Календар оновлень:

Події міста:05.06.2020, 16:10
Документи:05.06.2020, 00:00
Полтавцям до відома:04.06.2020, 13:36
Заяви прес-служби:12.03.2020, 11:59
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 05.06.2020, 16:10
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Міські лікувальні заклади готові до зимового періоду!

17.11.2014, 13:16

Міськими лікувальними закладами у повному обсязі виконано план заходів з підготовки до роботи у зимовому періоді 2014-2015 років. Про це повідомив начальник управління охорони здоров'я міськвиконкому Сергій Котов під час чергового засідання виконкому, яке провів міський голова Олександр Мамай.

Однією з головних складових в організації належного рівня лікувально-діагностичного процесу в медичних закладах є забезпечення безперебійної експлуатації інженерно-технічних систем лікарень та забезпечення санітарних вимог щодо умов перебування пацієнтів та роботи персоналу. Управлінню охорони здоров'я Полтавського міськвиконкому підпорядковано 11 лікувально-профілактичних закладів, загальна кількість будівель у яких - 37 (12 споруд з яких - стаціонарні відділення, 25 будівель - амбулаторно-поліклінічні заклади). Щорічно у міських лікарнях стаціонарно лікується понад 40 тис. пацієнтів, амбулаторно реєструється більше 2 млн. звернень.

Тож, для забезпечення належного комфорту пацієнтів та персоналу, одразу по завершенню минулого опалювального сезону була розпочата робота по підготовці міських лікувальних закладів до роботи у новому осінньо-зимовому періоді, зазначив під час своєї доповіді Сергій Олександрович.

Значною мірою виконання поставлених завдань стало можливим завдяки виділеним з міського бюджету додатковим коштам у сумі понад 2 млн. грн. Це дозволило провести ремонтні роботи, у тому числі спрямовані на енергозабезпечення, зокрема:

- частково замінити віконні блоки у 1-й, 2-й, 5-й, дитячій міських клінічних лікарнях, Центрах первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2;

- провести капітальний ремонт покрівель 1-ї та дитячої міських клінічних лікарень, 3-ї міської клінічної поліклініки, міського клінічного пологового будинку;

- провести капітальні ремонти інженерних мереж та приміщень лікувальних закладів;

- реконструювати мережу тепловодопостачання стаціонарного корпусу 4-ї міської клінічної лікарні;

- провести ремонт віконних рам та дверних блоків, утеплення горищних і підвальних приміщень.

Окрім бюджетних асигнувань для проведення запланованих робіт керівниками лікарень активно залучалися і позабюджетні надходження. З початку року на проведення заходів з підготовки до осінньо-зимового періоду використано близько 200 тис. грн. позабюджетних коштів.

Важливим чинником для забезпечення комфортних умов праці медиків та лікування хворих є дотримання температурного режиму в приміщеннях лікарень. Переважна більшість споруд лікувальних установ отримує тепло централізовано від КП «Полтаватеплоенерго». Стаціонарний корпус 4-ї міської клінічної лікарні та віддалені амбулаторії сімейної медицини Центрів первинної медико-санітарної допомоги, що розташовані в окремих приміщеннях, опалюються індивідуально котлами.

Ще у серпні поточного року усі міські лікувально-профілактичні заклади отримали акти готовності до опалювального сезону 2014-2015 років, провівши необхідні регламентні роботи.

Поряд з цим впроваджується також опалення за допомогою альтернативних джерел енергії. З 01.01.2013 року опалення будівель дитячої міської клінічної лікарні здійснюється альтернативним видом палива - деревинними пеллетами. За рахунок цього на сьогоднішній день дитяча лікарня економить майже 350 грн. на кожній ГКал, або 40% бюджету. Розрахункова сума економії за опалювальний період може складати понад 700 тис. грн. За сприятливих фінансових умов впровадження цього позитивного досвіду можливе і в інших лікувальних закладах.

Крім підготовки до опалення приміщень в медичних закладах проводяться й інші заходи. Зокрема, до роботи в осінньо-зимовий період готується санітарний автотранспорт. Для цього по можливості придбані акумуляторні батареї та зимова гума тощо.

З метою недопущення випадків травмування на території лікарень, як пацієнтів, так і медперсоналу, проведено заготівлю 10 тон піщано-сольової суміші. Міськими лікувально-профілактичними закладами з цілодобовим перебуванням хворих проведено заготівлю овочів відповідно до затверджених планів. Всього заготовлено майже 70 тон картоплі, 15 тон буряка, 10 тон моркви, понад 14 тон капусти, 10 тон цибулі на суму більше 310 тис. грн. Цієї кількості овочів достатньо для безперебійного функціонування стаціонарів протягом цього осінньо-зимового періоду.

На постійному контролі тримається питання споживання енергоносіїв у міських лікувальних закладах. Фахівцями управління охорони здоров'я протягом 2014 року проводився ретельний щотижневий аналіз споживання енергоресурсів, розроблені помісячні ліміти споживання енергоносіїв.

По управлінню охорони здоров'я виданий наказ № 134-Н від 21.03.2014 р. «Про затвердження плану заходів щодо економного споживання паливно-енергетичних ресурсів у міських лікувально-профілактичних закладах». За підсумками 9-и місяців 2014 року в цілому по галузі охорони здоров'я досягнуто економію по споживанню теплової енергії, води та природного газу у порівнянні з встановленими лімітами. Загальна розрахункова сума економії коштів за енергоносії по цінах на теперішній час складає більше 1млн. 200тис.грн.

Питання стану підготовки міських лікувально-профілактичних закладів до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 p.p. щотижнево перевірялося фахівцями управління охорони здоров'я та керівниками медичних закладів, неодноразово заслуховувалося на апаратних нарадах управління охорони здоров'я.

Перед початком опалювального сезону усі міські лікувальні установи відвідала та вивчила стан їх готовності до роботи взимку заступник міського голови Світлана Порохня.
Журналістам до відома

12.03.2020, 11:59.  Перелік заходів на 13. 03. 2020 Читати далі

11.03.2020, 14:08.  16. 00  — позачергове засідання виконкому щодо виконання протиепідемічних заходів затверджених Кабміном (Полтавська міська рада, к. 222) Читати далі

10.03.2020, 13:31.  Перелік заходів на 11. 03. 2020 Докладніше

06.03.2020, 11:32.  Перелік заходів на 10. 03. 2020 Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.