Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 17:00
Документи:Сьогодні, 16:59
Відеоблог:Сьогодні, 14:07
Полтавцям до відома:Сьогодні, 09:07
Заяви прес-служби:11.12.2017, 09:59
 
Останнє оновлення: 18.12.2017, 17:00
ГородянамЦ Н А ПІнвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Микола Азаров: Об'єктивно Україна йде правильним шляхом

18.03.2011, 11:20

11 березня 2011 року виповнився один рік з моменту початку роботи уряду Миколи Азарова. Отже, настав час підбити перші підсумки діяльності чинного Кабінету Міністрів, згадати її основні віхи, оцінити досягнення. Про те, що вдалося зробити за цей рік українському урядові ми вирішили запитати в самого Прем'єр-міністра.

Миколо Яновичу, перше запитання. Як би Ви охарактеризували ситуацію в країні на момент початку роботи Вашого уряду, у березні минулого, 2010 року?

У 2010 році ми отримали «у спадок» розбалансовану та некеровану економіку, вкрай занедбану фінансову та бюджетну систему, жахливі соціально-економічні показники, спустошену державну скарбницю. Щоб не бути голослівним, наведу декілька цифр та фактів.

По-перше, падіння реального ВВП в Україні за підсумками 2009 року стало одним з найглибших у світі і склало «мінус» 15%. Фактично, за інвестиціями в основний капітал державу було відкинуто на 6 років назад, за промисловим виробництвом – на 7 років, за обсягами будівництва – на 14 років назад. Спад в будівництві становив понад 70%, тобто, практично всі будівельні майданчики в країні зупинились.

По-друге, підписаний колишнім урядом Тимошенко кабальний для України контракт на імпорт природного газу не тільки привів НАК «Нафтогаз України» до банкрутства та призвів до необхідності значної підтримки Компанії за рахунок бюджету, а й зробив збитковими цілі галузі - хімічну, металургійну тощо.

По-третє, результат фінансової діяльності підприємств за підсумками 2009 року вперше був негативним та становив небачені «мінус» 42,4 млрд. гривень. Тобто, країна прожила рік «у збиток» і втратила суму, яка дорівнює трьом річним бюджетам міста Києва.

Кожна друга гривня в державному бюджеті була запозичена: державний борг за два роки зріс у три рази!

По-четверте, реальна заробітна плата скоротилася на 9,2%, чого не спостерігалося з 2000 року, а заборгованість із заробітної плати – зросла на 23,9%. Рівень безробіття зріс більше, ніж на третину – до 8,8%. При цьому мінімальні зарплати, пенсії та соціальні допомоги були заморожені.

По-п'яте, люди повністю втратили довіру до влади і до національної фінансової системи: гривня знецінилася вдвічі, банки не віддавали вклади, депозити громадян у 2009 році скоротились на 4,2 мільярда гривень. В Державному резерві і Аграрному фонді було пусто – ні зернини.

Які з результатів роботи уряду за минулий рік Ви вважаєте принципово важливими?

Перш за все – відновлення економіки, повернення до росту промислового виробництва. У 2010 році істотно поліпшилося наповнення бюджету. Якщо за І квартал минулого року приріст надходжень до бюджету був нижчий за рівень інфляції (0,9%), то в квітні-грудні він становив вже 29,6%.

За час роботи нинішнього Кабінету Міністрів сума боргу з ПДВ скорочена в три рази. На сьогодні підприємствам повернено 40,7 млрд. гривень.

За результатами 2010 року реальний ВВП збільшився на 4,2%. В 2010 році промислове виробництво збільшилося на 11,2%. Зростання економіки набуло характеру стійкої тенденції.

Узгоджена політика уряду і Національного банку дозволила забезпечити стабільність національної валюти. Курс гривні щодо долара протягом всього року залишався практично незмінним. Золотовалютні резерви Національного банку України з початку березня 2010 року виросли на 43% або на понад 10 млрд. доларів США, і на початок січня 2011 року склали 37,6 млрд. доларів США. Таким чином, резерви перевищили докризовий рівень вересня 2008 року, коли вони становили 37,5 млрд. доларів США. Ми акуратно розплатилися з шаленими боргами, які наробили до нас і повернули довіру до України зарубіжних інвесторів.

Ви навели показники, які стосуються держави в цілому. Вони дещо абстрактні з точки зору розуміння простого громадянина. А які Ви можете назвати показники у соціальній сфері, тобто там, де відчуваються інтереси конкретних громадян: працюючих, пенсіонерів, молодих сімей?

Кожен громадянин, напевне, розуміє, що блага нізвідки не беруться. Насправді соціальну сферу «фінансує» робота економіки. Відразу ж після ухвалення бюджету на 2010 рік Уряд запровадив підвищення соціальних стандартів і компенсував людям те, що не було сплачено за перші три місяці, потім затвердив графік підвищення мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму і чітко його дотримувався.

Розмір прожиткового мінімуму в 2010 році переглядався 5 разів і протягом року в середньому підвищився на чверть. Розмір мінімальної пенсії в грудні 2010 року збільшився на 132,6 грн. в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року. А кількість людей, які отримують мінімальну пенсію при цьому скоротилось вдвічі! Мінімальна заробітна плата з січня 2010 року збільшувалася п'ять разів і в грудні 2010 року склала 922 грн. В порівнянні з груднем 2009 року вона виросла на 178 грн. Розмір посадового окладу працівників І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, який попереднім урядом був заморожений з жовтня 2008 року, протягом 2010 року ми збільшували п'ять разів. А відповідно зростали і посадові оклади працівників бюджетної сфери в цілому. За час роботи уряду заборгованість по виплаті зарплат була скорочена на 520 млн. грн., тобто на 30%.

Окрім того, на 40% було підвищено розмір допомоги безробітним. Протягом 2010 року було працевлаштовано понад 53 тисячі осіб, в тому числі на перше робоче місце – майже 2,7 тисяч молодих спеціалістів, за рахунок надання дотації роботодавцям із Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

У 2010 році уряд почав виплату надбавок, які попередники тільки обіцяли: для педагогічних працівників, вчителів шкіл і викладачів профтехучилищ – у розмірі 20% посадового окладу; для бібліотекарів – у розмірі 50% посадового окладу. А медичним працівникам встановлена надбавка за вислугу років у розмірі 10-30% окладу.

З 2011 року допомога при народженні дитини збільшилася у 1,6 рази. І надалі вона лише зростатиме відповідно до зростання розміру прожиткового мінімуму.

Обсяги введеного в експлуатацію житла в 2010 році перевищили показник 2009 року у 1,5 рази. У 2010 році вперше були передбачені кошти на надання державної підтримки для придбання житла. За цією програмою одержали квартири 590 сімей. Також придбано біля 500 квартир для інвалідів Великої Вітчизняної війни І групи. У 2011 році передбачається побудувати 10,2 млн. кв. метрів житла, що відповідає рівню докризового 2007 року. Планується забезпечити житлом близько 4 тисяч молодих сімей, зокрема за рахунок впровадження нового механізму кредитування будівництва житла під гарантії держави.

Я можу навести іще багато показників, які нам вдалося не лише повернути на докризовий рівень, але й перевершити.

Нинішній, 2011 рік буде, у цьому сенсі переломним. Вже з наступного року позитивні зміни як в економіці в цілому, так і в соціальній сфері стануть відчутними для всіх без винятку громадян і надалі ситуація лише покращуватиметься. Адже дадуть свої позитивні наслідки системні економічні реформи, розпочаті торік за ініціативою Президента України.

Інша інформація