Календар оновлень:

Події міста:22.05.2020, 16:41
Документи:22.05.2020, 14:45
Полтавцям до відома:18.05.2020, 13:11
Заяви прес-служби:12.03.2020, 11:59
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 22.05.2020, 16:41
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Охорона праці на захисті здоров’я медичного працівника

25.04.2013, 08:32

Щорічно, починаючи з 2002 року, 28 квітня у понад 100 країнах світу відзначають День охорони праці.

В цьому році зазначений Всесвітній день охорони праці проводиться з метою привернення уваги суспільства та влади до глибини проблеми пов'язаної з професійними захворюваннями.

Прагнення України до євроінтеграції сприяє покращенню комфорту та культурі праці працівника, що в свою чергу позитивно впливає на якість роботи і стає запорукою збереження здоров'я та життя людини, особливо для працівників медичної галузі, професійна діяльність яких пов'язана з впливом великого комплексу негативних чинників різноманітного походження.

Розпочата в Україні реформа медичної галузі направлена на поліпшення здоров'я населення, забезпечення рівного і справедливого доступу громадян до медичних послуг належної якості.

Передумовою успішності реформи є працездатність сімейних лікарів, які безпосередньо відповідають за здоров'я пацієнта.

У зв'язку з цим, особливого значення набуває проблема охорони та зміцнення здоров'я самого медичного працівника, формування його належного ставлення до власного здоров'я.

Отже, працю медичних працівників складно порівнювати з працею інших фахівців. Медики відчувають велике інтелектуальне навантаження, несуть відповідальність за життя і здоров'я інших людей, щодня контактують з великою різноманітністю характерів своїх пацієнтів. Ця професія вимагає термінового прийняття рішень, самодисципліни, уміння зберігати високу працездатність та стресостійкість в екстремальних умовах. А виникнення емоційних розладів у медичних працівників вважається індикатором порушення стану їх здоров'я, про що свідчать світові наукові дослідження.

Усвідомлюючи це, керівництво Комунального закладу "Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 м. Полтави", щоденно та цілеспрямовано проводить роботу зі створення на кожному робочому місці, в кожному структурному підрозділі умов праці відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Також у своїй профілактичній роботі щодо появи професійних захворювань в лікувальному закладі звертається увага на максимальне виключення сприятливих умов, які можуть викликати захворювання медичного працівника. А це й підвищена чутливість його організму, відсутність або неефективність засобів індивідуального захисту, контакт з інфікованими пацієнтами, недосконалість інструментарію та обладнання. Окрім того, пропагується негативність моментів самолікування, особливо серед середнього медичного персоналу, які в підсумку ведуть до хронізації хвороби.

Тому здійснення відповідного контролю у лікувальному закладі за користуванням медичними працівниками засобами індивідуального захисту при виконанні ними своїх функціональних обов'язків, проходженням ними періодичних медичних оглядів, виконанням вимог гігієни праці та виробничої санітарії, дотриманням режиму праці та відпочинку є суттєвим запобіжником для виникнення професійних захворювань серед медичних працівників.

А здатність людини зрозуміти й контролювати умови своєї праці додатково мінімізує виникнення професійних захворювань серед медичного персоналу, через опанування отриманих ними знань під час навчання та інструктажів з охорони праці, які проводяться з усіма працівниками в процесі їх трудової діяльності.

Інженер з охорони праці

Комунального закладу "Центру

первинної медико-санітарної

допомоги № 2 м. Полтави " Сергій Горбенко

Журналістам до відома

12.03.2020, 11:59.  Перелік заходів на 13. 03. 2020 Подробиці

11.03.2020, 14:08.  16. 00  — позачергове засідання виконкому щодо виконання протиепідемічних заходів затверджених Кабміном (Полтавська міська рада, к. 222) Читати далі

10.03.2020, 13:31.  Перелік заходів на 11. 03. 2020 Докладніше

06.03.2020, 11:32.  Перелік заходів на 10. 03. 2020 Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.