Календар оновлень:

Документи:Сьогодні, 16:57
Події міста:Сьогодні, 16:31
Полтавцям до відома:Сьогодні, 16:31
Заяви прес-служби:12.03.2020, 11:59
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 01.06.2020, 16:57
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Відбулося урочисте вручення щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка

07.12.2015, 10:38

У п'ятницю, 4 грудня, у стінах Полтавського художнього музею (галерея мистецтв) імені М. Ярошенка, в рамках відкриття виставки з фондової збірки музею, відбулося урочисте вручення щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка. Започаткована вона була у 2009 році. Цього року, з ініціативи міського голови Олександра Мамая, премія стала міською. Окрім цього, кількість номінацій збільшено до 6, а грошова винагорода зросла до 2 500 грн.

У великій виставковій залі зібралися почесні гості свята – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлана Порохня, Архієпископ Полтавський та Кременчуцький Владика Федір, а також члени журі премії, викладачі та студенти вищих навчальних закладів, творча інтелігенція, науковці музеїв.

Зі вступним словом до усіх присутніх звернулась господиня закладу, директор художнього музею Ольга Курчакова. Вона щиро привітала усіх з цією знаменною подією і побажала усім творчих успіхів у їхній подальшій роботі. Також, вона зазначила, що лауреати щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка представляють потужний мистецький і науковий потенціал нашого міста.

До лауреатів премії та гостей заходу з вітальним словом звернулась Світлана Порохня:

− Художні виставки, особливо подібні до цієї, де демонструються твори старих майстрів, ще раз підкреслюють те величезне значення, яке відіграє в нашому житті мистецтво. Наш художній музей зберігає справжні мистецькі скарби, на цих шедеврах наші діти і молодь пізнають прекрасне, вчаться любити і розуміти мистецтво, свою багату національну культуру. Міська влада, незважаючи на складну суспільно-політичну та економічну ситуацію в державі, робить все можливе для розвитку галузі культури в Полтаві. У місті в належному стані функціонують усі музеї, музичні школи та інші заклади культури. Виділяються кошти на ремонти будівель, придбання нового обладнання, матеріальне забезпечення працівників. Адже, вкладаючи кошти в розвиток культури та мистецтва, ми вкладаємо їх у наше майбутнє! Бажаю усім лауреатам премії імені Миколи Ярошенка, щоб ваші твори й через 100 і через 200 років були окрасою кращих світових музеїв!

Лауреатами премії імені Миколи Ярошенка у 2015 році стали:

- Світлана Володимирівна Чорна – у номінації «Образотворче мистецтво. Живопис»,

- Микола Федорович Грибан – у номінації «Образотворче мистецтво. Графіка»,

- Віктор Спиридонович Узбек – у номінації «Образотворче мистецтво. Скульптура»,

- Колектив організаторів «Кадетаріуму» в Полтаві (керівник Борис Юрійович Тристанов) – у номінації «Громадська діяльність. Організація і проведення мистецьких акцій»,

- Володимир Олександрович Мокляк – у номінації «Наукові праці та дослідження в галузі мистецтва»,

- Тарас Юрійович Гунченко – у номінації «Сприяння розвитку музею та поповненню колекції ПХМГМ імені Миколи Ярошенка».

Привітав лауреатів премії Архієпископ Полтавський та Кременчуцький Владика Федір. Він наголосив на важливості мистецтва у нашому житті та благословив талановитих полтавців на нові звершення.

Після вручення премій, усі присутні мали змогу оглянути фондову виставку. Її відкриття є уже традиційною і безсумнівно найбільш очікуваною подією року.

Нові й нові тематичні виставки, що презентує заклад щороку у грудні, популяризують музейну колекцією, дають усе ширше уявлення відвідувачам про багатий культурний спадок України і світу.

Цьогорічна виставка має назву «Портретний живопис ХVІІІ – ХХ століття». На ній представлено 120 творів, написаних в різні епохи у жанрі портрету.

Серед портретованих періоду ХVІІІ-ХІХ ст. зустрічаємо видатних осіб, меценатів і державних діячів цієї епохи: князя Олексія Безбородька – полковника Ніжинського та Київського полку Гетьманщини, почесного члена Академії Мистецтв, канцлера уряду Катерини II; Дмитра Трощинського, Олексія Данилевського – предводителів Полтавського губернського дворянства; портрети військових – генерала Олексія Арбузова, Петра Драгоманова (діда Лесі Українки), представників древнього роду Галаганів, Вард, Фролових-Багрєєвих.

Серед полотен 1-ї половини ХХ ст. привертають увагу портрети, створені художниками Київської та Одеської шкіл (Сергій Шишко, Федір Кричевський, Карпо Трохименко, Михайло Козик, Олексій Шовкуненко, Павло Волокидін), талановитими митцями, що жили і працювали в Полтаві (Григорій Цисс, Іван Орлов, Іван Дряпаченко, Василь Волков).

Плеяду післявоєнних видатних митців представляють Тетяна Яблонська, Армен Атаян, Сергій Подерев'янський, Сергій Єржиковський, Валентина Виродова-Готьє, Валерій Мозок, Віктор Брикулець, Андрій Сербутовський, Микола Підгорний, Лев Маркосян, Володимир Гнипа, Валентин Бернадський, Волоимир Колесніков, Галина Рідна та інші.

Відтак, виставка з фондової збірки – це великий проект під назвою «Відкриті фонди», який Полтавський художній музей реалізовує кожен рік уже 13 років поспіль, популяризуючи художню спадщину митців різних епох і країн, надбання національної культури.


Журналістам до відома

12.03.2020, 11:59.  Перелік заходів на 13. 03. 2020 Читати далі

11.03.2020, 14:08.  16. 00  — позачергове засідання виконкому щодо виконання протиепідемічних заходів затверджених Кабміном (Полтавська міська рада, к. 222) Більше інформації

10.03.2020, 13:31.  Перелік заходів на 11. 03. 2020 Читати далі

06.03.2020, 11:32.  Перелік заходів на 10. 03. 2020 Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.