Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 11:00
Полтавцям до відома:25.02.2020, 16:52
Документи:25.02.2020, 16:48
Заяви прес-служби:25.02.2020, 14:44
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 26.02.2020, 11:00
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Досвід Полтави вивчали у Верховній Раді

07.10.2008, 16:37

У Верховній Раді України  під егідою віце - спікера парламенту Миколи Томенка відбулася нарада   на тему: «Спортивна  інфраструктура: досвід, проблеми та шляхи розвитку».   Зібрання, яке мало формат круглого столу, стало  досить поважним. В особі заступників були представлені ряд комітетів  Верховної Ради, Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту; оборони; внутрішніх справ; освіти і науки, фінансів, а також профспілки, спортивні товариства та федерації окремих видів спорту, , Національний олімпійський комітет.

    У вступному слові Микола Томенко відразу налаштував присутніх на критичний, принциповий тон розмови, адже, як сказав він, українські олімпійці та паролімпійці успішно виступили швидше всупереч, а не завдяки роботі відповідальних посадовців і підстав для ейфорії немає. Справи невтішні: програми не працюють, кількість стадіонів та інших об'єктів зменшується, натомість жоден з діючих не відповідає сучасним міжнародним стандартам, вкрай бракує кваліфікованих фахівців, розвалюється система підготовки спортсменів, різкій критиці було піддано стан підготовки у вузах фахівців.    Система фізичного виховання дітей та молоді за визначенням учасників наради, перебуває в кризі.. Погіршуються умови для розвитку масового спорту. За даними досліджень фахівців рівень забезпеченості населення найбільш масовими фізкультурно – спортивними спорудами складає: плавальними басейнами -20 відсотків, спортивними залами – 40 відсотків, 80 відсотків спортивних залів вузів не відповідають вимогам. За 10 років в Україні побудовано лише 119 спортивних залів, а кількість плавальних басейнів залишилася незмінною Як наслідок – стан фізичного здоров'я українців настільки поганий, що варто говорити про загрозу національній безпеці.

    Зрозуміло, одна з причин цього брак коштів у державному бюджету. Але в регіонах, зазначив Микола Томенко, є приклади вагомих результатів де не чекають допомоги міністерств та відомств.  І чи не найбільш цікавим на його думку, є приклад з Полтави. Учасники засідання з великою зацікавленістю вислухали виступ секретаря Полтавської міської ради Олександра Козуба, який розповів про зроблене, зокрема, про будівництво спортивних майданчиків за місцем проживання, штучних льодових ковзанок, створення умов для екстремальних видів спорту, будівництво нових та реконструкцію діючих об'єктів. Капвкладення з бюджету міста на розвиток спортивних об'єктів склали рекордну суму – 3,5 мільйона гривень, плюс значні кошти інвесторів. Олександр Козуб  також підняв низку гострих і болючих проблем розвитку спорту. Зокрема занепаду споруд, які перебувають в іншій формі власності, співпраці з профспілками, низького рівня оплати праці тренерів.  До речі, Полтава  – єдиний регіон України, який був представлений на цій нараді.

 Учасники зібрання   зійшлися на тому, що проблеми мають глибокий соціально – економічний характер, тому їх усунення можливе шляхом розроблення та виконання державної цільової програми із залученням фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів, коштів інвесторів, за умови чіткої координації дій центральних і місцевих органів влади. Йшлося також про формування необхідної законодавчої бази, необхідність заохочення бізнесових структур вкладати кошти у розвиток спортивної інфраструктури, підвищення статусу тренера тощо.

Журналістам до відома

25.02.2020, 14:44.  Перелік заходів на 26. 02. 2020 Подробиці

24.02.2020, 14:25.  Перелік заходів на 25. 02. 2020 Докладніше

20.02.2020, 11:52.  Перелік заходів на 21. 02. 2020 Подробиці

19.02.2020, 11:16.  Перелік заходів на 20. 02. 2020 Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.