Календар оновлень:

Події міста:22.05.2020, 16:41
Документи:22.05.2020, 14:45
Полтавцям до відома:18.05.2020, 13:11
Заяви прес-служби:12.03.2020, 11:59
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 22.05.2020, 16:41
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Звернення інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста виконавчого комітету Полтавської міської ради

23.03.2015, 15:52

В цьому році, враховуючи політичну ситуацію, яка склалася на території нашої країни, до свята Святого Валентина в Полтаву не завозились квіти проліски складчастої (так правильно називається біла квітка з Криму). Однак, останніми днями в Полтаві вже почали продавати ранньоквітучі дикорослі сині проліски, що розпустились на узліссях нашої місцевості. Це тільки перша хвиля... Люди зривають цілими оберемками і продають рослини, занесені до Червоної книги України. Асортимент продавців-нелегалів значно ширшає з настанням теплої весняної пори року.

Одним із перших первоцвітів є шафран сітчастий з білими квітами, що помережані зеленими прожилками та брандушка різнокольорова з рожевими великими квітами, які квітують тоді, коли ще сніг повністю не розтанув. Дещо пізніше квітує тюльпан дібровний (з жовтим забарвленням пелюсток), який все рідше став траплятися в наших лісах. Разом з ним дуже рідко зростає ряст маршалів, із блідо-жовтими квітами. По балках поодиноко зростають квіти, схожі на садові дзвоники, але з темно червоно-бурою квіткою та вусиками – це рябчик руський, а його родич рябчик малий зростає на луках і має менші розміри. У вільшняках зустрічаються окремі зарості рястки Буше, що трохи схожа на гіацинт, має білі квіти з зеленими прожилками. На залишках степових схилів правого корінного берега Ворскли зустрічаються купки гіацинтика блідого з блакитними, аж до білого кольору квіточками, а також, родичі садових ірисів – півники карликові, квіти яких на одній галявині можуть варіювати від жовтого до фіолетового кольору, за це їх ще називають квітами веселки. Схили також прикрашає анемона лісова, яка має сизувате опушене стебло з поодинокими білими квітами.

Збирання первоцвітів дуже шкідливо для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння, ламаються стебла, нівечаться рослини. Зірвати стеблину з трьома квітками-первоцвітами - це означає, що загинуло 45-60 насінин і як наслідок - відсутність нових рослин. Для того, щоб з насіння конвалії виросла доросла квітуча рослина необхідно декілька років.

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста виконавчого комітету Полтавської міської ради закликає мешканців міста не зривати та не купувати весняні первоцвіти. Це дозволить значно скоротити попит на ранні букети та збереже життя багатьом рослинам. Адже чим більше люди купуватимуть букети, тим в більшій кількості знищуватимуть чевонокнижні квіти.

Інспекція доводить до відома, що законодавством України встановлена відповідальність за незаконне зривання та продаж первоцвітів відповідно до ст.88-1 та 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф за зривання квітів становить до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

Пам'ятайте, що підтримуючи браконьєрські продажі ранніх букетів, ми сприяємо зменшенню кількості первоцвітів, що з часом призведе до повного їх знищення, завдавши тим самим непоправимої шкоди природі.

Закликаємо Вас : не зривайте та не купуйте первоцвіти, зберігаючи цим неповторну красу природи для себе та прийдешніх поколінь!


Начальник інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста Р.Редько

Журналістам до відома

12.03.2020, 11:59.  Перелік заходів на 13. 03. 2020 Більше інформації

11.03.2020, 14:08.  16. 00  — позачергове засідання виконкому щодо виконання протиепідемічних заходів затверджених Кабміном (Полтавська міська рада, к. 222) Докладніше

10.03.2020, 13:31.  Перелік заходів на 11. 03. 2020 Докладніше

06.03.2020, 11:32.  Перелік заходів на 10. 03. 2020 Читати далі

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.