Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 09:00
Заяви прес-служби:18.09.2020, 11:52
Документи:17.09.2020, 15:43
Полтавцям до відома:17.09.2020, 11:14
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 19.09.2020, 09:00
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Полтавські депутати та чиновники два дні вивчали провідний європейський досвід з побудови ефективної структури виконкому та апарату міськради

19.11.2018, 09:40

Депутати Полтавської міської ради, заступники міського голови та працівники полтавського міськвиконкому два дні працювали над шляхами реалізації Концепції розвитку міста 2030. У формуванні бачення побудови ефективної команди їм допомогали колишній держсекретар Німеччини, професор Дітер Шіманке та віце-Президент Київської школи економіки Юлія Клименко.

Стратегія інтегрованого розвитку міста Полтава-2030, яку підготували у Полтаві, - найфундаментальніший документ, який коли-небудь був розроблений в Україні. Так її прокоментувала Юлія Клименко. Водночас віце-президентка Київської школи економіки зазначила, що реалізувати цю стратегію з існуючою структурою органів виконкому та місцевого самоврядування, яку Полтава отримала в спадок від радянських і пострадянських часів неможливо. Тому першим кроком на шляху до змін у Полтаві має бути саме реорганізація управлінської машини, переконаний секретар міської ради Олександр Шамота.

- Та структура, яка зараз є, вона не відповідає передусім вимогам часу. Якщо ми говоримо, наприклад, про діючу структуру то там немає наприклад управлінь, які б займалися демографічною ситуацією, гендерною політикою, представляли б інтереси маломобільних груп. Саме тому я став ініціатором такого воркшопу аби спільно з усіма депутатськими фракціями, з усіма заступниками міського голови напрацювати майбутню структуру для плідної роботи. Вона має йти паралельно з концепцією Полтава-2030 і максимально відповідати їй, - говорить Олександр Шамота.

За словами депутата Полтавської міськради Андрія Матковського, серед причин гальмування розвитку міста – недостатня ефективність окремих підрозділів виконкому.

- Насамперед нам усім – депутатам – потрібно поставити перед собою важливе запитання: чи потрібно нам щось змінювати в міській владі чи потрібно займатися реформуванням апарату? Я думаю, що всі скажуть, що так. Ми маємо досвід співпраці з нашими колегами з Німеччини, і ми бачимо, що там набагато менший апарат органів місцевого самоврядування, а ефективність його роботи набагато вища. Ми готові активно працювати в цьому напрямку. Але на цьому шляху є деякі проблеми – одна з них це те, що наша держава нині надає набагато більше повноважень органам місцевого самоврядування, ніж мають наші колеги в ЄС. Там вони не займаються медициною, ремонтами дахів, не займаються питаннями шкіл і ми маємо врахувати це. Ще одна проблема, яку ми маємо взяти до відома – апарат міської ради сформовано за принципами облдержадміністрацій і міністерств. 70% апарату нині працює не на громаду, а на тих чиновників і бюрократію, яка є зверху. І це треба змінювати – і сьогодні ми робимо перший крок до таких змін, - зазначив депутат міськради Андрій Матковський.

У ході воркшопу депутати та чиновники заслухали лекцію професора Дітера Шіманке, який, ґрунтуючись на власному досвіді екс-держсекретаря Німеччини, розповів про шляхи формування ефективних органів самоврядування. А от віце-президент Київської школи економіки Юлія Клименко взялася разом із депутатами розібрати існуючу структуру полтавського муніципалітету.

- Для реалізації плану інтегрованого розвитку міста, структура виконавчих органів має відповідати цьому плану. Саме задля того, щоб створити ефективну управлінську структуру, ми сьогодні хочемо скористатися допомогою експертів, зокрема й іноземних, вивчити успішні практики – яким шляхом має піти модернізація структури виконавчого комітету, - прокоментував захід заступник міського голови, керуючий справами виконавчого комітету Полтавської міської ради Віталій Нікіпелов.

Два дні поспіль з ранку до вечора депутати аналізували кожне управління та підрозділ виконкому міської ради аби знайти слабкі місця, неефективні ланки та визначити, де можуть дублюватися або навпаки губитися повноваження. З напрацьованими матеріалами готові до наступних кроків – практичної реалізації модернізації структури виконкому, на яку покладають, говорять, великі надії.

- Якщо говорити про зміни, є усім відомий вислів: «хочеш щось змінити - почни з себе», - говорить депутатка Полтавської міської ради Тетяна Юрченко. - Депутати та держслужбовці ПМР у рамках Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава-2030» почали працювати над вдосконаленням існуючої структури міської ради. Два дні панувала активна, щільна співпраця з єдиною метою створення ефективної, дієвої, сучасної структури. Ця робота - невеликий крок сьогодні до великих змін майбутнього. Це зробить міську владу доступнішою для полтавців, поліпшить обслуговування громадян, врешті, зробить діяльність владної системи ефективнішою та прозорішою. Велика подяка за цінний досвід Німецьким партнерам та українським провідним фахівцям, - резюмувала депутатка.

Під час воркшопу в режимі тренінгу та активної роботи депутатам та працівникам виконкому було запропоновано самим визначити проблемні місця та напрацювати шляхи їхнього вирішення.

- Дуже сподобалося, що тренери наповнили групи таким чином, що в ході обговорення повністю було знівелюване політичне наповнення. Обговорення перейшло у конструктивне і логічне русло. Як результат - всі групи напрацювали по суті ідентичні ідеї. Сподіваюся, що і при втіленні цих ідей в реальність політична складова відійде на другий план, а на першому плані залишаться здоровий глузд і конструктив, - прокоментував тренінг депутат Дмитро Сенчакович.

- Я вважаю, що це дуже важлива тема, тому що ефективність роботи структур роботи міськради - одна з пріоритетних. Тому як працюватиме міськрада, залежить безпосередньо від того, як ми вибудуємо цю роботу. Від цього буде залежати й результат, - резюмував депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков.

Інші новини за цей день:

Триває прийом робіт на щорічний літературний конкурс на здобуття премії імені М. В. Гоголя —16:09
Розпочато ремонтні роботи на відрізку дороги М-03 в межах міста Полтава —15:21
Триває прийом заявок на участь у ІХ щорічному міському конкурсі «Волонтер року» —15:04
У Полтаві завершилося опитування в рамках розробки Програми поводження з твердими побутовими відходами —14:32
Конкурсно-ігрова програма для маленьких пацієнтів протитуберкульозного диспансера —14:00
Із апаратної наради —10:45
За минулий тиждень у Полтаві народилось 80 дітей —08:08

Журналістам до відома

18.09.2020, 11:52.  Перелік заходів до Дня міста (18–23 вересня) Більше інформації

17.09.2020, 10:23.  17. 09. 2020, 14: 00 - засідання робочої групи з реалізації програми «Міста, вільні від домашнього насильства» (ПМР, к. 223) Подробиці

15.09.2020, 15:52.  Перелік заходів на 16. 09. 2020 Більше інформації

14.09.2020, 15:06.  Перелік заходів на 15. 09. 2020 Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

19.09.2020, 09:00