Календар оновлень:

Документи:Сьогодні, 14:33
Події міста:Сьогодні, 13:45
Полтавцям до відома:Сьогодні, 09:16
Заяви прес-служби:Сьогодні, 09:04
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 26.06.2019, 14:33
ГородянамЦ Н А ПІнвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Міський голова Олександр Мамай зустрівся із керівниками закладів освіти міста

08.06.2018, 15:10

8 червня у залі засідань міськвиконкому відбулася нарада з керівниками закладів освіти, яку провів міський голова Олександр Мамай. Під час засідання обговорювали питання заверешння 2017-2018 навчального року та підготовки до нового, проведення випускних вечорів, зарахування до перших класів та конкурсу на заміщення вакантних посад.

Міський голова Олександр Мамай зазначив, що освітня галузь – одна із пріоритетних для міської влади, тож і фінансування її відповідне. Нині розпочинається активне впровадження «нової української школи» в полтавських закладах освіти. Так, міська влада робить усе для того, аби з 1 вересня забезпечити як навчання першокласників за новою освітньою програмою, так і усіх школярів:

- Держава дала нам план дій і на його виконання необхідний значний обсяг фінансування. Уже 17 мільйонів гривень було спрямовано з міського бюджету на виконання цього плану. З них, майже 8,5 мільйонів, - на закупівлю мультимедійних дошок у заклади загальної середньої освіти, - розповів очільник міста. - Окрім цього ми спрямували 5 мільйонів школам та садочкам для зміцнення матеріально-технічної бази. Не забуваємо ми і про ремонтні роботи. Так, на 2018 рік заплановані капітальні ремонти у 89-ти об'єктах галузі освіти. Сума коштів на це – 54 мільйони гривень. На поточні ремонти спрямовуємо майже 6 мільйонів. 1,5 мільйони - на створення інклюзивного сектору. І це далеко не увесь перелік.

Важливим питанням у впровадженні нової української школи є підготовка кваліфікованих кадрів. Так, начальник управління освіти Леся Марталішвілі зауважила, що усі учителі початкових класів, які працюватимуть за новою програмою, мають пройти відповідне навчання та отримати сертифікат. Кожен вчитель, який проходив електронний варіант навчання, повинен отримати електронний сертифікат, розрукувати і вкласти в особову справу.

Серед питань, які розглядали під час наради - порядок зарахування, відрахування, переведення учнів. Зокрема, найбільше питань нині викликає порядок зарахування учнів до першого класу. З цього приводу пояснення надала заступник начальника управління освіти Людмила Акініна:

- Якщо до 30 травня у класі ще є вільні місця, зараховувати дітей можна не тільки зі свого мікрорайону, а й інших, хто виявив бажання навчати дитину саме у цьому закладі. Якщо заяв більше проектної потужності – проводиться відповідний конкурс. Інформацію про наявність вільних місць у класах заклади освіти мають публікувати на сайтах навчальних закладів.

Обговорили під час наради і питання випускних вечорів. Начальник управління освіти Леся Марталішвілі закликала освітян обмежитися урочистою частиною свята з врученням атестатів та відзнак:

- У нас є школи, які уже запровадили практику святкування випускного, обмежившись урочистою частиною. Це заклади №№ 20, 23, 27, 28, 36, 40. Будемо брати приклад з них, адже не обов'язково витрачати шалені кошти на відзначення випускного.

Серед розглядуваних під час наради питань і такі, що стосувалися конкурсу на заміщення вакантних посад директорів закладів загальної середньої освіти, підготовки навчальних закладів до нового навчального року та опалювального сезону, тощо.

Також під час зустрічі провели на заслужений відпочинок трьох керівників закладів освіти.

Цьогоріч завершили свою трудову діяльність в галузі освіти та пішли на заслужений відпочинок директор загальноосвітньої школи № 27 Людмила Заяць, директор загальноосвітньої школи № 23 Ольга Таран та директор загальноосвітньої школи № 26 Григорій Дзюбкін.

- Кожен з них віддав майже по півстоліття свого життя служінню школі, - зазначила заступник міського голови Світлана Тарашевська. – Кожен з них був і батьком і мамою для дітей, другом і порадником для колег, мудрим, досвідченим, умілим керівником.

Під час засідання міський голова Олександр Мамай особисто подякував їм за роки, віддані галузі освіти та вручив почесні грамоти з нагрудними знаками.

Уся освітянська родина оплесками вітала своїх колег. У свою чергу, уже такі рідні освітянам керівники закладів висловили свою подяку колегам за постійну підтримку та любов:

- Дорогі присутні! Щира вдяка усім вам за теплі оплески, за співпрацю, з багатьма більше 40 років. Ви були поруч в скрутні часи і підтримували. Ми це дуже цінуємо і пронесемо через усе життя. Дякуємо за підставлене вчасно плече, за вашу повагу і дружбу, - сказала під час засідання директор загальноосвітньої школи № 23 Ольга Таран.

Журналістам до відома

Сьогодні, 09:04.  27. 06. 2019 - демонтаж тимчасової споруди, встановленої незаконно Докладніше

25.06.2019, 15:34.  26. 06. 2019, 10: 00 - засідання чергової двадцять четвертої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання (ПМР, к. 222) Більше інформації

24.06.2019, 14:29.  25. 06. 2019, 16: 00  — вручення сертифікатів про проходження «Програми молодіжного стажування в органах місцевого самоврядування» (ПМР, к. 222) Читати далі

24.06.2019, 14:17.  28 червня о 19. 00- святкова концертна програма Міського духового оркестру «Полтава» з нагоди Дня Конституції України (Петровський парк) Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.