Календар оновлень:

Документи:12.12.2018, 17:58
Події міста:12.12.2018, 17:31
Заяви прес-служби:12.12.2018, 08:41
Полтавцям до відома:11.12.2018, 12:02
Відеоблог:07.12.2018, 15:47
 
Останнє оновлення: 12.12.2018, 17:58
ГородянамЦ Н А ПІнвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

У Полтавській міській раді відбулось відкрите обговорення «Візія майбутнього: поводження з твердими побутовими відходами у Полтаві»

05.12.2018, 16:09

Полтавська міська рада спільно з ГО «Еколтава» ініціювали процес вирішення проблеми твердих побутових відходів у місті. Нині триває процес розробки Міської програми поводження з твердими побутовими відходами. Аби ця програма була дієвою, розробники шляхом онлайн-опитування зібрали думки тих, хто бере участь в процесі продукування відходів. 5 грудня в Полтавській міській раді відбулась публічна перезентація «Візія майбутнього: поводження з твердими побутовими відходами у Полтаві».

Бачення сфери поводження з твердими побутовими відходами в місті Полтава представив усім присутнім технічний фахівець ГО «Еколтава» Максим Макуха. Під час своєї доповіді він зазначив, що серед основних завдань національної стратегії поводження з ТПВ до 2030 наступні: ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, впровадження роздільного збору сміття на місцях, розвиток переробної галузі, створення сучасних полігонів тощо. Таким чином, якщо виконувати усі завдання повною мірою, питання з ТПВ до 2030 року можна вирішити на 70%.

– У цій презентації ми зібрали досвід різних міст, де вже впроваджено роздільний збір сміття. Одне з основних завдань – мотивувати жителів сортувати його. Також, ми показуємо своє бачення цілеспрямованої роботи в напрямку ліквідації Макухівського сміттєзвалища, приведення сміттєпереробки в місті до європейських стандартів, – зауважив Максим Макуха.

Виходячи з цього, не менш важливою складовою даної візії є й інфокампанія:

– Якість поділу відходів залежить від виховної роботи, яка спрямована на свідоме ставлення людей до потреби розділяти відходи, – додав технічний фахівець ГО «Еколтава» Максим Макуха.

Під час обговорення було представлено схему оптимального поводження з твердими побутовими відходами у місті, а також пропозиції щодо рекультивації Макухівського сміттєзвалища. Окрім того, окремої уваги було приділено небезпечним відходам від населення: люмінісцентні лампи, ртутні градусники, батарейки, фарби, медичні небезпечні відходи.

Варто зауважити, що влада міста вже давно працює в цьому напрямку. Під час свого слова заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олексій Чепурко зауважив, що вирішення питання поводження з твердими побутовими відходами – це результат співпраці влади, громадських організацій та усіх мешканців міста. Першочергово – створення усіх умов, аби ініціатива мала успіх:

– КАТП-1628 своїми силами розпочало переобладнання сміттєвих баків. У наших планах здійснити переобладнання під роздільне сміття 290 нових сміттєвих баків. Зараз оголошується тендер на придбання п'яти сміттєвозів з боковим завантаженням і трьох – із заднім для того, аби ми мали можливість поставити євроконтейнери. Окрім того, оголошуємо тендери на придбання 70 великих контейнерів та двох автомобілів, які будуть обслуговувати саме ці великі контейнери. Також у планах на наступний рік зробити огорожі для кожного сміттєвого майданчика. Поруч будемо ставити великі контейнери, аби люди могли викинути великогабаритне сміття до цих баків, а не створювати несанкціоновані сміттєзвалища.

Окрім того, за словами Олексія Чепурка, розробляється система забезпечення такими сміттєвими баками і ОСББ:

– Зараз ми відпрацьовуємо цей механізм з юристами. Можливо, ОСББ будуть укладати договори з КАТП-1628, вони будуть сплачувати за те, що ці контейнери мають у своєму обслуговуванні, але з приватними структурами, які закуплять цю вторсировину, ОСББ будуть укладати договори самостійно. Наше завдання – забезпечити баками.

Секретар міської ради Олександр Шамота, присутній на обговоренні, підкреслив, що впровадження програми свідомого поводження з відходами неможливе без діалогу з громадою. Кожен має відчувати відповідальність за себе та за оточення, за зовнішній вигляд, екологічність та чистоту міста, тому такий проект потребує потужної інформаційної та роз'яснювальної кампанії.


Інші новини за цей день:

Із засідання виконкому: про тимчасове обмеження руху —13:31
Із засідання виконкому: соціальна підтримка мешканців міста та підготовка до Нового року —13:30
Графік засідань постійних комісій —13:09
Полтавські школярі отримали світловідбивні жилети для безпеки на дорогах —13:00
Адреси розгорнутих стаціонарних пунктів обігріву м. Полтава —11:45
Студентським мером міста Полтава вдруге став Сергій Шабельник —11:09
У Полтаві відзначили переможців щорічного конкурсу «Волонтер року» —09:52
Внаслідок ускладнення погодних умов, дороги міста вкрила ожеледиця —08:15

Журналістам до відома

12.12.2018, 08:41.  13 грудня відбудеться засідання Ради регіонального розвитку Більше інформації

11.12.2018, 16:20.  12. 12. 2018, 10: 00 - засідання виконавчого комітету (к. 222, ПМР) Більше інформації

11.12.2018, 10:41.  11 грудня 2018 року — благодійний концерт «БлагоStream». Читати далі

11.12.2018, 09:53.  У Полтаві відбудеться тренінг для вчителів фізкультури від відомого телеведучого Олександра Педана Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.