Календар оновлень:

Документи:Сьогодні, 16:06
Заяви прес-служби:Сьогодні, 14:29
Події міста:Сьогодні, 14:00
Полтавцям до відома:25.02.2020, 16:52
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 26.02.2020, 16:06
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Понад 50 різнопланових заходів проведено в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

14.12.2016, 12:00

Питання подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків завжди є пріоритетним в роботі відповідних структурних підрозділів виконавчого комітету Полтавської міської ради, а саме – управління у справах сім’ї, молоді та спорту, управління освіти та Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Одним із дієвих інструментів по боротьбі з негативними проявами насильства є проведення інформаційно-просвітницьких заходів серед дорослого і дитячого населення м. Полтава і, відповідно до загальноміського плану заходів, в період з 25 листопада 2016 року по 10 грудня 2016 року проведено понад 50 різнопланових заходів.

Так, управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з управлінням освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради, Головним територіальним управлінням юстиції в Полтавській області, БО «Світло надії» та представниками патрульної поліції м. Полтава організовано та проведено 11 заходів, спрямованих на підвищення обізнаності неповнолітніх з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування нетерпимого ставлення до насильства. Так, у загальноосвітніх навчальних закладах міста проведено ряд інформаційно-профілактичних заходів з протидії проявів насильства та жорстокого поводження серед дітей та над ними. Цільовою аудиторією даних заходів стали учні 5-11 класів, які досить активно включилися в роботу: обговорювали проблему насильства та агресії у сім’ї та серед однолітків, демонстрували знання своїх прав, які захищає Конвенція ООН про права дитини. Загалом, даними заходами було охоплено більше 1000 учнів.

У рамках проведення вищезазначених заходів, серед учнів було розповсюджено більше однієї тисячі одиниць поліграфічної продукції правоосвітнього характеру.

1 грудня 2016 року БО «Світло надії» спільно з управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Полтавської міської ради, проведено акцію до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «Music fest – зроби тест». В рамках заходу усі бажаючі могли протестуватися та дізнатися свій ВІЛ-статус прямо у центрі міста. Цього дня тут розташувалася мобільна амбулаторія, в якій працівники Центру СНІДу безкоштовно та анонімно проводили експрес-тестування, а волонтери УМСА роздавали друковані матеріали та презервативи. Кожен, хто дізнався свій статус або тільки чекав результати, міг зігрітися, пригостившись гарячим чаєм або кавою. Загалом цього дня протестувалося 111 осіб.

У загальноосвітніх навчальних закладах міста в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» проведено 26 різноманітних правоосвітніх заходів – виставки малюнків, тематичні флеш-моби, уроки гендерної грамотності, групові заняття з елементами тренінгу, тематичні класні години, диспути, круглі столи, виставки плакатів та конкурси малюнків. В даних заходах взяли участь учні від 1 до 11 класів.

Полтавським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» організовано засідання круглого столу «Протидія сімейному насильству та подолання його наслідків». Захід проводився з метою посилення міжвідомчої співпраці та взаємодії структурних підрозділів в напрямку попередження, екстреного реагування та подолання наслідків жорстокого поводження з дітьми та випадків сімейного насильства.

У роботі круглого столу взяли участь 9 учасників: представники управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради, а також управлінь освіти та охорони здоров’я виконавчого комітету Полтавської міської ради; представники громадських та благодійних організацій – «Полтавська правозахисна група» та «Світло надії»; інспектора Полтавського відділу поліції ГУНП в Полтавській області та спеціалістів служб у справах дітей виконавчих комітетів Шевченківської, Київської та Подільської районних рад у м. Полтава.

В рамках підготовки до ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбі з цими явищами (Стамбульська конвенція), а також з метою популяризації нульової толерантності до даного явища та важливості ратифікації Україною Стамбульської конвенції, було надіслано листи до місцевих ЗМІ з метою висвітлення на телебаченні соціальної реклами наданої Міністерством соціальної політики України («Військові проти насильства», «Поліцейські проти насильства» та «Політики проти насильства»).

22 листопада проведено інформаційну вуличну акцію до Європейського тижня тестування на ВІЛ – інфекцію. Охоплено – 2000 чоловік.

2 грудня 2016 року з нагоди Міжнародного дня боротьби за скасування рабства проведено вуличну інформаційно-профілактичну акцію «На запчастини – тільки машини!». Охоплено – 2000 чоловік.

5 грудня 2016 року проведено щорічний сьомий міський конкурс «Волонтер року» в якому взяло участь 25 волонтерських загонів міста. Охоплено понад 800 осіб.

В ході акції було проведено 13 інтерактивних бесід «Насильство. Як не стати жертвою», охоплено - 330 чоловік. Також розповсюджено: буклети «ВІЛ/СНІД. Це потрібно знати кожному» - 1070 шт., буклети «Насильство у сім’ї» - 420 шт., плакати «Ні насильству у сім’ї» - 31 шт., буклети «Бути батьком» - 200 шт.

Загалом, робота по запобіганню випадків насильства не закінчується сьогодні, вона ведеться безперестанно, бо подолання цього явища можливе лише за умови об'єднання зусиль і працівників державних органів та установ, громадських організацій, і кожного громадянина!


Інші новини за цей день:

Полтавський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді підписав угоду про співпрацю з Полтавським регіональним офісом громадської організації «КримSOS» —16:11
Двом полтавкам присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» —13:15
У Полтаві провели антикорупційний тренінг —13:00
Благодійний проект «Ялинка Янголів» —08:37
Про роботу Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді —08:29

Журналістам до відома

Сьогодні, 14:29.  Перелік заходів на 27. 02. 2020 Докладніше

25.02.2020, 14:44.  Перелік заходів на 26. 02. 2020 Подробиці

24.02.2020, 14:25.  Перелік заходів на 25. 02. 2020 Докладніше

20.02.2020, 11:52.  Перелік заходів на 21. 02. 2020 Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.