Календар оновлень:

Документи:Сьогодні, 16:06
Заяви прес-служби:Сьогодні, 14:29
Події міста:Сьогодні, 14:00
Полтавцям до відома:25.02.2020, 16:52
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 26.02.2020, 16:06
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

До проблеми нового полігону побутових відходів. Можливо досвід чехів й стане нам в нагоді.

14.11.2007, 17:18

   Однією з  гострих проблем для міста залишається утилізація побутових відходів, будівництво нового полігону.  Враховуючи надзвичайно велику кошторисну вартість завдання важливим питанням є пошук інвестора. Тому не випадково міська влада орієнтується  на виконання зобов’язань по Кіотському протоколу,  головним метою якого, як відомо, визначено боротьбу з парниковим ефектом і змінами клімату.

   Щоб задіяти цей ресурс, у тому числі інвестиційний, наше місто має внести конкретні пропозиції протягом 2008 – 2011 років. Нині вже є вагомі напрацювання з фірмами Японії та Швейцарії. Днями  на запрошення одного з потенційних чеських інвесторів делегація міста в складі якої були й міський голова Андрій Матковський та голова профільної депутатської комісії Олексій Горик  побували в Празі. Головною метою поїздки було знайомство з досвідом роботи та технологіями в даній сфері та вивчення інвестиційних пропозицій. Як з’ясувалося, принцип роботи досить цікавий, а головне -  не потребує значних затрат. В основі полігону спеціальне покриття, яке не пропускає фільтрат в грунт. На дні розміщені системи для збирання фільтрату і біогазу.   Піднятий на поверхню фільтрат знову подається на сміттєзвалище, що прискорює природні процеси, а газ через  насосну станцію  на спеціальні установки де з нього виробляється електроенергія, котру споживає житловий масив, що розташований зовсім поряд. Тут же, на території полігону працює завод на якому сортуються відходи, відбирається метал, а папір і пластик пресуються, До речі, технології на полігоні настільки екологічно чисті, що  мешканці сусіднього житлового масиву не відчувають ніяких неприємностей. Відпрацьовані ділянки полігону вже через півроку засаджуються травою та спеціально вирощеними саджанцями. До речі, як з’ясувалося, чехи використовують при роздільному збиранні відходів такі ж контейнери, як нині у Полтаві!

   Спілкуючись з інвесторами, полтавці підкреслювали, що їх цікавить не тільки видобування біогазу, а й розв’язання усього комплексу проблем, пов’язаних з закриттям старого сміттєзвалища та утилізацією накопиченого там фільтрату.

  Голова постійної депутатської комісії  з питань інноваційного, науково – технічного і екологічного розвитку, природокористування та безпеки життєдіяльності Олексій Горик, спілкуючись сьогодні з журналістами, зазначив, що такі технології варті уваги. Вони безпечні, економічні, не потребують значних ресурсів. Втім полтавці остаточно не визначилися щодо вже розглянутих проектів, адже час щоб все прорахувати ще лишається.  Не виключено, що будуть використані і власні напрацювання, а такі теж є.

Журналістам до відома

Сьогодні, 14:29.  Перелік заходів на 27. 02. 2020 Докладніше

25.02.2020, 14:44.  Перелік заходів на 26. 02. 2020 Подробиці

24.02.2020, 14:25.  Перелік заходів на 25. 02. 2020 Докладніше

20.02.2020, 11:52.  Перелік заходів на 21. 02. 2020 Читати далі

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.