Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 09:28
Полтавцям до відома:27.05.2020, 13:45
Документи:27.05.2020, 11:13
Заяви прес-служби:12.03.2020, 11:59
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 28.05.2020, 09:28
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Парк для всіх і кожного: у Полтаві визначили переможців архітектурного бліц-конкурсу ідей благоустрою парку «Перемога»

17.01.2018, 16:27

17 січня у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбувся круглий стіл "Проведення конкурсів як один із інструментів ефективної реалізації проектів розвитку територій". У програмі заходу - обговорення результатів бліц-конкурсу ідей з благоустрою парку «Перемога», презентація проектів та нагородження переможців.

Участь у зібранні взяли директор проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні" Матіас Брандт, ментор проекту Матіас Ельґер, секретар міської ради Оксана Деркач, представники КО "Інститут розвитку міста", керівники управлінь та відділів міськвиконкому, депутати міської ради, представники громадських організацій, засобів масової інформації.

Керівник проекту GIZ в Україні Матіас Брандт наголосив, що для реконструкції парк культури та відпочинку "Перемога" обрали самі полтавці:

- Влітку 2017 року було проведено голосування серед містян, під час якого полтавці визначили, який демо-проект буде реалізований. Перемогла ідея реконструкції парку "Перемога", яка є частиною одного великого проекту в рамках "Інтегрованого розвитку міст в Україні".

І вже у період з жовтня по грудень 2017 року в Полтаві відбувся перший місцевий закритий архітектурний бліц-конкурс ідей на визначення кращої концепції організації громадського простору та благоустрою парку «Перемога»: Парк для всіх і кожного».

Конкурсні проекти оцінювало професійне журі. Директор комунальної організації "Інститут розвитку міста" Юрій Левченко зазначив, що до складу конкурсної комісії увійшли фахівці з Києва, Львова, Полтави. Представники з Румунії та Німеччини. Це провідні архітектори України та Європи.

- У Полтаві є багато місць, які потребують осучаснення. Конкурси ідей із залученням професійних архітекторів та ландшафтних фахівців можуть розкрити стратегічний потенціал міста та дати поштовх його гармонійному перетворенню з урахуванням сучасних трендів урбаністики, - підкреслив Юрій Левченко.

Під час заходу усіх присутніх ознайомили з процедурою проведення таких конкурсів. Розповіли про переваги та можливості подібних ініціатив в питаннях стратегічного розвитку територій. Також, автори проектів-переможців представили присутнім свої напрацювання.

Кращі ідеї з кожного представленого проекту стануть основою для майбутньої реконструкції обраних локацій парку, зазначила секретар міської ради Оксана Деркач:

- Ідея проведення конкурсів проектів є актуальною та важливою сьогодні, тому що вона сприяє розвитку територій міста. У цьому конкурсі брали участь 4 автори. Три з них визначені як переможці. Саме їхні ідеї будуть використані управлінням капітального будівництва для реалізації проекту реконструкції парку "Перемога".

Усі переможці конкурсу отримали цінні подарунки від організаторів - сучасну комп'ютерну техніку. Перше місце виборов проект авторського колективу Полтавського національного технічного університету імені Ю. Кондратюка під керівництвом Андрія Конюка. Друге та третє місце зайняли роботи ТОВ «Мост архітектурна студія» (м. Київ) та ГО «Сіті Лаб» (м. Полтава).

Керівник авторського колективу ПНТУ імені Юрія Кондратюка Андрій Конюк розповів, які саме аспекти покращення середовища парку запропоновані в їхньому проекті:

- Цей парк доволі відомий в місті, його полюбляють полтавці. Однією із проблем у парку є те, що складно потрапити в його нижню частину. Тому, в нашому проекті запропонований такий собі медіа-центр, який за допомогою пандусів забезпечує легкість спуску. Зокрема, цей об'єкт призначений для того, аби забезпечити людям з інвалідністю шлях до Співочого поля. Ще одним із аспектів, над яким ми працювали, є функціональне зонування парку – спортивні, дитячі, творчі та інші локації.

Довідково: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. У ньому беруть участь Чернівці, Вінниця, Житомир та Полтава. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає 1,85 млн євро.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім цього, в межах співпраці з Німеччиною здійснюється підтримка в подоланні кризових ситуацій на Сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.


Відеосюжет про цю подію можна переглянути тут.

Журналістам до відома

12.03.2020, 11:59.  Перелік заходів на 13. 03. 2020 Докладніше

11.03.2020, 14:08.  16. 00  — позачергове засідання виконкому щодо виконання протиепідемічних заходів затверджених Кабміном (Полтавська міська рада, к. 222) Докладніше

10.03.2020, 13:31.  Перелік заходів на 11. 03. 2020 Докладніше

06.03.2020, 11:32.  Перелік заходів на 10. 03. 2020 Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.