Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 09:27
Документи:Сьогодні, 09:20
Заяви прес-служби:24.09.2020, 15:48
Полтавцям до відома:24.09.2020, 09:55
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 25.09.2020, 09:27
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Підготовчі роботи ведуться за всіма правилам

14.07.2008, 15:45

  Сьогодні місцеві журналісти мали змогу познайомитися з ходом будівельних робіт, що ведуться неподалік краєзнавчого музею. На питання представників полтавських ЗМІ відповідали начальник управління капітального будівництва  міськвиконкому Володимир Годня, відомі полтавські архітектори Микола Карюк (директор Полтавської обласної організації «Полтаваархпроект» Національної спілки архітекторів України, автор проекту)  й Валерій Трегубов –  зав.кафедрою технічного університету, членкор Української академії архітектури та  керівник регіонального археологічного загону Юрій Пуголовок.

   Володимир Годня та Микола Карюк розповіли журналістам про мету будівництва та особливості проекту. Торкнулися вони й нездорової реакції на це будівництво деяких кіл, звинувачень в незаконності будівництва.

Рішення сесії міської ради, яким погоджено спорудження на вул. Конституції, 4 адміністративного будинку,   цілком обґрунтоване і законне. Підтверджуючи свої слова документами, вони довели абсолютну безпідставність   закидів. Рішення сесії передбачає погодження розташування зазначеної споруди на ділянці площею 0,15 га за рахунок знесення кафе, існування якого було в цьому місці недоречним,   та будівель нежитлового призначення (гаражів та сараїв). До речі, павільйон самого питного закладу кілька років тому знищила пожежа.

 На спорудження дано дозвіл Державної служби з питань національної культурної спадщини, підписаний її головою Миколою Кучеруком. Попередні проектні пропозиції погодила містобудівна рада, вбачаючи в них відтворення історико-архітектурного середовища. Проведено історико-містобудівне обгрунтування з висновком:  ще з дореволюційних часів до 1945 року на цьому місці була житлова двоповерхівка, тож зведення адмінбудинку тут доречне.

 Після отримання офіційного дозволу інспекції Державного архітектурно будівельного контролю   вже розпочато підготовчі роботи. Вирішено питання виплати компенсацій мешканцям, перенесено господарчі споруди. Жодної скарги жителів не надходило.

 Проектант споруди Микола Карюк зазначає: зроблено все можливе, аби „вписати” адмінбудинок до існуючого ансамблю, витримати масштаб і стиль. Щодо останнього, то будову зведуть у манері модерну межі ХІХ-ХХ століть. Від унікальної споруди Краєзнавчого музею будинок відсунули на достатню відстань – 16 метрів. Його площа становитиме 1110 кв. метрів, обличковуватимуть цеглою з численними елементами декору (кам’яними, бетонними, керамічними). Проектна пропозиція погоджена інспекцією охорони культурної спадщини.

 Сказали своє слово й археологи, які провели   дослідження ділянки місяць тому. Особливих знахідок не виявили – переважно це фрагменти домашнього посуду, господарські елементи межі XVII-XVIII століть і ближче до нас. Все цінне передадуть до музею. Будівельники охоче допомагали вченим у пошуках.

 На переконання архітектора Валерія Трегубова, інсинуації навколо спорудження є псевдополітичними іграми хуторянського гатунку. Він дивується, що ажіотаж збурено саме зараз, тоді як у Полтаві достатньо спотворених у недавні роки архітектурних пам’яток – Успенського собору чи дзвіниці Спаської церкви, але на їх „оборону” палкі ревнителі справедливості не стали. А загалом роботи ведуться відкрито й прозоро – свідченням цього стала і сьогоднішня зустріч із журналістами.

Журналістам до відома

24.09.2020, 15:48.  25. 09. 2020, 11: 00 - урочистості з нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні Подробиці

23.09.2020, 16:28.  Перелік заходів на 24. 09. 2020 Більше інформації

22.09.2020, 13:37.  Перелік заходів на 23. 09. 2020 Більше інформації

18.09.2020, 11:52.  Перелік заходів до Дня міста (18–23 вересня) Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

25.09.2020, 09:27