Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 09:00
Заяви прес-служби:25.09.2020, 16:24
Полтавцям до відома:25.09.2020, 12:28
Документи:25.09.2020, 09:20
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 28.09.2020, 09:00
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Міська влада шукатиме компроміс в ситуації з перевізниками. Втім про підняття тарифу на проїзд можна говорити лише після надання до Полтавського міськвиконкому та Антимонопольного комітету точних розрахінків

04.03.2015, 14:33

Сьогодні під стінами міської ради перевізники провели мітинг з вимогою підвищення тарифу на проїзд в громадському транспорті. На діалог представників та власників підприємств, що займаються перевезеннями на міських маршрутах, запросив заступник міського голови Юрій Кропивка. Також в спілкуванні взяли участь заступник міського голови Ольга Борисенко, начальник управління соціального розвитку Полтавського міськвиконкому Наталія Бондаренко, начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв'язку Олександр Андросов, представники засобів масової інформації.

Діалог вийшов досить «гарячим», адже, переконують перевізники, враховуючи ріст цін на пальне та запасні частини, а також зменшення людинопотоку, з тарифом у 3 гривні підприємства не те, щоб «не виходять в нуль», але їм просто немає за що платити заробітну плату працівникам, а іноді – і заправити транспорт. Реальним, за розрахунками перевізниками є тариф у 6-9 гривень. Тож, враховуючи ситуацію, не сьогодні – завтра перевізники просто поставлять машини на стоянки. Процедура погодження і затвердження тарифів займає в найкращому разі два місяці. Цього часу перевізники не витримають, наполягають підприємці.

У міській раді ситуацію розуміють, але іншого виходу, окрім проведення відповідної процедури, - не бачать.

- На сьогоднішній день у нас є офіційне звернення із зазначенням нового тарифу лише від одного перевізника. І то – немає точних розрахунків. Без відповідних звернень, повних пакетів документів і відповідних розрахунків, а також проведення громадських слухань і погодження Антимонопольного комітету, рішення щодо підвищення тарифу на проїзд в громадському транспорті прийматися міськвиконкомом не буде, - зазначив Юрій Кропивка.

Перевізники ж говорять про те, що Антимонопольний комітет не погодить ціни вищої за 4 гривні, адже такою вона є, виходячи з формул, за якими розраховують тарифи. В формулу закладаються ціни і витрати за минулий рік, а на них сьогодні орієнтуватися просто не можна, тому розрахунки вже не відповідають реаліям.

Органи місцевого самоврядування не можуть змінювати щось в формулах, затверджених на державному рівні, а тому розрахунки все ж прийматимуться лише такі, які відповідатимуть цим формулам і підтверджуватимуться відповідними звітами і поясненнями, зауважують посадовці.

- Сьогодні питання росту цін – болюче для всіх. Комунальні підприємства, які відповідають за вивезення сміття, прибирання вулиць, ті ж самі перевезення, теж працюють на умовах тендерів, в яких була закладена ціна на пальне у приблизно 8 гривень. І постачальники продуктів у садочки, школи і лікарні постачають продукцію за тими цінами, які були вказані в тендерах, а тому вся різниця в ціні лягає на них. Тим не менш, усі розуміють, що сьогодні треба шукати можливість працювати. Бо просто взяти і зупинитися – це колапс у місті. Більше того, ви маєте зрозуміти, що сьогодні люди просто не мають можливості платити більше, а тому не варто сподіватися, що за тарифу 6, 8 чи 10 гривень, який би влаштовував вас, люди продовжать їздити на автобусах чи маршрутних таксі. Сьогодні більшість пересідає на тролейбуси, і ця тенденція посилюється. Тому ще раз наголошую: без відповідних пакетів документів і розрахунків, які мають бути подані до Полтавського міськвиконкому та Антимонопольного комітету, питання підвищення тарифів на громадський транспорт розглядатися не буде! – резюмував Юрій Кропивка.

Журналістам до відома

25.09.2020, 16:24.  28. 09. 2020, 09: 00  — засідання постійної комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів (Полтавська міська рада, кім. 223). Докладніше

24.09.2020, 15:48.  25. 09. 2020, 11: 00 - урочистості з нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні Подробиці

23.09.2020, 16:28.  Перелік заходів на 24. 09. 2020 Читати далі

22.09.2020, 13:37.  Перелік заходів на 23. 09. 2020 Читати далі

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

28.09.2020, 09:00