Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 10:00
Документи:Сьогодні, 09:51
Заяви прес-служби:20.10.2020, 15:32
Полтавцям до відома:16.10.2020, 15:30
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 21.10.2020, 10:00
ГородянамЦ Н А ПДля бізнесу та інвестора Полтава туристична For foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Полтавцям розповіли правила утримання домашніх тварин та роздали екопакети для видалення екскрементів тварин

14.08.2020, 11:02

Учора, 13 серпня, фахівці Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста спільно з фахівцями КАТП-1628 провели у Корпусному парку акцію, метою якої є підвищення рівня свідомості мешканців міста. Вони донесли до полтавців інформацію про обов'язок прибирання екскрементів за своїми домашніми улюбленцями та про порядок реєстрації домашніх тварин відповідно до Правил утримання домашніх тварин у м. Полтава, затверджених відповідним рішенням міської ради. Таку акцію у нашому місті провели вперше. Та відтепер подібні заходи будуть системними, уже цієї неділі фахівці планують працювати у парку Перемога.

Як розповіла спеціаліст Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним і санітарним станом міста Неля Соколова, мета акції – донести до містян Правила утримання домашніх тварин:

- Захід ми проводимо спільно з відділом реєстрації собак КАТП-1628. Це перша акція, вона передує низці аналогічних заходів у всіх парках міста. Правила утримання домашніх тварин чітко регулюють усі відносини власників тварин, саме це ми хочемо донести до полтавців. Бо ж на сьогодні Інспекція, під час контролю благоустрою, стикається з проблемами, коли громадянами порушуються правила утримання домашніх тварин. Безпосередньо, коли собак вигулюють будь-де, без намордників чи поводків, чим створюють загрозу для інших громадян міста, особливо для дітей. Екскременти господарі не прибирають і не вважають за потрібне це робити. Це дуже велика проблема. Крім того, на вулицях багато безпритульних тварин, які стали такими унаслідок безвідповідального ставлення власників до своїх улюбленців. Взяли, погралися, собака постаріла чи захворіла, і її викинули на вулицю. Часто ці собаки не стерилізовані, а це призводить до збільшення кількості безпритульних тварин. Ми хочемо наголосити на тому, що власники мають знати, що саме вони несуть відповідальність за тварин і повинні їх стерилізувати.

Також Інспекцією виготовлені екопакети для екскрементів, які під час акції роздавали містянам. Вони компактні та зручні, усередині кожного є совочок.

- Я закликаю усіх дотримуватися правил утримання своїх тварин та доглядати за ними. Треба починати з себе і знати, що відповідальність за улюбленців на совісті їх господарів. Шкода, що у нашій країні на державному рівні не існує податку на утримання тварин, можливо це б посприяло більшій відповідальності, бо дуже важко достукатися до наших мешканців. Ми разом із КАТП-1628 проводимо систематичну інформаційну роботу. Сьогодні ж вибудовуватимемо черговий діалог, - зауважила Неля Соколова.

Зазначимо, що у нашому місті обов'язкова реєстрація улюбленців на базі Полтавського комунального автотранспортного підприємства 1628 (КАТП-1628) у відділі регулювання чисельності тварин. Згідно з пунктом 4.1. Правил утримання домашніх тварин у місті Полтава, затверджених рішенням тринадцятої сесії Полтавської міської ради від 22 грудня 2017 року, особи, які утримують домашніх тварин віком від 3 місяців, зобов'язані зареєструвати собак обов'язково, а кішок – за бажанням. Це рішення Полтавська міськрада ухвалила для покращення екологічного та санітарного стану міста, забезпечення безпеки громадян.

- Разом із Інспекцією з питань благоустрою міста Полтави ми роз'яснюємо містянам правила вигулу тварин, реєстрації і прибирання після них. Дуже чудова ідея з екопакетами – це і зручно і екологічно чисто. Сьогодні роздамо їх близько сотні. На даний час вирішується питання про будівництво декількох майданчиків для вигулу тварин у місті. Перший такий був відкритий у Авіамістечку. Він зручний, там є і пакети для сміття і територія огороджена. Про штрафні санкції для непорядних господарів ми зможемо більш повноцінно говорити, коли інфраструктура міста буде оформлена належним чином, тобто коли будуть майданчики у всіх районах міста, - розповіла технолог з ідентифікації і реєстрації домашніх і безпритульних тварин Юлія Явір.

Вона наголосила, що реєстрація домашніх собак та котів потрібна для:

- організації пошуку загублених тварин та повернення їх власникам;

- контролю за чисельністю безпритульних тварин;

- здійснення контролю за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог;

- вирішення конфліктних ситуацій, пов'язаних з утриманням домашніх собак та котів у місті Полтава.

Власники тварин, у свою чергу, отримають:

- внесення собаки в єдину базу ідентифікованих тварин міста Полтава;

- жетон з QR-кодом, який веде до бази даних із зареєстрованими тваринами;

- реєстраційну картку (яка дійсна і підтверджує реєстрацію при втраті жетона);

- брошуру з правилами утримання домашніх тварин на території міста Полтава (при наявності).

Пенсіонер Володимир Миколайович Антонов, спілкуючись з фахівцями Інспекції, наголосив на важливості проведення подібних заходів:

- Це зараз дуже корисно і важливо для полтавців. Видно, що у нашому місті уже починає діяти інформація про ставлення до тварин та догляду за ними, і це радує. Я живу у мікрорайоні Левада, то там уже є такі пакунки у паркові. Я бачу, що люди звертають на них увагу і вже активніше прибирають за своїми улюбленцями. У мене є і коти і собачка, усі вони зареєстровані.

Зареєструвати тварину можна безпосередньо на КАТП-1628 за адресою: вул. Кагамлика, 84, відділ реєстрації регулювання чисельності тварин. Телефон для довідок: (0532) 592917, +380504655527. графік роботи відділу: Понеділок-середа: 8:00-12:00 та 13:00-17:00 – прийом документів, четвер – неприймальний день (виготовлення документів), п'ятниця – 8:00-12:00 та 13:00-16:00 – видача документів.

Інші новини за цей день:

Із засідання комісії з питань найменування та перейменування елементів міського середовища та інфраструктури, увічнення пам’яті осіб та подій —14:47
Полтавський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді звітує про роботу, яку було проведено протягом тижня із дотриманням правил адаптивного карантину —14:39
Оперативна інформація про поширення коронавірусу у Полтаві станом на 14 серпня —09:33
До уваги полтавських виробників харчових продуктів та товарів народних промислів —08:39
Перелік адрес житлових будинків, визначених для дезінфекції на сьогодні, 14 серпня —08:12
НАГАДУЄМО! ТРИВАЄ ЗБІР ІДЕЙ ПРОЄКТІВ ДО ПЛАНУ ЗАХОДІВ З РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ М. ПОЛТАВА НА 2021–2023 роки —07:43

Журналістам до відома

20.10.2020, 15:32.  Перелік заходів на 21. 10. 2020  Більше інформації

19.10.2020, 15:50.  Перелік заходів на 20. 10. 2020 Докладніше

16.10.2020, 15:52.  Перелік заходів на 19. 10. 2020 Читати далі

13.10.2020, 14:02.  Перелік заходів на 14. 10. 2020 Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

21.10.2020, 10:00