Календар оновлень:

Полтавцям до відома:14.07.2020, 16:29
Заяви прес-служби:14.07.2020, 14:12
Події міста:14.07.2020, 13:47
Документи:14.07.2020, 00:00
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 14.07.2020, 16:29
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

З прес-конференції міського голови. Пільговиків у транспорті побільшає. З новим роком полтавців вітатимуть десятки Дідів Морозів, а не політики.

10.12.2009, 17:49

По завершенні сесії міський голова Андрій Матковський провів прес-конференцію, на якій насамперед прокоментував прийняті рішення. Зокрема, він акцентував на тому, що перевиконання бюджету у загалом непростий фінансовий рік дало змогу спрямувати необхідні кошти на підготовку комунального господарства до зими, підтримку галузі охорони здоров.я, освітлення Полтави, організацію новорічних та різдвяних заходів тощо.

***

 Андрій Матковський також повідомив: у 2010 році буде розширено перелік категорій громадян, які підлягають безкоштовному перевезенню у міському пасажирському транспорті загального користування за Програмою «Турбота». До існуючих восьми категорій додаються учні Полтавської вечірньої (змінної) школи № 3, сім’ї яких опинилися у складних матеріальних обставинах. Усього планується видати 4210 проїзних квитків – процес проходитиме під суворим контролем, списки в електронному вигляді потім нададуть перевізникам, щоб легше було перевіряти їх справжність. Перевезення громадян, для яких передбачені пільги чинним законодавством, здійснюватимуть при пред’явленні ними посвідчення..

Відповідаючи на питання журналістів, Андрій Матковський висловив своє ставлення до збільшення тарифів на проїзд у автобусах міжміського і приміського сполучення. Рішення про це підписав голова облдержадміністрації Валерій Асадчев. Такий розвиток подій непокоїть мера, до якого звертаються обурені подвійними стандартами ОДА міські перевізники. Адже їм тарифи область не підіймає, і вони опиняються порівняно з приміськими, які їздять, до речі, Полтавою теж, у неоднакових умовах. А паливо та запчастини коштують однаково і для тих, і для тих. Звичайно, мер не вітає підвищення ціни для полтавців, але й не хоче виникнення можливих перебоїв з транспортом, як буває у таких випадках в інших містах. Андрій Матковський бачить у діях ОДА політичну мету – створення умов для зупинки у Полтаві транспорту, яка має викликати обурення владою. Цього мерія не допустить, бо має шляхи розв’язання ситуації.

***

Затвердження статутів підприємств, установ, організацій, підпорядкованих управлінню культури та нових редакцій статутів навчальних закладів, за словами Андрія Матковського, сприятиме розширенню їх фінансових можливостей (наприклад, право відкрити рахунок). Окремо мер зупинився на ліцеї №1. Він до своєї назви додав ще слово «багатопрофільний» і відтепер фінансуватиметься безпосередньо з міського бюджету, а не з бюджету Октябрського району. Педагоги там працюватимуть за контрактом, наприкінці кожного року проходитимуть атестацію, їх роботу оцінюватимуть і самі діти. Особливо обдарованим учням потрібні висококваліфіковані, освічені вчителі, підкреслив Андрій Матковський.

 Потенціал для кадрового резерву управлінців формуватиметься за допомогою Школи лідерів, яку створено рішенням сесії. Навчання там триватиме в позаурочний час (з жовтня до квітня) і складатиметься з двох етапів. Перший – вивчення загальних основ діяльності місцевого самоврядування, ознайомлення з роботою депутатського корпусу, виконкому, ділового етикету тощо. Другий – стажування в підрозділах виконкому (не менше 40 годин), участь у реалізації молодіжних проектів, круглих столах. Слухачами Школи будуть молоді люди віком від 15 до 25 років.

***

Щодо відведення земельної ділянки для будівництва храмового комплексу Свято-Андріївської Української Православної церкви, то мер наголосив: зводитимуть культову споруду поза межами існуючої паркової зони у відповідності до архітектурно-будівельних вимог. Дерева звідти пересадять за допомогою сучасної техніки. Будівля церкви запроектована п’ятикупольною з окремо розташованою дзвіницею. Молільний зал розрахований на 300 осіб, з традиційною для християнських храмів орієнтацією вівтаря. Площа земельної ділянки – 3 156 кв.м. Загальна площа споруди становитиме – 577 кв.м. Храм збереже основні риси церкви, яка стояла на Сінній на початку ХХ століття.

***

 Зупинився Андрій Матковський і на підготовці до новорічних свят. Уже закуплено 33 тисячі подарунків – причому на 100% полтавського виробництва. Їх якість гарантує логотип «Полтавська марка». Отримають подарунки всі дошкільнята і учні шкіл до 9 класу включно, плюс діти у позашкільних закладах. Мер нагадав: 200 тисяч гривень депутати виділили на подарунки маленьким полтавцям пільгових категорій, для них же цього року організують додаткові ранки. Андрій Матковський повідомив, що влада попросила політичні партії утриматися на період свят від проведення акцій на Театральній площі. Він не сумнівається: Полтава стане казковим містом, тим більше, що вулицями ходитимуть десятки Дідів Морозів, вітаючи полтавців і вручаючи їм подарунки. Тож на ці дні варто лишитися у місті, а не виїжджати на відпочинок до Києва, Харкова чи за кордон. У нас є куди сходити самим і куди повести дітей.

****

 Поговорили на прес-конференції і про грип. Якщо рівень захворюваності ні серед дорослих, ні серед дошкільнят епідпорогу не сягнув, то у школах з понеділка ситуація погіршилася. У десяти класах різних навчальних закладів довелося оголошувати карантин. Стан захворюваності постійно моніторять і в разі необхідності готові вживати додаткові заходи. Між іншим, Полтава таки отримала обіцяні два апарати штучної вентиляції легенів, які передали до лікарняних заходів.

Журналістам до відома

14.07.2020, 14:12.  Перелік заходів на 15. 07. 2020 Подробиці

09.07.2020, 14:44.  10. 07. 2020, 10: 00 - тридцять п'ята сесія Полтавської міської ради (к. 222) Подробиці

08.07.2020, 13:45.  Перелік заходів на 09. 07. 2020 Докладніше

07.07.2020, 14:01.  Перелік заходів на 08. 07. 2020 Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

14.07.2020, 13:47