Календар оновлень:

Документи:23.02.2018, 14:59
Події міста:23.02.2018, 11:30
Відеоблог:23.02.2018, 11:13
Полтавцям до відома:19.02.2018, 13:22
Заяви прес-служби:15.02.2018, 09:25
 
Останнє оновлення: 23.02.2018, 14:59
ГородянамЦ Н А ПІнвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Ти - душа Кубані, Краснодар! (Підсумки візиту офіційної делегації Полтави до міста-побратима)

30.09.2009, 16:16

26 – 27 вересня в Краснодарі (Росія) пройшли святкові заходи, присвячені 216-тій річниці з дня заснування міста. Полтавська делегація на чолі з міським головою Андрієм Матковським мала змогу безпосередньо розділити радість з іменинниками.


Ранком першого дня святкування голова муніципального утворення м.Краснодар Володимир Євланов запросив делегатів міст-побратимів з України, Англії, Німеччини та Грузії на офіційний прийом. Міський голова Полтави Андрій Матковський, вітаючи колег, наголосив на важливості підтримання дружніх стосунків братніх народів, адже їх поєднує спільна історія та долі багатьох людей.

Нагадаємо, договір про партнерські відносини між Полтавою та Краснодаром  у дні відзначення 300-ліття Полтавської битви 26 червня цього року в урочистій обстановці підписали міський голова Андрій Матковський і голова муніципальної структури, мер Краснодара Володимир Євланов. Таким чином географія міст-побратимів Полтави розширилась. Вибір Краснодара був не випадковий. За довгі роки співжиття в цьому краї українців і росіян між ними склалися дружні стосунки. Тут існує станиця «Полтавська», завжди тепло ми зустрічаємо гастролі Кубанського козачого хору, Йосиф Кобзон є почесним громадянином не лише Полтави, але й Краснодара, і навіть День міста ми відзначаємо майже одночасно.

За словами міського голови Андрія Матковського, саме українські козаки заснували і розбудовували Краснодар. Невипадково другий гімн міста звучить українською – «Розпрягайте, хлопці, коні…»

До речі, назву «Краснодар» місто отримало лише у 1920 році. До цього часу, засноване в 1793 як військовий табір, а пізніше фортеця чорноморськими козаками, переселеними на Кубань, воно називалося «Єкатеринодар» - на честь імператриці Катерини ІІ. Без перебільшення можна сказати, що це промислово, фінансово та культурно розвинуте місто, багатонаціональне населення якого складає щонайменше 800 тисяч мешканців. Усі вони разом з представниками Полтави і святкували День народження Краснодару.

Серед чисельних заходів фестивалі молодіжних організацій, козачої культури, вина та меду, концерти, тематичні майданчики для молоді. Тим не менше, на думку делегатів з Полтави, поряд зі схожістю формату заходів святкування, існує і суттєва концептуальна різниця між нашими містами. Адже у Краснодарі усе нагадує, скоріше, презентацію міста для гостей, тоді як у нас – це родинне свято, орієнтоване на масову зацікавленість мешканців міста і шанування визволителів.


Полтавська делегація взяла участь у святкових заходах, і, серед іншого, відвідала Тріумфальну Олександрівську арку, зведену ще у 1888 році. Поряд з відновленими за фотографіями та ескізами «Царськими воротами» полтавці побачили скульптуру образу Катерини Великомучениці, розміщену на великому дзвоні в колі чотирьох ангелів, поклали квіти до пам'ятника народній артистці СРСР, кіноактрисі Кларі Лучко, доля якої безпосередньо пов'язана з нашим містом. Так, у школі №2 створений навіть музей, присвячений цій неповторній жінці.

Але найбільш зворушливим моментом, певно, стала зустріч міського голови Полтави Андрія Матковського з рідною школою у місті Темрюк, яке знаходиться неподалік Краснодару. Востаннє Андрій Матковський був у цій школі 30 років назад, бо саме у 1979 році він закінчив навчальний заклад №1 з відмінними результатами. Заздалегідь знаючи про приїзд випускника, до школи зійшлися колишні вчителі, друзі та однокласники.

І в прямому розумінні цього слова зустрічали свого земляка хлібом-сіллю. Спеціально для гостей лунали пісні як українською, так і російською мовами у виконанні і школярів, і учасників самодіяльних колективів. Завершальними акордом поїздки на Кубань стали відвідини батьківської хати міського голови, у якій свого часу він прожив 15 років.

Переглянути фотографії

Журналістам до відома

15.02.2018, 09:25.  16. 02. 2018 - чотирнадцята сесія Полтавської міської ради сьомого скликання Більше інформації

12.02.2018, 17:00.  18 лютого о 12: 00 на Театральній площі відбудеться етносвято «Масляна»! Подробиці

31.01.2018, 11:14.  Благодійний ярмарок «Чужих дітей не буває» Більше інформації

30.01.2018, 10:32.  31 січня о 10: 00 - громадське обговорення проекту рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради — регуляторного акта «Про впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті м. Полтава» Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.