Календар оновлень:

Події міста:21.09.2020, 16:45
Документи:21.09.2020, 16:22
Полтавцям до відома:21.09.2020, 10:00
Заяви прес-служби:18.09.2020, 11:52
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 21.09.2020, 16:45
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Не багата я і проста, но чесного роду …

09.09.2020, 11:55

Розгорніть і прочитайте "Наталку Полтавку": ви здивуєтесь, наскільки це розкішний, живий, багатошаровий та досі суперактуальний – навіть політично! –текст… (Оксана Забужко)

Невелике губернське місто Полтава на початку ХІХ сторіччя майже нічим не відрізнялося від навколишніх великих степових сіл. Але, чи то за промислом Господнім, чи то за дивним збігом обставин, містечко на вісім тисяч городян, де навіть газети губернської не видавалося, стало осередком справжньої культурної революції.

У далекому 1816 році одним із двох директорів Полтавського вільного театру став Іван Петрович Котляревський. Спочатку піонерам національної сцени було важко: через брак глядачів вистави часто доводилося скасовувати, а ще й тодішній репертуар театру був настільки далеким від звичайного життя, що… Що Іван Петрович вирішив написати народну п'єсу, де б розповідалося не про абстрактних героїв із подвигами та стражданнями, а про звичайних людей. І йому це вдалося! 1819 року на сцені Полтавського театру з'являється нова для української літератури драма – «Наталка-Полтавка».

Отже, перша справжня українська п'єса... Очевидці розповідали, яке враження справила та вистава. Глядачі слухали пісні, затамувавши подих, деякі – плакали. Більшість вперше узріли сцену, вперше бачили й артистів. У більшості була думка, що то все «насправді», і полтавчани щиро гнівалися, коли їм суперечили на те. Таке ставлення було типовим не тільки для Полтави...

До 1821 року Полтавський театр став провідним в Україні та зажив доброї слави.

Правду говорять: всьому свій час. Ще навчаючись у школі, мало хто, на жаль, читав «Наталку Полтавку» зі щирою цікавістю. Ми пам'ятаємо лише кліше про «перший драматичний твір нової української літератури» та «праматір української драми». А п'єса ця нешаблонно жива, дотепна і сумна водночас. У дорослому віці зовсім інакше сприймаються і перли Виборного та Возного, і незавидна доля Терпелихи, і наївність першого молодого кохання Наталки та Петра… А ще, чи знаєте ви, що...

До 251-ї річниці з дня народження Івана Котляревського та 201-ї річниці «Наталки Полтавки» бібліотекарі бібліотеки-філії № 1 Полтавської МЦБС зібрали маловідомі факти про найвідомішу українську п'єсу в інформаційному дайджесті. Звертаємо вашу вагу на те, що в дайджесті було використано фотографії з вистави «Наталка Полтавка» Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя. Приємного перегляду.

Читаймо, бо ми того варті!

Многая літа, Іване Петровичу!

Департамент культури, молоді та спорту Полтавської міської ради

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=Hr6uxGiOirY&feature=emb_logo

Інші новини за цей день:

Із засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій —16:48
«Від батька Котляревського пливе веселий грім козацької держави»: у Полтаві нагородили переможців щорічної міської дитячої літературної премії імені І. П. Котляревського —16:09
У Полтаві святкують 251-річницю з дня народження Івана Котляревського —09:57
Полтавський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запрошує творчих людей з інвалідністю взяти участь в онлайн — виставці «Мене на творчість надихає моя Полтава!» —09:39
Оперативна інформація про поширення коронавірусу у Полтаві станом на 9 вересня —09:26
Увага! Оголошено онлайн конкурс дитячих малюнків «Найкраще місто на землі — це моя Полтава!» —08:53
ПЕРЕЛІК адрес житлових будинків, визначених для дезінфекції на сьогодні, 9 вересня —08:20

Журналістам до відома

18.09.2020, 11:52.  Перелік заходів до Дня міста (18–23 вересня) Більше інформації

17.09.2020, 10:23.  17. 09. 2020, 14: 00 - засідання робочої групи з реалізації програми «Міста, вільні від домашнього насильства» (ПМР, к. 223) Подробиці

15.09.2020, 15:52.  Перелік заходів на 16. 09. 2020 Читати далі

14.09.2020, 15:06.  Перелік заходів на 15. 09. 2020 Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

21.09.2020, 16:45