Календар оновлень:

Документи:Сьогодні, 16:06
Заяви прес-служби:Сьогодні, 14:29
Події міста:Сьогодні, 14:00
Полтавцям до відома:25.02.2020, 16:52
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 26.02.2020, 16:06
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

12.12.2016, 16:00

Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 12 грудня, у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася урочиста зустріч з активом громадських організацій чорнобильців. Так, представники обласної та міської влади, представники духовенства, привітали тих, хто ціною власного здоров'я, пішов у саме гирло вогню, аби врятувати наступні покоління від наслідків катастрофи.

З вітальним словом до присутніх у залі учасників Полтавського обласного громадського об'єднання "Союз Чорнобиль" та інших громадських організацій ліквідаторів аварії на ЧАЕС звернувся заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Віталій Нікіпелов:

- Шановні ліквідатори, дійсно, ціною власного життя та здоров'я ви захистили Україну і все людство! Той подвиг, який ви здійснили, заслуговує на вічну славу і пам'ять поколінь. Міська влада підтримує ліквідаторів-чорнобильців. У Полтаві діє Програма соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Полтава «Турбота», відповідно до якої проводяться матеріальні виплати тим, хто цього потребує. Шановні ліквідатори! Ми не в змозі повернути тих, хто віддав життя за безпеку наступних поколінь, як і не повернемо покладене на вівтар світлого майбутнього здоров'я, та знайте: полтавська громада знає про ваш подвиг, поважає, цінує і буде передавати вдяку за врятоване майбутнє з покоління в покоління!

Так, відповідно до Програми соціального захисту та соціального забезпечення «Турбота», за зверненнями, проводиться одноразова матеріальна допомога дружинам померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою по 500 гривень кожному. Станом на сьогодні профінансовано виплат на загальну суму 113500 гривень. Також, передбачена одноразова матеріальна допомога особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1 серія А), з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи – мешканцям міста Полтава по 500 гривень кожному (за зверненнями). Уже профінансовано 206000 гривень. Передбачена матеріальна допомога на поховання: учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорії (за зверненнями рідних). Розмір допомоги складає по 1200 гривень. На сьогодні профінансовано 15600 гривень. Щоквартальну матеріальну допомогу отримують діти-інваліди та діти-сироти, інвалідність та сирітство яких пов'язані з аварією на ЧАЕС (по 400,00 грн. кожному щоквартально). Так, станом на сьогодні уже профінансовано 3600 гривень. Відповідно до програми також передбачена фінансова підтримка громадської організації «Полтавське міське громадське товариство інвалідів «Чорнобиль» - 50000 гривень.

За мужність, героїзм, вагомий особистий внесок у захист українського народу від наслідків найбільшої техногенної катастрофи сучасності тих, хто ризикуючи своїм життям, зробив усе, аби захистити співвітчизників та прийдешні покоління від страшної біди, нагородили почесними грамотами та подяками виконавчого комітету Полтавської міської ради, обласної державної адміністрації та обласної ради.

Під час урочистостей, з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відбулася презентація «Книги слави і пам'яті». До неї увійшли біографічні відомості більше 18 тисяч полтавських ліквідаторів-чорнобильців, їхні спогади, історичні документи, фотографії. Над виданням близько півроку працювали Тарас Пустовіт та Олександр Білоусько. І уже сьогодні цю книгу в паперовому вигляді змогли побачити читачі.

Окрім нагород та презентації книги, на учасників заходу чекав чудовий концерт від артистів Полтавської обласної філармонії.

Журналістам до відома

Сьогодні, 14:29.  Перелік заходів на 27. 02. 2020 Подробиці

25.02.2020, 14:44.  Перелік заходів на 26. 02. 2020 Більше інформації

24.02.2020, 14:25.  Перелік заходів на 25. 02. 2020 Читати далі

20.02.2020, 11:52.  Перелік заходів на 21. 02. 2020 Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.