Календар оновлень:

Події міста:03.07.2020, 16:00
Документи:03.07.2020, 15:08
Заяви прес-служби:02.07.2020, 13:22
Полтавцям до відома:30.06.2020, 15:56
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 03.07.2020, 16:00
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Зі зборів активу міської територіальної громади. Налаштовані на позитивний результат

22.10.2009, 16:48

Сьогодні у Міському будинку культури відбулися збори активу міської територіальної громади «Про підсумки роботи галузей міського господарства за 9 місяців 2009 року та завдання по завершенню поточного року». Розпочалися вони нетрадиційно – показом фільму виробництва студії «Місто» про відзначення 300-ліття Полтавської битви.

 У своїй доповіді міський голова Андрій Матковський одним з найбільших досягнень територіальної громади за цей час назвав мінімізацію наслідків фінансово-економічної кризи. Так, реалізація  продукції промисловими підприємствами - практично  на рівні показників, які були перед початком фінансово-економічної кризи. Про позитивні економічні результати свідчить і помітне збільшення  питомої ваги Полтави  у ВВП Полтавщини (29,8% у 2008 році проти 33,5% відсотків зараз).  Полтава посідає перше місце з цього показника в регіоні.

 Перевиконується бюджет міста.  Це дало можливість забезпечувати усі планові видатки. Фінансування бюджетних закладів в освіті, медицині, культурі в середньому збільшилося на одинадцять відсотків. Заборгованості по заробітній платі, енергоносіям місцевий бюджет немає. 

 Рівень безробіття і заборгованості з заробітної плати значно нижче, ніж раніше прогнозований. Вже з березня кількість зареєстрованих безробітних   відповідала  показникам минулого року  - приблизно вісімсот осіб на місяць.

Сьогодні можемо говорити про правильність і вчасність ініційованої міською владою акції «Полтавська марка». Завдяки участі в ній та власним зусиллям багато підприємств, як наприклад, ЗАТ «Полтавпиво», отримали друге життя.


 Запроваджено акцію «Добрі справи». Її адресати – пенсіонери та інваліди, діти -  всі, хто потребує уваги й розуміння. Підприємці охоче допомагають менш забезпеченим землякам, утверджуючи солідарність по-полтавськи.

 Обнадійливим фактором стабілізації є плани промислових підприємств на 2010 рік вкладати інвестиції  у розвиток виробництва. Серед них ВАТ «Полтавський автоагрегатний завод», ВАТ «Полтавахіммаш», ТОВ «Завод ГРЛ», ВАТ «Полтавакондитер», ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» та інші.

Вистояв у кризу і будівельний комплекс. Цього року Полтава прикрасилася низкою нових об'єктів. Успішно реалізується програма спорудження доступного житла (варіант 30 на 70). До Дня міста за нею ввели другий будинок, будується третій. Загалом цього року очікується введення в експлуатацію 76,4 тисяч м2 багатоповерхового житла, що становить 99% до показника минулого року.

Добре підготувалися цього року й  до зими. Погашені всі борги. Полтава увійшла у вісімку міст, які влітку стабільно забезпечувалися гарячою водою, і без проблем розпочала опалювальний сезон вчасно - 15 жовтня. Незвично  великий обсяг робіт у процесі підготовки до зимового періоду виконано і по ремонту житлового фонду. Відремонтовано покрівлі на 221 будинку, опалювальні системи – в 920 будинках, системи гарячого водопостачання – у 795, холодного – у 1038, енергозабезпечення – у 582.

Цього року прокладено нову дорогу на Яківці, розпочато капітальні ремонтні роботи (вулиця Калініна), започатковано принципово нові підходи до ремонту з головним акцентом – на якості. Однак нині стан доріг викликає нарікання. Уже з наступного року заплановано активізувати капітальний ремонт доріг і розпочати його з транспортного кільця.

Сесією міської ради були затверджені правила проведення земляних робіт на території міста, прийнято нове положення щодо видалення зелених насаджень. Поряд з цим здійснено комплексний підхід щодо оновлення та реконструкції діючих парків і скверів.  Як приклад – парк Ленінського комсомолу. Завдяки значним спонсорським коштам колишні хащі перетворилися на ще одне чудове місце відпочинку для полтавців.

 У наступному році в рамках святкування 65-тої річниці Перемоги заплановано впорядкувати меморіальний комплекс Солдатської Слави. Вартість ремонтно-реставраційних робіт з врахуванням благоустрою паркової зони становить майже 3,5 млн.грн. Андрій Матковський звернувся до депутатів обласної ради з проханням знайти можливість співфінансування цих робіт з обласного бюджету, при гарантованому фінансуванні з міського.

Значним поштовхом розвитку Полтави туристичної стали відзначення 300-ліття Полтавської битви,   участь у програмі обслуговування учасників, членів УЄФА, гостей та туристів чемпіонату Європи з футболу. В цьому році в Полтаві були відкриті нові висококласні готелі «Палаццо» та «Алея Гранд». Кілька готелів вже підписали угоди з операторами УЕФА. Продовжується оновлення діючих номерів інших готелів.

Покращить обслуговування населення нова добудова приміщення міськвиконкому, яка дуже добре вписалася в архітектурний ансамбль історичної частини міста. З врахуванням усіх сучасних вимог облаштований Єдиний дозвільний офіс.

 Інші доповідачі порушували проблеми розвитку підприємництва, роботи медичних закладів, органів самоорганізації населення. Виступаючи перед зібранням, голова обласної ради Олександр Удовіченко акцентував увагу на загальному стані області й країни, закликавши до прагматичних підходів у вирішенні складних питань. Він пообіцяв: обласна рада готова профінансувати спільні з містом проекти.

 А міський голова Андрій Матковський, відповідаючи на запитання із залу, чи буде він балотуватися на посаду мера знову, зазначив: підстави для такого рішення у нього є. Адже бачить довіру полтавців, у місті ще багато треба зробити. Міський голова однозначно запевнив: Полтави він не покине, високі посади в Києві його не приваблюють.

Збори прийняли звернення до Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко щодо сприяння погашенню кредиторської заборгованості та завантаження потужностей ВАТ «Тепловозоремонтний завод». Прийнято звернення і з приводу бюджетного відшкодування ПДВ провідному підприємству харчової галузі міста – ВАТ «Полтавакондитер».

 Завершилися збори активу нагородженням полтавців, які зробили значний внесок у розвиток міста, відзнаками обласної та міської влад.

Інші новини за цей день:

Про стан атмосферного повітря —15:52

Журналістам до відома

02.07.2020, 13:22.  03. 07. 2020, 09: 00 - демонтаж металевих стовпчиків, встановлених без відповідних дозвільних документів за адресою вул. Олеся Гончара, 4-а Докладніше

01.07.2020, 17:10.  02. 07. 2020, 10. 00 - збори членів ГО «Асоціація ветеранів спорту Полтавської області» (майдан Незалежності, 24) Більше інформації

23.06.2020, 16:49.  24. 06. 2020, 09: 00 - засідання виконавчого комітету (ПМР, к. 222) Докладніше

19.06.2020, 14:19.  Перелік заходів на 22. 06. 2020 Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

03.07.2020, 16:00