Календар оновлень:

Документи:26.06.2019, 14:33
Події міста:26.06.2019, 13:45
Полтавцям до відома:26.06.2019, 09:16
Заяви прес-служби:26.06.2019, 09:04
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 26.06.2019, 14:33
ГородянамЦ Н А ПІнвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Море вражень, море радості!

14.07.2016, 12:15

29 червня перша група відпочивальників – дітей з особливими потребами, вирушили на безкоштовний відпочинок на узбережжя Чорного моря. За підтримки депутатського корпусу Полтавської міської ради такий подарунок зробив для усіх бажаючих оздоровитися діток-інвалідів та інвалідів з дитинства міський голова Олександр Мамай. Повернулись відпочиваючі 7 липня. Батьки – сповнені вдячності, адже коли про їхніх дітей не забувають, не закривають очі на їхні проблеми – то найбільша сила, під дією якої усі труднощі можна здолати. Діти – радісні, а щонайголовніше – зі щасливими очима, що і є магістральною метою цієї унікальної ініціативи! Емоцій не стримують а ні дорослі, а ні маленькі. Радо діляться ними із полтавцями.

Влітку усі батьки намагаються забезпечити своїх дітей змістовним дозвіллям, корисним, безпечним відпочинком. Найкраще – аби дитина провела хоч пару днів на морі, вдихнула свіже, цілюще повітря, отримала новий заряд бадьорості та здоров'я, – вважає родина Кононенків, чий син Владислав також мав щастя скупатись в теплих блакитних водах моря:

– Виховувати дитину-інваліда надзвичайно важко. Усі зароблені гроші, ясна річ, йдуть на ліки. Що вже й говорити про оздоровчий відпочинок, який так потрібен дитині, а тим більше – на узбережжі моря! Я чудово розумію, що така поїздка дуже й дуже вартісна. Ми знаємо Олександра Федоровича вже не один рік. Він завжди говорить: коли мова йде про здоров'я дитини то ніяких грошей не шкода! Ми постійно відчуваємо його підтримку. Знаємо і упевнені в тому, що ми не самі! Отак, завдяки йому моя дитина цьогоріч побачила море! Нехай береже його Господь за його добрі справи!

Інфраструктура не кожного міста, бодай навіть не кожних місць у місті, привітна до людей з обмеженими фізичними можливостями. Ясна річ, і не кожна база відпочинку має змогу прийняти у себе особливих дітей. Таких, що можуть – надзвичайно мало, але вони все ж, на щастя, є. Серед них і база «Маяк» (Херсонська область Село Приморське, що поблизу Залізного Порту). Зі спортивною мужністю батькам дітей-інвалідів та самим дітям не довелося долати перешкоди інфраструктури:

– Відпочинок на морі для дитини-інваліда, особливо візочника, звучить надто фантастично. Приємно, що мер міста подбав про усіх діток, зокрема і про таких, як мій синочок Богданчик, – ділиться враженнями мама дитини-інваліда Олена Мохова. У прямому сенсі цього слова мені не довелося «носити» на руках сина. Він відпочивав безперешкодно та повноцінно. Це доступний шлях до моря, адже саме побачити море та відчути його на дотик так хотів мій синочок. Бажання здійснив наш Олександр Федорович.

Діти з особливими потребами – такі ж, як і усі інші! Це право на життя, як би жорстоко не звучало, приходиться доводити щодня. Надати дитині можливість відчути себе повноцінним членом суспільства, змінити повсякденний спосіб життя, подекуди подолати відчуття самотності та непотрібності – ось що має на меті цей унікальний соціальний проект. Найбільша подяка – далеко не батьківські слова. Найбільша подяка – з дитячих вуст. Ті, хто в силу важких життєвих обставин не має можливості вимовити й слова – найщиріше дякують теплою посмішкою. І тут уже слова будуть зайвими.

– Я щиро вдячний меру Полтави за можливість побачити море на власні очі, торкнутися його прозорих та теплих вод, – розповідає юнак Максим Рєзнік. – Приємно жити в місті, в якому про тебе дбають, допомагають тобі, підтримують і словом, і ділом! Сподіваюсь, наступного року приїду ще. Навіть бажання загадав, коли був на морі останнього дня. Загадав, щоб повернутися знов. Сподіваюсь, що справдиться.

Справдиться, без сумніву! І збудуться усі найкращі сподівання. Якщо вже так склалось, що на рівні держави надзвичайно повільно реалізовуються проекти, спрямовані на підтримку дітей-інвалідів, то допомоги слід чекати на рівні міста. Сьогодні такі дарунки виглядають казково, насправді ж – це обов'язок. Як бачимо, чи не усі ініціативи – поїздки до Харківського державного цирку, екскурсії, дитячі свята з подарунками та розвагами, поїздки на море – мають звичку переростати в традиції. Бо особлива турбота – особливим дітям! Чужого горя – не буває. Жодна дитина не повинна відчувати себе на узбіччі життя.Довідково:

З ініціативи міського голови Олександра Мамая та за підтримки депутатського корпусу Полтавської міської ради в рамках Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення «Турбота» було прийнято рішення щодо оздоровлення дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства (віком до 35 років включно) з одним супроводжуючим. На це з міського бюджету виділено 2 млн. 600 тис. грн. Оздоровити планується близько тисячі бажаючих дітей та молоді з особливими потребами.

Подяки відпочивальників у "Книзі вражень"Подяки відпочивальників у "Книзі вражень"Подяки відпочивальників у "Книзі вражень"

Журналістам до відома

26.06.2019, 09:04.  27. 06. 2019 - демонтаж тимчасової споруди, встановленої незаконно Більше інформації

25.06.2019, 15:34.  26. 06. 2019, 10: 00 - засідання чергової двадцять четвертої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання (ПМР, к. 222) Докладніше

24.06.2019, 14:29.  25. 06. 2019, 16: 00  — вручення сертифікатів про проходження «Програми молодіжного стажування в органах місцевого самоврядування» (ПМР, к. 222) Подробиці

24.06.2019, 14:17.  28 червня о 19. 00- святкова концертна програма Міського духового оркестру «Полтава» з нагоди Дня Конституції України (Петровський парк) Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.