Календар оновлень:

Документи:13.07.2018, 16:04
Події міста:13.07.2018, 14:32
Відеоблог:13.07.2018, 08:49
Полтавцям до відома:12.07.2018, 09:27
Заяви прес-служби:26.06.2018, 10:48
 
Останнє оновлення: 13.07.2018, 16:04
ГородянамЦ Н А ПІнвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Відбулося публічне обговорення проекту рішення виконкому щодо встановлення тарифів на перевезення пасажирів тролейбусом

04.08.2017, 14:34

Сьогодні в приміщенні Київської районної у м. Полтаві ради відбулося публічне обговорення проекту рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів міським електричним транспортом – тролейбусом».

На зібрані були присутні 30 осіб. Серед них працівники відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку, відділу тарифної політики та моніторингу цін міськвиконкому, представники КП «Полтаваелектроавтотранс», депутати міської ради, громадські активісти, представники ЗМІ.

Проводив зібрання начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку Юрія Сябро. Він повідомив, що до міськвиконкому звернулось КП «Полтаваелектроавтотранс» щодо необхідності перегляду тарифів на проїзд у тролейбусах, які працюють в місті Полтава, та надало відповідні розрахунки.

- Проект рішення міськвиконкому «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів міським електричним транспортом – тролейбусом» оприлюднено 13.07.2017 на офіційному сайті Полтавської міської ради для одержання зауважень і пропозицій від полтавців - фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань. Повідомлення про публічне обговорення цього нормативного документа оприлюднено на сайті міськради та у газеті "Полтавський вісник", - зазначив начальник відділу транспортних перевезень та зв’язку.

Начальник КП «Полтаваелектроавтотранс» Євген Зайцев та заступник начальника відділу тарифної політики та моніторнгу цін міськвиконкому Ольга Кременецька надали обґрунтування необхідності підвищення вартості проїзду в міському тролейбусі.

- КП "Полтаваелектроавтотранс" налічує 67 одиниць тролейбусів, які обслуговують 10 маршрутів і здійснюють перевезення всіх пільгових категорій громадян міста, відповідно до чинного законодавства та Програми соціального захисту населення м. Полтава "Турбота", - зазначив Євген Зайцев. - Відповідно до рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 21.05.2015 № 92 у м. Полтава встановлено тариф на перевезення пасажирів у міському пасажирському електротранспорті (тролейбусі) – 2,00 грн за одну поїздку.

Впродовж дії зазначеного тарифу основні складові собівартості послуг збільшилися, зокрема: електроенергія, що споживається на тягу рухомого складу – майже втричі; витрати на утримання та експлуатацію основного виробничого обладнання (тролейбуси, тягові підстанції, контактно-кабельна мережа).

- Питома вага статей витрат електроенергія, ремонт та придбання шин у собівартості послуг становить майже 52 %. Темп приросту мінімальної заробітної плати – 252 % (2015 рік – 1271 грн (середньозважена), 2017 рік – 3200 грн). КП "Полтаваелектроавтотранс" за підсумками роботи у І півріччі 2017 року від перевезення міським електричним транспортом отримало збитки у сумі 1505,8 тис. грн., - зазначив начальник КП «Полтаваелектроавтотранс».

Заступник начальника відділу тарифної політики та моніторнгу цін Ольга Кременецька повідомила, що механізм формування тарифів на транспортні послуги з перевезення пасажирів тролейбусами визначений Порядком формування тарифів на послуги міського електричного транспорту (трамвай, тролейбус), затвердженим Наказом Міністерства інфраструктури України від 25.11.2013 № 940 і застосовується органами місцевого самоврядування під час встановлення зазначених тарифів для підприємств міського електричного транспорту.

На виконання чинного законодавства, КП "Полтаваелектроавтотранс" розраховані тарифи на перевезення пасажирів міським електричним транспортом – тролейбусом на рівні 3,00 грн - вартість одного пасажироперевезення. Підприємством також пропонується встановити вартість проїзного квитка на місяць у розмірі 45,00 грн – для учнів шкіл; 60,00 грн – для студентів денної форми навчання; 120,00 грн – для громадян; 180,00 грн – для службових поїздок працівників підприємств, установ та організацій, - зазначила заступник начальника відділу тарифної політики та моніторнгу цін.

Також присутніх на публічних обговореннях поінформували, що, відповідно до Закону України "Про Антимонопольний комітет України", проект рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради "Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів міським електричним транспортом – тролейбусом" погоджений Полтавським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України, оскільки він не суперечить законодавству про захист економічної конкуренції та не містить положень, які б надавали неправомірні переваги окремим суб’єктам господарювання, чи могли б призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції.

Перевізник зазначив, що залишення тарифів на нинішньому рівні може призвести до повної зупинки роботи електротранспорту.

В обговоренні взяли участь присутні на громадських слуханнях депутат міської ради Дмитро Сенчакович, громадський діяч Дмитро Коваль та інші.

Журналістам до відома

26.06.2018, 10:48.  Заходи з нагоди відзначення 22- річниці Конституції України Більше інформації

20.06.2018, 08:12.  22 червня о 10: 00  — хвилина мовчання на вшанування пам’яті жертв Другої Світової війни в Україні Читати далі

15.06.2018, 13:20.  Щодо реєстрації на концерт з нагоди відзначення Дня молоді у Полтаві Докладніше

06.06.2018, 10:41.  7 червня 2018 року 10: 30 - презентація Фонду сприяння розвитку малих та середніх підприємств Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.