Календар оновлень:

Події міста:30.10.2020, 17:00
Документи:30.10.2020, 15:49
Заяви прес-служби:29.10.2020, 15:01
Полтавцям до відома:28.10.2020, 16:57
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 30.10.2020, 17:00
ГородянамЦ Н А ПДля бізнесу та інвестора Полтава туристична For foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

"Про духовне і земне..."

04.04.2014, 17:14

Міський голова Олександр Мамай відповів на запитання журналіста «Полтавський вісник» щодо тих тем, які найбільше обговорювались читачами газети останніми днями:

«Цього тижня серед міських тем, що хвилювали полтавців, можна виокремити дві – матеріальну і духовну: ремонт доріг і співіснування двох гілок українського православ'я.

– Олександре Федоровичу, до нас зателефонували кілька жителів міста з питанням, чи буде й надалі виходити у «Полтавському віснику» інформаційна вкладка «Православний вісник», яка була також у «Зорі Полтавщини». Минулого тижня в обласній газеті її не було. Як Ви ставитеся до таких тенденцій?

– «Православний вісник» люди читають, він дає духовну поживу, відповіді на актуальні питання духовного життя людини. Вважаю, він повинен і надалі виходити в газеті. Лунають претензії, що це видання Української православної церкви Московського патріархату. Але комунальна газета відкрита до подібної співпраці з усіма релігійними конфесіями. Звісно, для розміщення інформаційних матеріалів у такому форматі є певні умови, але вони однакові для всіх.

Вважаю, що потрібно шанобливо ставитися до віруючих, до якої конфесії вони не належали б. Якщо парафіяни знайшли свою церкву, яка підтримує їх у духовному житті, хай ходять, моляться. Як міський голова підтримую обидва патріархати, причому не тільки словом, а й ділом. Вважається, що кожна людина за життя повинна хоча б раз побувати на Святій землі. Тим паче це важливо для священнослужителів. Тож рік тому я власним коштом організував поїздку в Єрусалим 20-ти священиків УПЦ Московського патріархату і 20-ти – Київського. Радий з того, що вдалося здійснити задумане. Сподіваюся, Святе слово, яке звучить із уст цих людей, стало більш проникливим і досягає сердець парафіян.

Віра – велика духовна сила, без якої неможливе духовне життя людини. Вона дає нам відчуття безпеки, миру і переконаність, що ми постійно огорнуті Божою любов'ю. Віра необхідна, щоб будь-яке життя, навіть найнещасніше, мало сенс, щоб витерпіти несправедливість, яку бачимо у цьому світі, щоб жити по совісті, щоб осягнути краще життя у духовному вимірі.

– А тепер давайте повернемось до земного життя, а точніше – до теми ремонту доріг. Нині полтавців цікавить, чи будуть дороги ремонтувати, враховуючи складну економічну ситуацію в країні, і якщо так, то коли.

– Так, ситуація справді непроста. Поки Держказначейство не перераховує гроші, будемо працювати на залишках минулорічних запасів. У нас є понад сто тонн бітуму, гранвідсів. Зараз буду вести перемовини про те, щоб нам дали газ у борг. Якщо вони будуть успішними, у першій декаді квітня зможемо запустити асфальтний завод. Цього матеріалу вистачить на місяць роботи.

Спершу будемо ремонтувати вулиці по «кільцю»: Жовтневу, Фрунзе, Калініна, Степового Фронту, Великотирнівську, Маршала Бірюзова, виконаємо ямковий ремонт доріг.

– І якщо вже ми почали говорити про благоустрій міста, хотілося б дізнатися про плани стосовно двомісячника чистоти.

– Із 24 березня комунальні підприємства міста почали проводити ці роботи. Працівники КП «Декоративні культури» вже прибрали 21 непридатне дерево, обрізали сухі гілки на 49-ти. Ведуться роботи по зачищенню борту вздовж Каштанової алеї. Комунальне підприємство «ПМШЕД» прибирає та вивозить сміття з-під борту по вулиці Фрунзе та вивозить негабарити. Станом на сьогодні вже вивезено 650 кубометрів сміття та 807 тонн піску з-під борту.

У найближчих планах – прибирання вулиці Панянка, Прирічкового парку на Леваді, зеленої зони біля Ворскли, Пушкарівського і Гришкового лісу, схилів по вулиці Леніна, Супрунівського шляхопроводу. По вулиці Київське шосе побілять дерева.

Полтавці вже активно включилися у процес наведення чистоти у місті. Користуючись нагодою, хочу ще раз звернутися до городян із закликом взяти найактивнішу участь у прибиранні вулиць, скверів та парків, прибудинкових територій, під'їздів будинків, у висаджуванні квітників та дерев. Об'єднання зусиль усіх небайдужих полтавців на благо рідного міста має стати чудовим прикладом любові та дбайливого ставлення до своєї маленької батьківщини.»

Наталія Вісич,

«Полтавський вісник»

Журналістам до відома

29.10.2020, 15:01.  Перелік заходів на 30. 10. 2020 Подробиці

27.10.2020, 13:08.  Перелік заходів на 28. 10. 2020 Подробиці

22.10.2020, 15:23.  23. 10. 2020, 09: 30 - засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради (у режимі відеоконференції) Подробиці

20.10.2020, 15:32.  Перелік заходів на 21. 10. 2020  Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

30.10.2020, 17:00