Календар оновлень:

Документи:Сьогодні, 17:05
Полтавцям до відома:Сьогодні, 16:06
Заяви прес-служби:Сьогодні, 14:30
Події міста:Сьогодні, 11:42
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 06.07.2020, 17:05
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Ремонтні роботи у бібліотеці-філіалі для дітей № 9 на завершальному етапі

06.06.2019, 16:28

Полтавська міська централізована бібліотечна система нині переживає період змін: просто бібліотеки перетворюються у великі осередки для розвитку, духовного та емоційного збагачення, а також спілкування. Нині в бібліотеках міста проводяться ремонтні роботи, що дозволять втілити ініціативу перетворення в життя. Проводяться роботи і в бібліотеці-філіалі № 9, що за адресою: вул. Степана Халтуріна, 19. Перевірити хід ремонтних робіт з робочим візтом до закладу завітали представники міської влади.

Бібліотека-філіал № 9 заснована у 1948 році. Фонд бібліотеки складає 51 тисяч примірників, а щорічна кількість користувачів – 4,5 тисяч осіб. Завідувач бібліотеки-філіалу для дітей № 9 Вікторія Дідик розповіла, що приміщення надзвичайно потребувало ремонту, адже йому вже багато років. Так, у березні ремонтні роботи розпочалися. За цей час тут повністю замінили проводку, капітально відремонтували стіни, підлогу та стелю, крім того закупили і нові книги.

– У деяких приміщеннях читального залу ремонтні роботи якісь проводились, а в книгосховищах – взагалі не було, – розповіла Вікторія Дідик. – Читачі, щойно розпочався ремонт, лякалися, бо думали, що бібліотеки вже не буде. Потім, коли побачили, що тут просто все вдосконалюють, заспокоїлись. Тепер вони дуже радіють, адже багато чого зроблено. Бібліотека неначе отримала нове життя.

Директор Полтавської міської централізованої бібліотечної системи Таміла Дузенко розповіла, що бібліотека має два абонементи для обслуговування читачів-учнів молодшого, середнього та старшого шкільного віку, спільний читальний зал із зоною надання Інтернет-послуг (3 робочі станції) та Wi-Fi.

– Ми хочемо, щоби бібліотеки не були такі класичні, які мають тільки абонемент і читальну залу. Бібліотеки зараз будуть працювати по-іншому: матимуть мультифункціональні зони і я думаю, що ті читачі, які ходять сюди будуть задоволені послугами.

Торік у бібліотеці-філіалі № 9 були замінені вікна на загальну суму понад 250 тисяч гривень. Цього ж року на капітальні ремонти з міського бюджету було спрямовано більш ніж 1 мільйон гривень. Депутат міської ради Андрій Матковський зауважив, що бібліотека-філіал № 9 не єдина, яка нині перетворюється у відкриту платформу для усіх:

– Влітку розпочато ремонт в усіх бібліотеках нашого міста. Ми хочемо створити комфортні умови для тих людей, які тут працюють і для тих, хто їх відвідує: для дітей, для дорослих. Ми хочемо створити у кожному мікрорайоні нашого міста ось такі осередки духовності та культури і робимо для цього все можливе.

Незважаючи на ремонт, бібліотека весь час відкрита для своїх читачів. А урочисте відкриття з оновленим ремонтом відбудеться вже незабаром.

Довідково: Багатоаспектна діяльність бібліотеки включає задоволення інформаційних запитів користувачів-дітей; рекомендація кращих творів, що сприяють вихованню у дітей моральних цінностей; допомогу у доборі літератури для виконання завдань навчальних програм; сприяння оволодінню знаннями і умінням, необхідними для самостійної трудової діяльності; рекомендацію літературної класики різних часів і народів: учні 1-9 класів знайомляться з книгою на виставках, беруть участь в вікторинах, іграх, конкурсах та інших заходах, які проводяться працівниками бібліотеки.

На базі бібліотеки реалізовувався проект «Поліція і спільнота» (програма ПОЛіС від Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Міністерством Внутрішніх Справ України, Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) за фінансової підтримки Відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США). Було проведено серію заходів, спрямованих на побудову довіри до української поліції та підвищенню обізнаності городян про діяльність Національної патрульної поліції, розуміння її ролі у вирішення нагальних місцевих проблем.

Колектив бібліотеки працює за власними малими проектами. Один з них – «Скарбниця нашого народу» по популяризації літератури краєзнавчо-народознавчої тематики. У співпраці зі співробітниками обласного краєзнавчого музею ім. В. Кричевського проводяться майстер-класи, етнографічні свята тощо.

На третьому Форумі волонтерів м. Полтави за результатами конкурсу волонтерських проектів «Робимо світ кращим» та активну роботу по сприянню розвитку волонтерського руху загін бібліотеки-філіалу (проект «Не все одно!», проведення інформаційно-просвітницьких заходів з питань запобігання булінгу, домашнього насилля, в тому числі і насилля проти дітей, гендерній дискримінації, торгівлі людьми) був нагороджений подякою від міської влади (2018 рік).

Популяризація бібліотеки ведеться і за допомогою блогу «Веселий бібліомайданчик».

Журналістам до відома

Сьогодні, 14:30.  07. 07. 2020, 09: 00 - засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму (ПМР, к. 222) Подробиці

02.07.2020, 13:22.  03. 07. 2020, 09: 00 - демонтаж металевих стовпчиків, встановлених без відповідних дозвільних документів за адресою вул. Олеся Гончара, 4-а Читати далі

01.07.2020, 17:10.  02. 07. 2020, 10. 00 - збори членів ГО «Асоціація ветеранів спорту Полтавської області» (майдан Незалежності, 24) Докладніше

23.06.2020, 16:49.  24. 06. 2020, 09: 00 - засідання виконавчого комітету (ПМР, к. 222) Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

06.07.2020, 11:42