Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 08:20
Полтавцям до відома:28.10.2020, 16:57
Документи:28.10.2020, 15:24
Заяви прес-служби:27.10.2020, 13:08
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 29.10.2020, 08:20
ГородянамЦ Н А ПДля бізнесу та інвестора Полтава туристична For foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Полтавський міський голова Олександр Мамай: «Улітку маленькі полтавці повинні оздоровитися і змістовно відпочити»

02.04.2015, 09:37

Уже зовсім скоро пролунають останні дзвоники в усіх полтавських загальноосвітніх закладах і перед батьками, навчальними закладами та відповідними державними органами постане основне завдання – забезпечити дітям змістовне та якісне дозвілля на літніх канікулах, під час яких вони зміцнять здоров'я та наберуться позитивних емоцій перед новим навчальним роком. З цього важливого питання ми звернулися до міського голови Олександра Федоровича Мамая.

- Одним із основних завдань Полтавської міської влади залишається турбота про здоров'я підростаючого покоління, - говорить Олександр Федорович. - Упродовж останніх років в Україні спостерігається тенденція до погіршення стану здоров'я дітей, що зумовлено негативними факторами соціально-економічного, екологічного та психоемоційного характеру. Вплив негативно негативних факторів ризику, зокрема стресові перенавантаження у шкільному віці, призводить до порушення механізму саморегуляції фізіологічних функцій і сприяє розвитку у дітей хронічних захворювань.

Стан здоров'я дітей – один із найважливіших показників рівня соціально-економічного розвитку суспільства. Тому особливого значення набуває організація ефективного оздоровлення та відпочинку підростаючого покоління.

Яким чином проходитиме літня оздоровча кампанія 2015 року?

- Загалом оздоровлення маленьких полтавців здійснюється відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», обласної та міської цільових програм. Цими документами визначено механізм реалізації державної політики щодо охорони дитинства в частині оздоровлення дітей шкільного віку та взаємодії відповідних владних органів у цьому напрямку.

Нині відповідні структурні підрозділи виконавчого комітету Полтавської міської ради здійснюють низку підготовчих заходів для успішного старту нового оздоровчого сезону. А саме: створено міський штаб з організації оздоровлення та відпочинку дітей, поповнюються банки даних дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки й забезпечення якісними оздоровчими та відпочинковими послугами, проводиться широка інформаційно-роз'яснювальна робота тощо.

Загалом, на проведення літньої оздоровчої кампанії 2015 року з міського бюджету виділено майже на 2,5 млн. грн. більше, ніж у 2014 році. Ця сума становить 5 млн. 760 тис. 620 грн.

Традиційно полтавські діти оздоровлюватимуться в комунальних закладах КЗ ПДЗОВ «Супутник» і СДЗОВ «Олімпійські надії» та отримають відпочинкові послуги в пришкільних таборах з денним перебуванням. Також юні полтавці направлятимуться в заклади оздоровлення та відпочинку Полтавської області та за її межами за путівками, придбаними за кошти міського бюджету, за путівками, наданими Полтавською ОДА та за путівками, придбаними за кошти підприємств міста.

- Торік за кошти міського бюджету додатково були закуплені путівки до оздоровчого закладу Полтавської області. Чи передбачено і на 2015 рік придбання додаткових путівок?

- Так, у 2014 році за кошти міського бюджету, внаслідок тендерних процедур, було закуплено 152 путівки до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Орлятко» Новосанжарського району на загальну суму 400 тис. грн.

Цього року депутатський корпус Полтавської міської ради одностайно підтримав мою пропозицію щодо виділення додаткових коштів на закупівлю путівок для дітей пільгових категорій. Після проведення відповідних тендерних процедур, за кошти міського бюджету буде здійснено закупівлю путівок на загальну суму 2 млн. 250 тис. грн., що надасть можливість збільшити кількість оздоровлених дітей в декілька разів.

- Скільки дітей цього літа заплановано охопити оздоровчими та відпочинковими послугами?

- На сьогодні в Полтаві проживає понад 43 тисячі дітей віком до 18 років. Із них шкільного віку – близько 28 тисяч, які потребують літнього оздоровлення та відпочинку. За кошти міського бюджету пільговим оздоровленням заплановано охопити близько п'яти тисячі дітей. Інші діти відпочиватимуть за рахунок путівок, наданих Полтавською ОДА, та за путівками, придбаними за кошти підприємств міста.

Загалом, один із головних пріоритетів роботи виконавчого комітету Полтавської міської ради в цьому напрямку - збільшення кількості дітей, охоплених якісними оздоровчими та відпочинковими послугами.

- У деяких містах України відпочинок дітей в пришкільних таборах організовується тільки за рахунок батьківської оплати. Як це буде у Полтаві?

- У нашому місті у пришкільних таборах заплановано оздоровити 2880 дітей: 1440 дітей пільгових категорій отримають оздоровчі послуги безоплатно, за рахунок місцевого бюджету, і 1440 дітей - за 50 % оплати за кошти батьків вартості харчування (це 126 грн.).

- Як буде організовано відпочинок дітей у пришкільних таборах?

- Відпочинок у пришкільних таборах - це комплекс спеціальних заходів, які здійснюються в дитячому закладі протягом відпочинкової зміни, яка триває 14 днів. Управлінням освіти в літній період 2015 року заплановано функціонування 46 пришкільних таборів із денним перебуванням. Крім повноцінного харчування, важлива складова літнього відпочинку - пізнавальна та культурна програма. Із цією метою у кожному таборі розробляються плани виховної роботи, до яких будуть включені відвідування музеїв, театрів, історично-культурних пам'яток, спортивні змагання та розважальні програми, проводитимуться тематичні бесіди, години спілкування тощо. Пришкільні табори тісно співпрацюватимуть із Палацом дитячої та юнацької творчості, БК ПТМЗ, Міським будинком культури, «Полтавським міським центром дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання». Вихованці дізнаватимуться багато цікавого, матимуть можливість розвивати свої творчі здібності, брати участь у великій кількості культурно-розважальних, творчих, пізнавальних, спортивних заходів на базі дитячо-юнацьких клубів. У таборах діятиме мережа гуртків: танцювальні, різьби по дереву, м'якої іграшки, орігамі, бісероплетіння, образотворчого мистецтва тощо.

- Чи всі діти зможуть потрапити до пришкільного табору, яка вартість перебування в ньому?

- У пришкільних таборах заплановано оздоровити 2880 дітей. Такі табори користуються популярністю переважно у дітей молодшого та середнього шкільного віку.

До списків першочергово будуть включені 1440 дітей пільгових категорій, які отримають оздоровчі послуги безоплатно, за рахунок місцевого бюджету, зокрема діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, з малозабезпечених сімей, діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків, з багатодітних сімей, діти, які перебувають на диспансерному обліку, діти-інваліди, діти із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, а також діти бійців, що повернулися із зони АТО, діти із сімей внутрішньо переміщених осіб із тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції.

Талановиті, обдаровані та інші учні загальноосвітніх навчальних закладів зараховуються до пришкільного табору з денним перебуванням за бажанням батьків та за умови 50-відсоткової оплати вартості харчування за кошти батьків (126 грн.).

- А якщо дитина не належить до перелічених категорій, вона зможе відпочити у пришкільному таборі?

- Так, за 100-відсоткову оплату, а це 252 грн., можливо відпочити влітку в пришкільному таборі.

- Де за межами міста зможуть оздоровитися полтавські діти?

- У підпорядкуванні управління освіти перебуває комунальний заклад «Позаміський заклад оздоровлення і відпочинку «Супутник» у селі Михайлівка Диканського району. Оздоровча зміна в «Супутнику» триватиме 21 день. Табір розпочне оздоровчий сезон із 15 червня і триватиме до 23 серпня. Упродовж трьох змін заплановано, що оздоровчі послуги отримають всього 820 дітей. Повна вартість путівки - 2 475 грн.

Активну участь в літній оздоровчій кампанії 2015 року візьме позаміський комунальний заклад СДЗОВ «Олімпійські надії», що розташований в селі Соснівка Полтавського району. Цей заклад, що перебуває в підпорядкуванні управління у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради, забезпечує послугами оздоровлення та відпочинку юних спортсменів Полтави, де вони крім того, мають можливість продовжувати тренування з улюбленого виду спорту.

Оздоровчий сезон матиме три зміни, які розпочнуться з 13 червня і триватимуть до 18 серпня 2015 року. Оздоровчими та відпочинковими послугами заплановано охопити 440 дітей-спортсменів, 314 з яких – діти пільгових категорій. Оздоровча зміна в закладі триватиме 21 день, повна вартість путівки - 2,5 тис. грн.

- Як «Супутник» та «Олімпійські надії» готуються до нового оздоровчого сезону?

- У цьому році в міському бюджеті закладені кошти на загальну суму 1 млн. 106 тис. 960 грн., які спрямовані на покриття витрат щодо утримання СДЗОВ «Олімпійські надії» та КЗ ПЗОВ «Супутник». Частина вищезгаданих коштів спрямовуються на проведення запланованих ремонтних робіт, покращення побутових умов, закупівлю необхідних матеріалів тощо. Загалом робиться все необхідне для поліпшення матеріально-технічного та науково-методичного забезпечення діяльності цих закладів.

- Скільки коштів із міського бюджету виділено на оздоровлення дітей у КЗ ПДЗОВ «Супутник», СДЗОВ «Олімпійські надії» та в пришкільних таборах відпочинку?

- Рішенням позачергової сорок сьомої сесії Полтавської міської ради від 30 січня 2015 року на дані заклади виділено 3 млн. 340 тис. 120 грн.

Із загальної суми на управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради передбачено коштів в сумі 2 млн. 167 тис. 220 грн., з яких на підготовку та організацію оздоровлення заплановано використати 484 тис. 400 грн., на придбання путівок для дітей пільгової категорії - 1млн. 138 тис. 500 грн., на оплату харчування дітей у пришкільних таборах - 544 тис. 320 грн.

Управління у справах сім'ї, молоді та спорту на проведення оздоровчої кампанії 2015 року в СДЗОВ «Олімпійські надії» отримає загалом 1 млн. 172 тис. 900 грн., з них витрати на утримання табору складатимуть 521 тис. 900 грн., а забезпечення оздоровленням та відпочинком дітей пільгових категорій – вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл – 651 тис. грн.

- Діти яких пільгових категорій зможуть відпочити цього літа за кошти міського бюджету?

- За кошти міського бюджету цього року матимуть можливість відпочити та оздоровитися діти наступних пільгових категорій:

- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

- бездоглядні та безпритульні діти;

- діти-інваліди;

- діти із багатодітних та малозабезпечених сімей;

- діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків;

- діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

- діти, які перебувають на диспансерному обліку;

- талановиті та обдаровані діти-переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінники навчання, діти, які є лідерами дитячих громадських організацій;

- лідери учнівського самоврядування, активні учасники громадського життя школи;

- діти працівників бюджетної сфери.

Також у цьому році матимуть можливість скористатися пільговим оздоровленням діти із сімей внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території районів проведення антитерористичної операції та діти, які виховуються в сім'ях учасників бойових дій.

І маю зауважити, що саме оздоровлення дітей пільгових категорій перебуває під моїм особистим контролем, адже саме вони потребують надійного захисту та щоденної турботи.


Журналістам до відома

27.10.2020, 13:08.  Перелік заходів на 28. 10. 2020 Докладніше

22.10.2020, 15:23.  23. 10. 2020, 09: 30 - засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради (у режимі відеоконференції) Подробиці

20.10.2020, 15:32.  Перелік заходів на 21. 10. 2020  Докладніше

19.10.2020, 15:50.  Перелік заходів на 20. 10. 2020 Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

29.10.2020, 08:20