Календар оновлень:

Документи:28.04.2017, 16:24
Події міста:28.04.2017, 15:45
Полтавцям до відома:28.04.2017, 11:30
Відеоблог:27.04.2017, 12:47
Заяви прес-служби:04.04.2017, 11:02
 
Останнє оновлення: 28.04.2017, 16:24
ГородянамЦ Н А ПІнвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.
Матеріали:

Рішення ради Про створення комунальної організації «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради 

Рішення ради Про затвердження міської цільової програми «Організації підтримки та реалізації стратегічних ініціатив і підготовки проектів розвитку міста Полтави на 2016 — 2021 роки»

Рішення Про затвердження Концепції участі м.Полтава у проекті «Інтегрований урбаністичний розвиток міста в Україні»

Місія та напрямки діяльності комунальної організації «Інститут розвитку міста»

Схема учасників процесу

Презентації:

Концепція зеленого міста

Для чого потрібна розробка інтегрованого плану розвитку міста

Новини:

14.04.2017 Відбулось спільне засідання експертів групи підтримки проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні»

12 квітня 2017 року у місті Києві, відбулось спільне засідання експертів групи підтримки проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» м. Полтава та співробітників Державного підприємства «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М.Білоконя в рамках впровадження проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Привітали учасників Матіас Брандт керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», Юрій Левченко – директор «Інститут розвитку міста» та Юрій Палеха - заступник директора з наукової роботи – начальник центру геоінформаційних систем.

Учасниками обговорено підходи і принципи підготовки Концепції інтегрованого розвитку міста, яку презентувала Ірина Брижань – керівник офісу у м.Полтаві проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Результати проведеного секторального аналізу та SWOT- аналізу міста Полтава, презентували експерти кожен за своїм напрямком:

-         Олеся Григорєва – демографія та ринок праці;

-         Ігор Юрко – прилеглі території;

-         Андрій Скрильник – економічний розвиток;

-         Роман Черкун – житловий фонд та використання землі;

-         Дмитро Козиренко – вигляд міста, зелені зони та публічні простори;

-         Костянтин Волков – транспортна інфраструктура;

-         Олексій Сердюков – соціальна інфраструктура, культура та туризм.

 

Також з баченням подальшого розвитку міста виступив ментор проекту Матіас Ельгер, який сформулював подальші кроки реалізації проекту, визначені задачі та стратегії.

В свою чергу представники «ДІПРОМІСТО» презентували стан розроблення проекту внесення змін до генерального плану м.Полтава, з поясненнями та наданням основних нормативів та методологій розрахунку. Описали концепцію та засади проектування нового генерального плану та можливі коригування нової редакції.

Усі присутні надавали свої коментарі, питання, зауваження, велася жвава дискусія з актуальних питань: майбутнього можливого розвитку міста, його центру, зон відпочинку та рекреації, житло; і стратегічні, такі як: економічний розвиток міста, транспортний розвиток, промисловості, центральність міста та прилеглі території, які воно обслуговує і таке інше.

Юрій Палеха та Юрій Левченко підвели підсумки засідання, зазначивши, що спільна робота є взаємокорисною для обох сторін, що результати роботи проекту є цікавими і мають важливість та будуть по мірі важливості враховані при розробці змін до генерального плану м.Полтава.


11.04.2017 Відбувся навчальний семінар щодо впровадження бюджету участі 

7 квітня 2017 року в Полтавській обласні раді відбувся навчальний семінар з проведення обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад у 2017 році та впровадження бюджету участі Полтавської області.

В семінарі взяли участь близько п'ятдесяти представників органів місцевого самоврядування області та представник від Полтавської міської ради з Інституту розвитку міста, директор Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Наталія Осипенко, координатори з питань проектної діяльності в ОМС Полтавської області.

Учасники семінару прослухали та обговорили важливі питання розробки, підготовки та подання проектів в рамках обласного конкурсу, поділитися власним досвідом. Заступник начальника відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради, Віктор Гришко, звернув увагу на вимоги до написання проектів, процедуру проведення обласного конкурсу, а також категорії учасників та критерії відбору кращих проектів. Подача проектних заявок відбувається за наступними напрямами:

-       впровадження енергозберігаючих та енергоефективних технологій на об'єктах соціальної сфери;

-       поліпшення соціальної інфраструктури населених пунктів;

-       охорона навколишнього середовища;

-       розвиток спортивної та туристичної інфраструктури населених пунктів.

Інститут розвитку міста розглядає пропозиції структурних підрозділів Полтавської міської ради та  займається підготовкою матеріалів для подання проектної заявки закінчення прийому заявок – 1 вересня 2017 року.

Заступник керуючого справами, начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради, - Ганна Шавиро наголосила на важливості впровадження бюджету участі та пояснила алгоритм його формування, принципи, пріоритетні напрямки, схеми подання та перевірки проектів, а також план реалізації на 2017 рік.11.04.2017 «Туристичний сезон-2017»

7 квітня в Художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбувся традиційний щорічний семінар-нарада з суб'єктами підприємницької діяльності «Туристичний сезон-2017».

У зустрічі взяли участь комунальна організація «Інститут розвитку міста», керівники туристичних фірм, музейних закладів м. Полтави, члени Спілки екскурсоводів Полтавщини та інших громадських об'єднань туристичної спрямованості, представники управління культури міськвиконкому, управління інфраструктури та туризму облдержадміністрації.

Начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури Віталій Павлов зауважив, що час проведення заходу – невипадковий, адже незабаром починається так званий «Туристичний сезон 2017», який припадає на травневі свята. Саме тоді, після деякого зимового затишшя, туристична галузь остаточно виходить на високі обороти. Віталій Павлов розповів присутнім про державне регулювання туристичної галузі на сучасному етапі та наголосив на основних показниках, що впливають на рівень розвитку туристичної галузі. Одним із них, наголошує начальник відділу туризму та культурної спадщини, є збільшення надходжень зі сплати туристичного збору. У 2016 році туристичний збір, порівняно з 2015 роком, збільшився на 43.6%. Це більш як на 200 тисяч більше, ніж торік.

На порядку денному семінару – туристичні пропозиції суб'єктів підприємницької діяльності сезону 2017 року. Так, присутні на заході представники туристичної галузі презентували свої заклади та розповіли про їхні особливості, а також план роботи на поточний рік.

Головне завдання семінару-наради – налагодження партнерства між містом та приватними підприємствами в галузі туризму. Продемонструвати свої пропозиції у сфері туризму та супутніх послуг мали можливість:

- готельно-ресторанний «Атмосфера»;

- ресторан «Комора. Перша галушкова мануфактура» - це fast-casual ресторан інноваційної кухні, неабияка знахідка для туристів, адже саме тут поєднана автентична полтавська кулінарія із сучасною світовою. Полтавська галушка – це кулінарна візитівка нашого міста;

- їдальня «Ворскла»;

- Полтавський районний «Музей рушника ім. Надії Бокоч»;

- креативне агентство «Просто Сказка»;

- база відпочинку «Мис доброї Надії»;

- готель «Алмаз» та пивоварня «Beer House»

- комунальна організація «Інститут розвитку міста» як об'єднуюча платформа для ідей влади, громади та бізнесу Полтави».

З точки зору об'єднуючої платформи у Інституту розвитку міста є пропозиція створення інтерактивної карти центральної частини міста в 3-D форматі, яка може бути затребувана туристами та відвідувачами Полтави. Організовувати діяльність та займатися написанням проектів на самі актуальні теми для Полтавської громади, яка надасть можливість місту отримати проекти, їх реалізацію і фінансування.

 

04.04.2017  Відбувся другий етап зустрічей  щодо надзвичайних ситуацій

4 квітня 2017 року представники Інституту розвитку міста, міжнародних проектів GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні» та «Децентралізація в громадах» Анатолій Безпалюк, Юрій Левченко, Петро Перетятько та Роман Черкун провели другий етап зустрічей в Полтавському міськрайонному управлінні Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області.

Начальник управління Сергій Пругло та начальник відділу цивільного захисту Сергій Славко та їх особовий склад продемонстрували обладнання, техніку, спецодяг та інше оздоблення, яке використовує управління в своїй нелегкій, відповідальній та небезпечній роботі.

Зустрічі сторін були проведені за ініціативи Сергія Пругла та Юрія Левченка з метою познайомити міжнародні проекти з міськими можливостями та потребами в галузі надзвичайних ситуацій.

У рамках зустрічі сторони домовились про створення інформації про потреби управління та пошук проектів, залучення міжнародних донорів, грандів та коштів міського бюджету для вирішення потреб управління через Інститут розвитку міста та міжнародні організації.

 

03.04.2017 Відбувся V Форум місцевого самоврядування

24 та 25 березня у місті Львові відбувся V Форум місцевого самоврядування. Захід зібрав понад 500 учасників. Від комунальної організації «Інститут розвиту міста» Полтавської міської ради прийняли участь і виступали на панельних дискусіях:

- реформа законодавства щодо міського планування виступив - доктор архітектури, професор Вадим Вадімов;

- залучення мешканців до розвитку своїх громад на прикладі громадських бюджетів участі виступив - національний координатор проектів ПАУСІ Леонід Донос. 

У форумі взяли участь міські голови, українські та іноземні експерти у сфері місцевого самоврядування, представники муніципалітетів та органів виконавчої влади, представники об'єднаних територіальних громад, а також представники міжнародних донорських організацій та дипломатичного корпусу, представники ініціативних громадських організацій та аналітичних центрів, Верховної Ради, Адміністрації президента, Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Асоціації міст України, Асоціації малих міст України. Форуми самоврядування стають платформою не тільки для обміну досвідом у сфері місцевого самоврядування, але й дієвим інструментом напрацювання практичних рішень щодо актуальних проблем місцевого самоврядування у забезпеченні розвитку держави.

На V Форумі місцевого самоврядування відбулись ряд дискусій:

 • Оцінка місцевого самоврядування в Україні станом на сьогодні
 • Роль місцевого самоврядування у процесах зміцнення та розвитку України
 • Міські агломерації в контексті децентралізації
 • Утвердження верховенства права для більшої прозорості та довіри у наданні послуг на рівні місцевого самоврядування
 • Електронне врядування та Smart City
 • Децентралізація у медичній сфері
 • Реформа законодавства щодо міського планування
 • Стратегічний підхід до розвитку міст та регіонів
 • Стан та перспективи врегулювання організаційно-правових аспектів місцевої демократії в Україні
 • Залучення мешканців до розвитку своїх громад на прикладі громадських бюджетів участі
 • Здобутки та виклики децентралізації освіти України
 • Співпраця ВРУ з муніципалітетами України
 • Адміністративні послуги у ОТГ: перспективи та виклики
 • Фінансові моделі для розвитку ОТГ
 • Кращі практики місцевого самоврядування у новостворених ОТГ
 • Реформування сфери ЖКГ у контексті процесу децентралізації.


03.04.2017 Полтава - енергоефективна

30 березня Інститутом розвитку міста спільно з  проектом GIZ в Полтаві  в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», був проведений практичний воркшоп по розробленню дорожньої карти реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку м. Полтава до 2020 року. Метою воркшопу була розробка дорожньої карти першочергових кроків по реалізації Плану дій, визначення пріоритетів та основних виконавців.

Координував роботу воркшопу запрошений експерт з Німеччини – Клаус Хоппе, який розпочав роботу з концепції інтегрованого розвитку міста (INSEK) та її зв'язку з планом дій сталого енергетичного розвитку м. Полтава до 2020 року та планом «Довкілля 2021». В воркшопі приймали участь профільні заступники міського голови, представники виконавчих органів Полтавської міської ради, науковці міста, представники громадських організацій та активні громадяни.

Інтенсивна робота проводилась як спільно так і в групах, продовжувалась вона протягом цілого дня, розглядались такі теми як: «Актуальний стан підготовки та впровадження Плану дій сталого енергетичного розвитку міста до 2020 року»; «Актуальний стан та впровадження Програми охорони довкілля міста на 2017-2021 роки («Довкілля 2021»); План дій сталого енергетичного розвитку м. Полтава до 2020 року:

-                   розробка дорожньої карти: теперішній стан, структури і процеси, план дій, пріоритети, місто як ролева модель, ідентифікація існуючих проектів;

-                   розробка дорожньої карти: План заходів, зацікавлені та треті особи (міжнародні: проект DENA, ЄБРР – Система опалення району;

-                   пріоритети та стратегія впровадження.

Воркшоп  пройшов активно та результативно, в ході обговорення та повного занурення в проблематику питань з врахуванням сьогоднішніх реалій, були отримані напрацювання щодо розробки дорожньої карти першочергових кроків по реалізації Плану дій з визначенням пріоритетів та основних виконавців.29.03.2017   Відбувся з'їзд Національної спілки архітекторів України

3 березня 2017 року (м.Київ) КО «Інститут розвитку міста» взяв участь у ХІХ-му позачерговому з'їзді Національної спілки архітекторів України.

Від Полтавської організації Національної спілки архітекторів участь у ХІХ-му позачергового з'їзді Національної спілки архітекторів України (НСАУ) прийняли архітектори – заступник голови правління ПО НСАУ, головний архітектор «Полтавархпроект» Громов Ю.О., начальник управління з питань містобудування та архітектури, головний архітектор міста Полтава Шевельов М. А., від КО «Інститут розвитку міста» доктор архітектури, професор, заслужений архітектор України Вадімов В.М.

На порядку денному було нагальним питання «Про прийняття нової редакції Статуту Національної спілки архітекторів України та Статутів ії місцевих організацій на виконання вимог Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», інших нормативно-правових актів. З доповіддю по цьому питанню виступив президент НАСА України Гусаков В. М. По доповіді була прийнята постанова по затвердженню змін до Статуту Національної спілки архітекторів України та Статутів ії місцевих організацій.

У порядку обговорення розглядались поточні питання.  В Національній спілці архітекторів України здійснено професійну експертизу прийнятого 17 січня 2017 року Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», відносно збільшення повноважень ДАБІ України. Висновки щодо зазначеного Закону вкрай негативні. Замість задекларованого Урядом України процесу децентралізації, відбувається монополізація ДАБІ України процесів проектування та будівництва. Їх викладено в направленому на ім'я Президента України Порошенка П.О. листі. Крім того, вкрай негативним є думка учасників  ХІХ з'їзду щодо архітектурної освіти, яка на пропозиції деяких чиновників від освіти може бути заочною. З цього приводу підготовлено звернення на ім'я Президента України Порошенка П.О, міністерства освіти України, міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства про необхідність залишити архітектурну освіту в Україні тільки очної форми.27.02.2017  Дослідження мобільності у Полтаві

З 1 лютого 2017 року у Полтаві, за ініціативи міської ради та Комунальної організації «Інституту розвитку міста», розпочато дослідження мобільності населення. Метою дослідження є збір даних про пересування жителів міста усіма видами  транспортних засобів. Дослідження проводиться за допомогою інноваційного інструменту – мобільного додатку до ґаджетів Мodalyzer. Отримані  результати дослідження будуть використані для вдосконалення і планування транспортної та прoстoрoвoї інфраструктури міста.

Учасником може стати кожен житель міста, який має смартфон з системою Android чи iOS. Для цьoгo пoтрібнo завантажити  безкoштoвний мoбільний дoдатoк Мodalyzer, зареєструватися для участі в проекті та щоденно підтверджувати свої пересування. Modalyzer здатен сам відстежувати рух та автоматично визначати вид транспорту. Ви просто носите смартфон з собою і берете участь у дослідженні.

Аби виявити особливості пішохідного руху та транспортних пасажиропотоків у різні пори року, дослідження прoхoдитиме в два етапи: з 1 лютoгo пo 15 квітня та з 16 квітня пo 30 червня 2017 року. Протягом кожного з цих етапів учаснику пoтрібнo буде 10 днів поспіль відстежувати свoї пересування містoм. Результати дослідження буде оприлюднено у середині червня цього року.

Мобільний додаток Modalyzer, розроблений Німецьким центром інновацій та суспільних змін «InnoZ GmbH», вже засвідчив свою ефективність під час досліджень мобільності населення у містах Європи. А з 1 лютого цього року, за сприяння німецької урядової компанієї «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», міжнародний інноваційний досвід запроваджуватимуть і українські міста Полтава, Чернівці, Вінниця та Житомир.

У Полтаві дослідження координує КО «Інституту розвитку міста» Полтавської міської ради. Консультації та допомогу можна отримати за тел. (0532) 64 14 03 та e-mail: modalyzer.poltava@gmail.com

Щоб дізнатися більше про дослідження та стати його учасником, перейдіть за посиланням https://www.modalyzer.com/uk/projects/28.

Запрошуємо усіх не байдужих мешканців міста взяти участь у дослідженні свого міста!


23.02.2017  Інститут розвитку міста провів робочу зустріч із розробниками генерального плану міста 

            У Державному підприємстві "Український державний науково-дослідний інститут проектування міст "ДІПРОМІСТО" імені Ю.М.Білоконя в м. Києві 16.02.2017 року відбулась робоча зустріч з питання впровадження результатів роботи міждисциплінарної робочої групи у м. Полтава проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні». У засіданні прийняли участь директор ДП «ДІПРОМІСТО» Заслужений архітектор України Іван Шпілевський, заступник директора ДП «ДІПРОМІСТО» з наукової робот, доктор географічних наук Юрій Палеха, керівник відділу нормативного та методичного забезпечення містобудівного проектування ДП "ДІПРОМІСТО" Анатолій Економов, керівник департаменту містобудівного проектування ДП "ДІПРОМІСТО" Володимир Токар, директор КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради Юрій Левченко, керівник офісу проекту GIZ у Полтаві доктор економічних наук Ірина Брижань, ментор проекту GIZ у Полтаві Матіас Ельгер, керівник відділу КО «Інститут розвитку міста» доктор архітектори, професор, Заслужений архітектор України Вадім Вадімов.

Державне підприємство "Український державний науково-дослідний інститут проектування міст "ДІПРОМІСТО" імені Ю.М.Білоконя має 85-річну історію діяльності. Зважаючи на наявний у ДП "ДІПРОМІСТО" значний науково-методологічний і практичний досвід у галузях регіонального планування та міського планування, було з високою зацікавленістю сприйнятий матеріал SWOT-аналізу роботи міждисциплінарної групи експертів по м. Полтава. Ментором проекту GIZ у Полтаві Матіас Ельгер були висвітлені проблемні питання, сильні та слабкі сторони міського планування Полтави.

У процесі обговорення  була досягнута домовленість про використання результатів роботи міждисциплінарної групи експертів проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Окрім того, запропоновано внести зміни до проекту генерального плану Полтави, які повинні реалізуватися протягом 2017 року.


20.02.2017  Інститут розвитку міста взяв участь у п'ятому засіданні робочої групи з напрацювання змін до законодавства у сфері містобудування

7 лютого 2017 року керівник відділу КО «Інститут розвитку міста» професор, заслужений архітектор України Вадім Вадімов взяв участь у п'ятому засіданні робочої групи у м. Києві з напрацювання змін до законодавства у сфері містобудування, що виконується в рамках реалізації проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» GIZ. У ході засідання були обговорені питання першочергових кроків з удосконалення українського законодавства, що регулює галузь містобудування, врахування німецького досвіду у цій сфері, підготовки звіту "Біла книга" з відповідного питання. Внесена пропозиція про необхідність відповідного звернення до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з метою підготовки законопроектів та нормативно-правових актів.


03.02.2017  Полтавською міською радою  затверджено План дій сталого енергетичного розвитку міста Полтава до 2020 року

31 січня 2017 року на 9 сесії Полтавської міської ради було затверджено План дій сталого енергетичного розвитку міста Полтави до 2020 року.

План дій сталого енергетичного розвитку міста Полтави до 2020 року (ПДСЕР) є важливим документом для формування сталого енергетичного розвитку міста.

Для розробки та наукового супроводу робіт зі складання Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Полтави було залучено управління економічних питань виконавчого комітету Полтавської міської ради, комунальну організацію «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради, Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка, Полтавську державну аграрну академію, громадські організації, підприємства міста та проект «Інтегрований розвиток міст в Україні»  Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Реалізація заходів Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Полтави дасть можливість зменшити витрати на енергоносії, модернізувати житлові об'єкти та об'єкти комунальної інфраструктури міста.

Даний План є кроком до європейського механізму державно-приватного партнерства та «публічних» фінансів, також даний План розроблений відповідно до європейської методики «Угоди мерів», дає можливість залучати міжнародну технічну та фінансову допомогу для впровадження енергозберігаючих заходів.

ПДСЕР містить чотири розділи:

-                   перший розділ присвячений передумовам для розроблення Плану та опису відповідної нормативної бази;

-                   у другому розділі дано опис існуючого стану з енергетичною інфраструктурою міста. Важливим елементом цього розділу є базовий кадастр викидів на основі джерела викидів СО2 в місті;

-                   третій розділ містить опис конкретних заходів та дано прогнози щодо скорочення споживання енергії та відповідних викидів СО2;

-                   у четвертому розділі описано систему організації контролю за виконанням плану.

До секторів, на які поширюється дія плану, включено:

-                   бюджетну сферу;

-                   житловий сектор;

-                   вуличне освітлення;

-                   транспорт.

Основні завдання:

- переведення економіки міста на енергозберігаючий шлях розвитку з одночасним забезпеченням енергетичних потреб споживачів, зокрема, закладів бюджетної та комунальної сфери;

- ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів під час їх виробництва, переробки, транспортування, зберігання та споживання;

- використання альтернативних джерел енергії;

- забезпечення точності, достовірності та єдності вимірювань і обліку паливно-енергетичних ресурсів, що відпускаються і споживаються;

- створення та використання енергоефективних технологій, обладнання, матеріалів, приладів обліку і контролю;

- зменшення рівня споживання органічних енергоносіїв у всіх сферах суспільного життя, у першу чергу – в бюджетній;

- заохочення до енерго- та ресурсозбереження;

- популяризація енергозбереження;

- зниження шкідливого впливу на навколишнє середовище.

План дій сталого енергетичного розвитку є головним стратегічним документом та розроблений для формування майбутнього, більш детального планування і є настановою щодо пріоритетів та заходів, які показують, яким чином місто планує зменшити викиди парникових газів та енергоспоживання кінцевими споживачами. У реалізації Плану головну роль відіграють місцеві органи влади і, таким чином, передбачені заходи, які пов'язані із будівлями та об'єктами, транспортним парком, що знаходяться у підпорядкуванні міського органу самоврядування.

01.02.2017  Кваліфікаційний наступ 2030

1 лютого 2017 року в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» у приміщення Полтавської міської ради була презентована масштабна програма з підвищення кваліфікації персоналу Полтавської міської ради під назвою «Кваліфікаційний наступ 2030».

Нараду провела заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконавчого комітету Наталія Сук. Вона зазначила, що Програма реалізовуватиметься спільно з проектом «Інтегрований розвиток міст в Україні»:

- У вересні 2016 року було проведене анкетування працівників виконавчого комітету Полтавської міської ради з метою виявлення потреб у підвищенні кваліфікації та розвитку персоналу, - говорить Наталія Сук. - На основі цього опитування і була розроблена програма «Кваліфікаційний наступ 2030».

Під час першого семестру, який триватиме до липня 2017 року, навчання пройдуть майже всі працівники виконкому міської ради. Навчальна програма складається з чотирьох незалежних модулів: тренінги з базових навичок, спеціалізовані фахові тренінги, курс для фахівців з міського планування та навчальні поїздки до міст Німеччини та Швейцарії. У якості тренерів будуть залучені як місцеві фахівці, так і міжнародні експерти.

- Проект «Інтегрованого розвитку міст Україні» має на меті ще й підвищення кваліфікації працівників, - зазначила керівник офісу проекту GIZ у Полтаві Ірина Брижань. – Ми хочемо вдосконалити вміння та розвинути особисті якості головних експертів міста, якими є працівники виконкому. Для подальшої роботи ми сформуємо групи для тренінгів із представників різних відділів.

За результатами проведеного анкетування програма «Кваліфікаційний наступ 2030» складатиметься із таких основних напрямків роботи: стрес-менеджмент, управління конфліктами, ефективна комунікація, управління проектами та англійська мова. Під час презентації кожен із тренерів розповів про особливості роботи у кожній ланці.

До присутніх звернулася Людмила Москаленко, тренер з ефективної комунікації. Вона зазначила, що під час її тренінгу учасники розглянуть основні етичні питання та психологічні вимоги до ефективного спілкування працівника міської ради, що допоможе чіткіше висловлювати свої думки, зрозуміти свої вади й усунути всі ті недоліки, які можуть виникати під час процесу спілкування.

Лариса Степанова, тренер із стрес-менеджменту зауважила, що під час роботи учасники її групи матимуть змогу дослідити поняття стресу, з'ясувати причини його виникнення, симптоми і наслідки.

Організатори наголосили на тому, що ці тренінги – це зовсім інший підхід до роботи. Під час співпраці кожен тренер використовує сучасні методики, які допоможуть кожному учаснику краще пізнати себе і напрацювати практичні навички роботи.

Довідково: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft fürInternationale Zusammenarbeit (GIZGmbH». Окрім Полтави в ньому беруть участь Житомир, Вінниця та Чернівці. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає майже 2 млн євро.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

25.01.2017 Співпраця з німецькими містами-побратимами продовжується

З самого початку 2017 року Полтава продовжує зміцнювати міжнародні відносини з німецькими містами-побратимами.

3 жовтня 2016 року Полтавський міський голова Олександр Мамай та представники німецьких міст Фільдерштадт, Ляйнфельден-Ехтердінген та Остфільдерн підписали програму партнерства на 2017-2018 роки. У той же час уряд Федеративної Республіки Німеччина започаткував нову програму з метою активізації заходів у рамках партнерства міст. Ця програма включала в себе так званий «Швидкий пакет запуску», який дозволяв у найкоротші терміни реалізувати невеликі спільні проекти міст партнерів. Це вперше дає можливість профінансувати заходи у рамках партнерських стосунків не з міських бюджетів, а з бюджету ФРН.

Тому протягом 17-19 січня заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлана Тарашевська, директор Комунальної організації «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко та начальник відділу КО «Інститут розвитку міст» Петро Перетятько, завітали до міста Остфільдерн, аби обговорити можливі напрями співпраці та реалізації спільних проектів, що будуть профінансовані німецьким урядом.

Під час зустрічі німецька та українська сторони розглянули декілька проектів, які попередньо були підготовлені управліннями Полтавського міського виконавчого комітету та стосувалися різних сфер міського розвитку. Зокрема, це були питання освіти, медицини, культури, енергозбереження та інші. У свою чергу німецькі партнери презентували свій досвід у сфері просторового розвитку міста, у вирішенні питань водовідведення та теплопостачання.

У ході триденної дискусії, сторони дійшли до згоди реалізувати проект, що стосується екологічного виховання підростаючого покоління.

Заступник міського голови Світлана Тарашевська зауважила, що розвиток міста має бути комплексним, і виховання у підростаючого покоління любові до навколишнього середовища – один із найважливіших факторів. Тож, проект, запропонований полтавськими делегатами, стосувався екологічного виховання школярів.

Представники німецької програми Engagement global (сервіс для ініціатив в області розвитку громад) також схвалили цю ідею, як таку, що відповідає пріоритетним сферам фінансування. Відтак, була досягнута домовленість з містом-побратимом Остфільдерн про детальну розробку заходів у рамках запропонованої теми.

За умовами програми підтримки партнерства міст, заявку на реалізацію проектів подає німецьке місто. Тож, після подачі заявки, буде запропонований та розроблений ряд заходів, які будуть впроваджуватись спільно з управліннями Полтавського міськвиконкому.

Максимальна сума коштів, яку виділяють на реалізацію ініціативи, становить 50 тисяч євро. У його рамках можливе фінансування поїздок делегацій для вивчення досвіду, проведення різноманітних конференцій, розробка навчальних програм та інше. Зараз проект знаходиться на етапі технічного оформлення.

У рамках цього ж візиту до Остфільдерна відбулася зустріч з представником німецького Центру міжнародної міграції (СІМ) паном Константином Котсасом. Ця урядова німецька організація відповідальна за надання країнам, що розвиваються, допомоги у вигляді інтегрованих спеціалістів, які працюють у місцевих організаціях і передають свій досвід у вирішені тих чи інших задач. Враховуючи те, що Комунальна організація «Інститут розвитку міста» є досить молодою організацією, вона потребує такого досвіду. Саме тому «Інститут розвитку міста» підготував заявку на спеціаліста з міжнародних зв'язків, головною задачею якого буде сприяння міжнародним стосункам, залучення інвестицій та впровадження міжнародних проектів. Заявка і стала предметом обговорення полтавської делегації з представником СІМ, яке закінчилося її підписанням та передачею німецькій стороні.

Після проходження усіх формальних процедур по відбору кандидатів на цю посаду інтегрований спеціаліст приступить до роботи в «Інституті розвитку міста».

24.01.2017 Інформаційний проект «ЄС: вибір молодого покоління України»

23 січня у приміщенні Полтавського університету економіки і торгівлі відбулося засідання дискусійного клубу на тему: «Чи створить Європейський Союз робочі місця для молоді?». Захід проходив у рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України». Організатори – управління у справах сім'ї, молоді та спорту, представництво Європейського Союзу в Україні.

Тему для обговорення обрали самі полтавці – вони виявили цікавість поговорити про працевлаштування. У форумі взяли участь студенти полтавських вишів, директор комунальної установи «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко, бізнесмен Максим Кривенко, головний програмний спеціаліст благодійної організації «Світло надії» Ольга Гришко, керівник Євроклубу «Європростір» Ірина Земелько.

- Молоді необхідно працювати над своїм самовдосконаленням та самоосвітою, постійно збагачувати свої знання та допитливо вивчати всю необхідну інформацію. У цьому сенсі для нас буде дуже корисним досвід європейських країн у різних галузях, таких як міське планування, урбанізм, медицина, культурний обмін, - зазначив Юрій Левченко.

Учасники круглого столу обговорили важливі питання. Зокрема, про створення ЄС робочих місць для молоді, про актуальні професії в Полтаві у 2020 році, про реалізацію випускників вишів на держслужбі, у бізнесі чи у громадському секторі.

- Ми надзвичайно раді, що маємо можливість сьогодні приймати у нашому місті дискусійний клуб із цікавою і актуальною темою для молоді. На заході присутні кваліфіковані спікери, які допоможуть зробити правильний вибір щодо реалізації молодого покоління у професійній діяльності. Я переконаний, що такі конференції спрямовують молодь реалізовувати свій потенціал на благо рідного міста та держави, - говорить Анатолій Павленко, начальник відділу реалізації молодіжної політики.

Щороку дискусійні клуби проводяться у 30 містах України. Це частина комплексної інформаційної кампанії Європейського Союзу.

Проект «ЄС: вибір молодого покоління України" є ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО Фундація "Відкрите суспільство". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України. 


У Києві пройшла Перша Німецько-Українська конференція міського розвитку «Можливості інтегрованого розвитку міст з метою підтримки сталого розвитку в України»

16 грудня 2016 року в Києві у НСК «Олімпійський» пройшла Перша Німецько-Українська конференція міського розвитку «Можливості інтегрованого розвитку міст з метою підтримки сталого розвитку в України». Під час конференції німецькі та українські представники всіх рівнів влади, а також представники громадських організацій та громадянського суспільства отримали актуальну інформацію про те, який вплив може мати інтегрований підхід на розвиток міста та окремих його кварталів.

Конференцію відкрили заступник міністра регіонального розвитку та комунального господарства України Лев Парцхаладзе та уповноважений та уповноваженийпредставник Посольства ФРН в Україні Герман Інтерманн.

В конференції взяли участь понад 300 осіб, які обмінювались досвідом та обговорювали кращі практики. Полтава була представлена численною делегацією, яка складалася з представників міського самоврядування, представників міжнародних організацій акредитованих у Полтаві, представників громадських організацій, а саме начальник управління земельних ресурсів та земельного кадастру Юрій Трегубов, директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко, начальник відділу інтегрованого та урбаністичного розвитку КО «Інститут розвитку міста» та керівник офісу проекту «Інтегрований розвиток міст України» у Полтаві Ірина Брижань.

Питання які були розкриті на конференції:

- політика інтегрованого міського розвитку – успішна модель трансформації міст в Європі та Німеччині;

- український шлях – тренди та перспективи політики міського розвитку в Україні;

- потреби українських міст в державній політиці розвитку міста;

- значення Лейпцизької хартії в розвитку європейських міст.

В другій частині конференції всі учасники прийняли участь в обговоренні питань, які професійно пропонували модератори та доповідачі:

- стан та перспективи адміністративної та правової реформи міського розвитку в Україні;

- сильна громада – сильне місто;

- розвиток міста з точки зору охорони клімату;

- стратегічний розвиток – мотор розвитку успішних міст.

На завершення конференції організатори підготували підбиття підсумків конкурсу та нагородження призерів «Лейпцизької премії інтегрованого міського розвитку в Україні».


19.12.2016 В місті Житомир відбулося Третє засідання Координаційної ради з інтегрованого розвитку міст

24-25 листопада в Житомирі відбулося Третє засідання Координаційної ради з інтегрованого розвитку міст.

Вітальним словом засідання відкрив директор департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради Микола Костриця.

Про стан законодавчих та адміністративних реформ у сфері міського розвитку та про подальші кроки доповів директор департаменту містобудування, архітектури та планування територій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Білоус. Представив проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з удосконалення містобудівної діяльності (щодо планування територій) №5126 від 15.09.2016 року.

В розділі «Краща практика» було розкрито питання співпраці міської влади та громадянського суспільства на прикладі презентації Іфано-Франківська «Трансформація колишніх промислових об'єктів» яку представляв Олександр Шевченко представник ГО «Тепле місто».

Практично з початку проекту, за ініціативи керівника проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіаса Бранда, фахівці з України зібрані в робочу групу, які займались підготовкою матеріалів для «Білої книги». Дане питання висвітлювали Матіас Бранд та Вадім Вадімов.

В розділі «Комунікаційна стратегія міст» були висвітлені доповіді представників міст учасників проекту. Стосовно способів інформування громади про діяльність у сфері інтегрованого розвитку у Полтаві, доповів директор КО «Інстиутуту розвитку міста» Юрій Левченко, який доповів про організацію SWOT-аналізу 2016 року та перспективи і прогнози на 2017 рік.

Взагалі на 3-му засіданні Координаційної ради було розкрито та обговорено багато питань:

- дорожня карта з впровадження геоінформаційних технологій в міському управлінні;

- озеленення та благоустрій міст;

- навчання працівників муніципалітетів, яке почнеться з січня 2017 року.

На завершення зустрічі були підведені підсумки, визначено подальші кроки виконання проекту та прийнято рішення про фінансову допомогу кожному місту учаснику проекту.19.12.2016 В місті Житомир відбулося засідання керівного комітету проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні»

24 листопада в місті Житомир відбулося засідання керівного комітету проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», яке відкрив міський голова Житомира Сергій Сухомлин. В заході брали участь представники міст учасників проекту з Вінниці, Чернівців, Полтави та Житомиру. Від Полтави приймали участь заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Віталій Нікіпелов, директор КО «Інституту розвитку міста» Юрій Левченко, керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» у Полтаві Ірина Брижань та начальник відділу інтегрованого та урбаністичного розвитку міста «Інституту розвитку міста» Вадім Вадімов.

На засіданні обговорювали ряд важливих питань, серед яких вдосконалення українського законодавства з містобудування та розвитку міських територій до міжнародних стандартів. Дане питання висвітлював та роз'яснював директор департаменту містобудування, архітектури та планування територій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Білоус. Також доповідав професор, доктор архітектури Вадім Вадімов про проведений аналітичний звіт центральних проблем сфери українського законодавства на підставі «Матриці практичного досвіду» зібраних у 26 містах України для написання «Білої книги».

На заході виступали директор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» GIZ Матіас Бранд, представник Швейцарської конфедерації у проекті Ніколя Гігас та заступник міського голови  Полтавської міської ради Віталій Нікіпелов.16.12.2016 Відбулось розширене засідання колегії Управління містобудування та архітектури Полтавської обласної адміністрації

14.12.2016 року відбулось розширене засідання колегії Управління містобудування та архітектури Полтавської обласної адміністрації.

Засідання розширеної колегії Управління містобудування та архітектури Полтавської обласної адміністрації, що відбулось 14.12.16 р. було присвячено актуальним питанням удосконалення містобудівної законодавчої бази у зв'язку плануванням територій об'єднаних громад, зокрема розгляд проекту нового ДБН «Склад та зміст схеми планування території громади», про організаційне забезпечення розробки розділів інженерно-технічних заходів цивільного захисту у складі містобудівної документації, про активізацію діяльності комітетів доступності у Полтавської області.

Нормативні розробки щодо нового проекту ДБН «Склад та зміст схеми планування території громади» представлені УНДП інститутом цивільного будівництва «Укрцівільбуд» (м.Київ), кандидатом технічних наук Криштоп Т.В. Проілюстровані приклади проектних розробок як вітчизняного досвіду так і закордонного, зокрема Німеччини та Польщі.

Від Комунальної організації Полтавської міської ради «Інститут розвитку міста» участь прийняв керівник відділу доктор архітектури, професор Вадімов В.М. У своєму виступі Вадімов В.М. проінформував присутніх про хід виконання у м. Полтава пілотного проекту «Інтегрований розвиток міст України», що реалізується на основі договору Урядів України, Німеччини та Швейцарії під керівництвом німецького міжнародного товариства співпраці (GIZ). Одним із напрямків реалізації даного проекту є сприяння процесів децентралізації в Україні та реформування чинного містобудівного законодавства (формат пропозицій законодавчих ініціатив у вигляді «Білої книги»). Нагальними питання є питання проектування територій об'єднаних територіальних громад у приміських зонах міст, зокрема м. Полтава. Створення у системі населених пунктів територій спільних інтересів, яки є привабливими для інвесторів.

Начальник управління містобудування та архітектури Полтавської обласної адміністрації Панков О.Б. розповів про організаційне забезпечення розробки розділів інженерно-технічних заходів цивільного захисту у складі містобудівної документації. Головний спеціаліст відділу по забудові населених пунктів та містобудівного кадастру управління Ільїна А.О. проінформувала про роботу комітетів доступності у Полтавської області.

У засіданні колегії прийняли участь віце-президент Національної спілки архітекторів України Чижевський О.П., представник національної асамблеї інвалідів України Тверлохліб І.В., голови об'єднаних територіальних громад, головні архітектори районів та міст обласного значення.

16.12.2016 В Німецькому місті Бохольт відбувся діалоговий захід «Connective Cities. Трансформація міст: від промислових центрів до сталих міських районів»

5-7 грудня 2016 року в Німецькому місті Бохольт відбувся діалоговий захід «Connective Cities. Трансформація міст: від промислових центрів до сталих міських районів».

У заході взяли активну участь секретар міської ради Оксана Деркач, директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко та керівник проекту «Інтегрований розвиток міст» у Полтаві Ірина Брижань.

Зокрема у заході прийняли участь представники з України та Нідерландів, Бельгії та Сербії, Куби та Колумбії, Бразилії та Китаю.

Представники міст цих країн мають інтерес і безпосередній досвід в трансформації постіндустріальних міських районів, планування та реалізації такої трансформації.

Учасники з Полтави отримали досвід з різних країн в розбудові міст та їх інтегрованого сучасного розвитку. Полтавська делегація на прикладі розробки концепції повернення до життя Кадетського корпусу, отримала ідеї відновлення, варіанти співпраці з інвесторами та роль громади у відбудові архітектурної реліквії міста Полтави.

Представники міста Бохольт поділилися своїм власним досвідом роботи в прилеглому до центру районі міста вздовж берегової лінії, в

 якому раніше розміщались підприємства легкої промисловості. Місто застосувало комплексний процес міського розвитку з метою ретельної трансформації та збереження промислової спадщини, створення житлової, культурної та соціальної інфраструктури. А най головне це надання доступу громаді до раніше перекритих берегів річки.

Захід який був організований організацією «Engagement Global» продемонстрував можливості планування та реалізації сталих проектів трансформації в різних місцевих умовах, сприяв навчанню учасників за допомогою презентації найкращих практик та практичних ідей, які можуть надалі поширюватись та реалізовуватися у громадах різних міст та країн.

Захід показав, що проблеми є в кожному місті, це й законодавчі білі п'ятна, думка громади і безнесу. Але будь-які проблеми як з'являються так і вирішуються. Як це зробити найефективніше, економічно обґрунтовано, зваживши думку громади та не забувати про майбутнє і було головною метою заходу. 

15.12.2016 Відбувся Перший форум «Інтегрований розвиток Житомира»

26 листопада в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» у Житомирі відбувся Перший форум «Інтегрований розвиток Житомира».

На форум були запрошені та прийняли участь представники з Полтави, директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко та керівник проекту «Інтегрований розвиток міст» у Полтаві Ірина Брижань.

З вітальним словом виступив мер міста Сергій Сухомлин від якого цікаво було почути про діалог

 з громадою – як необхідний інструмент місцевого самоврядування. Також виступав директор департаменту економіки Житомирської ОДА Олексія Шатало, який доповів про децентралізацію та перспективи розвитку місцевих громад. А про візію міста та перспективні шляхи розвитку Житомира розповів заступника мера міста Матвій Хренов.

З цікавою інформацією виступив начальник департаменту економіки Житомирської міської ради Микола Костриця про паспорт міста Житомира та результати аналізу міста в межах проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

В другій частині форуму, у форматі «Світове кафе», в групах були висвітлені та проаналізовані концепції:

- «Комфортне місто»

- «Зелене місто»

- «Ефективне місто»

- «Активне місто»

- «Інноваційне місто»

- «Інклюзивне місто»

Спілкування було відкрите та жваве, а вкінці всі напрацювання груп презентували модератори.

За словами Юрія Левченка, який прийняв активну участь у другій частині форуму, представники Житомирської громади активні, ініціативні та багато чим схожі з Полтавчанами, тому що проблеми в містах однакові, а шляхи їх вирішення можуть бути різні, для напрацювання яких потрібно об'єднуватись та переймати досвід один одного.
14.12.2016 Пройшов тренінг «Послуги з розвитку бізнесу» в рамках діяльності проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»

12-13 грудня у Полтаві пройшов тренінг «Послуги з розвитку бізнесу» в рамках діяльності проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), в якому взяв участь Роман Черкун - начальник відділу аналізу та досліджень Інституту розвитку міста Полтавської міської ради.

Тренінг проводився для представників бізнесу та управління в сфері підтримки малого і середнього підприємництва міст-партнерів проекту ПРОМІС Полтавської та Запорозької областей. Проводили тренінг представники Канади Вейн Роберт та Рафаель Коста, а також українські фахівці та експерти.

В рамках тренінгу опрацювали ринково-орієнтовану модель надання послуг для розвитку бізнесу.

 Обговорили які послуги з розвитку бізнесу хочуть отримувати підприємці та які послуги з розвитку бізнесу здатна організувати

 місцева влада. Дізнались про специфіку послуг з розвитку бізнесу для різних категорій підприємців на різних стадіях життєвого циклу бізнесу: для жіночого підприємництва, «зеленого» бізнесу, для молоді та соціального підприємництва.

Експерти Рафаєль Коста та Вейн Роберт презентували шляхи підтримки малого та середнього бізнесу на прикладах канадського та європейського досвіду шляхом створення «єдиного вікна», бізнес-інкубатора, бізнес-акселератора, бізнес-сервіс-центру.

Результатом тренінгу став розроблений покроковий план дій щодо забезпечення ефективного надання послуг з розвитку бізнесу у місті.
14.12.2016 Воркшоп «Обговорення напрямків внесення змін до генерального плану міста Полтава»

30 листопада – 1 грудня 2016 року відбувся цікавий, важливий та актуальний воркшоп «Обговорення напрямків внесення змін до генерального плану міста Полтава» за участі представників Полтавської міської ради та Полтавської ОДА, представників Державного підприємства "Український державний науково-дослідний інститут проектування міст "ДІПРОМІСТО" імені Ю.М.Білоконя, експертів групи підтримки проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» м. Полтава та представників громадських організацій.

Обговорювались різні аспекти майбутнього можливого розвитку міста, і просторові, як то - промисловість, центр міста, центральний ринок/ підцентри, зони відпочинку, рекріаційні зони, житло, тощо; і стратегічні, такі як: економічний розвиток міста, центральність міста та прилеглі території, які воно обслуговує, привабливість міста, збереження його спадщини і таке інше.

Представники ДП УД НДДІ ПМ "ДІПРОМІСТО" презентували існуючий діючий генеральний план міста Полтава з поясненнями та наданням основних нормативів та методологій розрахунку. Описали концепцію та засади проектування нового генерального плану та можливі коригування нової редакції.

Експерти зі свого боку послідовно представляли проміжні результати проведеного аналізу міста Полтави за відповідними тематичними напрямками з зазначенням основних ключових потенціалів та проблем. Усі присутні надавали свої коментарі, питання, зауваження, велася жвава дискусія з актуальних питань.


13.12.2016 Воркшоп «Значення енергії та охорони клімату в концепції інтегрованого розвитку міста»

8 грудня 2016 року відбувся практичний воркшоп «Значення енергії та охорони клімату в концепції інтегрованого розвитку міста», який провів Клаус Хоппе, міжнародний експерт-консультант з питань врахування аспектів клімату та енергії в плануванні міст.

Експерт описав основні програми та стратегії розвитку міста (SEAP, INSEK) та їх співвідношення між собою, презентував «Роль енергії в розвитку міста» - передумови, процеси та приклади

 реалізації на міській практиці, представив основні тенденції (від глобальних до локальних), описав варіанти включення енергетики та охорони клімату до інтегрованого розвитку міста.

Після презентації Клаус Хоппе організував роботу в групах та обговорення щодо можливого застосування переваг представлених прикладів на практиці в реаліях України та недоліків наведених практичних прикладів.

Потім учасники були поділені на 2 групи і перейшли до виконання практичного завдання -  розробки нового району міста з урахуванням тем екології і клімату, опрацювавши в проекті наступні аспекти. Представники двох робочих груп презентували свої проекти, напрацювання, ідеї, перерахували задіяні сторони, ймовірність реалізації. Всі бажаючі надавали коментарі та задавали питання, в форматі дискусії обговорили проекти обох груп та надали спільну оцінку роботи.

Матеріали презентації пана Хоппе представлені в розділі «Публікації» на вебсайті  http://www.2030.poltava.ua/
06.12.2016 У Полтавській міській раді пройшов черговий етап проекту «Український самоврядно-громадський стандарт»

1-2 грудня у Полтавській міській раді пройшов черговий етап проекту «Український самоврядно-громадський стандарт», який реалізується у нашому місті з 2015 року та фінансується Польсько-Канадською Програмою Підтримки Демократії. Партнерами реалізації даного проекту є комунальна організація «Інститут розвитку міста», Фундація Менеджерських Ініціатив (м.Люблін), Полтавська обласна рада та ГО "Ера менеджерських ініціатив" (м. Полтава).

Протягом 2 днів польські експерти Фундації Менеджерських Ініціатив Гжегож Терешінський, Тетяна Мирович та Віктор Буйніцький провели майстер-клас на тему: «Залучення грантових коштів та управління проектами» для понад 30 представників управлінь та відділів міської ради і громадських організацій.

У проведенні заходу взяли участь директор Інституту розвитку міста Юрій Левченко та начальники відділів Петро Перетятько та Роман Черкун.

Учасники заходу отримали практичний досвід у створенні грантових проектів.

Працювали у 5-ти групах, кожна з яких вибрала собі тему для створення проекту: охорона здоров'я, транспорт, енергоефективність,

 мобільність та доступність, зручне місто для всіх. Експерт Тетяна Мирович ділилась досвідом у створенні логічної матриці проекту: правильного визначення мети, опису проблеми проекту, періоду реалізації та заходів з вирішення проблеми, а найголовніше створення детального бюджету проекту. Наприкінці кожна група мала можливість презентувати свій проект та обговорити свою ідею.

З завершальним словом виступив Петро Перетятько, яким подякував експертам та учасникам за продуктивну роботу та зазначив, що реалізація цього проекту в м. Полтаві важлива для налагодження співпраці та конструктивного діалогу влади і громади, а досвід який перейняли учасники заходу стане в нагоді при написанні грантових заявок і проектів.

06.12.2016 30 листопада у Міському будинку культури пройшов перший форум ОСББ Полтавщини

30 листопада у Міському будинку культури пройшов перший форум ОСББ Полтавщини. На заході були присутні голови ОСББ і члени правлінь будинків з різних міст Полтавщини, більше ніж 150 учасників з Лубен, Горішніх Плавнів, Кременчука, Миргорода, а також із Машівки, Карлівки, Решетилівки, Хоролу. Мета форуму – активізувати розвиток окремих регіонів Полтавщини в різних напрямках і відпрацювати універсальні способи, дії, які могли б покращити та полегшити повсякденну фінансово-господарську діяльність, яку виконують голови ОСББ взаємодіючи з різними органами влади, організаціями та іншими структурами, з якими доводиться мати справу.

У форумі взяли участь представники Полтавської міської ради, міграційна служба, служба реєстрації, державна фіскальна служба та облдержадміністрації Полтави.

З вітальним словом виступив директор Інституту розвитку міста Юрій Левченко: «Є багато міжнародних грантів, цільових програм, обласних, місцевих, але немає певної консолідації, яка б дозволила впроваджувати ці програми цілеспрямовано і доносити до людей

 саме ті основні моменти, які стосуються життєдіяльності їх будинків. Тому ми ставимо перед собою завдання допомогти головам ОСББ, адже у Полтаві працює проект Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні» одним з пріоритетів якого на 2017 рік є підтримка та реалізація спільних проектів з ОСББ, а саме благоустрій та озеленення прибудинкових територій, енергозбереження та термомодернізація будинків.

– Люди повинні зрозуміти, що це наші будинки, наша власність, ми повинні приймати і займатися ними. Звичайно не обходиться без проблем, десь якийсь об'єкт не внесли в план, десь загубилися документи, але все це треба робити, до ОСББ треба йти, за цим наше майбутнє, – прокоментував перший заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації, Олег Пругло.

Із вступним словом виступив голова Асоціації «Підтримки об'єднань співвласників будинків» Олег Тертишник – «До 2016 року у Полтаві нараховувалось 75 ОСББ, а станом на жовтень поточного року – вже 203. Якщо взяти в розрізі всього регіону – то Полтавщина має 650 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та 350 житлово-будівельних кооперативів. Мета форуму це проведення повного циклу навчань по взаємодії ОСББ з органами державної влади, а також обговорення проблем, пов'язаних з професійною діяльністю, фінансово-госпродарською, юридичною, бухгалтерією, термомодернізацією та іншими аспектами, які стосуються проблем утворення та функціонування ОСББ»

По закінченню форуму всі теми, які найбільш цікавили присутніх були зібрані і занесені до меморандуму. Цей документ передадуть усім органам влади, щоб донести їм думку і волю громадян, отримати максимальну підтримку на шляху до створення ОСББ.

Особливу увагу на форумі приділили процесу збереження ресурсів, раціональне використання тепла, водопостачання і електроенергії може не тільки зменшити собівартість комунальних послуг, а і зберегти природні ресурси України і всього світу, пояснили спеціалісти.

30.11.2016 Конференція «Місцева демократія у польсько-українській співпраці»

24 листопада у Полтаві відкрилася конференція «Місцева демократія у польсько-українській співпраці», яка проходила в обласній державній адміністрації.

У відкритті конференції взяли участь секретар міської ради Оксана Деркач, голова обласної ради Олександр Біленький, президент Фонду міжнародної солідарності Кшиштоф Становський, представники польської та канадської делегацій, члени координаційних рад з провадження громадського бюджету, представники громад Полтавської області.

Секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач поінформувала присутніх про реалізацію у Полтаві проекту «Бюджету участі».

- Перший рік «Бюджету участі» у Полтаві вже завершено. Ми пройшли усі етапи – від інформації про власне патриципаторне бюджетування, подання проектів учасниками, етап голосування та підведення підсумків. Визначені переможці. Але найголовніше, що нам вдалося зробити - це активізувати мешканців, залучити їх до прийняття рішень. Сподіваємося, наступного року учасників проектів стане більше, а голосування буде більше активним.

Звертаючись до учасників конференції Президент Фонду міжнародної солідарності Кшиштоф Становський зазначив – що проекти громадянського бюджету, проекти функціонування місцевих медіа, допомагають громадам брати відповідальність на себе. За два роки ми бачимо, як змінюється Україна і сьогодні ми бачимо позитивні результати. За рахунок децентралізації, у місцевих бюджетах з'явилося більше ресурсу, а отже і можливостей для покращення ситуації у своєму регіоні.

Проект спрямований на розвиток місцевих громад, - у свою чергу розповідає старший радник з питань урядування, проект "Партнерство для розвитку міст" PLEDDG (Канада) Кейді Ворд - перше, що робиться - це пропагування відкритої демократії, залучення громадян до прийняття рішень. Другий компонент проекту - розвиток малого і середнього бізнесу, і третій компонент проекту - це забезпечення міжурядової співпраці та координація зусиль на національному, регіональному, місцевому рівні, щодо інтегрованого розвитку громад-учасників проекту.

25 листопада проходив другий день конференції у робочих групах. Робочу групу "Міста в Україні - двигуни розвитку країни" модерує президент Фонду менеджерських інціатив Павел Прокоп. Серед учасників дискусії міський голова Пирятину Олексій Рябоконь, президент Асоціації регіонального розвитку м. Луцьк Анатолій Пархом'юк, начальник відділу аналізу та досліджень Інституту розвитку міста Полтава Роман Черкун, начальник інформаційно-аналітичного відділу Вінницької міської ради Володимир Хорошев, депутат Полтавської обласної ради Володимир Марченко, представники ДРІДУ НАДУ - професор Тетяна Маматова, Тетяна Серьогіна та ін. Учасники обговорили стосунки влада – громада, стратегічне мислення та управління, інновації в публічному управлінні, обмінялись досвідом парписипації, методи активізації місцевих спільнот та прозорість публічної сфери.24.11.2016 Перший Форум ОСББ Полтавщини

Загальновідомо, що однією з найбільш гострих соціально-економічних проблем України на сьогоднішній день є житлова. Застарілі організаційні принципи роботи та управління житлово-експлуатаційних організацій, відсутність системних перетворень у житлово-комунальній сфері, постійне недофінансування, не дають можливості утримувати наявний житловий фонд у належному стані. Через невдоволеність мешканців станом будинків, все більшої популярності набирає створення  ОСББ, де власники житлових приміщень мають право голосу і вибору виконавця робіт, зв'язаних з обслуговуванням і утриманням багатоквартирного будинку.

За спостереженням Асоціації підтримки ОСБ м.Полтави та Інституту розвитку міста, різке збільшення кількості створених ОСББ, призвело до потреби в проведенні Першого Форуму ОСББ Полтавщини, де голови та члени правління ОСББ зможуть отримати вичерпні відповіді на всі питання власного регіону у відкритому форматі та ознайомитись з успішними прикладами функціонуючих ОСББ Полтавщини. Актуальність проведення Форуму полягає у розв'язанні конкретної проблеми – підвищення рівня обізнаності голів та членів ОСББ за допомогою досвіду отриманого на Першому форумі ОСББ на Полтавщині, для прозорого та чіткого функціонування окремих житлових об'єднань. Масове створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків в Полтавській області в більшості випадків надає тільки кількісне збільшення без росту показника якості. Завдяки Форуму буде можливість вирішити конкретні питання, що стосуються нагальних проблем і їх вирішення на теренах Полтавщини.

Метою проведення Форуму є якісний підхід до створення ОСББ в Полтавській області та підвищення рівня обізнаності голів ОСББ. На Форум запрошені голови ОСББ усіх районів, міст, селищ Полтавської області, де створені ОСББ. Під час Форуму планується провести відкриті семінари та дискусії. Саме вони допоможуть підвищити рівень роботи по управлінню будинками в яких створено ОСББ для голів, які на даний час самотужки і, на жаль, не завжди професійно, намагаються виконувати свої обов'язки в ОСББ.


18.11.2016 Відбулася Перша Німецько-Українська конференція партнерства між містами.

2 та 3 листопада 2016 року в Німецькому місті Нюрнберзі відбулася Перша Німецько-Українська конференція партнерства між містами.

Головна тема конференції: «Сучасні виклики у співробітництві в рамках партнерства». Основні напрямки – освіта, наука та децентралізація.

Партнерські та побратимські зв'язки між містами України та Німеччини мають давню історію та пов'язують на сьогодні 46 міст.

 Відносини міст тривають від 1-го року, які тільки виникли, та до пів сторічного досвіду партнерських зв'язків, як між містами Києвом та Ляйпцігом. Місто Полтаву поєднують партнерські та побратимські зв'язки на протязі 28 років з містами Фільдера.

На конференцію прибули представники з 35 міст України, з яких 28 міських, районних, селищних голів та їх заступників.

Місто Полтава була представлена заступником міського голови Світланою Тарашевською та директором КО «Інститут розвитку міста» Юрієм Левченком.

У вітальній промові, член бундестагу, Парламентський держсекретар при Федеральному

 міністерстві економічного співробітництва та розвитку пан Ханс-Йоахім Фухтель, сказав: «Те що відбувається зараз і сьогодні - це нова політика, яка показує, що можливо треба роботи щось інакше. Треба більше робити для України з боку Німеччини, і це добре робить міжнародна організація GIZ. Але можливо ще більше, якщо активізувати роботу між громадами через побратимські зв'язки. Треба створити новий якісний продукт, який винести на ринок співпраці та запустити людський компонент».

Представники Полтави та побратимських міст Фільдера прийняли активну участь в конференції та дискусіях, а про сам практичний досвід німецько-української співпраці у галузі освіти та медицини розповіла Світлана Тарашевська.

На протязі роботи конференції доповідачі та учасники фокусували увагу на партнерських відносинах між містами України, обмінювались досвідом та інформацією що дасть можливість краще та в короткі терміни започаткувати та провадити в містах.

Організатором заходу виступила німецька міжнародна організація Engagement Global, яка реалізовує проект в цілому. Результатом роботи стала розробка нового плану розвитку відносин між Полтавою та містами Фільдера  та проекту «Пакет для швидкого запуску – Україна», в рамках якого для розвитку та пожвавлення німецько-українського партнерства між територіальними громадами, надається фінансова підтримка в розмірі до 50 000 євро, виконання якого буде фінансуватися міжнародною організацією Engagement Global та SKEW .
14.11.2016 Воркшоп «Планування заходів підвищення кваліфікації працівників виконавчого комітету Полтавської міської ради».

14 листопада 2016 року Інститут розвитку міста разом з проектом GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні» провели воркшоп «Планування заходів підвищення кваліфікації працівників виконавчого комітету Полтавської міської ради».

Учасниками воркшопу були відділ кадрової роботи, організаційний відділ, управління економіки, а також потенційні потенційні надавачі освітніх послуг (тренінгові центри, громадські організації, тренери, консультанти, регіональне проектне бюро, ВУЗи).

Відкрили захід директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко та керівник проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні» у Полтаві Ірина Брижань.

Залучений експерт GIZ Світлана Стоянова провела аналіз анкетування, в якому взяли участь 268 працівників Полтавської міської ради та висловили свої потреби. Світлана Стоянова представила проектний план заходів, щодо підвищення кваліфікації персоналу у першій половині 2017 року.

Обговорювались актуальні теми: комунікація, управління конфліктами, стрес-менеджмент, управління проектами, мотивація і розвиток персоналу, англійська мова.

В обговоренні результатів потреб взяла активну участь секретар міської ради Оксана Деркач, яка внесла свої пропозиції та бачення процесу підвищення кваліфікації працівників.

Результати які мають бути досягнуті – це підвищення розуміння перебігу процесів, щодо розвитку персоналу як частини розвитку організації, особливо – концепції інтегрованого розвитку міста, створення конкретного плану для проведення заходів підвищення кваліфікації у сфері «soft skills» у співпраці з усіма залученими сторонами.


10.11.2016 Інтерактивна лекція на тему «Ключові аспекти просторового планування і розвитку. Німецький досвід і перспективи для України» 

10 листопада 2016 року Інститут розвитку міста, в особі Вадіма Вадімова, взяв участь в інтерактивній лекції на тему «Ключові аспекти просторового планування і розвитку. Німецький досвід і перспективи для України» професора Яноша Бренера (Німеччина)», яку організувала Полтавська обласна адміністрація та проект «Підтримка реформи децентралізації України» (GIZ Office Poltava) в Полтавський області.

Вітальним словом до учасників наради звернувся перший заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Андрій Пісоцький. Полтавщина є одним із лідерів в Україні по реалізації важливих державних програм по децентралізації. Стратегічним партнером по впровадженню сучасних європейських підходів у просторовому плануванні та розвитку є GIZ – німецьке товариство міжнародної співпраці, яке є головним провідником по реалізації ряду важливих міжнародних проектів на Полтавщині, зокрема

 «Підтримка реформи децентралізації України», «Інтегрований розвиток міст України» та інше.

Місто Полтава є містом учасником реалізації міжнародного проекту урядів України, Німеччини та Швейцарії – «Інтегрований розвиток міст України». Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради  організувала зустріч Яноша Бренера  з секретарем Полтавської міської ради Оксаною Деркач по актуальним питанням просторового планування і розвитку міських територій Полтави. У проведенні зустрічі взяли участь директор інститут Юрій Левченко, заступник директора Петро Перетятько, керівник відділу Вадім Вадімов, координатор проекту «Підтримка реформи децентралізації України» Богдан Алещенко, радник проекту «Підтримка реформи децентралізації України» Анатолій Безпалюк.


4.11.2016 4-та Українська академія інтегрованого розвитку міст

3-4 листопада в місті Ужгород відбулась 4-та Українська академія інтегрованого розвитку міст в якій взяв участь від Полтави Черкун Роман начальник відділу аналізу та досліджень Інституту розвитку міста.

Тема цьогорічної конференції: «Інтегрований розвиток міст України – культура та культурна спадщина як мотор розвитку міста». Вибір теми не був випадковим, адже, як зазначали організатори, у багатьох українських містах історична архітектурна спадщина, на жаль, перебуває в незадовільному стані та не може ефективно використовуватися. Серед урбаністів назбирується креативний потенціал, який несе із собою економічний розвиток, але для використання цього потенціалу в напрямку сталого розвитку міст бракує методів, фахових знань чи досвіду. Тому 4-та Академія інтегрованого розвитку міст була присвячена темі історичної спадщини міст і креативному сектору.

Відкрив захід перший заступник Ужгородського міського голови Іштван Цап, який зазначив, що цьогорічна

 Академія унікальна кількох причин: через рекордну кількість учасників та тому, що проводиться цього року в унікальному місті – Ужгороді, який нещодавно святкував 1123 річницю з дати першої згадки про нього. В Ужгороді нараховується 23 пам'ятки архітектури та містобудування, 8 з яких національного значення, а також 11 пам'яток монументального мистецтва і 7 пам'яток археології. Сьогоднішня Академія проходить в унікальному місці – пам'ятці архітектури національного значення 18 сторіччя "Совиному гнізді".

Також привітав учасників 4-ї Академії перший заступник голови Закарпатської обласної рад Йосип Борто та побажав учасникам гарного процесу. Із вступним словом виступив і Юрген Лембке, керівник проекту GIZ, який розповів про проект, що вже кілька років втілюється Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH і спрямований на подолання проблем щодо збереження історичної спадщини Львова. Зазначив, що дуже радий бути в Ужгороді, у чудовому старовинному місті, радий, що в Ужгороді багато людей з активною життєвою позицією, які вболівають за збереження історичної спадщини свого міста.

Також зазначила у своєму вступному слові координатор проекту GIZ Оксана Олійник,  що цьогорічна Академія рекордна за кількістю учасників - їх є щонайменше сотня, до Ужгорода приїхали представники 27 міст України.

Ключовою темою дводенної конференції був вплив культурних проектів в поєднанні зі збереженням культурної (архітектурної) спадщини на процеси розвитку міста. Під час вступних презентацій були обговорені передумови, можливості та роль сфери культури як поштовху для розвитку інших галузей життя міста, а також збереження та оновлення історичних міст в контексті інтегрованого розвитку міст на прикладі міст з Румунії, Німеччини та України. 

Під час практичної частини конференції, модератори, представники різних міст з України та з-за кордону

  презентували концепції розвиту міст, створення майданчиків для обговорення розвитку міста із залученням мешканців, науковців, представників громадських організацій.

Другого дня – 4 листопада, у робочих групах після ознайомчої екскурсії пішохідною історичною зоною Ужгорода. Перша група аналізувала виклики та потреби, потенціал і можливості у розвитку пішохідної зони Ужгорода, друга опрацьовувала тему інформування, залучення та роботу з громадськістю в контексті інструментів і можливостей інтегрованого розвитку, третя обговорювала напрямки розвитку для пішохідної зони оточуючими громадськими просторами, четверта працювала над пропозиціями змін до Закону України "Про охорону культурної спадщини. Після роботи в групах відбулася презентація результатів та обговорення узагальнених результатів.

Після завершення презентацій до присутніх звернувся міський голова Богдан Андріїв та подякував усім учасникам – фахівцям у галузі збереження історичної спадщини, громадським активістам, організаторам форуму – представникам німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, особисто керівнику проекту Юргену Лембке, координатору проекту GIZ Оксані Олійник – і за вибір Ужгорода для проведення Академії, і за роботу.

«Мені дуже приємно, що саме Ужгород з-поміж багатьох міст нашої країни виборов право приймати захід такого рівня. Хочу Вас запевнити, що напрацьовані Вами пропозиції та рекомендації щодо покращення, реконструкції наших історичних пам'яток будуть враховані під час проведення капітальних ремонтів та реконструкцій. Символічно, що Академія проходить у «Совиному гнізді» – пам'ятці архітектури національного значення, реставрацію якої ми завершили зовсім недавно. Маю надію, що перебування у нашому місті було для Вас приємним. З нетерпінням чекатимемо знову Вашого приїзду», – сказав Богдан Євстафійович.

Зі свого боку Оксана Олійник висловила слова вдячності керівництву міста за підтримку та сприяння і сказала, що Академію в Ужгороді було надзвичайно приємно організовувати. Так само легко і приємно протягом цих двох днів було працювати учасникам, – зазначила пані Оксана. 

Щодо власне підбиття підсумків роботи, то організатори заходу впорядкують напрацювання усіх чотирьох груп. Рекомендації перших трьох робочих груп передадуть до міста, щоб фахівці могли працювати у конкретних напрямках, а напрацювання четвертої групи буде узагальнено із представниками міст-учасників Академії, та згодом направлено до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Міністерства культури України з пропозицією внести зміни до законодавства про охорону культурної спадщини.

Важливим аспектом роботи Академії є використання напрацьованих результатів у подальшій діяльності, а також обмін досвідом та посилення співпраці між містами України на робочому рівні, а також обговорення подальших перспектив з представниками державних органів влади.
27.10.2016 Відбулася зустріч експертів проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні»

27 жовтня 2016 року в прес-центрі Міського будинку культури в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст України» директор  Інституту розвитку міста Юрій Левченко та керівник офісу проекту  «Інтегрований розвиток міст в Україні» в Полтаві Ірина Брижань провели зустріч експертів проекту.

Ментором проекту Матіасом Ельгером була пояснена мета зустрічі – визначення зовнішніх можливостей та загроз досліджувальних напрямків, за результатами якої, всі експерти отримали дієві пропозиції про підготовку експертних матеріалів.

В ході роботи були розроблені та деталізовані можливості та загрози основних напрямків життєдіяльності міста: демографія і житло, земля, економіка міста і туризм, освіта, медицина, транспорт, навколишнє середовище і природні ресурси, прилеглі території.

Експерти за тематичними напрямками в своїх доповідях зробили короткий опис результатів, озвучили ключові можливості та загрози із визначенням їх причин, наслідків та взаємозв'язків.

Після кожного виступу присутні активно задавали питання та обговорювали відповіді.

У заключній частині зустрічі Іриною Брижань були підведені висновки та проінформовано учасників про подальшу роботу. 

Довідка: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Окрім Полтави в ньому беруть участь Житомир, Вінниця та Чернівці. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає майже 2 млн євро.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів співпраця з Німеччиною охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.


26.10.2016 Активні підприємці Полтави обговорили питання розвитку міста

26 жовтня, на базі бізнес-центру, що на вул. Котляревського, 22-б, за «круглим столом», полтавські підприємці разом з міською владою обговорили проблеми просторового розвитку міста. Організатором даної ініціативи виступила Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради спільно з проектом «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Зустріч проходила у формі інтерактивного спілкування з представниками різних галузей підприємництва міста та експертами з регіонального розвитку, які разом із досвідченими модераторами формували спільне бачення щодо розвитку різних сфер життєдіяльності Полтави.

Про важливість такого формату спілкування зазначила заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ольга Борисенко:

- Те, що ви прийшли, шановні підприємці, означає, що бізнесовим структурам небайдужа доля міста, його економічний розвиток. Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» спрямований на те, щоб привести усі сфери життєдіяльності Полтави до європейських стандартів. А бізнес є одним із важливих напрямів розвитку суспільства. Тож, об'єднавшись, нам вдасться змінити місто на краще.

Роботу організували в трьох групах, відповідно до напряму діяльності представників бізнесу. У першій групі працювали представники промисловості та будівництва. У другій - представники торгівлі і сфери послуг, які динамічно розвиваються в Полтаві. Ці групи мали визначити типові для їхньої діяльності проблеми, які стосуються просторового розвитку, а також шляхи вирішення цих проблем. Іншою важливою темою, яку обговорили, є майбутнє місцевого індустріального парку та можливості його розвитку. У складі третьої групи представники підприємств, розташованих у центрі міста, намагалися розробити комплекс пропозицій з розвитку центральної частини Полтави.

- Таке спілкування сприяє не тільки залученню активних підприємців до процесів планування розвитку міста, але і діалогу між місцевою владою та громадою, створює можливість для використання креативного потенціалу надзвичайно активного, різноманітного та ініціативного громадянського суспільства, - зауважив директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко.

По завершенню роботи в групах учасники заходу представили результати своєї роботи, визначили пріоритетні задачі для влади і бізнесу в питанні розвитку міста.
17.10.2016 Шановні підприємці

Комунальна організація «Інститут розвитку міста» у рамках проекту  «Інтегрований розвиток міст в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», 26 жовтня 2016 року о 13:00 проводить круглий стіл з підприємцями і експертами з регіонального розвитку.

Метою зустрічі є визначення бачення підприємцями напрямів розвитку міста. На обговорення будуть винесені питання просторового розвитку міста, бачення підприємців вигляду центра міста та напрями розвитку індустріального парку.

Запрошуємо Вас взяти участь у цьому заході. Для нас важливо знати Ваше бачення майбутніх напрямів розвитку нашого міста.

Захід буде проходити в бізнес центрі «Сучасний дім» (адреса м. Полтава, вул. Котляревського, 22Б). 

У разі Вашої згоди на участь, просимо зареєструватись за телефоном    (0532) 56-34-23 або електронною адресою irm@rada-poltava.gov.ua

Програма заходу 

13:30 

Вітальна кава. Реєстрація учасників 

14:00 

Привітання та знайомство із учасниками 

14:10 

Коротка презентація проекту та ІРМ 

14:30 

Представлення мети зустрічі та проблематики 

14:40 

Робота в групах 

16:00 

Представлення результатів роботи в групах 

17:30 

Заключний висновок, визначення задач для влади і бізнесу. Обмін думками. 

 


 12.10.2016


Працівників муніципалітетів українських міст навчать європейським підходам до міського розвитку у Школі CANactions

 

Київ, 10 жовтня 2016 р. Стартувала навчальна програма Школи CANactions з інтегрованого розвитку міст, у межах якої діючі працівники муніципалітетів Києва, Львова, Харкова, Житомира, Вінниці, Полтави та Чернівців пройдуть дев'ятимісячний курс навчання комплексному підходу до управління розвитком міста. Він включатиме підготовку зі стратегічного планування та проектування міст, проектного менеджменту, регіонального розвитку, соціології міста, екологічного і ландшафтного планування, основ комунікації та презентації проектів в урбаністиці, брендингу міста. Викладачі програми – спеціалісти у галузях міського проектування і планування, регіональної економіки, урбанізму із Литви, України, Нідерландів, Німеччини, Швейцарії, Ірландії. Програма реалізується Школою урбаністики CANactions у співпраці із німецькою урядовою компанією GIZ та Швейцарським бюро співробітництва в Україні та за підтримки Western NIS Enterprise Fund.

Учасниками програми Advanced Studies in Integrated Urban Development 2016-2017 є працівники профільних департаментів в адміністраціях міст, а також архітектори, проектні менеджери, соціологи. Усього – 25 молодих спеціалістів.

«Одним з найскладніших завдань є інтегрувати наших талановитих і добре підготовлених випускників в українські реалії. Я радий, що на цій програмі ми маємо багато людей, як вже інтегровані у систему управління і можуть робити зміни з середини», - зауважив Віктор Зотов, співзасновник Школи CANactions.

Особливість навчальної програми у тому, що вона спрямована на практиків які вже працюють у міських адміністраціях. Її основою є прикладне навчання: учасники не лише вивчають досвід інших країн, але і розробляють власні проекти, щоб втілювати зміни у своїх містах.

«Під час навчання учасники школи розроблятимуть власні малі проекти розвитку територій у своїх містах. Наприклад, створення публічних просторів, економічних, екологічних та інших ініціатив, з метою якісно нових урбаністичних рішень. Ми також разом із CANactions маємо досвід підтримки проектів в рамках Конкурсу Малих Грантів, і зараз оголосили новий етап конкурсу, внаслідок якого оберемо і надамо до $5.000 на реалізацію 10 проектів», – зазначила Ірина Озимок, менеджер програми Місцевий економічний розвиток Western NIS Enterprise Fund.

Навчальна програма включає комбінацію тематичних сесій у Києві, дистанційного навчання і навчальних поїздок українськими містами та до Литви. «У цій програмі учасники навчатимуться один тиждень на місяць усі разом. А потім повертатимуться у свої міста, щоб тестувати конкретну навичку, яку отримають за цей тиждень. Наша мета – пов'язати між собою різних гравців, які причетні до розвитку міста», - пояснив Урс Томанн, співзасновник CANactions.

Важлива складова навчання – обмін досвідом між працівниками муніципалітетів з різних міст України, що дозволить поширювати найкращі українські практики. «Ми вирішили, що не маєм зосереджуватись лише на залученні нових людей. І тому прагнемо навчати тих, хто вже працює у міських адміністраціях, а також розвивати співпрацю між ними і новим поколінням», - розповів Матіас Брандт, директор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» німецької урядової компанії «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

Результатом навчання має стати комплексний підхід до планування міського розвитку, який вже точково працює в окремих містах України. «Інтегрований розвиток міст є пріоритетом в рамках Стратегії швейцарського співробітництва з Україною і ми вже залучені до відповідних заходів в містах України. Зокрема ми підтримали розробку Комплексної стратегії міського транспорту та просторового розвитку Вінниці у 2015 році. Вона стала цінним інструментом для оптимізації міського транспорту та створила довготермінове бачення того, яким чином переміщення у місті стане комфортнішим для вінничан та гостей міста», - розповів Ніколя Гігас, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні.

Микола Костриця, директор департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради та учасник програми Школи, наголосив: «Кожне місто відчуває дефіцит чотирьох речей: це довіра, люди, час і гроші. Багато хто нарікає лише на брак коштів, але на мою думку, це другорядне. Гроші з'являються там, де є люди, які хочуть і компетентні впроваджувати зміни. Часто у містах вже є хороші фахівці, але за тонами паперів вони не можуть побачити комплексно проблеми, які стоять перед містом. Я очікую, що програма дасть змогу це зробити і змінити наші міста».

 ***

Advanced Studies in Integrated Urban Development 2016-2017

 Нова програма додаткової професійної освіти Школи CANactions для амбітних спеціалістів, працівників державних і комунальних структур, недержавних організацій, які працюють у сфері розвитку міст в Україні. Програма сфокусована на практичне застосування принципів інтегрованого міського розвитку, прописаних у Лейпцизькій Хартії усталеного міського розвитку, яку Україна зобов'язалась імплементувати на офіційному рівні. В рамках цієї програми спеціалісти із муніципалітетів Житомира, Вінниці, Полтави, Чернівців, а також Львова і Харкова та Києва пройдуть курс комплексного навчання у Школі CANactions. Програма здійснюється у рамках реалізації проекту "Інтегрований Міський Розвиток в Україні" за підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ) та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Вона реалізовується за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund.

 CANactions School

 CANactions School for Urban Studies – некомерційний освітній центр,  програми якого спрямовані на здобуття комплексних міждисциплінарних знань, дослідження сучасних українських міст і розробку концепцій їх розвитку. Спираючись на сучасний світовий досвід у сфері урбаністики, CANactions формує принципово новий для України підхід до міської політики та бачення розвитку міста в цілому.

 Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні»

Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» створений в рамках міжурядової співпраці України та Німеччини. Метою проекту є розробка та впровадження планів інтегрованого розвитку Чернівців, Вінниці, Житомира та Полтави з урахуванням потреб усіх провідних сфер міського життя. Виконавцем проекту є німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає 1,85 млн євро.

Основне завдання проекту – зробити міста комфортними для проживання, економічно сильними та інвестиційно привабливими.

 Western NIS Enterprise Fund (WNISEF)

 Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом $150 млн, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Він має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF забезпечує фінансування інноваційних, високоефективних програм, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові. www.wnisef.org

 

Для додаткової інформації звертайтесь:

Сергій Бочкарьов, pr.canactions@gmail.com, +38 073 437 9008

Євгенія Резниченко, EReznychenko@be-it.com.ua, +38 066 901 1096

 

11.10.2016 Відбувся тренінг для мешканців міста, громадських діячів, депутатів в рамках польсько-канадського  проекту Український самоврядно-громадянський Стандарт

10-11 жовтня 2016 року за сприяння КО «Інститут розвитку міста» у м. Полтава  відбувся тренінг для мешканців міста, громадських діячів, депутатів в рамках польсько-канадського  проекту Український самоврядно-громадянський Стандарт, який реалізується в семи областях України.

Модератори заходу Павло Прокоп - голова правління Фундації  менеджерських ініціатив, радник мера Любліна та Мирослав Скурка – директор програми «Навчальні візити до Польщі» ділились власним досвідом децентралізації та самоврядування, спільно з учасниками заходу визначали основні проблеми міста та шляхи їх подальшого вирішення спільно з міською владою, обговорили результати дослідження якості життя в місті Полтава, проведеного весною 2016 року.

07.10.2016 Відбулася презентація детального плану території кварталу обмеженого вулицями Миру,  Сакко, Громадською та річкою Ворсклою

7 жовтня 2016 року Інститут розвитку міста взяв участь у презентації та громадському обговоренні детального плану території кварталу обмеженого вулицями Миру, Сакко, Громадською та річкою Ворсклою.

На презентації були присутні мешканці які проживають на проектованій території, депутати міської та районної ради, управління з питань містобудування та архітектури Полтавського міськвиконкому (начальник управління, головний архітектор міста Шевельов М.А.), управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому (начальник управління Годня В.В), відділ архітектури та містобудування райвиконкому Подільської в м. Полтаві районної ради (начальник Дерега О.І.), Інститут розвитку міста Полтавської міської ради (керівник відділу Вадімов В.М.) представники громадськості, які з зацікавленістю ознайомились з проектними матеріалами.

Відкрив засідання представник замовника, начальник управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому Годня В.В. Детальний план території кварталу обмеженого вулицями Миру, Сакко, Громадською та річкою Ворсклою розробляється згідно рішення позачергової третьої сесії сьомого скликання Полтавської міської ради від 29 березня 2016 року. Розробник проектних матеріалів ТОВ НДПВІ «Полтавагропроект». Матеріали детального плану розглянуто і схвалено архітектурно-містобудівної радою (протокол №Пр/01-02/07 від 09.09.2016 р.)

Доповідь по розробленій проектній документації зробила начальник проектного відділу, заступник директора ТОВ НДПВІ «Полтавагропроект» Дронь М.С. Площа проектованої території складає 13,2 га, з якої 3,7 га житлова забудови на якій проживає 1150 мешканців. Благоустрій території кварталу передбачено відповідно до функціонального призначення будівель і споруд, існуючого рельєфу, з урахуванням потреб мешканців кварталу. Запропоновано нові дорожні покриття проїздів, автостоянок, велодоріжок та забезпечення можливості пересування маломобільних груп населення до урізу води, встановлення туалету та роздягальної. Існуюча мережа об'єктів торгівлі та громадського харчування (кафе «Старий мельник»), доповнюється магазином типу супермаркет

Однім із проектних завдань було надати рішення щодо благоустрою пляжної зони міста, зелених насаджень загальної площею 5,7 га та розмістити ігрові майданчики для дітей, майданчики для заняття спортом, пляжного волейболу, відпочинку для дорослого населення, роздягальні, тіньові навіси та інші.


05.10.2016 Результати роботи за 6 місяців

Результати роботи за 6 місяців04.10.2016 Меморандум про співпрацю з сектором Державної регуляторної служби України у Полтавській області

Інститут розвитку міста в особі директора Левченка Юрія Анатолійовича підписав меморандум про співпрацю з сектором Державної регуляторної служби України у Полтавській області,  в особі завідувача Сектору Моргуна Олега Сергійовича, яким визначили наступні напрямки взаємного співробітництва:

- відстеження результатів ефективності державної підтримки розвитку малого і середнього підприємництва, в тому числі результативності регуляторних актів, прийнятих місцевими органами виконавчої влади та підготовка пропозицій щодо удосконалення програм підтримки і розвитку підприємництва, за результатами аналізу стану їх виконання;

- сприяння консультативної та інформаційної підтримки підприємництва, здійснення аналізу ефективності використання бюджетних коштів для реалізації затверджених програм розвитку підприємництва;

- проведення роботи, спрямованої на вивчення стану підприємницького середовища, основних тенденцій його розвитку, а також визначення перешкод для ведення бізнесу, підготовка рекомендацій щодо їх усунення;

- реалізації соціально-економічних програм, спрямованих на розвиток підприємництва, зменшення соціальної напруженості в регіоні, поліпшення виробничого, фінансового і науково-технічного стану регіону та відтворення його природних ресурсів;

- об'єднання зусиль по узагальненню практики застосування законодавства у сфері підприємництва та законодавства з питань державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності та розроблення пропозицій щодо їх вдосконалення;

- сприяння реалізації державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва;

- підвищення рівня кваліфікації людських ресурсів.

03.10.2016 Зустріч офіційної делегації міст Фільдерів з колективом КО «Інститут розвитку міста»

У ході візиту до Полтави офіційної делегації міст Фільдерів відбулася робоча зустріч з колективом КО «Інститут розвитку міста», під час якої для гостей були презентовані проекти, що імплементуються інститутом.

Директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко у своїй презентації представив місію організації та тактичні задачі, які стоять наразі перед колективом. Він відмітив, що колективом організацію впроваджується всього 15 проектів, серед яких і проект «Інтегрований розвиток міст України». Детально свої проекти представили співробітники інституту відповідальні з їх проведення.

Велику зацікавленість у німецької сторони викликали проекти пов'язані з енергоефективністю та бюджетом участі. У ході дискусії сторони дійшли до думки, що міста-партнери можуть допомогти своїм досвідом у підготовці та впровадженні проектів у екологічній сфері та створенні індустріального парку.

Учасники зустрічі домовились опрацювати пропозиції, які пролунали у ході дискусії, та ініціювати нові проекти.

03.10.2016 Міжнародна науково-практична конференція «Архітектура: Екологія + Естетика + Економіка»

3 жовтня 2016 року в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка розпочала свою роботу Міжнародна науково-практична конференція «Архітектура: Екологія + Естетика + Економіка».

Інститут розвитку міста взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Архітектура: Екологія + Естетика + Економіка», яка об'єднала у своїй роботі наукові дослідження архітектурного факультету, будівельного факультету, факультету нафти і газу та природокористування та навчально-наукового інститут фінансів, економіки та менеджменту. Співорганізаторами конференції виступили університети Німеччини, Польщі, Бельгії, Литви, Молдови, Грузії, Білорусі та Туреччини.

На урочистому відкритті конференції були присутні ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, д.е.н., професор Володимир Онищенко, професор, почесний професор ПолтНТУ, фахівець з нерухомості (Німеччина) Гюнтер Штоль, члени делегації з Німеччини Олександр Вольф та Уве Шраг, директор Architecture and Creation, професор Університету м. Монс (Бельгія) Наталі Абрасар, д.арх., професор, керівник відділу Інституту розвитку міста Полтава Вадим Вадімов, викладач кафедри образотворчого мистецтва Кишинівського державного педагогічного інституту імені І. Крянге (Молдова) Світлана Шугжда, представник німецького товариства міжнародного співробітництва Deutche Gesellshaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH Матіас Ельгер.

З вітальним словом виступив керівник відділу Інституту розвитку міста Полтава Вадим Вадімов - Шановні колеги, я радий вітати учасників міжнародної науково-практичної конференції від імені Інституту розвитку міста Полтава, керівництва міста та хочу побажати плідної праці та значних наукових здобутків. Наука сьогодні повинна зробити рішучий ривок вперед, використовуючи інноваційні підходи, які стали б в нашій практичній діяльності підставою для знаходження оригінальних рішень. Ця конференція проходить в стінах навчального закладу, який вже не раз демонстрував свої можливості знаходити інноваційні рішення. Тому хочеться побажати, аби молоде покоління науковців гідно продовжило ці славні традиції Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

На пленарному засіданні директор Architecture and Creation, професор Університету м. Монс Наталі Абрасар передала вітання від керівництва Університету м. Монс, багаторічного партнера ПолтНТУ та виступила з доповіддю на тему: The environmental performance in renovation of public residential building of high-density raising evaluation based on LCA.

Про архітектурно-економічні аспекти сучасного містобудування доповів д.арх., професор, завідувач кафедри архітектури та містобудування Володимир Ніколаєнко. Також на пленарному засіданні виступили д.т.н., професор, завідувач кафедри архітектури та міського будівництва, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Олександр Семко, викладач кафедри образотворчого мистецтва Кишинівського державного педагогічного інституту імені І. Крянге (Молдова) Світлана Шугжда та к.мист., доцент, завідувач кафедри образотворчого мистецтва Тетяна Зіненко.

Також у рамках конференції цього дня пройшло засідання секції «Інтегрований  підхід до розвитку міст. Економіка архітектури та містобудування», де кожен з учасників міг поділитися своїми наробітками та думками з приводу даної проблематики, задати питання і поглибити свої знання по цій тематиці. 
29.09.2016 Пройшла зустріч експертів проекту

29 вересня 2016 року в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст України» в прес-центрі Міського будинку культури пройшла зустріч експертів проекту.

На зустрічі був присутній ментор проекту, фахівець з Німеччини Матіас Ельгер. Вітальні слова та мету зустрічі було представлено директором КО «Інститут розвитку міста» Юрієм Левченком та керівником проекту у Полтаві Іриною Брижань.

Експерти за тематичними напрямками в своїх доповідях зробили короткий опис результатів, озвучили ключові проблеми та потенціали із визначенням їх причин та наслідків.

Про демографію доповіла експерт Олеся Григор'єва, про житло та земля експерти Вадім Вадімов та Роман Черкун, про економіку міста Віра Червагова та Андрій Скрильник, освіту – Юлія Кравченко, туризм і медицину -  Олексій Сердюков, транспорт – Константин Волков, прилеглі території – Ігор Юрко, навколишнє середовище та природні ресурси – Юрій Голік.

Після кожного виступу присутні активно задавали питання та обговорювали відповіді. В діловій обстановці виникали нові проблеми з різних питань, а ще більше присутні розширювали інформацію про потенціали рідного міста за різною тематикою.

Ментором проекту Матіасом Ельгером були підведені підсумки, за результатами яких, всі експерти отримали дієві пропозиції про підготовку експертних матеріалів.
23.09.2016 Відбувся фестиваль про сучасне місто та його суспільство «Майстерня міста»

З 22 по 25 вересня 2016 року у Полтаві Інститут розвитку міста спільно з проектом «Інтегрований розвиток міст а Україні» провели фестиваль про сучасне місто та його суспільство «Майстерня міста». У рамках «Майстерні» було проведено більше 40 заходів (презентації, лекції, обговорення, заходи для дітей, кінопокази та ін.), які відвідали більш ніж 3 000 мешканців міста. На фестивалі не лише обговорювали питання розвитку міста та підіймали актуальні проблеми Полтави, але й переймали досвід колег з інших українських міст, що успішно розвиваються.

22 вересня провели Ярмарку відповідальних власників, модератором якої була Світлана Бондарева – керівник відділу Інституту розвитку міста. Презентацію "Приклади відповідальних власників ОСББ" провів залучений експерт зі Львова Василь Коцюк. Під час презентації обговорювали проблеми управління ОСББ, обмінювалися досвідом управління та кращих практик.

Леонід Донос – керівник відділу Інституту розвитку міста провів презентацію реалізації партисипативних практик із залученням авторів проектів в рамках проекту «Бюджет участі», які мали змогу презентувати свої ідеї та приклади.

23 вересня 2016 року у рамках фестивалю «Майстерня міста» відбулася дискусія «Місто Полтава зручне для всіх», організатором зустрічі виступили КО «Інститут розвитку міста». Учасниками дискусії були представники влади та громадських організацій людей з інвалідністю. Під час дискусії учасники обговорили проблеми доступності міста для людей з інвалідністю та шляхи вирішення цих проблем.

Голова Полтавського осередку ВГО «Генерація успішної дії»  Марина Бабець взяла активну участь у дискусії та виступила на тему: «Інфраструктурна та інформаційна недоступність навколишнього середовища, як фактор, що збільшує ступінь залежності людей з інвалідністю по зору від оточуючих».

Полтавський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді взяв активну участь та реалізував чотири проекти у межах фестивалю «Майстерня міста». Одним з реалізованих проектів є «Місто рівних можливостей», орієнтований на соціалізацію мешканців з інвалідністю. Серед людей з інвалідністю є творчі і талановиті полтавці.

24 вересня 2016 року для усіх, хто завітав на фестиваль емоційну та філософську виставу «Місто стосунків»

 презентували артисти молодіжного аматорського театру «Анастасіс» під керівництвом Тараса Духовного. Чуттєвим і пронизаним любов'ю був виступ і молодої поетеси Наталі Гудзенко, яка подарувала глядачам свої авторські вірші. Вразила і своєю самобутністю, емоційністю та патріотичністю і юна обдарована Глушко Ксенія, яка декламувала вірші. Виступи усіх артистів були позитивно сприйняті публікою і стали справжньою родзинкою фестивального дня. Серед глядачів були й представники Полтавського осередку ВГО «Генерація успішної дії».

В рамках "Майстерні" громадська організація "Сіті Лаб" організувала кілька дискусій на актуальні теми розвитку Полтави. Однією із тем публічних обговорень було "Майбутнє Кадетського корпусу". Захід передбачався як відкритий публічний діалог громадськості, яка переймається питаннями реновації 

Кадетського корпусу та представників міської ради. На початку зустрічі представники громадських організацій та рухів за збереження Кадетського корпусу представили своє бачення майбутнього цієї будівлі, яка є пам'яткою архітектури національного значення, а представники Полтавської міської ради погодились із тим, що необхідно шукати інвесторів, які б могли вкласти кошти у відновлення будівлі, адже це дуже вартісний проект. Власне, саме цим наразі і займається створена комунальна організація "Інститут розвитку міста", про що повідомив всім присутнім її керівник, Юрій Левченко. 

Наступного дня відбулась дискусія щодо благоустрою набережної річки Ворскла. На захід також було запрошено місцевих депутатів, представників КП "Декоративні культури", яке має опікуватись Прирічним парком. Представили своє бачення розвитку Прирічного парку.

Пізнавальною також була лекція-презентація від Ганни Бондар (екс в.о. Головного архітектора Києва, нині — заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА), що відбулась у суботу як частина дискусії про просторовий розвиток міста та сучасний урбанізм. Пані Бондар провела присутнім невеличкий лікнеп щодо формального та неформального містопланування, розповіла про сучасні виклики для міст України (на прикладі Києва).

Окрім презентацій та лекцій на теми актуальних проблем міста, за чотири дні фестивалю відбулось чимало заходів для дітей, підіймались проблеми та питання бар'єрного середовища, пішохідного простору, велоінфраструктури, громадського транспорту, озеленення міста, альтернативних джерел енергії та екології у побуті, ОСББ та багато іншого. Такий формат спілкування та взаємодії міської влади та громади у Полтаві відбувся вперше і, зважаючи на кількість відвідувачів заходів, є доволі актуальним для громади міста. 


20.09.2016 Відбулися навчання з впровадження енергоефективних заходів у житловому та муніципальному секторах

 19 вересня 2016 року  КО «Інститут розвитку міста» в особі начальника відділу Бондарєвої Світлани взяв участь у навчаннях з впровадження енергоефективних заходів у житловому та муніципальному секторах в рамках проекту "Енергоефективність у громадах",який проходив у м. Миргород в рамках Тижня європейської мобільності, Днів енергії,Тижнів Німеччини в Україні. Конcультанти проекту "Енергоефективність у громадах" та експерти компанії "ФІАТУ" провели в Миргороді три паралельні семінари, присвячені сталому енергетичному розвитку.

Навчальний захід «ОСББ — рушійна сила з впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі», відбувся у залі засідань міської ради. Миргородський міський голова Сергій Соломаха та заступник директора проекту "Energy Efficiency in Municipalities - Енергоефективність у громадах" Іма Хренова-Шимкіна відкрили заходи та побажали присутнім плідної праці та результативного спілкування.

Учасниками семінарів стали більше 100 представників з кількох областей Полтавщини (міста Полтава та Горішні Плавні) Дніпропетровської (міста Дніпро, Павлоград. Кривий Ріг, Кам'янець) Чернівецької (м.Коломия) та Житомирської областей (міста Житомир та Новград-Волинський). 
17.09.2016 Відбулось друге засідання координаційної ради «Інтегрований розвиток міст в Україні»

15-16 вересня 2016 року в місті Чернівці відбулось друге засідання координаційної ради «Інтегрований розвиток міст в Україні». Відкрив засідання привітальним словом мер міста Чернівці Олексій Каспрук.

Представники чотирьох міст, учасників проекту, виступили з доповідями про розвиток проекту в містах за період його реалізації у 2016 році.

Підсумки роботи проекту у Полтаві підвів директор Інституту розвитку міста Юрій Левченко. Про актуальний стан та наступні кроки з розробки «Білої книги» доповів Вадім Вадімов начальник відділу Інституту розвитку міста.

Представники міських рад із чотирьох міст обговорили питання зовнішньої реклами, від Полтави прийняв участь

 в обговоренні та виступив головний архітектор міста Микола Шевельов. Обсудили регулювання та вирішення труднощів пов'язаних із захистом предмети міської культурної спадщини та архітектури, проблем пов'язаних з зовнішньою рекламою і вивісок магазинів, фасадів будівель, мафів, розробкою міських елементів навігації.

Також про стан і проблеми управління даними за допомогою геоінформаційних систем  (GIS) та кадастру – доповів директор інститут розвитку міста Вінниці Владислав Скальський.

Про результати пілотного проекту дослідження транспортного та пасажиропотоку в Житомирі та наступні кроки і виклики доповів керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіас Брандт, а в обговоренні даного питання прийняв участь начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв`язку Олександр Андросов.

На завершення всім учасникам другого засідання координаційної ради представили план відновлення Старого міста Чернівців з відвідуванням центральної частини та взяли участь відкритті «Майстерні міста».

07.09.2016 Відбулася зустріч експертів проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні»

6 вересня 2016 року у приміщенні Полтавської міської ради директор  КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко та керівник проекту                      GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні» Ірина Брижань провели зустріч експертів проекту. Після привітання та знайомства з метою зустрічі, яку озвучили Юрій Левченко та Ірина Брижань, відбулася презентація результатів  аналізу міста Полтава за тематичними напрямками.

Серед напрямків, які обговорювали, демографія і житло, земля, економіка міста і туризм, освіта, медицина, транспорт, навколишнє середовище і природні ресурси, прилеглі території.

Експерти, а це досвідчені спеціалісти в вище перелічених галузях із Полтавських Вузів та громадських організацій, зробили короткі описи проведеної роботи. Назвали ключові потенціали і проблеми, а також назвали труднощі, що виникли під час виконання роботи.

Ірина Брижань - керівник проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні» в Полтаві - коротко презентувала результати проведення громадського форуму «Інтегрований розвиток міст» і зазначила, що напрацьовані матеріали модераторів експерти можуть отримати для продовження своєї роботи по напрямкам.

У заключній частині зустрічі Юрієм Левченком та Іриною Брижань були прогнозовані попередні висновки та проінформовано учасників про подальшу роботу. 


02.09.2016  Полтавські комунальники взяли участь у круглому столі «Шляхи модернізації системи громадського транспорту», який проходив 26 серпня у м. Івано-Франківськ

26 серпня у рамках реалізації проекту «Інтегрований розвиток  міст в Україні», що » виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH,  до Івано-Франківська завітали представники структурних підрозділів виконавчого комітету Полтавської міської ради: відділу з питань транспортних перевезень та зв'язку, управління житлово-комунального господарства, служби оперативного реагування на звернення громадян, диспетчерської служби, а також представник Інституту розвитку міста Полтави.

Основна мета візиту – вивчення досвіду Івано-Франківська у реформі мережі громадського транспорту та облаштуванні дорожньої інфраструктури, безпечної та комфортної для усіх мешканців міста.

Слід відмітити, що у м. Івано-Франківськ з 1 січня 2016 року діє нова мережа міського громадського транспорту, яка з допомогою вдалої інформаційної кампанії  знайшла підтримку у населення та забезпечила оптимізацію міських маршрутів й оновлення рухомого складу.

У рамках заходу також відбулися зустрічі у профільних підрозділах, огляд дорожньо-транспортної інфраструктури.

Продовженням співпраці стане презентація матеріалів та проведення панельної дискусії «Громадський транспорт» на майстерні міста, яка проходитиме у вересні 2016 року у м. Полтава за участі експертів з Івано-Франківська.


18.08.2016 Круглий стіл на тему: "Фундамент громадянського суспільства - підвищення та зміцнення ролі жінок"

16 серпня 2016 року комунальна організація «Інститут розвитку міста» в особі Бондарєвої Світлани,  взяла участь у засіданні круглого столу на тему «Фундамент громадянського суспільства – підвищення та зміцнення ролі жінок», в рамках ділової програми Національного сорочинського  ярмарку. Під час заходу «Інститут розвитку міста» представив власні проекти  та напрямки діяльності,  обговорили конкретні заходи, які б сприяли в організації співпраці з органами місцевої влади та партнерськими організаціями та окреслили напрямки роботи на майбутнє. 

18.08.2016 Про ведено другий семінар для регіональних координаторів Автоматизованої системи муніципальної статистики міст-членів АМУ 

В рамках проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС),  що реалізується  Асоціацією міст України та Федерацією канадських муніципалітетів, 16 cерпня проведено другий семінар для регіональних координаторів Автоматизованої системи муніципальної статистики (АСМС) міст-членів АМУ. Місто Полтаву представив Інститут розвитку міста, в особі директора Левченка Юрія. Крім того, в семінарі взяли участь представники  Житомирської, Київської, Сумської, Черкаської та Чернігівської областей України. Провела навчання консультант АМУ Н.Єременко.

В ході роботи заходу було розглянуто такі питання:

• АСМС – сучасний інструмент муніципального управління;

• система показників АСМС;

• шаблон для збору даних;

• практичні рекомендації по збору даних;

• електронний ресурс АСМС;

• он-лайн робота з системою;

• побудова звітів.

За підсумками двох проведених семінарів, навчання пройшли  44 регіональні координатори з  десяти областей України.  

 

27.07.2016  Запрошення відвідати лекцію на тему «Планування розвитку сільських територій»

Запрошуємо всіх бажаючих 28 липня 2016 року відвідати лекцію дипломованого інженера із Німеччини пана Ельгера на тему «Планування розвитку сільських територій». Лекція організована в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що впроваджується німецьким товариством міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» та Полтавською міською радою. 

Чекаємо Вас за адресою: 36003, м. Полтава, вул. Сковороди, 1/3, кімната 417 (зала засідань вченої ради). Початок о 12.00. 
25.07.2016  Формування візуальних якостей нових адресних показчиків у місті Полтава

Комунальна організація «Інститут розвитку міста» на підставі звернень громадськості долучилась до важливого питання щодо формування візуальних якостей нових адресних показчиків у місті Полтава. За ініціативи Інституту  були проведені засідання робочої групи з цього питання. В склад робочої групи  ввійшли представники громадської організації «Сіті лаб» Дмитро Козиренко та Дмитро Верьовкін , депутати  міської  ради  Вадим Ямщиков та Юрій Бойко, директори рекламно -виробничих  підприємств Володимир Івченко та Олег Підченко.Досвідом Київської міської державної адміністрації розробки адресних знаків поділилась заступник  директора Департаменту-начальник управління ландшафтної архітектури комплексного благоустрою  Ганна Бондар, яка засвідчила про необхідність професійного конструктивного розгляду варіантів адресних показчиків.В ході зустрічі обговорили  запропоновані зразки адресних знаків та прийняли рішення передати на затвердження  художній раді Виконавчого комітету Полтавської міської ради  та підготувати текст звернення до мешканців міста з проханням не поспішати виготовляти адресні показчики до  затвердження єдиного зразку який би відповідав загальноприйнятим стандартам.

19.07.2016  Семінар «Проведення інформаційних компаній для житлового та комунального сектору»

18 липня  2016 року КО «Інститут розвитку міста» в особі директора Юрія Левченка та керівника проекту  Світлани Бондарєвої   взяли участь  у семінарі «Проведення інформаційних компаній для житлового та комунального сектору» за участі експертів проекту «Енергоефективність в громадах».Консультант  проекту  Боштян Крайнч розповів про просування енергоефективних  заходів у громадських та житлових будівлях.В ході дискусії учасники семінару обговорили досвід  проведення інформаційних компаній та громадських слухань для житлового та громадського сектору міст партнерів –проекту Полтавського консорціуму ,саме Полтава, Горішні Плавні та Миргород.А також розробили план енергоефективних заходів в муніципальному секторі. 

15.07.2016  Колишній бургомістр міста Зінген Олівер Ерет поділився німецьким досвідом децентралізації

У рамках підтримки реформи децентралізації в Україні, Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ 15 липня 2016 року в Полтавській райдержадміністрації було проведено засідання круглого столу з питання підтримки проведення реформи децентралізації за участю голови райдержадміністрації Ігора Карімова, гостя з Німеччини – бургомістра міста Зінген у відставці, старшого радника у сфері комунального господарства пана Олівера Ерета, експерта з децентралізації Ірини Банковської.
На зустрічі були присутні: сільські та селищні голови, секретарі сільських рад, депутати всіх рівнів, працівники апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації, представники громадськості та керівник проектів-начальник відділу Інституту розвитку міста Черкун Роман. Всього близько 100 осіб.
На початку засідання голова райдержадміністрації розповів яким чином проходить децентралізація в Полтавській області: старт процесу децентралізації дав закон «Про добровільне об'єднання територіальних громад» прийнятий 15 лютого 2015 року Верховною Радою України. В Україні наразі вже створено 169 об'єднаних територіальних громад, з яких 14 створено на Полтавщина, яка опинитися у п'ятірці лідерів зі створення об'єднаних територіальних громад. У Полтавській області завдяки об'єднанню обсяг власних доходів бюджетів громад збільшився вдвічі проти показників 2015 року: з 94,1 млн. грн. до 189,8 млн. грн. 
 Змістовна доповідь практика колишнього бургомістра міста Зінген землі Баден-Вюртемберг, який обіймав цю посаду 20 років, пана Олівера Ерета була наповнена переконливими аргументами на користь об'єднання громад. Він поділився своїм досвідом управління в умовах децентралізації, яка діє на території Німеччини. Реформа тривала 5 років: з 1 січня 1970 року по 1 січня 1975 року. Основна суть реформи – центр віддає більшу частину своїх повноважень на місця, але надає і фінансові  можливості для їх здійснення. Одночасно виконується система фінансового вирівнювання між багатшими та біднішими регіонами.  Із 16 федеральних земель Німеччини 3 є в нашому розумінні донорами. Децентралізація – це дорога з двостороннім рухом: не лише брати, а й віддавати, ділитися з іншими.
Олівера Ерет наголосив, що мінімальна кількість населення для громад, що об'єднувалися, повинна була бути не менше 8 тисяч. Необхідно дивитися в майбутнє, все прораховувати наперед, а не проїдати кошти. Першочергове завдання – це дороги, а вже потім створення опорних шкіл, організація підвезення до них учнів. Щоб громада відчула себе одним цілим необхідно налагодити автобусне сполучення. Реформа з децентралізації потрібна для подальшого ефективного розвитку України на шляху до Євросоюзу.
Німецький консультант відповів на запитання учасників круглого столу, які стосувалися системи оподаткування та розподілу податків, кількості чиновників після об'єднання громад, повноважень округів (райдержадміністрацій), функціонування шкіл, розвитку території та інфраструктури.


15.07.2016    Голови ОСББ, експерти, депутати міської та районних рад міста обговорили проблемні питання створення ОСББ 

13 липня 2016 року у виставковій залі міського будинку культури комунальна організація «Інститут розвитку міста» спільно з асоціацією власників житла «Захисти свій дім» та асоціацією підтримки об'єднань співвласників будинків м. Полтави провели дискусію щодо проблемних питань, які виникають після офіційної реєстрації новостворених ОСББ.

У заході взяли участь голови ОСББ, експерти, депутати міської та районних рад міста. Модератором заходу була депутат Полтавської міської ради, керівник проектів Інституту розвитку міста Світлана Бондарєва.

До учасників зустрічі звернувся директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко. Він висловив бажання міської влади співпрацювати з полтавцями в питаннях створення ОСББ та разом з мешканцями міста робити правильні і, щонайголовніше, ефективні кроки по господарському функціонуванню цих об'єднань.

Учасники дискусії обговорювалися питання, які сьогодні найбільше хвилюють тих, хто збирається створити ОСББ. Зокрема, питання порядку передачі багатоквартирних будинків з балансу комунального підприємства на баланс ОСББ, механізми отримання у користування земельних ділянок будинків та прибудинкових територій, взаємовідносин ОСББ з постачальниками електроенергії, газу, води та тепла. Окрім цього, голів ОСББ цікавило питання монтажу засобів обліку усіх видів енергоносіїв.

Деякі питання залишилися відкритими. З метою їх вирішення було створено робочу групу з числа ініціативних голів ОСББ для того, щоб спільно з представниками міської влади напрацювати алгоритм вирішення проблемних питань в діяльності ОСББ.

Із запитаннями, які стосуються створення та діяльності ОСББ, ви можете звернутися за телефоном: 56-34-23 (КО «Інститут розвитку міста»).


14.07.2016 Запрошуємо громадські організації до співпраці

Спільний українсько-німецько-швейцарський проект 
"Інтегрований розвиток міст в Україні" та Полтавська міська рада ініціюють
23 – 25 вересня 2016 р.

УРБАН-ФЕСТ
«МАЙСТЕРНЯ МІСТА»
Це дієва платформа для співпраці та спілкування громадських організацій, ініціатив, митців, громадських активістів та міської влади.

Цього року «Майстерню міста» плануємо провести в м. Полтава з 23-го по 25-те вересня в рамках святкування Дня міста Полтава.

Призначення «Майстерні міста 2016»: 

- Місто для спільних зустрічей влади і громади, підвищення рівня свідомості та інформування мешканців щодо міських ініціатив та проектів 
- Майстерня як імпульс для розвитку міста та залучення мешканців до процесу оновлення 
- Місце для презентації і обговорення новаторських ідей щодо розвитку міста та покращення громадського простору, демонстрації цікавих рішень та пропозицій урбаністів, дизайнерів 
- Демонстрація альтернативних ідей використання громадського простору, презентація цікавих ідей озеленення – живі стіни, вазони власними руками
- Популяризація вело транспорту та велоруху

Запрошуємо громадські організації до співпраці.
Пріоритет надаватиметься громадським організаціям, які у своїх заходах передбачають активне залучення мешканців.

Просимо надсилати заповнені анкети
до 22.07.2016 
на електронну пошту: tetiana.konovalova@giz.de

Відчути атмосферу Майстерні, надихнутися ідеями та краще зрозуміти концепцію заходу допоможуть онлайн-журнал та відео «Майстерні міста» зі Львова: http://maisterniamista.org.ua/

08.07.2016  Перший круглий стіл «Партнерство з містами Німеччини»

6-7 липня 2016 року в приміщенні Київської міської адміністрації за адресою м.Київ, вул.Хрещатик, 36 відбувся перший круглий стіл «Партнерство з містами Німеччини». Захід організований Сервісною службою «Міста в Єдиному Світі» (SKEN) ТОВ Engagement Global у співпраці з адміністрацією м.Києва.
За дорученням Фежерального Міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини Сервісна служба «Міста в Єдиному Світі» підтримує партнерства між територіальними громадами України та Німеччини.
В засіданні круглого столу прийняв участь директор комунальної організації «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради Левченко Юрій. В своїй інформації пан Левченко, розповів, що метою проекту «Партнерство з містами України» є сприяння економічному і соціальному розвитку та поліпшення умов життя українського населення та зміцнення українських установ на місцевому рівні. В рамках круглого столу розглядалися особливі проблеми партнерських відносин та пропонувалися ідеї проектів для посиленої співпраці.
Загалом в круглому столі прийняли участь представники з 36 міст України. Німеччина являється ключовою країною в розвитку партнерських відносин між містами. Про таке говорять фахівці з України та Німеччини, і це дуже важливо і добре для розвитку України, так як Німеччина беззаперечний Європейський лідер. Тому сьогодні попит від Українських міст на місто партнер з Німеччиною набагато вищий чим можливості. 
Великий досвід в даному напрямку має місто Київ. Міста Мюнхен та Лейпціг є багаторічними партнерами нашої столиці. Парнерських досягнень багато, якими на круглому столі з учасниками поділився заступник голови Київської міської державної адміністрації Олексій Рєзніков та начальник управління міжнародних зв'язків Київської міської державної адміністрації Тарас Голота. Наведено багато прикладів плідної співпраці, один із них це проект енергозбереження в бюджетній сфері Києва разом з муніципалітетом Мюнхена на умовах вигідного для міста співфінансування.
Учасники заслухали доповіді та презентації, обмінювалися досвідом, думками, ідеями, планами з приводу залучення територіальних громад до розвитку, реалізації партнерства з німецькими громадами.
Керівник офісу проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» в м.Полтаві, Ірина Брижань, зробила доповідь на тему: «Проектне планування в партнерській роботі між територіальними громадами».
Завершенням заходу став відкритий дискусійний форум представників громад.


30.06.2016  Зустріч з учасниками проекту Німецького енергетичного агентства (Dena) «Комплексна енергозберігаюча санація багатоквартирних житлових будинків в Україні».
28-29 червня в місті Київ була проведена перша зустріч з учасниками проекту Німецького енергетичного агентства (Dena) «Комплексна енергозберігаюча санація багатоквартирних житлових будинків в Україні».
Від Полтави взяв учать у зустрічі директор Інститут розвитку міста Юрій Левченко:
 – проект дуже цікавий, адже Німецьке енергетичне агентство (Dena) в даний момент готовить модельні проекти по енергозберігаючій санації багатоквартирних житлових будинків в Україні в рамках програми, яка фінансується Федеральним міністерством економіки і енергетики Німеччини. Дуже добре, що в проекті візьме участь будинок з міста Полтава, це п'ятиповерховий будинок з організованим ОСББ по вул. Н.Левицького 21.
Я вивчив всі умови проекту та питання які виникли до агентства, мають відповідь.

Колеги з інших міст, разом з керівником проекту Бастіаном Штенцелем на 100 відсотків впевнені, що сьогодення потребує стратегії розвитку даного питання на національному рівні та необхідна державна програма.
Всі були згодні, що в державі на сьогодні не існує самої ідеї на національному рівні, а питання енергозберігаючої санації багатоквартирних житлових будинків в Україні – питання, одне із головних. Треба залучати мешканців, міські муніципалітети та міністерства, створювати базу даних, а потім нею ефективно користуватись.
Цим шляхом уже давно пройшли країни Прибалтики та Східної Європи ще в 90-ті роки ХХ століття, які займалися питаннями енергоефективності та мають гарний досвід.

В України з'явився шанс використати досвід в тому числі і німецьких фахівців тому що в Україні – житловий сектор споживає 35-40% енергоресурсів, має 239 тис. багатоквартирних будинків, 12,8 млн. квартир, які на 98% приватизовані. У багатоквартирних будинках в Україні проживає 47,5 % населення, а 80 % житлового фонду потребує санації. Енергозатратність українських помешкань в три рази вища від середньої європейської.
Побажання успішно реалізувати проект у Полтаві, адже підготовчої роботи чимало: збір необхідної інформації про будинок, організація концепції санації, створення проектної документації, проведення робіт та прийняття будинку до експлуатації.


24.06.2016  У Полтаві під гаслом «Моя Полтава – моє майбутнє» відбувся громадський форум

23 червня у виставковій залі міського Будинку культури під гаслом «Моя Полтава – моє майбутнє» відбувся публічний форум «Інтегрований розвиток міста». На захід були запрошені громадські організації, професійні асоціації, представники бізнесу, релігійних громад та полтавці, яким не байдуже, як розвивається їхнє місто. Організаторами Форуму стали Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради та проект Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH  «Інтегрований розвиток міст в Україні».

На жаль, побажання громади часто недостатньо враховуються при плануванні розвитку міста та міської діяльності. Даний захід організований для того, аби почути точку зору полтавців щодо подальшого розвитку Полтави.

– Ми проводимо громадський форум «Інтегрований розвиток міста» вперше. Сьогодні є влада, бізнес, громадські організації та об'єднання, які постійно говорять про те, якою повинна бути Полтава: що у нашому місті добре, а що погано. Але, є ще громада. І сьогодні ми хочемо, щоб представники громадськості сказали, що вони думають про Полтаву, які у нашого міста сильні та слабкі сторони та що треба зробити, щоб недоліки перетворилися у переваги, – зазначає директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко. – Учасники форуму будуть поділені на 6 груп. У кожній є модератор з помічниками і волонтерами. Команди будуть напрацьовувати варіанти розвитку міста у різних сферах діяльності. Основна мета заходу  – почути думки громадськості та втілити найкращі ідеї в життя задля того, аби зробити Полтаву комфортною та цікавою для проживання.

Кожна група обговорювала певну сферу життєдіяльності міста. Громадськість висловлювала свої думки та пропозиції з приводу:

- житлового простору та умов проживання;

- дорожнього руху та транспорту;

- культури, культурної спадщини, відпочинку та туризму;

- зовнішнього вигляду міста, дизайну, міської навігації;

- публічного простіру, пішохідного простору;

- соціальної сфери, освіти, економіки міста.

Процеси за участю громадськості та виявлення суспільної думки дали можливість проаналізувати не тільки корені проблем, а, виходячи з них, знайти шляхи до їх усунення, зібрати інноваційні ідеї та рішення.

Інформація, напрацьована учасниками Форуму буде врахована при розробці Концепції інтегрованого розвитку Полтави, що наразі здійснюється в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».
22.06.2016 Громадський форум «Інтегрований розвиток міста»

23 червня о 17:30 у виставковій залі Міського будинку культури, за адресою вул. Майдан Незалежності 5 (прибудова зліва від будівлі), відбудеться громадський форум «Інтегрований розвиток міста».

На захід запрошуються всі небайдужі жителі міста. Його основною метою є збір зворотного зв'язку від жителів для аналізу, застосування у подальшій роботі, а головне, для розробки концепції інтегрованого розвитку міста – документу, що покликаний допомогти Полтаві у забезпеченні сталого розвитку і досягненні стратегічних цілей.

 Збір інформації буде проходити у форматі групової роботи за наступними темами:

- житловий простір та умови проживання;

- дорожній рух та транспорт;

- культура, культурна спадщина, відпочинок і туризм;

- зовнішній вигляд міста, дизайн, міська навігація;

- публічний простір, пішохідний простір;

- соціальна сфера, освіта, реалізація економічної активності.

 

Чому варто відвідати захід:

- відносно новий формат для Полтави;

- правильний підхід у зборі інформації: не зверху, а знизу – напряму від жителів міста;

- проводиться під патронатом іноземних експертів;

- це лише початковий етап роботи проекту Інтегрованого розвитку міст у Полтаві, а отже, можливість дізнатися більше і впливати на процес із самого початку;

- сам проект втілюється у тісній співпраці із міською владою і покликаний допомогти останнім в управлінні містом.


Отже, якщо у Вам є що сказати, ви прагнете жити у комфортному місті і готові 2-3 години конструктивно попрацювати - ласкаво просимо на захід!. 

Прохання попередньо зареєструватися за телефоном 15-80.


14.06.2016  Полтавська міська рада підписала Угоду про реалізацію проекту з інтегрованого розвитку міст в Україні.

14 червня у м. Києві відбулося підписання Угоди про реалізацію проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

В урочистому засіданні з нагоди підписання цієї Угоди взяли участь віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, Надзвичайний та Повноважний Посол ФРН в Україні Крістофер Вайль, директор Державного секретаріату з економічних питань Швейцарської Конфедерації Хольгер Тауш, директор GIZ Бюро в Україні Сабіна Мюллер та представники міст-учасників проекту.

Делегацію з Полтави представили секретар міської ради Оксана Деркач, заступник начальника управління з питань містобудування та архітектури Марина Дронь, директор комунальної організації «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко, начальник відділу комунальної організації «Інститут розвитку міста» Вадімов Вадім та Ірина Брижань керівник офісу проекту у Полтаві «Інтегрований розвиток міст України».

Під час ряду заходів, організованих проектом, чотири міста-учасники проекту ділитимуться своїм досвідом з

 іншими українськими містами, щоб поступово перетворити інтегрований підхід до розвитку міст на стандарт для українського містобудування.

Розвиток міст є одним із факторів, який забезпечить розвиток всієї держави. А грамотний інтегрований розвиток міста, який приведе його до європейських стандартів, неможливий без допомоги іноземних експертів. Полтаві дуже пощастило, що в числі 4 міст України, вона має можливість співпрацювати з німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, в рамках реалізації проекту «Інтегрований розвиток міст». Ми покладаємо великі надії на цю співпрацю.

Протягом наступних трьох років здійснюватиметься розроблення Концепцій інтегрованого розвитку для чотирьох українських міст: Вінниці, Житомира, Полтави та Чернівців. Проект фінансують Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і Державний секретаріат з економічних питань Швейцарської конфедерації (SECO). Його бюджет становить 5,85 млн. євро. Свій внесок у реалізацію проекту на суму близько 200 000 євро здійснюють у натуральній формі також і міста-учасники проекту (безкоштовне надання офісних приміщень тощо).

На основі розроблених концепцій міського розвитку у рамках проекту також будуть профінансовані окремі демонстраційні проекти зі створення громадського простору та запропоновані плани реалізації пріоритетних проектів.10.06.2016 Оголошення для мешканців міста!

 

Полтавська міська рада проводить навчальний  семінар для голів ОСББ. Семінар відбудеться 14 червня 2016 року в залі засідань (каб.222) Полтавської міської ради. Початок об 11:00.

8.06.2016 Інститут розвитку міста взяв участь у першому засіданні Координаційної ради

Інститут розвитку міста взяв участь у першому засіданні Координаційної ради з інтегрованого розвитку міст, яке відбулось 6 червня 2016 року у Львові за підтримки проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». 
Засідання Координаційної ради «Актуальний стан та перспективи» розпочав привітанням міський голова Львову Андрій Садовий та керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіас Брандт.
Далі виступали міський голова Чернівців Олексій Каспрук, який розповів про плани Чернівців та інші учасники проекту від міст Вінниці, Житомира та Полтави. Директор Інституту розвитку міста Юрій Левченко розповів про проведену роботу проекту в Полтаві, про плани роботи, а також подякував організаторам заходу та проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» за надану можливість працювати в проекті.
Друга частина заходу «Організація урбаністично-культурного проекту Майстерня міста» проходила в бюро GIZ у Львові та безпосередньо на локації проекту – майданчику біля Порохової вежі. Розглядали питання виникнення розвитку та значення «Майстерні міста» - для самого міста, організаційне забезпечення та фінансову реалізацію проекту, ролі та участі громадських організацій в проекті.
Довідка: 
Координаційна рада – орган, що створюється з метою стратегічного управління проектом та обміну досвідом між українськими та закордонними містами. До її складу увійдуть представники міст-учасників проекту (Чернівці, Житомир, Вінниця та Полтава), асоційованих міст – Львів та Харків, а також наш партнер на національному рівні – Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Члени ради зустрічатимуться 5-6 разів на рік під час практичних семінарів з метою обговорення спільних проблемних питань, що стосуються інтегрованого міського розвитку та імплементації Лейпцизької хартії сталого європейського міста.
1.06.2016 Smart Living Challenge

У Полтаві 30 - 31 травня відбувся дводенний творчий семінар в рамках міжнародного проету Smart Living Challenge, основні завдання якого покращити сферу харчування у місті і зробити життя людини в місті більш комфортним та привабливим для туристів. Рух, їжа і простір – головні засади проекту.

У Полтаві семінар організували посольство Швеції в Україні, Шведський інститут, організація «Зелене досьє» та комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради.

Відкрили семінар Юрій Левченко директор Інституту розвитку міста Полтавської міської ради та Тетяна Некрасова завідуюча сектором культури, преси та інформації Посольства Швеції в Україні. Зарубіжний досвід
 передавали експерти Матс Ярнхаммар (проект «Живі міста», Стокгольм, Швеція), Еміль Брунн Блауерт (NEAT, Копенгаген, Данія) та українські експерти Світлана Бондарева та Роман Черкун (Інститут розвитку міста Полтавської міської ради), Яніна Гаврилова (ДП «Навчально-консультаційний центр по туризму», Київ), Олександр Коваль (Турінформ Закарпаття, Ужгород), Катерина Шор («Зелене досьє», Київ), які допомагали побачити проблеми міста і розробити проекти для їх вирішення. 

Протягом двох днів його експерти та учасники – громадські активісти, бізнесмени, художники,  архітектори,
 ресторатори, фермери обговорили ідеї щодо вдосконалення харчування в Полтаві, презентували ідеї створення еко-туристичних проектів, гастрономічних турів та розповіли про їжу, як регіональний бренд. Завдання - змінити ставлення до споживання продуктів харчування в місті, представити  місто, в якому завдяки спільній діяльності місцевих активістів розумні зміни допоможуть зробити місця харчування збалансованими, зручними, творчими й привабливими для туристів.

Учасники семінару розділилися на групи та розробили ідеї еко-проектів, спрямованих на просування сталого способу життя в місті. Одна з команд презентувала ідею під назвою «Смачний навігатор Полтави». Вони запропонували створити інформаційну систему для орієнтації туристів у місті у вигляді мобільного додатку, яка б могла допомогти кожному туристу не загубитися, комфортно почуватися в місті, орієнтуватися у мережах закладів, розуміти де і в якому закладі їм буде смачно і зручно проводити час.

Друга команда презентувала проект «Артишок» – створення закладу здорової їжі за доступною ціною, із привабливим дизайном та унікальним меню, де можна було би знайти спеціальне харчування – для спортсменів, вегетаріанців. Також автори ідеї не проти проводити у своєму закладі культурні заходи, літературники, розповсюджувати цікаві книги та комікси.

Ще одна ідея – зробити модним та престижним роздільний спосіб збору сміття. За словами активістів, полтавці щороку викидають у сміття цінних ресурсів: бумаги, пластику, скла та бачато чого іншого на 2 мільйони доларів. Причина – відсутність можливості до сортування та роздільного збору сміття. 40 шкіл Полтави, за ідеєю авторів проекту могли б отримати спеціальні контейнери, і таким чином поширювати цю екологічну ідею. Також такі контейнери можна розмістити в парках, де проводяться громадські заходи. Всі ці заходи на думку авторів ідеї будуть робити проект престижним у очах громадськості.

Учасники 4 команди, у складі якої працював Тимофій Гайовий, шеф-кухар Полтавського ресторану «Віват Провінція» виступають за ідею споживання екологічно чистого м'яса та запропонували створити бренд «Полтавський гусар», під ним продаватимуть місцеву екологічно чисту курятину. Достатньо закупити племінні групи курчат та розмістити їх у фермерів. Ми будемо годувати їх екологічним комбікормом. Взагалі культура харчування полтавців базується на споживанні м'яса птиці - це і галушки, і борщ, і бульйони. Кондитерська продукція, різні там тістечка, десерти, терамісу також виготовляються на основі курячих яєць. Тож виробництво екологічного продукту – це ідея нашого проекту. Відходи від ресторану зменшать за допомогою їстівного посуду із тіста, його продемонстрували на воркшопі, який уже рік використовують у ресторані «Віват Провінція». 
Шведський експерт Матс Ярнхаммар позитивно вражений енергійністю учасників проекту – Мені сподобалася ваша енергійність, з якою ви розробляли ідеї для проектів. Я сподіваюся, що ви продовжите комунікацію між собою, допрацюєте свої ідеї та втілите їх у життя. Тепер ви можете контактувати з представниками Швеції, Данії та інших країн у напрямі розвитку ваших ідей, а також переймати цінний світовий досвід. Можливо ваші проекти не ідеальні. Вони й не мають бути ідеальними. Просто рухайтеся, робіть їх, починайте, і я впевнений, що у вас вдасться зробити свої ідеї кращими та втілити їх у життя.

Отже відповідь на головне запитання «Як на Землі ми можемо їсти розумніше?» ми все ж таки отримали: виробництво продуктів харчування – від лану до столу – вимагає великої кількості енергії і впливає на навколишнє середовище, а "розумний" продукт і більш раціональне виробництво та споживання, скорочення харчових відходів і посилення поваги до хороших місцевих традицій, розумні системи громадського харчування та інноваційні послуги ресторанів, використання нетрадиційних видів сировини та міське садівництво зробляь наше місто більш привабливим та комфортним.


27.05.2016 Пленум правління Національної спілки архітекторів України XVIII скликання

27 травня 2016 р. у місті Києві відбувся ІІІ пленум правління Національної спілки архітекторів України XVIII скликання в якому взяв участь Вадім Вадімов керівник відділу «Інституту розвитку міста» Полтавської міської ради.  
На порядку денному були наступні питання:
-  Про діяльність правління НСАУ у 2015 році та І кварталі 2016 року.
-  Про організацію роботи з підвищення кваліфікації сертифікованих архітекторів відповідно до ст. 17 Закону України «Про архітектурну
 діяльність» та п.2 Постанови КМУ від 23 травня 2011 року № 554 «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури».
-  Про делегування повноважень саморегулівної організації у сфері архітектурної діяльності – всеукраїнській
 творчій спілці «Національна спілка архітекторів України».

В рамках пленуму вирішили питання делегованих повноважень щодо професійної атестації архітекторів та розробили порядок їх реалізації. Підготували пропозиції щодо змін та доповнень до діючого законодавства України з питань архітектурно-містобудівної сфери

26.05.2016 Кроки створення ОСББ (презентація)
25.05.2016 Воркшоп «Позиціонування Полтави»

Учора після підписання Протоколу про співробітництво в рамках реалізації проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», представники міждисциплінарної робочої групи, яка працює над планом інтегрованого розвитку Полтави, взяли участь у практичному воркшопі «Позиціонування Полтави». Серед тих, хто розробляв ідеї для формування образу міста, представники міськвиконкому, депутатського корпусу та громаських організацій. Практичне навчання було проведено за підтримки Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Перш ніж учасники воркшопу приступили до роботи, директор проекту GIZМатіас Брандт розповів про важливість бачення розвитку міста, необхідність маркетингу для міста та взаємодію іміджа міста та його розвитку.

Під час заходу, усіх представників робочої групи було поділено по групам, в яких вони визначали сильні та слабкі сторони Полтави у різних галузях, а також перспективи її розвитку. Захід було поділено на декілька сесій:

- аналіз потенціалу з ключових сфер;

- аналіз іміджу 2016;

- розробка іміджу Полтави;

- цілі розвитку Полтави 2030;

- кампанія брендінгу: Полтава 2030.

Учасники воркшопу обговорили, як Полтава може самоствердитись у національному та міжнародному конкурентному середовищі, які сильні сторони роблять місто винятковим з точки зору економіки, туризму, культури тощо.

Результати воркшопу служитимуть базою для розробки Концепції Інтегрованого розвитку Полтави.

24.05.2016 Інтегрований розвиток Полтави набирає обертів: Полтавська міська рада та GIZ підписали протокол про співробітництво

Ранком, 24 травня, між німецьким товариством міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» та Полтавською міською радою було підписано Протокол про співробітництво в рамках реалізації проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Урочисто підписали Протокол про співробітництво міський голова Олександр Мамай та директор проекту GIZ Матіас Брандт.

Основними сферами співробітництва за цим Протоколом є розробка інтегрованого плану розвитку міста Полтава, підготовка інвестиційних проектів в рамках плану інтегрованого розвитку, демонстрація на невеликому, обраному містом, об'єкті, яким чином такий план функціонує на практиці, обмін досвідом з іншими містами України, оптимізація нормативно-правової бази відповідно до європейських стандартів місцевого самоврядування та міського розвитку, а також заснування навчального курсу з інтегрованого міського розвитку для фахівців з містобудування та архітектури.

– Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» – важливий для нашого міста, – зауважив міський голова Олександр Мамай. – Участь у ньому – це можливість реалізувати інноваційні проекти в життя. Безцінним є досвід, який ми можемо перейняти від тих, хто уже мав чудову нагоду співпрацювати з Німецьким товариством міжнародного співробітництва. Ми мали не одну зустріч з представниками GIZ та особисто з директором проекту Матіасом Брандтом, на яких ми обговорювали шляхи та засоби розвитку міста, бачення такої перспективи. Приємно, що сьогодні ми закріпили нашу співпрацю Протоколом. Робимо впевнені кроки, які наблизять Полтаву до європейських стандартів!

Протокол підписаний на три роки. Передбачається, що саме за цей час, тобто до кінця 2018 року, готовий план інтегрованого розвитку Полтави буде переданий на затвердження депутатам Полтавської міської ради.

– Сьогодні – офіційний початок нашої роботи, але насправді вона розпочалась декілька тижнів тому, – зазначив директор проекту Матіас Брандт. – За цей час ми побачили людей, які з великим ентузіазмом відносяться до справи, які готові працювати. Я сподіваюсь, що за допомогою міської влади ми відкриємо інформаційний центр для громадян, куди кожен зможе завітати і отримати інформацію про те, що відбувається. Також, сьогодні відбудеться семінар, на якому ми будемо вирішувати, які етапи маємо пройти для покращення життя у Полтаві. Ми дуже пишаємося тим, що маємо нагоду працювати у цьому місті!

Представники міждисциплінарної робочої групи, яка працює над планом інтегрованого розвитку Полтави, будуть брати участь у практичному воркшопі «Позиціонування Полтави», організованому за підтримки GIZ. Метою воркшопу є розробка довгострокової візії для стратегічного позиціонування та формування образу Полтави. Учасники воркшопу обговорять, як Полтава може самоствердитись у національному та міжнародному конкурентному середовищі, які сильні сторони роблять місто винятковим з точки зору економіки, туризму, культури тощо. Окрім того, результати воркшопу служитимуть базою для розробки маркетингової концепції Полтави.


17.05.2016 «Мережа вільних місцевих політиків»

Інститут розвитку міста взяв участь у триденному дев'ятому форумі «Мережа вільних місцевих політиків», який проходив у місті Полтава з 13 по 15 травня 2016 року. Тема форуму: механізми залучення інвестицій на регіональному та місцевому рівнях. На протязі трьох днів 45 учасників із різних міст України, а саме депутати місцевих рад, їх помічники, громадські активісти обговорювали питання практики ведення інвестиційної діяльності на рівні органів місцевого самоврядування, механізми та інструменти ведення інвестиційної діяльності, вивчали німецький досвід залучення інвестицій на місцевому рівні.

Експертами форуму  виступили Манфред Ріхтер - представник фонду Фрідріха Науманна, Дмитро Борисов з київського  міського центру інвестицій та розвитку, Василь  Федюк - експерт з регіонального розвитку проекту  ЄС « Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», Олександр Дудка - директор Харківського регіонального Центру з інвестицій  розвитку і торгівлі України. В результаті діяльності форуму був підготовлений проект Резолюції до Верховної Ради України з пропозиціями щодо покращення інвестиційної діяльності в Україні.  

17.05.2016 "Актуальні проблеми розвитку архітектури, містобудування, дизайну та мистецтва"

16-18 травня Інститут розвитку міста взяв участь у всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми розвитку архітектури, містобудування, дизайну та мистецтва». Мета конференції: виявлення і обговорення проблем розвитку сучасної архітектури, містобудування, дизайну та мистецтва з метою міждисциплінарної інтеграції досліджень та пошуку перспектив удосконалення архітектурно-ландшафтного середовища міст, нових форм регулювання й управління архітектурно-містобудівною діяльністю та розробці методів гуманізації і естетизації міського середовища.

Теми які були розглянуті: реконструкція і реставрація історичної спадщини; архітектура житлових і громадських споруд; містобудування та ландшафтна архітектура; мистецтво створення гармонійного життєвого середовища.


13.05.2016  Оголошення для мешканців міста Полтави

З 1 липня 2015 року набрав чинності Закон України №417 «Про особливості здійснення права власності у  багатоквартирному будинку». На разі є актуальним проведення навчальних семінарів зі створення ОСББ і подальшої їх господарської діяльності ОСББ, тематичних зустрічей та круглих столів, ознайомлення правління та членів об'єднань із законодавчими актами та розпорядчими документами органів місцевого самоврядування, а також із законопроектами з питань житлового комунального господарства та діяльності ОСББ.       

КО «Інститут розвитку  міста» ПМР спільно з асоціацією «Власників житла «Захисти свій дім» проводить навчальні семінари для мешканців міста 25, 26 та 27 травня о 11:00 год. у залі засідань виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Попередній запис для участі у навчальних семінарах здійснюється за         тел. (0532)56-34-23 та e-mail: irm@rada-poltava.gov.ua 
01.05.2016 Творчий дводенний семінар

30-31 травня 2016 року у місті Полтава «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради спільно з Посольством Швеції в Україні та громадською організацією «Зелене досьє» проводить дводенний творчий семінар в рамках міжнародного проекту «Smart Living Challeng» («Виклики і розумні рішення для поліпшення життя»). В Україні проект був успішно впроваджений у Києві та Івано-Франківську у попередні роки, а цього року проект реалізовується у Полтаві.

Проект «Smart Living Challeng» покликаний дати відповідь на запитання – Як зробити наше життя на Землі розумнішим?

Мета творчого семінару — обговорити та розробити розумні рішення для сталого способу життя та споживання в сучасному світі.

Змінити ставлення до споживання продуктів харчування в місті. Представити місто, в якому розумні зміни завдяки спільній діяльності активних місцевих людей призводять до перетворення місць харчування в збалансовані, зручні, творчі й привабливі для туристів. Поширити досвід Полтави та Швеції в інші міста України шляхом спільної роботи та навчання. Протягом двох днів ми будемо вчитись в експертів і один в одного, обговоримо кращі ідеї щодо вдосконалення харчування в Полтаві, генерувати розумні ідеї і шукати разом шляхів їх реалізації.

Місце проведення: Міський будинок культури (прес-центр), вул.. Майдан Незалежності, 5.

Час проведення: 30-31 травня з 9:00 до 18:00.

Реєстрація учасників: http://goo.gl/forms/fcbVR12u0x


Городянам