Календар оновлень:

Події міста:20.01.2020, 15:02
Полтавцям до відома:20.01.2020, 14:02
Документи:20.01.2020, 11:38
Заяви прес-служби:17.01.2020, 11:51
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 20.01.2020, 15:02
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Міському центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів виповнилося 10 років

01.12.2017, 13:32

Сьогодні, 1 грудня, Міському центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів виповнилося 10 років. З нагоди відзначення ювілею колектив центру влаштував теплий і родинний захід у Полтавському академічному обласному театрі ляльок.

Вихованців центру зустрічали посмішками казкові герої та проводжали до залу. У холі на другому поверсі усі охочі мали можливість оглянути виставку творчих робіт, авторами якої є дітки центру.

Окрім малечі та їхніх рідних на ювілей завітали представники установ та організацій, які вже давно у дружніх стосунках із центом. Подякувати колективу закладу за їхню складну, але таку необхідну працю міський голова Олександр Мамай:

– Безмежні слова вдячності тим людям, які працюють у центру. Саме завдяки вашій підтримці діти можуть радувати своїми вміннями і навичками, великими та маленькими успіхами своїх батьків. Ви творите добро! Окремі слова звертаю рідним і близьким людям діток, які завжди з ними поруч. Я бажаю вам терпіння, мужності. Знаю, що боліти не перестане, але будьте сильними. Скільки вистачить у мене сил я буду й надалі перейматися тими, кому так потрібна підтримка. Нехай ваші діти завжди будуть усміхненими! Зичу усім тепла і благополуччя, душевного спокою. Миру і злагоди!

За багаторічну сумлінну працю, підтримку дітей з інвалідністю та з нагоди 10-літнього ювілею Міського центру соціальної реабілітації очільник Полтави вручив його директорові Людмилі Лисенко почесну грамоту. Свої подяки отримали і кращі з кращих колектива закладу.

Чимало подарунків цього дня вручали на сцені для закладу та його великої і дружньої родини: м’ячі, обручі для занять з фізичного виховання, солодкі сюрпризи та квіти.

Подякували усім зі сцени директор центру Людмила Лисенко:

– Спасибі усім, хто сьогодні разом із нами розділив радість цієї події. Так, дійсно, це радість. Бо саме цю емоцію ми даруємо у дітям, їхнім батькам. 10 років – багато, чи мало?.. Головне – справи, які ми зробили. Головне – це наші діти.

У центрі надають послуги не лишен з соціально-психологічної реабілітації, інтеграції у суспільство, а й розвивають творчі здібності дітей, бо кожен з них має свій талант. Хист до співу, танців, декламації успішно і з легкістю презентували діти на сцені театру ляльок як справжні маленькі артисти.

Довідково:

Міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів створений наприкінці 2007 року. У вересні 2013 року відбулася повна реконструкція приміщення.

Загальна площа закладу складає 1734,8 м.кв. На його утримання в 2017 році затверджені видатки у сумі 4259,7 грн. Торік, для порівняння, цей показник складав – 3125,3 тис.

Кількість працюючих на сьогодні – 41 особа (у 2011 році – всього 10). Серед них: 12 педагогічних, 5 медичних працівників та 2 фахівця з фізичної реабілітації.

Усі педагогічні та медичні працівники атестовані і мають відповідну кваліфікаційну категорію, зокрема: вищу – 5 ос., першу – 4 ос. Лікар-педіатр має науковий ступінь кандидата медичних наук.

Заклад надає реабілітаційні послуги для дітей з інвалідністю від народження до 18 років, а також для дітей віком до 2 років, які мають ризик отримати інвалідність.

Мета діяльності центру, насамперед, полягає у системності корекційних заходів по розвитку соціальних функцій дитини та формування здатності до самостійної побутової діяльності. Важливим є й включення дитини у соціальне середовище і адекватність взаємовідносин з однолітками.

Вихованці центру є постійними учасниками міських, обласних та всеукраїнських мистецьких фестивалів. Семеро продовжили навчання у професійних ліцеях та технікумах. Є і студент Полтавського національного педагогічного університету – майбутній соціальний педагог.

Станом на 24 листопада 2017 року на обліку у центрі знаходиться 265 дітей. Всього з початку реабілітаційні послуги отримали майже 500 осіб, із яких 48 – діти з шести районів області та 10 переселених із зони АТО.

Різні види реабілітації відвідувачі закладу проходять в умовах амбулаторного режиму та режиму денного перебування у 12 групах, зформованих за віковими та нозологічними показниками. Кожній дитині розробляється індивідуальна реабілітаційна програма, на підставі якої надаються комплексні безкоштовні послуги:

- психолого-педагогічна реабілітація;

- соціально-побутова реабілітація;

- фізична реабілітація (кінезотерапія, ЛФК, лікувальний масаж, гідромасаж, магніто- та лазеротерапія; електрофорез, світло-, теплолікування, водні процедури, корекція зору на апараті «Амбліокор»);

- медичний супровід та спостереження.

Дітям готуються синглентно-кисневі коктейлі, проводяться інгаляції, ароматерапія тощо. Під керівництвом соціального педагога вони мають змогу займатися анімалотерапією на базі обласного еколого-натуралістичного центру. А на базі міської бібліотеки для них організовуються розвитково-пізнавальні заняття.

З дітьми старшого віку проводиться профорієнтування (консультації та різнопланові гурткові заняття). При цьому використовується побутова техніка (дві швейні машини, дві пральні машини, електропіч).

Майже 100 дітей центру улітку 2017 року були активними учасниками занять з іпотерапії.

Два спеціально обладнаних мікроавтобуса забезпечують перевезення своїх вихованців до місця розташування центру, до місця проживання дитини та до загальноосвітніх навчальних закладів міста з інклюзивною формою навчання.

Центр тісно та систематично співпрацює з педагогічними працівниками закладів освіти як міста, області так і України. Налагоджений постійний контакт з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.Остроградського, закладами інтернатного типу, загально-світніми школами та дошкільними закладами, в яких впроваджена інклюзивна освіта.

Педагоги оволодівають та охоче діляться з колегами передовими, інноваційними, сучасними технологіями та методиками: система альтернативної комунікації (PEACS), структуроване навчання (TEAC), АВА-терапія, методи Марії Монтессорі, Глена Домана, Вероніки Шерборн, елементи арт-, казко-, музико-терапії, театралізованої діяльності, сенсорний розвиток, логопедичний масаж, ігри з піском, логоритміка.

Вперше у цьому році з групою дітей із порушеннями аутичного спектру застосовуються елементи 3С-терапії (усвідомлення-координація-концентрація).

Своїми здобутками спеціалісти та фахівці закладу щороку постійно діляться зі слухачами курсів ПОІППО імені М. Остроградського, студентами-практикантами Полтавських вишів та студентами медичного коледжу при УМСА.

За підтримки міського голови вихованці центру кілька років поспіль безкоштовно відпочивають на морі, відвідують аквапарк у м. Харків, циркові вистави у м. Полтава, тощо.

Журналістам до відома

17.01.2020, 11:51.  Перелік заходів на 19. 01. 2020 Більше інформації

17.01.2020, 11:48.  Перелік заходів на 18. 01. 2020 Читати далі

16.01.2020, 15:05.  Перелік заходів на 17. 01. 2020 Читати далі

15.01.2020, 15:09.  Перелік заходів на 16. 01. 2020 Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.