Календар оновлень:

Заяви прес-служби:19.09.2019, 18:36
Події міста:19.09.2019, 18:19
Документи:19.09.2019, 17:21
Полтавцям до відома:16.09.2019, 14:42
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 19.09.2019, 18:36
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Велоактивісти презентували план розвитку велоінфраструктури міста

21.09.2015, 15:44

Сьогодні серед молоді поширюються тенденції формування активного дозвілля. Велоспорт – це гармонійне поєднання відпочинку та тренування, чудова можливість весело провести час із користю для свого здоров’я. В Європі велосипед для багатьох є основним засобом пересування. У нашому ж місті на сьогоднішній день, на жаль, ще недостатньо комфортні умови для пересування велосипедами. Втім, над цим питанням працюють і вело активісти, і міська влада.

21 вересня полтавські велоактивісти з ініціативної групи громадських організацій «СІТІ ЛАБ» та «ВелоПолтава» презентували Концепцію розвитку велоінфраструктури міста Полтави на 2016-2020 роки. Цей документ визначає принципові напрями, завдання та кроки, які необхідно виконати задля того, щоб у місті у найближчі 5 років були створені більш комфортні умови для велосипедистів.

Документ розроблявся у рамках проекту, «Полтава велосипедна» який реалізується у Полтаві з березня цього року. Впродовж 6 місяців у Полтаві проводили спеціальні робочі зустрічі (воркшопи), під час яких до розробки документу долучались місцеві велоактивісти та велосипедисти, експерти з транспортного планування, представники структурних підрозділів Полтавського міськвиконкому (представники управлінь містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства, культури, сім’ї, молоді та спорту та ін.).

Концепцію презентувала Ірина Садовнікова, координатор проекту «Полтава велосипедна». У своїй доповіді вона звернула увагу на основні цілі Концепції: визначити основні принципи та завдання; створити передумови для цільової програми розвитку велоспорту; збільшити частку велоруху у структурі мобільності населення. Ірина наголосила на тому, що велоспорт потрібно популяризувати серед полтавців:

- Ми відчуємо позитивний ефект, тільки коли це стане масови. Задля популяризації велоруху, активісти проводили додаткові заходи: «Велосипедом на роботу», «Велосипедом до музею», велозмагання, групові велопокатеньки та ін..

Окрім цього, на презентації були представлені маршрути, які планують адаптувати до велосипедного руху: магістральні, додаткові та рекреаційні. Задля зручності планується створення велодоріжок, велосмуг, нанесення розмітки, встановлення велопокажчиків, велосвітлофорів та ін..

На презентації Концепції розвитку інфраструктури міста Полтава була присутня секретар міської ради Оксана Деркач, яка і стала саме тією людиною в Полтавському міськвиконкомі, яка першою повірила в проект та його розробників. Вона наголосила на необхідності забезпечення мобільності не тільки для велосипедистів, але і для людей з обмеженими можливостями, оскільки облаштування велоінфраструктури дасть змогу їм комфортно і безпечно пересуватись по місту. Також вона висловила подяку велоактивістам за ініціативність і плідну роботу!

Більше інформації:

Ви можете ознайомитись з документом, завантаживши його за посиланням /Концепція розвитку велосипедної інфраструктури Полтави/

Проект Концепції є робочим документом, доступним до обговорення. Свої коментарі, зауваження та пропозиції Ви можете залишити у цій формі.

Велоконцепція містить аналіз наявного досвіду створення велоінфраструктури в містах України та за кордоном, а також пропонує схему майбутньої веломережі міста. Реалізація Велоконцепції запланована у кілька етапів (підготовчий та основний). Підготовчий етап передбачає розробку та ухвалення плану заходів по реалізації Концепції (внесення змін до існуючих та розробка нових документів), а основний — безпосередню адаптацію вулично-дорожньої мережі до велосипедного руху (облаштування велоінфраструктури – велодоріжок, велосмуг, нанесення розмітки, встановлення велопокажчиків, велосвітлофорів та ін.). Протяжність велосипедних маршрутів згідно пропонованої у Велоконцепції схеми: 133,07 км. З них, загальний кілометраж магістральних маршрутів (тобто маршрутів загальноміського значення, що поєднують між собою райони міста та найбільші джерела-цілі велоруху) — 28,77 км, другорядних маршрутів — 53,1 км, рекреаційних маршрутів (тобто маршрути, що пролягають через парки, ліси, набережні тощо, подалі від вулиць з інтенсивним рухом транспорту) — 28,7 км, приміських маршрутів — 22,5 км.

Розробляли документ за німецькою методикою, яку вже застосовували у попередні роки при розробці Велоконцепцій у 6 містах Україні. Цього року подібні документи, окрім Полтави, розробили ще 6 міст України (Житомир, Кривий Ріг, Миколаїв, Миргород, Тернопіль та Черкаси).

Свої запитання Ви можете задати:

Садовнікова Ірина,

координатор проекту «Полтава велосипедна»

(066) 81 666 21

irasadovnikova@gmail.com


Журналістам до відома

19.09.2019, 18:36.  20. 09. 2019, 11: 00 - урочистий прийом ветеранів Подробиці

19.09.2019, 09:19.  19. 09. 2019, 11: 00 - офіційна зустріч з делегацією освітян з Івано-Франківська Подробиці

18.09.2019, 10:41.  19. 09. 2019, 09: 00 - позачергове засідання виконавчого комітету Більше інформації

17.09.2019, 16:01.  18. 09. 2019, 14: 00 - форум «Творимо Полтаву-туристичну разом» Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.