Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 14:17
Полтавцям до відома:Сьогодні, 12:53
Документи:Сьогодні, 00:00
Заяви прес-служби:12.03.2020, 11:59
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 02.04.2020, 14:17
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Полтавки можуть народжувати безпечно та комфортно в міському пологовому будинку

04.10.2013, 15:36

Комісія на чолі із заступником міського голови Світланою Порохнею відвідала Полтавський міський клінічний пологовий будинок, де оглянула відремонтоване відділення, облаштування індивідуальних палат, умови праці лікарів та медперсоналу.

– Пріоритетом в роботі галузі охорони здоров'я міста є охорона материнства та дитинства, – розповіла Світлана Порохня. – Міською програмою «Репродуктивне здоров'я населення міста до 2015 року» передбачено забезпечення жінок, дітей і молоді якісною, кваліфікованою медичною допомогою. Сьогодні ж до комісії включили і головних лікарів медичних закладів міста для того, щоб керівники мали змогу поспілкуватись, перейняти досвід у колег та подбати про розвиток медичної галузі в Полтаві. Умови, які створені в Полтавському пологовому будинку, одні із кращих у країні. Тут заслуга в тому, що кошти вдалось акумулювати і здійснити ремонтні роботи, придбати нове обладнання та зробити індивідуальні палати. Від міської влади хочу подякувати тому благодійнику, який допоміг коштами. Влада знає про потребу в ремонті реанімаційного відділення, на наступній сесії міської ради будуть вирішене питання фінансування в медичній галузі. Вже на минулій сесії 90 тисяч гривень було виділено на ремонт ліфтів у пологовому будинку. Реалізація соціальних ініціатив Президента України дозволяє створювати європейські умови надання медичних послуг.

До кожного виду робіт додала своє бачення і головний лікар міського пологового будинку.

– Я мріяла про те, щоб у Полтаві був хороший пологовий будинок, – розказала головний лікар Наталія Удовицька. – Щоб жінки мали змогу народжувати в комфортних умовах. Ця будівля була побудована без урахування сучасних вимог для пологів, палати були по 6-8 породіль, стан приміщення вже не відповідав вимогам часу. Тепер ми маємо вдосталь пологових кімнат і навіть облаштували 5 додаткових, маємо індивідуальні палати, в яких є і душові, і кімнати для гостей, де родичі можуть переночувати, закуплено новітнє медичне обладнання. Ми практично все змінили, зробили перепланування поверху та втілювати концепцію комфорту та безпеки. Міська влада допомагала в організаційних моментах, але жодної копійки із міського бюджету на ремонт не було витрачено. Загалом благодійником пологовому будинку надано 3 мільйона гривень. Він просив не називати прізвище, але зазначу, що Сергію Васильовичу вдячна кожна полтавка, яка відтепер має змогу народжувати в таких комфортних умовах. За півроку ми відремонтували 650 квадратних метрів, облаштували індивідуальні палати, палату для ізолювання, а також 5 додаткових кімнат для пологів. Із січня цього року ми приймаємо породіль із Диканського та Машівського районів, плануємо додати жінок і із Чутівського району. Щодоби в середньому народжується 16-18 немовлят. Рекорд в цьому році становить 22 немовля за добу. В минулому році в пологовому будинку народилось 3300 полтавців. Все це стало можливим тоді, коли у влади, благодійника, лікарів та медичного персоналу постала єдина мрія – комфортний та безпечний пологовий будинок у місті.

Зручні умови допомагають лікарям працювати.

– Те, що змінились умови праці, лікарі сприймають позитивно, – сказала лікар Ольга Мовчан. – Я тут проходила інтернатуру, продовжую працювати після завершення навчання. Сама родом із Черкас, але головний лікар подбав, щоб мені виділили кімнату в гуртожитку, тому дуже радію, що маю змогу працювати в такому медичному закладі.

Міська влада ініціювала перевірку медичних закладів міста, обговорення із головними лікарями проблем в медичній галузі та спільне їх вирішення.

Журналістам до відома

12.03.2020, 11:59.  Перелік заходів на 13. 03. 2020 Докладніше

11.03.2020, 14:08.  16. 00  — позачергове засідання виконкому щодо виконання протиепідемічних заходів затверджених Кабміном (Полтавська міська рада, к. 222) Більше інформації

10.03.2020, 13:31.  Перелік заходів на 11. 03. 2020 Подробиці

06.03.2020, 11:32.  Перелік заходів на 10. 03. 2020 Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.