Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 18:12
Полтавцям до відома:Сьогодні, 15:46
Документи:Сьогодні, 11:12
Заяви прес-служби:12.03.2020, 11:59
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 07.04.2020, 18:12
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Соціальні працівники допомогли полтавській родині подолати складні життєві обставини

18.10.2013, 10:42

2012 року на виконання соціальних ініціатив Президента України, близько 12 тисяч людей стали фахівцями із соціальної роботи.

– Акцент було зроблено на роботу з сім’ями, тому що саме родина є середовищем виховання дитини, її позитивного або негативного досвіду, а захист прав та свобод дитини – це головне завдання соціальної політики, – розповіла Ольга Буднікова, директор міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. – Професійні обов'язки фахівця із соціальної роботи обумовлюють його роль. Він виступає як соціальний педагог, учитель, вихователь, експерт, консультант, коли надає поради, навчає різним навичкам, ефективним методам родинного планування і господарювання, відновлює сімейні зв’язки та психологічний мікроклімат у родині.

Фахівець виступає в ролі посередника, організатора, адміністратора між різними організаціями та структурами. По великому рахунку він адвокат родини, який робить все можливе, щоб зберегти її цілісність та захистити право дитини на сімейне виховання.

На даний час фахівці займаються соціальним супроводом родин, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Робота фахівців із соціальної роботи спрямована, насамперед, на запобігання проблем, які виникають у родині, а не лише на вирішення вже існуючих проблем.

17 жовтня була відвідана родина, яка подолала складні життєві обставини завдяки допомозі фахівцям із соціальної роботи Полтавського міського Центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Дана родина була взята під соціальний супровід з метою оформлення посвідчення багатодітної родини та збору документів, які потрібні для оформлення передбачених законом виплат, сприяння у влаштуванні дітей до дитячого садочку та підвищення батьківського потенціалу.

Тривожний дзвіночок стосовно даної родини Полтавський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді отримав з жіночої консультації.

ПМЦСССДМ спільно з представниками медичного закладу здійснив соціальне інспектування, під час якого в будинку були батько і троє синів. Мати знаходилась в пологовому будинку, адже два дні тому народила донечку. Візиту фахівців діти раділи, охоче спілкувались, демонстрували свої іграшки.

Ознайомивши батька з послугами ПМЦСССДМ, він охоче погодився на соціальний супровід.

І «закипіла» спільна робота даної родини з фахівцями із соціальної роботи. Спочатку і батьки з насторогою відносились до фахівців, але зрозумівши, що вони працюють в їхніх інтересах, відчувши їхню підтримку, дуже швидко відкрились їм. Охоче виконували рекомендації, без вагань і сумнівів швидко реагували на зауваження та потреби у оформленні різних документів та довідок.

В результаті роботи було приємно отримати листа з поліклінічного відділення вже через місяць нашої співпраці про те, що нарікань з боку медичних працівників щодо виконання батьками батьківських обов'язків немає.

Протягом тісної співпраці з великим задоволенням фахівці з соціальної роботи спостерігали як жінка, мати змінюється в кращу сторону. Вона поступово ставала зразковою матір'ю, із задоволенням почала доглядати за своїми дітьми, займатись ними, турбуватись про них.

Відносини дружини з чоловіком стали кращими. Вони навчились радитись одне з одним, обговорювати ситуації і проблеми. В сторону відійшли сумнівні друзі. Діти виховуються на належному рівні, старші краще вчаться в школі, менші хлопчики влаштовані до дитячого садочку, всі діти обслуговуються в поліклінічному відділенні, проходять регулярні медичні обстеження. Мама в декретній відпустці, нарешті в родині народилася дівчинка – така бажана дитина в багатодітній сім'ї.

Відновлено ряд документів: це і паспорт, і посвідчення багатодітної родини, оформлені соціальні виплати, родина користується субсидією на комунальні послуги, новонароджену дитину зареєстровано та виконано ряд інших послуг.

– Я б хотіла порадити всім тим, хто опинився у скрутних життєвих обставинах, не боятись звертатись до соціальних працівників, – розповіла мама. – Після отриманої допомоги, ми із чоловіком переконали своїх друзів звернутись до центра соціальних служб. Їм допомогли зробити паспорт і влаштувати дитину в дитсадок.

У зв’язку з подоланням складних життєвих обставин та можливістю долати проблеми самостійно, ця родина знята із соціального супроводу.

Та це не значить, що працівники Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді після закінчення соціального супроводу забувають один про одного і на цьому робота закінчується. Зовсім ні, вони продовжують підтримувати зв'язок з родинами, всі поточні проблеми вирішують разом, телефонують, приходять, радяться з того чи іншого питання, знають, навіть коли перші кроки зробила малеча.

Зараз цей багатодітний батько має бажання повернути з інтернатного закладу донечку від попереднього шлюбу в свою сім'ю, тож фахівці із соціальної роботи знову прийдуть на допомогу.

Журналістам до відома

12.03.2020, 11:59.  Перелік заходів на 13. 03. 2020 Більше інформації

11.03.2020, 14:08.  16. 00  — позачергове засідання виконкому щодо виконання протиепідемічних заходів затверджених Кабміном (Полтавська міська рада, к. 222) Подробиці

10.03.2020, 13:31.  Перелік заходів на 11. 03. 2020 Докладніше

06.03.2020, 11:32.  Перелік заходів на 10. 03. 2020 Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.