Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 14:17
Полтавцям до відома:Сьогодні, 12:53
Документи:Сьогодні, 00:00
Заяви прес-служби:12.03.2020, 11:59
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 02.04.2020, 14:17
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Полтава запрошує усіх зацікавлених до участі в реалізації інвестиційних програм

Полтава   - стародавнє місто із самобутніми традиціями відоме в цілому світі своїми славними історичними особистостями та визначними архітектурними пам’ятками. Полтаву називають колискою української духовності. Внесок Полтави у становлення української державності та формування духовних цінностей нації досить значний, її історичною та культурною спадщиною по праву пишаються не лише полтавці, а і вся Україна.

 

 

Геополітичне розташування Полтави надзвичайно привабливе та вигідне. Місто знаходиться в центральній частині України. Через нього проходять значні міжнародні автотранспортні магістралі М-03 — Київ — Харків — Довжанський, що збігається з міжнародним транспортним коридором Європа-Азія, Е-40 — Кале — Дрезден — Краків — Львів — Київ — Харків — Волгоград — Кан (Китай) — один з напрямів Великого Шовкового Шляху, М-22 — Полтава — Олександрія, що збігається з розгалуженням міжнародного транспортного коридору Північ — Південь. Місто займає площу 103 кв.км., на його території проживає більше 300 тисяч осіб.

За межами міста знаходиться цивільний аеропорт, на околиці — колишній унікальний військовий аеродром (обидва об’єкти потребують залучення інвестицій). Полтава — вузлова залізнична станція. В обласному центрі розташовані два сучасних вокзальних комплекси та термінали для забезпечення транспортування і перевалки різноманітних вантажів.

Полтавський регіон є одним з провідних з видобутку природних вуглеводнів. На її території видобувається близько 40% природного газу від загального видобутку в Україні, а в місті Полтаві знаходяться головні офіси газо-нафтовидобувних та переробних компаній.

Місто активно розбудовується. Для ділових людей, інвесторів, бізнесменів особливо привабливими напрямками здійснення інвестицій можуть стати також спорудження житлових комплексів; розвиток будіндустрії; зведення чи модернізація підприємств з випуску будівельних конструкцій з сучасних матеріалів тощо.

    У м. Полтава зареєстровано понад 25 тис. підприємств та організацій. До найбільш активних підприємств за видами економічної діяльності належать:

  • машинобудування та металообробка (ПАТ «Полтавський автоагрегатний завод», ПАТ “Полтавахіммаш”, ПАТ “Полтавамаш”, АТ “Полтавський турбомеханічний завод”, ТОВ “Полтавський тепловозоремонтний завод”;
  • нафтопереробна та хімічна промисловість (ПАТ “Укрнафта”, СП “Полтавська газонафтова коппанія”, ГПУ “Полтавагазвидобування”, НГВУ “Полтаванафтогаз”;
  • легка промисловість (ПрАТ “Полтавська фірма “Ворскла”, ТОВ “Крокуль”;
  • харчова промисловість (ПАТ “Полтавахолод”, ПАТ “Полтавариба”, ПрАТ “Полтавський лікеро-горілчаний завод”, ПАТ “Полтавакондитер”, ПрАТ “Фірма “Полтавпиво”, ТОВ “Полтавський завод продтоварів “Світанок”; ПрАТ “Полтавський олійно-екстракційний завод — Кернел Груп”, ТОВ “Кампанія “КАМА” та ін.;
  • підприємства будівельної індустрії та будматеріалів (ТзДВ ”Полтавтрансбуд”, ТОВ “Завод ЗБВ -7”, ТОВ "Новобуд 2004 Гарант", ТОВ "Сучасний дім", ПП “Надєжда” та ін).

 

 

Полтава має високу купівельну спроможність своїх громадян. На території міста вже працюють потужні бізнесові та інвестиційні структури,— «Метро», «Фуршет», «АТБ»,  «Фокстрот»,  «Епіцентр»  та  інші.

 

 

Полтава – одне з екологічно найчистіших міст України. Через його центральну частину проходить русло річки Ворскла, що відноситься до річок середньої величини і впадає у Дніпро. Водна магістраль може бути також об’єктом направлення інвестицій у розвиток малої електроенергетики, зведення на її берегах туристичної інфраструктури, споруд спорту та розваг, веслувального каналу, льодового палацу, а також облаштування набережної зони відпочинку.

Привабливим є розвиток у місті підприємств із складання автомобілів, комп’ютерної та побутової техніки.

Цікавим для бізнесменів є вкладання коштів у реформування та розвиток комунального та інженерного забезпечення розвитку інфраструктури міста, а саме будівництво сміттєпереробного заводу з подальшим використанням його продукції — вторинної сировини та енергетичних продуктів — біогазів.

 Враховуючи сприятливий рельєф місцевості та використання інерційної енергії при спуску, в Полтаві можливим є спорудження фунікулерного та монорельсового транспорту із станціями, облаштованими об’єктами торгівлі та послуг.

Значні надходження від інвестування та висока культура здійснення бізнесу стануть винагородою за направлення капіталу в економіку одного з найкращих міст України — Полтави.

Станом на 31.12.2018 обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку м. Полтава складав 67181,7 тис. дол. США, що підтверджує високу інвестиційну привабливість міста для міжнародних інвесторів. Основними країнами-інвесторами є: країни Митного союзу, Нідерланди, Кіпр, Німеччина, США та ін.

Міська влада наполегливо працює над залученням в економіку міста іноземних та вітчизняних інвестицій. Запрошуємо потенційних інвесторів до співробітництва в технічному переоснащенні промислового комплексу міста, розробці та впровадженні нових технологій, створенні спільних підприємств. Інвестиційні пропозиції принесуть взаємовигідну співпрацю сторін в провідних галузях м.Полтави та налагодять дружні й ділові партнерські стосунки.

Контактні телефони:

Директор Департаменту економіки і інвестицій В. Клименко т. (0532) 56-30-81

Економіка та інвестиції