Календар оновлень:

Події міста:10.07.2020, 15:56
Полтавцям до відома:10.07.2020, 15:01
Документи:10.07.2020, 14:39
Заяви прес-служби:09.07.2020, 14:44
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 10.07.2020, 15:56
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Наступного року Полтава зустріне тисячі туристів, як належить, але…

20.06.2008, 19:09

   Як ведеться оргкомітетом та міською радою підготовка до 300- річчя Полтавської битви сьогодні представникам ЗМІ розповідав секретар міської ради Олександр Козуб. До речі, згідно з розпорядженням міського голови він відтепер очолює міський штаб по реконструкції та будівництву   історичних пам’яток, пов’язаних з цією датою. Перш за все, як сказав Олександр Козуб,  йдеться про приведення в належний стан усіх пам’ятників розташованих на території міста й заповідника та відновлення деяких історичних об’єктів тих часів. Роботи розпочалися. З погляду на важкий стан, складність та вартість відновлювальних робіт центральним  об’єктом на сьогодні є братська могила російських воїнів. Проведено експертизу, є проект і чітко ясно,  що треба зробити. Замовлені вже усі гранітні елементи конструкції: балки перекриття, опори, основа хреста, східці…

   На щастя зберігся фундамент могили, про що не сподівалися. Тож немає необхідності повністю зносити споруду і меншими, ніж передбачалося будуть витрати як в цілому, так і по відновленню храму Петра і Павла, який розташований в склепі.  Орієнтовно вартість робіт складе 8 мільйонів гривень. Виконує роботи полтавська фірма, а замовником  – управління капітального будівництва міськвиконкому.  Роботи планують завершити до першого грудня. Весною буде виконано благоустрій схилу і газону. Правда, ще немає рішення - чи засівати його, чи використати рулонну посадку. Олександр Козуб підкреслив,  що влада має необхідні ресурси й технології  і даний об’єкт «матиме гарантію»  ще років на триста.

  Йдеться також про відновлення будівлі першого музею Павловського. Оскільки вона належить  Українській православній церкві (Сампсоніївському храму),  то власник безпосередньо буде опікуватися цим завданням.

   Розпочинаються  роботи і на території колишнього військового містечка №40, де розташовані кілька обелісків на місті редутів. Кабінет Міністрів днями завершить  його передачу. Оскільки тут був розташований склад пально – мастильних матеріалів, то найскладніше – вивезення ємкостей та рекультивація  – можливо треба перемістити 15 тисяч метрів кубічних  землі.  Тут планується в повному обсязі відновити 2 – 3 редути  та зробити благоустрій.

   Вже цього року на території міста (район Білої альтанки)  планується відбудувати  центральну Подільську вежу Полтавської фортеці та Чатовий бастіон.  Доступ на  верхню частину вежі буде відрито для туристів.

  Секретар міської ради висловив упевненість, що   роботи з відновлення пам’ятників завершаться до кінця першого кварталу наступного року. За кожним з об’єктів закріплений заступник міського голови.

  В планах і реконструкція каплички, що по вулиці Зінківський, яка теж є унікальною історичною пам’яткою. Оскільки на цей об’єкт коштів немає, мерія планує звернутися за допомогою до полтавського земляцтва у Києві.

  Олександр Козуб висловив здивування, що до цих пір місто не отримало жодної копійки з коштів, передбачених у державному бюджеті на будівництво музею історії українського козацтва, пам’ятників Карлу ХІІ та Гетьману І.Мазепі, благоустрій заповідника. 1.7 мільйона гривень з них «осіло» в обласному казначействі й обласна державна адміністрація  не приймає  рішення щодо подальшої їхньої долі.

Натомість мерія має багато пропозицій стосовно  підготовки до 300-річчя з багатьох міст  України. Зокрема, з Запоріжжя, Луганська (там свого часу відливали пам’ятник Слави), Києва, Харкова, Дніпропетровська… На жаль зі Швеції чи Росії   інвестиції насправді поки що не надходили, хоча «Полтавський вісник» щодо Росії стверджував протилежне.  

 Що стосується об’єктів на яких роботи розпочалися, інвестори є. Частина робіт з благоустрою і відновлення редутів буде виконана з коштів  місцевого бюджету. А це майже 8 мільйонів гривень. Частково на ці кошти буде пошито й костюми воїнів шведської, російської армій та козацтва для відтворення епізодів Полтавського бою. Реконструкція батальних сцен відбуватиметься щорічно. Адже це дійство особливо приваблює туристів, тож і надходження до бюджету стрімко збільшуватимуться. До речі, вже цього року за даними полтавських музеїв кількість іноземних туристів в Полтаві збільшилася в 4 рази!

Журналістам до відома

09.07.2020, 14:44.  10. 07. 2020, 10: 00 - тридцять п'ята сесія Полтавської міської ради (к. 222) Подробиці

08.07.2020, 13:45.  Перелік заходів на 09. 07. 2020 Подробиці

07.07.2020, 14:01.  Перелік заходів на 08. 07. 2020 Докладніше

06.07.2020, 14:30.  07. 07. 2020, 09: 00 - засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму (ПМР, к. 222) Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

10.07.2020, 15:56