Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 17:00
Заяви прес-служби:Сьогодні, 15:48
Полтавцям до відома:Сьогодні, 09:55
Документи:Сьогодні, 09:43
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 24.09.2020, 17:00
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Міський голова Полтави А.Матковський заборонив кандидатам у Президенти вести політичну агітацію в місті (на період відзначення 300-річчя Полтавської битви)

14.04.2009, 16:54

Відбулося чергове засідання міського оргкомітету з підготовки та проведення заходів з відзначення 300-річчя Полтавської битви. Відкриваючи його, міський голова Андрій Матковський висловив стурбованість спробами деяких політиків заполітизувати цю дату. Такий підхід спровокує наприкінці червня приїзд до Полтави деструктивних громадських організацій різного спрямування, що потягне за собою непередбачувані наслідки і суперечить головній ідеї заходів – вшанування пам’яті полеглих.

Андрій Матковський сказав, що до ювілейної дати у місті проведена значна робота, у тому числі щодо відновлення та реконструкції історичних об’єктів, благоустрою території заповідника «Поле Полтавської битви», розвитку інфраструктури міста. Мріяли про більше, однак, державним діячам було не до того. Навіть не відбулося жодного засідання державного оргкомітету.

Міський голова подякував депутатам обласної ради - завдяки виділеній обласній субвенції та перерозподілу власних коштів тепер можна завершити реставрацію пам’яток, що відносяться до подій 300-річної давнини, та будівництво «Ротонди примирення».

Враховуючи, що в результаті зусиль міського оргкомітету та меценатів заплановані об’єкти будуть готові вчасно (а це відновлені редути та частина Полтавської фортеці, нова експозиція музею Полтавської битви, присвячена історії козацької держави) учасники засідання обговорили план ювілейних заходів. Серед них фестиваль «Мистецтво замість гармат». Серед його заходів митецька виставка в числі організаторів якої Академії мистецтв Стокгольма та Санкт-Петербурга, Міжнародний фестиваль класичної музики за участю оперних співаків з Лондона, Парижа та Польщі, виставка художніх колекцій наших земляків з Дубаю, Фестиваль військового мистецтва. У ньому беруть участь представники історичних клубів з України, Швеції, Росії, Молдови, Фінляндії, Великої Британії, Норвегії, Латвії, Естонії, США та інших країн. Буде організована Міжнародна археологічна експедиція та Міжнародна наукова конференція. Безпосередньо 27 червня відбудеться панахида за загиблими, відкриття й освячення Ротонди примирення, підписання угоди про партнерство між Полтавою, російським Краснодаром та шведським Крістіанштадтом, в якому тривалий час жив Григорій Орлик.

По обіді станеться реконструкція Полтавською бою, в якій планується кілька сотень учасників. Вулицями Полтави цими днями ходитимуть актори у військових та цивільних костюмах країн – учасниць подій тих часів.

Члени оргкомітету прийняли звернення до Кабінету Міністрів, народних депутатів, громадськості, в якій висловили незгоду з заходами державного оргкомітету, що дестабілізують політичну ситуацію в місті. До того ж відповідальність за заходи, котрі державою не фінансуються, покладається на місто.

Журналістам до відома

Сьогодні, 15:48.  25. 09. 2020, 11: 00 - урочистості з нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні Більше інформації

23.09.2020, 16:28.  Перелік заходів на 24. 09. 2020 Подробиці

22.09.2020, 13:37.  Перелік заходів на 23. 09. 2020 Подробиці

18.09.2020, 11:52.  Перелік заходів до Дня міста (18–23 вересня) Читати далі

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

24.09.2020, 17:00