаву до європейських стандартів!

Протокол підписаний на три роки. Передбачається, що саме за цей час, тобто до кінця 2018 року, готовий план інтегрованого розвитку Полтави буде переданий на затвердження депутатам Полтавської міської ради.

– Сьогодні – офіційний початок нашої роботи, але насправді вона розпочалась декілька тижнів тому, – зазначив директор проекту Матіас Брандт. – За цей час ми побачили людей, які з великим ентузіазмом відносяться до справи, які готові працювати. Я сподіваюсь, що за допомогою міської влади ми відкриємо інформаційний центр для громадян, куди кожен зможе завітати і отримати інформацію про те, що відбувається. Також, сьогодні відбудеться семінар, на якому ми будемо вирішувати, які етапи маємо пройти для покращення життя у Полтаві. Ми дуже пишаємося тим, що маємо нагоду працювати у цьому місті!

Представники міждисциплінарної робочої групи, яка працює над планом інтегрованого розвитку Полтави, будуть брати участь у практичному воркшопі «Позиціонування Полтави», організованому за підтримки GIZ. Метою воркшопу є розробка довгострокової візії для стратегічного позиціонування та формування образу Полтави. Учасники воркшопу обговорять, як Полтава може самоствердитись у національному та міжнародному конкурентному середовищі, які сильні сторони роблять місто винятковим з точки зору економіки, туризму, культури тощо. Окрім того, результати воркшопу служитимуть базою для розробки маркетингової концепції Полтави.


Городянам