Календар оновлень:

Заяви прес-служби:Сьогодні, 16:53
Події міста:Сьогодні, 16:50
Документи:Сьогодні, 15:03
Полтавцям до відома:25.09.2020, 12:28
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 28.09.2020, 16:53
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Із засідання координаційної ради Полтавської міської ради у справах сімей та дітей

24.10.2017, 13:34

Сьогодні, 24 жовтня, відбулось засідання координаційної ради Полтавської міської ради у справах сімей та дітей, яке провела заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлана Тарашевська.

У нараді взяли участь директор Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Буднікова та спеціалісти центру, голови та представники районних у місті Полтава рад, працівники ювенальної превенції, патрульна поліція, представники Центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

– Дана нарада викликана проблемами та нагальними питаннями, які ставить перед нами час та робота, – розпочала Світлана Тарашевська. – Щодня ми стикаємось з безліччю нюансів в роботі з сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах. І деякі рамки чинного законодавства не дозволяють нам, на жаль, швидко та ефективно реагувати на ті ситуації, в яких рахунок часу йде не на дні, а на години та хвилини.

Робота з родинами, які потребують особливої уваги, здійснювалась на підставі Наказу кількох Міністерств України «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах». На підставі цього наказу на обласному рівні було розролено та затверджено відповідний порядок роботи із такими родинами, яким визначено функції усіх причетних служб щодо роботи із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. Це давало можливість щонайшвидше надавати необхідну допомогу.

У грудні 2014 року вищезазначений наказ втратив чинність. Як наслідок – скасування порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи.

– Доволі проблемним питанням лишається і те, що в Постанові Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року «Про затвердження Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини» зазначено, що вилучення дитини з середовища, яке несе безпосередню загрозу її життю та здоров’ю, можливе лише за рішенням виконавчих комітетів районних, міських рад, – продовжила Світлана Тарашевська. – Втім, бувають випадки, коли при відвідуванні родини соціальними працівниками чи представниками служби у справах дітей потрібно негайно вилучати дитину. Адже, лишивши її в небезпечному середовищі хоч і на годину, можна отримати трагічні наслідки.

Аби вирішити проблему працівники юридичного управління міськвиконкому запропонували внести до повноважень опікунської ради пункт, яким регламентовано екстренне відібрання дитини на основі укладеного акту, аби не чекати розпорядження або ж рішення районної ради, виконавчого комітету.

– Таким чином, на підставі колегіального рішення комісії, складеного акту та рішення голови опікунської ради дитина вилучається із небезпечного середовища. Далі, протягом доби, як це регламентовано Постановою Кабінету Міністрів України, цей акт подається на розгляд голові опікунської ради, який, у свою чергу, ініціює засідання виконкому районної ради та ухвалює рішення про вилучення дитини із зазначенням дати набрання чинності цього рішення з моменту вилучення дитини, – пояснила директор Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Буднікова.

Обговорили під час засідання і те, що можуть трапитись випадки, коли батьки не погоджуватимуться із рішенням комісії. Так, запропоновано вести фотофіксацію та відеофіксацію, аби мати докази, що дані умови дійсно були небезпечними і дитина потребувала щонайшвидшого вилучення з родини.

Обговорюючи проект акту, учасники засідання внесли пропозицію і щодо включення до складу комісії представника управління охорони здоров’я. Необхідність полягає у тому, що часто таким дітям необхідна медична допомога. Так, представник управління зможе щонайшвидше скоординувати роботу медперсоналу дитячої міської клінічної лікарні, аби надати допомогу лікаря.

– Усі ми з вами посадові особи і зобов’язані виконувати усе, що зазначено в нормативних документах та посадових інструкціях. Але першочерговим завданням є збереження життя та здоров’я дітей. Тому критичні випадки необхідно попередити, аніж потім боротися з їхніми наслідками, – підсумувала заступник міського голови Світлана Тарашевська.

Журналістам до відома

Сьогодні, 16:53.  29. 09. 2020, 14. 00  — засідання Комітету з реалізації Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030» (Полтавська міська рада, к. 223) Більше інформації

25.09.2020, 16:24.  28. 09. 2020, 09: 00  — засідання постійної комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів (Полтавська міська рада, кім. 223). Подробиці

24.09.2020, 15:48.  25. 09. 2020, 11: 00 - урочистості з нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні Подробиці

23.09.2020, 16:28.  Перелік заходів на 24. 09. 2020 Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

28.09.2020, 16:50