Календар оновлень:

Події міста:07.08.2020, 16:23
Документи:07.08.2020, 15:40
Заяви прес-служби:06.08.2020, 14:46
Полтавцям до відома:04.08.2020, 14:49
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 07.08.2020, 16:23
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Міський голова Олександра Мамай: «77 учасників АТО отримають квартири у Полтаві»

24.05.2016, 17:07

Сьогодні в приміщенні міськвиконкому відбулася прес-конференція міського голови Олександра Мамая та голови Громадської організації «Учасників АТО та волонтерів «ПАТРІОТ»» Олександра Русіна щодо питань підтримки міською владою учасників антитерористичної операції на Сході та їхніх сімей. Представники засобів масової інформації мали змогу дізнатись, яким же чином міська влада підтримує тих, хто цього так потребує. Адже, дійсно, зроблено чимало.

– Бійці АТО, без перебільшення, – герої! Найменше, що ми можемо сьогодні зробити для них та їхніх родин – не забувати про здійснений ними подвиг та підтримувати їхні сім’ї наскільки вистачить сил, - зауважив очільник міста Олександр Мамай. – Міська влада тісно співпрацює з громадськими організаціями учасників АТО, адже тільки дослухаючись до тих, кому сьогодні потрібна підтримка, ми зможемо допомогти не словом, а ділом!

Так, під час прес-конференції міський голова повідомив, що велика увага приділяється матеріальній підтримці демобілізованих військовослужбовців:

- членам сімей загиблих виплачується щоквартальна матеріальна допомога у розмірі 2 тисяч гривень. На даний час її отримує 34 особи;

- до Дня матері було виплачено одноразову допомогу 14 матерям загиблих (по 2 тисячі кожній);

- здійснюються щоквартальні виплати батькам дітей до 18-ти років, один з батьків яких загинув в районі проведення антитерористичної операції (по 1 тисячі гривень кожному). Таку допомогу сьогодні отримує 7 осіб.

Щодо санаторно-курортного лікування, то у 2016 році на оздоровлення демобілізованих бійців АТО та членів їхніх сімей з міського бюджету було виділено 400 тисяч гривень.

Найбільш гостро сьогодні стоять питання забезпечення житлом та виділення земельних ділянок. Міська влада всіляко сприяє учасникам АТО у житловому питанні. На квартирному обліку при виконавчому комітеті Полтавської міської ради сьогодні перебуває 126 учасників бойових дій:

- 77 учасників АТО виявили бажання взяти участь у Програмі забезпечення житлом учасників антитерористичної операції. 25% коштів надасть область на оплату від загальної вартості квартири, міська влада зробить усе, щоб компенсувати ще 50% і, таким чином, 25% - сплатить учасник АТО, - зауважив Олександр Мамай.

Принципова позиція міського голови – надати квартири родинам загиблих учасників АТО (22 родини) безкоштовно, не дивлячись на те, чи потребують вони додаткової житлової площі.

На даний час ведеться робота з розробки проектно-кошторисної документації для багатоквартирного будинку по вул. Марії Башкірцевої.

Стосовно земельних ділянок, сьогодні надано 213 дозволів на виготовлення проекту відведення і землеустрою ділянок учасникам АТО. Після отримання дозволів, 112 учаників АТО розробили відповідні проекти землеустрою та отримали рішення про затвердження та передачу у власність земельних ділянок у тому числі: для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд у кількості 60 ділянок і для індивідуального садівництва у кількості 52 ділянки.

Не залишаються без уваги і діти, батьки яких брали участь в АТО і отримали статус учасника бойових дій. Відтак, управління освіти Полавського міськвиконкому забезпечує безкоштовними гарячими обідами вартістю 8 грн. 231-го учня. 4 дитини, батьки яких загинули в АТО, в дитячих навчальних закладах звільнені від плати за харчування.

Щодо оздоровлення дітей, то на проведення літньої оздоровчої кампанії з міського бюджету виділено 10 млн 651 тис 100 гривень, що майже на 4 млн 600 тисяч гривень більше, ніж у 2015 році:

- Батьки цих дітей захищали наше майбутнє, тому, наш обов’язок сьогодні – охопити увагою цих дітей! На часі питання оздоровлення малечі у літніх таборах. Діти, чиї батьки брали участь в антитерористичній операції, оздоровлюватимуться там першочергово, - зауважив Олександр Мамай.

Також, Олександр Русін зауважив, що цьогоріч діти матимуть змогу оздоровитися у таборах «Орлятко», «Олімпійські надії» та «Супутник». На сьогоднішній день вже подано 67 заяв від батьків, що брали або беруть участь в антитерористичній операції та 7 заяв від батьків, один з яких, загинув у зоні проведення АТО. Усі, хто бажає оздоровити дітей даних пільгових категорій, можуть звернутися в управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради (вул. Жовтнева, 36, каб. 122 – відділ сім’ї та дітей).

Міська влада намагається всіляко підтримувати родини загиблих героїв. Так, передбачено матеріальну допомогу на поховання учасників бойових дій та інвалідів війни, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілістість України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпечивши її проведення.

Через засоби масової інформації міський голова звернувся до усіх діючих організацій учасників АТО із пропозицією об’єднатися в одній. Адже це, у свою чергу, полегшить механізм зв’язку учасників організації та міської влади та допоможе щонайшвидше вирішити їхні нагальні проблеми.

Підсумовуючи розмову з журналістами, міський голова зазначив, що влада продовжуватиме підтримувати учасників АТО:

– Як бачимо, зроблено чимало. Та на цьому не зупинимось! Ми – одна родина! І тільки підтримуючи один одного, ми зможемо досягти мети! Ми й надалі тісно співпрацюватимемо з громадськими організаціями учасників АТО. Дослухатимемось до тих, кому нині вкрай необхідна підтримка.

Журналістам до відома

06.08.2020, 14:46.  07. 08. 2020, 10: 00 - засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС (ПМР, к. 223) Подробиці

04.08.2020, 14:47.  05. 08. 2020, 10. 00 - засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради (ПМР, к. 223) Докладніше

03.08.2020, 15:27.  Перелік заходів на 04. 08. 2020 Читати далі

30.07.2020, 15:49.  Перелік заходів на 31. 07. 2020 Читати далі

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

07.08.2020, 16:23