Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 10:10
Полтавцям до відома:Сьогодні, 09:45
Документи:Сьогодні, 00:00
Заяви прес-служби:14.07.2020, 14:12
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 15.07.2020, 10:10
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

«Народ, що вміє шанувати своїх предків, може спокійно дивитися в майбутнє»

03.12.2009, 17:37

105 років тому з життя пішов видатний хірург і вчений, який став одним із «стовпів» вітчизняної й світової медицини і до спадщини котрого припадають нові й нові покоління. Імя його - Микола Васильович Скліфосовський. До цієї знаменної дати у Яківцях на місці вічного спочинку М. Скліфосовського та його сина Володимира архієпископ Полтавський та Миргородський Филип провів урочистий обряд освячення відновлених хрестів. Останні, за словами головного хірурга Полтавщини Миколи Дубинського, мають аутентичний вигляд, адже науковці, прагнучи наблизити їх до оригіналу, плідно працювали з архівними матеріалами. На диво, були знайдені навіть гранітні плити і мармурові постаменти, на яких свого часу стояли ці хрести. На одній з них викарбувані перші чотири такти твору Петра Чайковського, написаного після смерті сина великого хірурга.

Беручи участь у вшануванні пам’яті видатного земляка, міський голова Андрій Матковський відзначив: тривалий час могили перебували у далеко не найкращому вигляді. Тож у червні поточного року, в рамках відзначення 300-ліття Полтавської битви, завдяки меценатам та за сприяння міської влади і Київського райвиконкому, благоустрій комплексу та садиби повністю відновили. То була не одноразова акція - доказом є сьогоднішнє освячення хрестів. Наступним кроком стане відбудова поряд місцем поховання дзвіниці, яка стояла тут до 1921 року.

М.В.Скліфосовський, насправді, був лікарем від бога. Закінчивши медичний інститут в Санкт-Петербурзі, він все своє життя присвятив хірургії. Прислівник «вперше» найчастіше стоїть поряд з його прізвищем, адже саме він вперше опублікував інформацію про необхідність хірургічного втручання в органи грудної клітини при отриманих в бою травмах, він вперше поставив питання про медичну освіту жінок, які на той час лише допомогли лікарям як санітарки. М.Скліфосовський прославився на весь світ як людина, яка внесла неоцінений вклад у військово - польову хірургію. . Він створив перше в Полтавській губернії хірургічне товариство та за свої кошти збудував у Яківцях школу. Завдяки йому на території нинішньої обласної лікарні були проведені оперативні втручання, які до цього часу робилися лише у Москві та Санкт-Петербурзі. Іншими словами, М.В.Скліфосовський – яскравий взірець того, як потрібно відноситися до своєї професії та до людей, - підсумував ректор Вищого державного навчального закладу України “Українська медична стоматологічна академія”, заслужений лікар України, професор, доктор медичних наук В’ячеслав Ждан.

На знак пошани до світоча світової хірургії вищезгадані особи, секретар міської влади Олександр Козуб, представники медичної спільноти, інтелігенції міста поклали квіти до могили нашого земляка.

Важливо зазначити, що до роковин смерті Скліфосовського було прийнято рішення про заснування однойменної премії на визначення кращих лікарів у шести номінаціях.

Заходи щодо вшанування пам’яті Миколи Скліфосовського у Полтаві знайшли високу оцінку в Асоціаціях хірургів України та Росії, в інституті Скліфосовського у Москві, Московському університеті та багатьох інших наукових й медичних установах й громадських організаціях.

Журналістам до відома

14.07.2020, 14:12.  Перелік заходів на 15. 07. 2020 Більше інформації

09.07.2020, 14:44.  10. 07. 2020, 10: 00 - тридцять п'ята сесія Полтавської міської ради (к. 222) Докладніше

08.07.2020, 13:45.  Перелік заходів на 09. 07. 2020 Читати далі

07.07.2020, 14:01.  Перелік заходів на 08. 07. 2020 Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

15.07.2020, 10:10