Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 10:00
Документи:01.06.2020, 16:57
Полтавцям до відома:01.06.2020, 16:31
Заяви прес-служби:12.03.2020, 11:59
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 02.06.2020, 10:00
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Міський голова Олександр Мамай про акцію «16 днів проти насильства»

07.12.2015, 16:03

Щорічно в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка триває з 25 листопада по 10 грудня. З 1991 року акція підтримується міжнародною спільнотою. До кампанії долучається увесь світ заради того, аби викорінити будь-які форми насильства у суспільстві. Перше проведення кампанії на державному рівні в Україні відбулося у рік прийняття Закону України «Про протидію насильству в сім'ї» 2001 року.

Із метою попередження та подолання насильства та в рамках проведення акції «16 днів проти насильства» міський голова затвердив загальноміський план профілактичних заходів. Детальніше про його зміст поінформував сам Олександр Мамай:

– У зв'язку із важливими соціально-економічними перетвореннями, що нині відбуваються в нашій державі та обраним європейським вектором руху України, нагальним питанням постає проблема подолання насильства як у сім'ї, так і поза її межами. Занадто часто суспільство заплющує очі на проблему існування насильства. Причинами того є тиск суспільних і родинних обставин, бажання зберегти сімейні взаємини. Удосконалення правової оцінки насильства в родині багато в чому залежить від усвідомлення громадськістю та самими жертвами того, що насильство в сім'ї – злочин. У затвердженому плані загальноміських профілактичних заходів є значна кількість заходів публічних, в першу чергу для того, щоб мешканці нашого міста не соромилися та не боялися говорити про це питання відкрито, тим більше, якщо вони потребують допомоги. Спеціалістами відповідних служб, представники профільних громадських організацій, правоохоронні органи проводять тренінги, круглі столи, дискусії та дебати, семінари та лекції, зустрічі та екскурсії для учнів загальноосвітніх закладів міста, виставки, трансляції освітніх програм, конференції, відповідальні управління та структурні підрозділи розповсюджують тематичну поліграфічну продукцію.

– Тобто значної уваги приділено роботі з дітьми?

– Пріоритетним завданням міської влади – турбота про підростаюче покоління. Упродовж останніх років в Україні спостерігається тенденція до погіршення стану здоров'я дітей, що зумовлено негативними факторами соціально-економічного, екологічного та психоемоційного характеру. Міська влада дбає про те, аби діти виховувались та навчались у належних умовах, мали можливості розвивати свої творчі здібності, відпочивали корисно для здоров'я. Саме стан здоров'я підростаючого покоління – один з найважливіших показників рівня соціально-економічного розвитку суспільства. Стресові перенавантаження, особливо у шкільному віці, призводять до порушення механізму саморегуляції фізіологічних функцій і сприяють розвитку у дітей хронічних захворювань. Діти, які зазнають жорстокого поводження переживають психічну травму, внаслідок якої вони розвиваються з певними особистісними, емоційними та поведінковими особливостями. Жорстоке поводження перешкоджає здоровій соціалізації дитини. Міська влада невтомно піклується про маленьких полтавців, але ж усі ми прекрасно розуміємо, що прослідкувати за тим, що відбувається за зачиненими дверима квартири чи будинку – ми не в змозі (за винятком тих випадків, коли ми отримуємо тривожний сигнал). Тому, справді, чималої уваги у загальноміському плані профілактичних заходів приділено роботі з підростаючим поколінням.

– Нажаль, діти здебільшого страждають від жорстокого поводження у родині. Чи проводиться інформаційно-профілактична робота з батьками?

– Безумовно! Управління сім'ї, молоді та спорту міськвиконкому, управління освіти, Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді вже провели та продовжують проводити батьківські конференції в загальноосвітніх навчальних закладах міста. З рідними учнів проводять інформаційно-роз'яснювальні бесіди щодо виконання батьківських обов'язків та недопущення вчинення насильницьких дій відносно дітей. Узагалі ж, інформаційно-профілактична робота з батьками ведеться систематично, не лише під час проведення акції.

– Які структури у місті займаються діяльністю щодо подолання негативних проявів насильства?

– Координаторами по даному напрямку виступають Полтавський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління у справах сім'ї молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради. Роботу проводять громадські організації: Благодійна організація «Світло надії», Полтавський центр сім'ї «Родинний дім» та інші. Між цими структурами налагоджено тісну взаємодію.

Нажаль, у житті не буває все так гладко, як нам того хочеться. Від несприятливих зовнішніх обставин, негараздів, які переживає людина досить часто страждають її оточуючі, здебільшого – рідні й близькі. Допомоги потребують і ті, хто став жертвою насильства, і так само ті, хто здійснив факт насильства.

Найвищою соціальною цінністю в Україні визначена людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека. Я звертаюся до кожного полтавця, хто потерпає від сімейного насильства: не мовчіть! Наші висококваліфіковані працівники, спеціалісти, досвідчені психологи завжди раді надати допомогу. Ви повинні усвідомити, що звернутися за допомогою не має бути ні страшно, ні соромно. Від прийнятого рішення залежить ваше майбутнє. Тому лише вам визначатись, яким воно буде!Якщо ви стали жертвою сімейного насильства, звернутися за допомогою можна до відповідних служб:

Полтавський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (вул. Жовтнева, 36, кабінет 147; тел.: 56-20-52);

Управління у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради (вул. Жовтнева, 36, кабінет 122; тел.: 56-43-99);

Служби у справах дітей м. Полтава Київського району (вул. Маршала Бірюзова, ½, кабінети 3,4,5; тел.: 56-96-77), Ленінського району (вул. Пролетарська, 39; тел.: 58-44-34), Октябрського району (вул. Калініна, 30, кабінет 411; тел.: 63-11-08).

Журналістам до відома

12.03.2020, 11:59.  Перелік заходів на 13. 03. 2020 Читати далі

11.03.2020, 14:08.  16. 00  — позачергове засідання виконкому щодо виконання протиепідемічних заходів затверджених Кабміном (Полтавська міська рада, к. 222) Більше інформації

10.03.2020, 13:31.  Перелік заходів на 11. 03. 2020 Подробиці

06.03.2020, 11:32.  Перелік заходів на 10. 03. 2020 Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.