Календар оновлень:

Полтавцям до відома:Сьогодні, 08:24
Документи:Сьогодні, 08:22
Заяви прес-служби:Сьогодні, 07:55
Події міста:17.10.2018, 16:48
Відеоблог:12.10.2018, 13:39
 
Останнє оновлення: 18.10.2018, 08:24
ГородянамЦ Н А ПІнвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Відповідь депутатів Полтавської міської ради Президентові України Віктору Ющенку

04.09.2009, 15:58

25 серпня Полтавський міський голова Андрій Матковський отримав листа від Президента України В.А.Ющенка щодо ситуації навколо встановлення в м.Полтава пам'ятника гетьману України Івану Мазепі .

Нижче подаємо у повному викладі відповідь депутатів Полтавської міської ради Президентові України Віктору Ющенку. Лист глави держави за поданням Головної служби інформаційної політики Секретаріату Президента України надрукований в газеті «Полтавський вісник» №36 від 4 вересня 2009 року.

 Вельмишановний пане Президенте!

З великим здивуванням і розчаруванням ми прочитали лист на ім'я Полтавського міського голови А.Матковського. Адресований безпосередньо йому, він у своїй основі стосується нас, депутатів міської ради, і містить у собі необґрунтовані і незаслужені звинувачення.

 Ми, депутати міської ради, обиралися хоча і за партійними списками, але не можемо не враховувати настрої і погляди полтавців. Опитування, котрі проводилися в місті не раз, доводили: до встановлення пам'ятника гетьману України Івану Мазепі в Полтаві ставлення неоднозначне. Саме тому до вирішення цього питання треба було підходити дуже виважено і толерантно. Незважаючи на дебати багатопартійної міської ради, в серпні 2008 року сесія прийняла рішення «Про погодження розташування пам'ятника гетьману України Івану Мазепі в м.Полтава».

 На жаль, в надзвичайно непростій ситуації ми не отримали жодної підтримки від Полтавської обласної державної адміністрації. Більш того, непродумані дії голови Полтавської ОДА, які не назвеш інакше, як провокаційними, бо робилися в дусі часів радянського авторитаризму, лише посилювали негативні настрої людей. Серед них - ігнорування передбаченої законодавством процедури оформлення необхідної документації для розгляду у міській раді. Задекларувавши відкриття пам'ятника до конкретної дати, посадовці облдержадміністрації почали діяти «партизанськими» методами. На свій розсуд ОДА обрала місце розташування пам'ятника і почала нищити багатовікові насадження на Соборному майдані, що викликало у людей, у нас депутатів міської ради, нерозуміння і протистояння.

 Повне ігнорування облдержадміністрацією, як представника влади в області, відповідних нормативних актів не може не обурювати. До цього часу до міської ради не надійшли визначені законодавством документи. Більш того, ми не бачили проекту пам'ятника, але нам вже поспішили повідомити про готовність монумента і його погодження художньою радою в Києві.

 Невже в Києві краще знають, що будувати в Полтаві? Це нам нагадує недавні часи, коли у містах і містечках масово з'являлися монументи, які навіть за тих умов в результаті дій тоталітарної влади неоднозначно сприймалися населенням.

 Саме тому міська рада змушена була припинити це політиканство та спекуляції на ґрунті спорудження пам'ятника.

 Ми пропонуємо відповідно до європейських демократичних стандартів провести дорадче опитування (консультативний референдум) у Полтаві, результати якого стануть для нас керівництвом до дії.

 

Лист підписали ______33_____депутата із 50, які представляють усі політичні сили, обрані до Полтавської міської ради.

 

Журналістам до відома

Сьогодні, 07:55.  19. 10. 2018 - вісімнадцята сесія Полтаської міської ради сьомого скликання Читати далі

17.10.2018, 14:45.  18. 10. 2018, 14: 00  — засідання щодо підготовки до виставки-презентації «Освіта» Більше інформації

12.10.2018, 16:24.  16. 10. 2018 - засідання робочої групи з питань реалізації проекту «Бюджет участі» Докладніше

12.10.2018, 13:05.  16 жовтня о 08: 00 у залі засідань Полтавської міської ради (к. 222) відбудеться апаратна нарада Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.